Aky TV do kancelarie, PLAZMA alebo LCD?

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
noveL
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Pi 17. Okt, 2008, 07:52

Aky TV do kancelarie, PLAZMA alebo LCD?

Príspevok od používateľa noveL »

Ahojte,
Obraciam sa na vas s prosbou o radu.

Hladam televizor do kancelarie sluziaci na prezentaciu projektov nasim zakaznikom.

Hlavne poziadavky ktore na TV mam su nasledovne:
- 106 - 126 uhlopriecka
- ostry a krasny obraz tym mam na mysli aby pismenka zobrazene na TV boli ostre. Povedzme ked spustim z pocitaca niejaku prezentaciu aby to bolo ako fotka.
- cena by mala byt do 30 tis.

Takze postaci klasicke rozlisenie 1024, HD ready, alebo FULL HD? A je vhodnejssia na taketo ucely plazma alebo LCD?

Dakujem za vase rychle odpovede.

Dakujem za vas cas a za vasu rychlu odpoved--
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Aky TV do kancelarie, PLAZMA alebo LCD?

Príspevok od používateľa kajfun »

fullHD LCD, co najvacsie si mozes dovolit. 127cm nie je tak vela ako sa na prvy pohlad zda.
noveL
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Pi 17. Okt, 2008, 07:52

Re: Aky TV do kancelarie, PLAZMA alebo LCD?

Príspevok od používateľa noveL »

Uprimne, som teraz z toho zmeteny.
Zalozil som tuto temu na fore pcsforum.sk a jeden velmi ochotny clen mi poradil plazmu. konkretne tuto
http://www.zoznamtovaru.sk/televizory-l ... 99594.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Skus si to precitat, zda sa ze sa rozumie TV a mozno sa aj nieco nove priucis ako ja, cim ta nechcem samozrejme urazit.
http://www.pcsforum.sk/viewtopic.php?f= ... 951759befd" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Aky TV do kancelarie, PLAZMA alebo LCD?

Príspevok od používateľa Snake »

omg, poznám ho, ale v business kde sa používa na prezentácie Saturation CM, nemá plazma význam, hlavne čo sa týka otázky dlhodobého zaťaženia a starania sa o ňu (image retention a podobne), na to asi čas nebudeš mať, čierna ako on tvrdí, síce čierna nebude, ale v prezentáciach sa čierna používa minimálne (len text, povedzme), samozrejme výber kvalitného TV na prezentácie hrá tiež rolu, je to viacmenej vyrovnané, vyber si čo je vhodné a či máš čas sa o plazmu patrične starať, lebo ak nie, tak LCD...





.
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Aky TV do kancelarie, PLAZMA alebo LCD?

Príspevok od používateľa kajfun »

keby si chcel TELEVIZOR, poradim ti tisickrat plazmu. Kedze chces PREZENTACNY ZOBRAZOVAC na veci z kompjutra, poradil som ti LCD. Tentokrat som to nemyslel ironicky ale uplne seriozne. Keby si povedal ze mas ako maly zivnostnik domacu kancelariu kde sa to bude vyuzivat HLAVNE ako televizor a OBCAS pustis klientom nejaku prezentaciu, tak ti poviem plazma. Ked to chces do nejakeho vykladu, do obchodu, na letisko, ako informacnu tabulu a podobne, radsej ber LCD.

Jeden z dovodov je spomenuta moznost retencie obrazu, teda "vypalovania". Osobne by som prilis nechcel plazmu na ktorej by po polroku pouzivania bolo v lavom dolnom rohu tlacitko START :) Druhy je ten, ze vystup z grafickej karty a hocico v powerpointe, autocade, 3dstudiu je nieco ine ako antenny signal a jeho zobrazenie.
noveL
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Pi 17. Okt, 2008, 07:52

Re: Aky TV do kancelarie, PLAZMA alebo LCD?

Príspevok od používateľa noveL »

to Snake:
Ako sa treba starať o plazmu?

to Kajfun: Praveze opacne, Ten TV bude sluzit hlavne na prezentacie preto mi ide hlavne o to aku bude mat kvalitu ked sa napoji na to PC. Sledovanie filmov a DVD to je vedlajsia cinnost na ktoru uz ako to vidim nebude ani cas... :-(
Chapeme sa?

Viete mi aj uviest nejake konkretne priklady TV (niejake linky na online obchod)

Este ma zaujima ako je to s plazmou ked pisu ze ma zivotnost panelu 100 000 hodin a vy pisete ze uz po polroku sa moze stat ze tam ostane nieco otlacene...Da sa to povazovat za vadu a reklamovat to?

Vdaka, Pekny vecer
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Aky TV do kancelarie, PLAZMA alebo LCD?

Príspevok od používateľa Reinok »

Vypálené pixely, napr. ponukou štart sa nedajú reklamovať, pretože si na to upozornený po otvorení plazmy v manuále, teda aspoň panajda to tak má....
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Aky TV do kancelarie, PLAZMA alebo LCD?

Príspevok od používateľa kajfun »

ved je to jasne, jednoznacne som doporucil LCD a este som potom aj obsiahlo zdovodnil preco nie plazma - kedze sa bude pouzivat predovsetkym pripojene na pocitac a nie na TV signal.

este raz : LCD. Co najvacsie si mozes dovolit.
noveL
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Pi 17. Okt, 2008, 07:52

Re: Aky TV do kancelarie, PLAZMA alebo LCD?

Príspevok od používateľa noveL »

A znacka? do ktorej mi odporucas ist a do ktorej nie?
Naposledy upravil/-a noveL v Pi 17. Okt, 2008, 20:44, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Aky TV do kancelarie, PLAZMA alebo LCD?

Príspevok od používateľa Snake »

Samsung, vyhnut sa LGnam





.
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Aky TV do kancelarie, PLAZMA alebo LCD?

Príspevok od používateľa Reinok »

noveL , vidíš čo som vravel že LG ti moc užívateľov neodporúči

Samsung dokáže poskytnúť kvalita za primeranú cenu, a zdá sa mi to byť jedna z naj značiek Ťamťung, Panasonic, asi už nič iné by som si nekupoval...
Stačí sa pozrieť v LCD 22" a 24" samí 2235 atď...proste to vedia...a dá sa na nich spolahnúť.
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
noveL
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Pi 17. Okt, 2008, 07:52

Re: Aky TV do kancelarie, PLAZMA alebo LCD?

Príspevok od používateľa noveL »

Speezeer napísal:noveL , vidíš čo som vravel že LG ti moc užívateľov neodporúči

Samsung dokáže poskytnúť kvalita za primeranú cenu, a zdá sa mi to byť jedna z naj značiek Ťamťung, Panasonic, asi už nič iné by som si nekupoval...
Stačí sa pozrieť v LCD 22" a 24" samí 2235 atď...proste to vedia...a dá sa na nich spolahnúť.
To si ty CamadzO ?

Ano vidim ze LG neje dobra znacka podla vas. A ja si dam povedat. Koniec koncom som len bezny obcan ktory sa rozhodol kupit tv a nema ziadne odborne skusenosti. Ved preto som tu a pisem :) Samsung mam TV v obyvaku SLIM-ko a zatial frci bez problemov uz 2 roky a maximalna spokojnost zatial. Cize verim tomu ze SAMSUNG robi dobre veci pomerom cena a spokojnost
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Aky TV do kancelarie, PLAZMA alebo LCD?

Príspevok od používateľa Reinok »

A odkiaľ môžeš nakupovať? do BGS Levi nemáš možnosť ? ak vieš čo to je, inak by som teda vyberal datart resp. nay. V obidvoch však nenájdeš ani takú minimálnu podporu ako tu na fóre, takže keby niečo vieš kam sa ozvať...

Nho ale teraz, ako chceš teda 50" a tá je táto:
http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product- ... 3101504562" onclick="window.open(this.href);return false;
alebo ktorý kluci?

toto je 456ka? je to ona?
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
noveL
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Pi 17. Okt, 2008, 07:52

Re: Aky TV do kancelarie, PLAZMA alebo LCD?

Príspevok od používateľa noveL »

speezeer, ty si sem hodil plazmu :) chalaniska tuna mi radia ze na take ucely ako som popisoval sa hodi LCD. A skutocne nemam zaujem mat po polroku otlacenu tam ikonku nejaku :D to by bolo dost onicom. Cize poohladnem sa po LCD samsung alebo panasonic. Som zvedavy ci nieco do 30 tis. splasim...
Zatial som nasiel tento
http://ishop.nay.sk/sk/catalog/product- ... =310140558" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Aky TV do kancelarie, PLAZMA alebo LCD?

Príspevok od používateľa kajfun »

to je hroza ako su tie LCDcka DRAHE !! Za 33000 s danou je fullhd plazma 50" od samsungu co je podla mna lepsia ponuka ako 40" LCD za 29999...

pod 30k splasis akurat tak 40" alebo mozno 42" lcd fullhd.

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"