Vadna doska?

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
djkakadu
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 920
Dátum registrácie: Ut 05. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Humenné (23)

Re: Vadna doska?

Príspevok od používateľa djkakadu »

btw. prepáčte za OT, ale kde môže byť chyba ked mi idú ramky len v prvom a druhom slote? ked dam do tretieho a štvrteho už sa to nenaštartuje. Doska DFI DK LanParty P35 T2RS, doteraz mi to išlo normálne.
djk@k@du ! oNLy All
Používateľov profilový obrázok
bassgenerator
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1502
Dátum registrácie: So 30. Aug, 2008, 08:28
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Vadna doska?

Príspevok od používateľa bassgenerator »

skusit updatovat BIOS ak nepomoze mas nekompatibilne pamate s tvojou doskou, napr. mne na asuse v prvych dvoch slotoch(modrych) spravne detekovali 4069 MB RAM ked som zasunul do bielych tak len polovicu kapacity (pamate Corsair) ked som vymenil za terajsie Patriot, tak idu vsade aj kapacita je spravne detekovana
NB: Lenovo Thinkpad T570 win 10 pro x64
Mobil: Apple Iphone 13 pro Max gold 128 GB
Používateľov profilový obrázok
djkakadu
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 920
Dátum registrácie: Ut 05. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Humenné (23)

Re: Vadna doska?

Príspevok od používateľa djkakadu »

čudnejšie je že mi to asi mesiac išlo vpohode.
djk@k@du ! oNLy All
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Vadna doska?

Príspevok od používateľa icefire »

djkakadu napísal:btw. prepáčte za OT, ale kde môže byť chyba ked mi idú ramky len v prvom a druhom slote? ked dam do tretieho a štvrteho už sa to nenaštartuje. Doska DFI DK LanParty P35 T2RS, doteraz mi to išlo normálne.
Tiez mozem odporucit upgrade bios, tiez mi robila doska toto iste, po flashi BIOSU isli konecne ramky v kazdom slote a aj v dualy, co predtym neprichadzalo do uvahy, jediny rozdiel oproti tvojej situacii bol v tom, ze ak som ja dal do roznych slotov nastartovala, ale vzdy brala iba jednu (aj ked neboli v duale).
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412

Návrat na "Základné dosky"