Verejná IP na D-Link

Sem patri všetko o ovládačoch a nastaveniach ovládačov pre základné dosky, grafické karty a príslušenstvo plus všetko o nových BIOSoch, flashovaní zakladných dosiek, grafických kariet a iného HW...
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: Verejná IP na D-Link

Príspevok od používateľa matopd »

To ajva46: V prvom rade ti poradim, ze taketo temy sa skor hodia do sieti. V druhom rade, chod do nastavenia NAT, najdi tam polozku DMZ a hod tam IP, ktoru ti pridelil DHCP server tvojho dlinku. Mas vystarane. Ak by si to nepochopil, skus zavolat nejakeho sietara, za dve minuty nema co robit...

To j0hny: Asi by bolo spravne, aby som ti povedal, ze na taketo veci nezvyknem odpovedat, ale take bludy, co si tu ty napisal... Ked to citam od zaciatku, ajva pisal, ze ma net od t-comu. Chcel by som vediet, od kedy tcom spoplatnuje verejne IP? Ja si teda nepriplacam nic a verejnu mam(mozno si mylis pojmy s pevnou IP). A dalsia vec, ako chces pingat router z netu, ked si si este nepovolil ping? Mas spustu informacii a isto tvoj brat (ten curak ako si ho nazval) presne vie, preco ti zahesloval router.
Dalsia vec, ako mozes niekomu poradit, aby volal providera (v nasom pripade tcom), aby mu bezplatne nastavili router? Ved toto je uplna blbost (a silno pochybujem, ze na tcome su taky ludia, oni sa totiz specializuju skor na wan rozranie a nie na protokoly a sluzby). A ak by prisiel tcomak, pripojil by si svoj PC, ukazal ajvovi ze jemu net ide a 1600skk spoplatni vyjazd.
A jedna otazka, naco radis cloveku, ktory zjavne nema ani paru vo veci, v ktorej si ty uplne mimo?
A z tymi cisco s linuxom si ma fakt dostal, ty ako pracujes na telekome, servisujes dslamy, alebo odkial mas vlastne tieto info?

A bez urazky, maj sa...

M
Používateľov profilový obrázok
j0hny
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1134
Dátum registrácie: St 31. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Verejná IP na D-Link

Príspevok od používateľa j0hny »

Teoria v praxi je ina vec.
Som zvedavi ci to v dostupnych nastaveniach najde.
S tou cenou servisu prehanas, zvlast ked posles majl s predmetom reklamacia. Tak max. mozu reklamaciu zamietnut.
Objednam si balicek s pripojenim na net so vsetkymi vecami a platim za plnu funkcnost, vsetko ide, a zrazu bum a nejde. Co spravim ? Reklamujem.
Nikto nebol schopny reagovat skoro tyzden, tak som radil co ma napadlo.
Uz budem mlcat a ospravednujem sa za nepresne zavadzajuce info. Este za to dostanem ban.
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: Verejná IP na D-Link

Príspevok od používateľa matopd »

j0hny napísal:Teoria v praxi je ina vec.
Som zvedavi ci to v dostupnych nastaveniach najde.
S tou cenou servisu prehanas, zvlast ked posles majl s predmetom reklamacia. Tak max. mozu reklamaciu zamietnut.
Objednam si balicek s pripojenim na net so vsetkymi vecami a platim za plnu funkcnost, vsetko ide, a zrazu bum a nejde. Co spravim ? Reklamujem.
Nikto nebol schopny reagovat skoro tyzden, tak som radil co ma napadlo.
Uz budem mlcat a ospravednujem sa za nepresne zavadzajuce info. Este za to dostanem ban.

Sorry, ale s tou cenou to neprehanam (1300skk bez dane), a isto mu ju uplatnia, pretoze konektivitu ma v poriadku a ten vyjazd bude neopravneny (niekto to musi predsa zaplatit...).

P.S.: par takych vyjazdov som aj sam dal (ked som este robil v tcome...)

P.S2: Inak si super, akym sposobom znasas kritiku, mas to u mna (cakal som, ze ma zacnes prznit pod ciernu zem...)

M
Používateľov profilový obrázok
j0hny
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1134
Dátum registrácie: St 31. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Verejná IP na D-Link

Príspevok od používateľa j0hny »

Viacmenej ... ta cena sa meni aj podla km ? Ci je to stanoveny poplatok ? Pozeram ze som dost lacny :P
Z toho som uz vyrastol :) Snazim sa pomahat a nepovazujem sa za 15rocneho skladaca PC a google na to nepouzivam :)
Zo sieti som vybehol davnejsie tak niesom v obraze, mam dalsich 10 zamerani aj mimo PC ktore l.t.t. zvladam "updatovat" a byt v kroku s dobou.
Zdar.
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: Verejná IP na D-Link

Príspevok od používateľa matopd »

ta cena je pausalna a motivovat technikov aby si robili vlastny biznis a demotivovat ludi aby volali tcom

Návrat na "Ovládače a BIOSy"