Verejná IP na D-Link

Sem patri všetko o ovládačoch a nastaveniach ovládačov pre základné dosky, grafické karty a príslušenstvo plus všetko o nových BIOSoch, flashovaní zakladných dosiek, grafických kariet a iného HW...
ajva46
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St 18. Mar, 2009, 21:18

Verejná IP na D-Link

Príspevok od používateľa ajva46 »

Neviete mi niekto poradiť. Mám net od T-Com a asik mi nejde verejka. Keď chcem hrať niečo po nete tak mi to nejde. Neviem či je to driverom na router alebo niečím iným... Ak mi viete poradiť tak budem rád. Thx
Používateľov profilový obrázok
j0hny
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1134
Dátum registrácie: St 31. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Verejná IP na D-Link

Príspevok od používateľa j0hny »

Chyba je v nastaveni routeru. D-link je dost narocny na nastavenie, vezmi knizku, nabrovsuj si router cez prehliadac,prihlas sa a studuj.
Uz si to presne nepametam, myslim ze na to je priamo nejaka funkcia. Mozno by pomohlo nastavenie hosts suboru, ale to ti musi poradit niekto co je viac na SW.
ajva46
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St 18. Mar, 2009, 21:18

Verejná IP na D-Link

Príspevok od používateľa ajva46 »

Čiže ty tvrdíš že si mám nastaviť router aby mi išla verejná IP? No dobre. Pozrem. Skúsim. Thx
Používateľov profilový obrázok
j0hny
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1134
Dátum registrácie: St 31. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Verejná IP na D-Link

Príspevok od používateľa j0hny »

No, verejna IP, to mas natvrdo nastavene na routri, ako klient je router s pevnou IP, a kedze ma provider nejaku tu ochranu tak aj MAC.
Skus z ineho PC niekde v kaviarno napisat ping na tvoju IP. Musi ist, ked nejde, tak je to odzub. To musi ist, minimalne na ten router sa musi dat pripojit...
Presne ti nepoviem, mne to tiez neslo, a ani neviem jak a odtranil som zavadu. Lenze brat tam robil strasne vela uprav, MAC filtre, fw, nastavenia wifi tak v tom mam teraz bordel...,
Edit: a pozeram ze to stihol zaheslovat, curak, sa tam nedostanem minimalne do vikendu.
Je tam viac veci ktore by sa oplatilo skusit ako port forwarding ... inbound filter, ... firewall ... cojaviem este..
Mne sa to nezda, ked sme ho kupovali a 1. krat zapojili tak vsetko pekne slo. Jedine co sa robilo tak sa nastavila IP a MAC.
Dalsie vec, ak to router nevie pridelovat, nastav si DNS branu v nastaveni siete. Ale to je piiip covina, lebo by ti nesiel net :-)
Ono tazko poradit kym to clovek nevidi, skus to ohlasit cez reklamacne, nech ti to pridu spravit, nemalo by sa za to platit.
ajva46
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St 18. Mar, 2009, 21:18

Verejná IP na D-Link

Príspevok od používateľa ajva46 »

Čiže sa im ozvem aby mi to spravili... LOL... thx... uvidím...
Používateľov profilový obrázok
j0hny
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1134
Dátum registrácie: St 31. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Verejná IP na D-Link

Príspevok od používateľa j0hny »

No, pockaj, ja som to asi zle pochopil... nejde sa ti pripojit na server ? alebo ked vytvoris server tak nejde pripojit na teba ?
ajva46
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St 18. Mar, 2009, 21:18

Re: Verejná IP na D-Link

Príspevok od používateľa ajva46 »

No ja vytvorím server napríklad na Vietcong... a ten druhý ma nenájde... v tom zozname serverov... pri tom pred tým čo som mal modem tak som fičal v pohode...
Používateľov profilový obrázok
j0hny
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1134
Dátum registrácie: St 31. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Verejná IP na D-Link

Príspevok od používateľa j0hny »

Sory ze som neňnapisal skorej, nemal som cas ist na PC, napis typ routeru, pozrem ake to ma menu...
Skus ten port forwarding, alebo aplication rules, firewall....
Ked mas zaheslovany router, tak volaj tu firmu a reklamuj. A povedz ze im nic nezaplatis :)
ajva46
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St 18. Mar, 2009, 21:18

Verejná IP na D-Link

Príspevok od používateľa ajva46 »

To je v poho... A je to D-Link DSL-2641R
Používateľov profilový obrázok
j0hny
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1134
Dátum registrácie: St 31. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Verejná IP na D-Link

Príspevok od používateľa j0hny »

no do ... :( uz viem co to je zac, tam nejde nastavit dokopy nic. No, vlastne sa to da, ale aj na mna je to priliz zlozite, a vysvetlit to vazne neviem, aby som nekecal. Neviem sice ako s hrami, ale podobne veci ako ftp cez to rozbeha malokto, a to len prepisanim fw, a tu treba davat pozor aby sa neprepisal skript, ip, mac a kdejake hluposti ktore konfiguruju pripojenie so serverovnou. A na 90 percent bude problem este aj na serveri providera. Zrejme este cisco beziace na linuxe.
Tak sory, s timto nepomozem :rolleyes:
ajva46
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St 18. Mar, 2009, 21:18

Verejná IP na D-Link

Príspevok od používateľa ajva46 »

No super... Tak som z hrami skončil.... Boha... LOL... Ale aj tak dík... :)
Používateľov profilový obrázok
j0hny
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1134
Dátum registrácie: St 31. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Verejná IP na D-Link

Príspevok od používateľa j0hny »

No, neskoncil, Hamachi ? A volal si im ? ci ti to vedia bezplatne opravit ? pripadne kupit novy router a preklonovat IP a mac :)
ajva46
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St 18. Mar, 2009, 21:18

Verejná IP na D-Link

Príspevok od používateľa ajva46 »

No nejak veľa ti nerozumiem... Ale nevadí... :)
Používateľov profilový obrázok
j0hny
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1134
Dátum registrácie: St 31. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Verejná IP na D-Link

Príspevok od používateľa j0hny »

Ze na hry mozes pouzit program hamachi. Najdes na googli. V podstate vyuzijes aktivnu IP na inom PC (servri).
A ze stoji za to zavolat tcomu ci ti to vedia bezplatne opravit. Kedze si platis za aktivnu IP.
ajva46
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: St 18. Mar, 2009, 21:18

Re: Verejná IP na D-Link

Príspevok od používateľa ajva46 »

Tak to s Hamachi som pochopil... akurát že pri tom musím vypnúť firewall... no tak nejako im zavolám...

Návrat na "Ovládače a BIOSy"