Apple IPad

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
MBG
VIP
VIP
Príspevky: 1572
Dátum registrácie: Ne 22. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Topolcany/Bratislava

Re: Apple IPad

Príspevok od používateľa MBG »

Podľa mňa, pre bežného američana ideálny výrobok.

Inak to nič nevie, nič nedokáže, celkovo v tejto "verzii" na ho*no...
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Apple IPad

Príspevok od používateľa Reinok »

Dá sa na tom krájať slanina? Dá sa to použiť ako prkienko na krájanie zeleniny? Iný význam v tom nevidím...pekne si dá človek drevené pozadie a má krásne prkienko :laugh:

Už väčšiu <> si fakt vymyslieť nemohli, a bez USB....pardon...čo to má FDD? Alebo VHS? :laugh: :hysterical:
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
J@nik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 790
Dátum registrácie: Ne 01. Feb, 2009, 13:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Apple IPad

Príspevok od používateľa J@nik »

co ine clovek moze cakat od ludi odchovanych na windowse ... tiez som bol zastanca vsetkeho kde je windows t.j. od desktopu po smartphone (WM) ale som si pred casom povedal preco to nevyskusat a kupil som iphone a myslite si o mne co chcete ( je mi to jedno jedno ) je to najlepsi telefon aky som mal a mal som toho dost od HTC, Omniu atd. ... len pre zaujimavost som porovnaval rychlost reakcie s kolegom ktory ma HTC HD2 a mozem povedat ze moj 3g je natom na rovnako a to nie je 3gs-ko. HD2 ma 1ghz procak ...
ovladanie je mizerne kedze pouzili kapacitny displej ktori nie je stastnym riesenim pre prostredie windows mobile. urcite niekto povie ze iphone nemoze mat spustene viacej aplikacii mne osobne staci ked mi ide ipod nemusim mat otvorene word, excel a neviem este co ... ovladanie je jednoduche inovativne a hlavne rychle :-)

co sa tyka itabu je to super produkt za super cenu kludne by mohli dat vyssiu. tento produkt ma jasny ciel a to pre ludi ktori citaju ebooky, enoviny, internet, email, organizer ktori chcu styl, mobilitu, zivotnost a vydrz. toto vsetko itab splna a to na 1. uz len si zoberte macbooky, ktori notebook vydrzi tolko?; ani jeden vsetko su to plastove somariny mozno este drahsie lenova ale tie chytaju na seba prach a vyzeraju po mesiacoch pouzitia ako stare kramy s 90-rokov.
Apple Macbook Pro 14 M1, 32GB RAM, 512GB SSD
Samsung Tab S8+ / Samsung Note 20 Ultra 5G
Analog: Xtension 9 S-Shape on Carbon Ground It + LPS RixAudio, EMT JSD6 G, Phono RS RixAudio (Burson Audio V6 Vivid) + LPS RixAudio, Hexmat * Hifi rack: Neohighend Tripod * Filter: NA Sunrise v3 * Preamp/Koncak: SPX 2010 TA+ SPX A40 * Repro: STH12 * DAC: Gustard X18 * Kable: Yannis SilverPlusXLR, BTR SPX, RixAudio SPC, NA Zephyr N, Viborg ...
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Apple IPad

Príspevok od používateľa faugusztin »

J@nik, zamyslel si sa nad tym vobec ? Dobre, takze kde sa bude pouzivat... Vo vrecku to nosit clovek nebude, na to je to prilis velke. Bude to teda iba doma. Ale doma ti je vydrz na haku, zastrcku mas vsade. Jedine realne vyuzitie vidim ako internetovy panel na WC :-) .
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Apple IPad

Príspevok od používateľa dexterav »

osobne sa len čudujem čo všetko Apple dokáže predať :) :bravo:
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Apple IPad

Príspevok od používateľa Toman »

faugusztin napísal:Jedine realne vyuzitie vidim ako internetovy panel na WC :-) .
- ale ja uz na "W-Cku" jeden stary tablet mam....(Compaq TC1000 - s tou konstrukciuu som obzvlast spokojny)

Obrázok

- z estetickej stranky by sa mi iPad strasne hodil do obivacky (ladi mi zo sedackou)
- v principe to je uplne to iste (Compaq TC1000) akurat natom bezi XPcko a ma to USB...
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
J@nik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 790
Dátum registrácie: Ne 01. Feb, 2009, 13:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Apple IPad

Príspevok od používateľa J@nik »

Cakal si niekedy na letisku 4 a viac hodin? Ja som mal moznost cakat v parizi, v new yorku, v amsterdame atd vies co mali vsetci ty biznizmeni v rukach? ( macbooky, najnovsie air ... ) nikde som nevidel inu znacku im netreba nejaku podporu vselijakych aplikacii a hovadin vsetko im to zabespeci apple samozrejme za peniaze ale je to na urovni. Presne pre tychto ludi je tento produkt, styl, vydrz a atd. nechcem sa opakovat. ale to je jedno kazdy si urobi nazor na veci postupnymi skusenosti a urcite odporucam vidiet svet lebo europa to nie je ani zdaleka ...

Z vlastnej skusenosti viem ze ked si zaplatim aplikaciu v app store je na uplnej inej urovni ako free verzia a to tie free verzie su uplne na inej urovni ako pre WM.
Ja to nehovorim preto lebo som nejaky zaryty appleista ved mam iphone ani nie mesiac ale v tejto oblasti sa pohybujem uz dlhsie a viem porovnat.

Samozrejme mozno ty mas zle skusenosti alebo ti nevyhovuju produkty od apple ale to uz je o preferenciach.

Ja sa osobne sa hanbim za svoje posty ohladom apple lebo vsetky boli o nevedomosti a ze som bol ovplyvnovani ludmi a som rad ze som to riskol s iphonom ( aj ked hlavny dovod bol kvalitny vystup na sluchatka :-) ).
Apple Macbook Pro 14 M1, 32GB RAM, 512GB SSD
Samsung Tab S8+ / Samsung Note 20 Ultra 5G
Analog: Xtension 9 S-Shape on Carbon Ground It + LPS RixAudio, EMT JSD6 G, Phono RS RixAudio (Burson Audio V6 Vivid) + LPS RixAudio, Hexmat * Hifi rack: Neohighend Tripod * Filter: NA Sunrise v3 * Preamp/Koncak: SPX 2010 TA+ SPX A40 * Repro: STH12 * DAC: Gustard X18 * Kable: Yannis SilverPlusXLR, BTR SPX, RixAudio SPC, NA Zephyr N, Viborg ...
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Apple IPad

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ale ja nemam nic proti Macom, sam kazde 2 mesiace uvazujem nad Mac Mini a potom to vzdy zavrhnem kvoli cene. Ja hovorim o tomto, ze tento produkt nema nadej na uspech, cisla predajov ako u iPodu ci iPhone su pri tomto produkte nerealne, a ani zdaleka to nebudu ani cisla predajov Mac pocitacov...

Jednoducho toto je produkt, ktory ma velmi obmedzene pouzitie a osobne mu nedavam velku nadej na uspech. Ak sa aj toho preda vela, tak to skonci ako netbooky - kazdy si to pokupi, a potom zisti ze je mu to akurat na *piiiip*...
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Apple IPad

Príspevok od používateľa Toman »

faugusztin napísal: kazdy si to pokupi, a potom zisti ze je mu to akurat na *piiiip*...
- to je FAKT pravda, ale preda sa toho strasne vela......
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
Jeremi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1558
Dátum registrácie: Pi 02. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Apple IPad

Príspevok od používateľa Jeremi »

Mne sa to paci ale mohlo by to byt lacnejsie co sa tyka tych obmedzeni je to jednoducho typicky apple vzdy to tak robili a vzdy budu
Lenovo ThinkPad T420s
Intel Core i7, 8GB RAM, 128 GB Samsung SSD, nVidia Quadro
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Apple IPad

Príspevok od používateľa Toman »

na iPade pobezi virtualizovany Windows7

http://www.itnews.sk/spravy/software/20 ... ix?ref=rss" onclick="window.open(this.href);return false;

T. :good:
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Apple IPad

Príspevok od používateľa faugusztin »

Preboha Toman :wallbash: . Keby existoval klient Citrixu pre PMD85, tak by Windows 7 bezal aj na PMD85 podla tejto logiky. Citrix je jednoduchy, stupidny klient pre serverovu aplikaciu beziacu na servroch firmy a iPad je iba tenky klient (terminal)... Na iPade teda ziadne Windows 7 nepobezia, pobezi na nom klient pre Citrix. VNC, Remote desktop - tieto aplikacie tiez existuju, a predsa netvrdis ze vdaka nim na iPhone/iPad bezi Windows 7.
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Apple IPad

Príspevok od používateľa Toman »

- nevzrusuj sa tolko Bobe....
- ved "človiečik" bude v dolnom rohu vidiet toto:

Obrázok

T. :-)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Apple IPad

Príspevok od používateľa faugusztin »

To je sice pekne, ale kolko pouzivatelov iPadu si kupi Citrix server v hodnote tisicok dolarov aby mal na svojom iPade virtualne Windows 7 ?
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Apple IPad

Príspevok od používateľa Toman »

- Citrix server vobec nepoznam
- nemam ponatia kolko stoje licencia na server
- a ak by to bolo aj drahe tak podobnich SW je na trhu viac, a snat s podobnimi rieseniami vhodnich pre pouzitie v domacti pridu aj iny.

- moja predstava je asi taka ze to bude fungovat ako MSTSC alebo na sposob TeamViewera.

T. :-)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent

Návrat na "Mobilné PC"