pridavny chladic

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
infrastellar
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Št 12. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa infrastellar »

Tiez si myslim, ze ked je kvalitny zdroj s 12cm vrtulou, tak to musi zvladnut. Ved na to je tam nie? Ale nevadi, dal som tam aj 9cm fan, na polovicne otacky, tak nech si odfukuje... este musim poriesit chladenie HDD.
Používateľov profilový obrázok
Gogi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 473
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: TT

Príspevok od používateľa Gogi »

erik napísal: :?: tomu som nepochopil... zdroj netreba nijako chladit, on sa uchladi uplne v pohode sam... teply vzduch co nasava z okolia CPU mu vobec nevadi, keby ano tak by to tak vyrobca neurobil...
no neviem ci vyrobca pocita s tym ze pretoceny procak bude kurit na 70°C, vsetci dobre vieme ze cim chladnejsie budeme mat komponenty tym dlhsie nam vydrzia v bezporuchovom stave
ked mam byt konkretnejsi - vzduch odsavany z chladica mojho procaku ma(priblizne; od oka) asi 40° az 50°C, vzduch vyfukujuci z mojho zdroja ma asi 30°-40°C, do zdroja mam vzduch nasavany asi v pomere 10% od CPU a 90% zo skrinky, ak by sa tento pomer zmenil na 50/50(alebo viac v prospech cpu) tak aky teply vzduch by isiel von zo zdroja? +-60°C? neviem, v kazdom pripade by to na zdroj nemalo pozitivny vplyv, samozrejme ak nieje moznost inak ucinejsie odvadzat odvadzat teply vzduch od cpu, tak nieje o com - procak ma (co sa tyka chladenia) vecsiu prioritu ako zdroj, ale ak je moznost inak odviest teplo tak preco ju nevyuzit?
\_AMD_x2_3800+_@2,6_/\_XFX_9600_GT @,75-1,9-2,2_/\_3G_RAM_Výrobca_=>_miš&maš_/\_Power_by_ASUSTeK_A8N_SLI_Premium_/\_2x80G_Samsung_/\_Casemod_-_hotovo,_uz_sa_mi_viac_nexce_/
A tak som si raz zmenil farbu podpisu na zelenú aby bolo jasné čo mi modrá môže
erik
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 862
Dátum registrácie: Po 07. Mar, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa erik »

omg, jasne ze dozadu do case sa vzdy hodi fan na vyfukovanie horuceho vzduxu, ale je zader povedat, ze aj zdroj je treba dobre chladit :D
Používateľov profilový obrázok
jurosl
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: So 12. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Stara Lubovna

Príspevok od používateľa jurosl »

a co poviete na to keby som dal ventilator na bok cache tak aby fukal studeny vzduch z vinku priamo na pasivny chladic VGA??
kamos to tak urobil a teplota mu klesla o cca 6 az 10 stupnov
Používateľov profilový obrázok
Gogi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 473
Dátum registrácie: Št 03. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: TT

Príspevok od používateľa Gogi »

jurosl napísal:a co poviete na to keby som dal ventilator na bok cache tak aby fukal studeny vzduch z vinku priamo na pasivny chladic VGA??
kamos to tak urobil a teplota mu klesla o cca 6 az 10 stupnov
keby si spravil tunel tak by to bolo este ucinnejsie

2 erik : jasne, stary znami problem vyjadrovania sa, ja som myslel "chladenim zdroja" umoznit mu nasavat studensi vzduch, napisal som to fakt pekne blbo
\_AMD_x2_3800+_@2,6_/\_XFX_9600_GT @,75-1,9-2,2_/\_3G_RAM_Výrobca_=>_miš&maš_/\_Power_by_ASUSTeK_A8N_SLI_Premium_/\_2x80G_Samsung_/\_Casemod_-_hotovo,_uz_sa_mi_viac_nexce_/
A tak som si raz zmenil farbu podpisu na zelenú aby bolo jasné čo mi modrá môže
Používateľov profilový obrázok
jurosl
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: So 12. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Stara Lubovna

Príspevok od používateľa jurosl »

faaajn este mam otazku:
ked dam vetrak dopredu a dozadu tak mi to trochu zbije aj teplotu VGA?
erik
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 862
Dátum registrácie: Po 07. Mar, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa erik »

trosku ano, mozno o 1 stupen, mozno viac... tie vetraky tam kazdopadne daj, urcite tym nic nepokazis, dobry prievan v bedni je na nezaplatenie :P
-TAMY-
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1115
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Zliechov+ Bratislava (25)

Príspevok od používateľa -TAMY- »

Uz len s toho dovodu, ze ked vpredu vhanas, tak aspon trosku studeneho sa cvrkne aj grafike, si potiahne stujdeny.. ja mam vpredu 12CM glacial na 5V, vzadu 12CM noname na 5V, v zdroji glacial 12CM asi na 5V, na CPU mam Freezera 64, na VGA Zalmana CU a teploty na pcu mam v klude okolo 35°C na 650ot/min, po zatazi max 44°C a freezer ide na 80% vykonu, vga na 5V malokedy prekrocim 45°C na ktorejkolvek suciastke.. Cize vpredu dnu, vzadu von.. ale to je logicke..
Používateľov profilový obrázok
jurosl
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: So 12. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Stara Lubovna

Príspevok od používateľa jurosl »

jj tak diki tie chladice tam dam vsade citam ze je to dobry napad

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"