Princíp O2 "paušálov"

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Princíp O2 "paušálov"

Príspevok od používateľa newmi »

na cisle co pouziva priatelka je ten OW 1000 a tiez ziadna slava. Jej to staci ale ona tak max ide na facebook alebo pokec. No ale asi takto, na bezne surfovanie v mobile to staci ALE pozname Orange, ze? Aby sa tam neobjavovali zahadne MB navyse. No ale vyskusat to mozes, ten Pausal Start aj OW 1000 su neviazane.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
XZKX
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 839
Dátum registrácie: Ne 09. Aug, 2009, 19:42
Bydlisko: Východ - Michalovce

Re: Princíp O2 "paušálov"

Príspevok od používateľa XZKX »

Ešte si počkám na to zavedenie 3G u O2, ako to zahýbe s cenou "neobmedzeného" internetu. Každopádne díky všetkým :)
Pioneer. Audio Technica. Sony. Intel. Microsoft.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Princíp O2 "paušálov"

Príspevok od používateľa CageJ »

XZKX napísal:hh, takže u Orange mi tých 1000MB. určite nestačí (surfovanie si predstavujem ako na normalnom PC - sem tam si pustím dajaké video na youtube, automatické sťahovanie mailov atď., takže pochybujem, že tých 1000MB. mi stačí, a k tomu ešte aktivácia je 8€)
U O2 je ten neobmedzený internet fakt "neobmedzený", blokujú na ňom snáď všetko - FTP, P2P, SSH, TCP, UDP ... a ešte aj budem potrebovať preniesť číslo = platba len faktúrou.
Čím ďalej, tým viac premýšľam nad tým Oríndžom aj keď sa mi tých 1GB. zdá byť sakra málo ...
Este vyckaj, len detail, ked chces si kupit tie balicky, musis mat najmenej 1,66€ :).... To ta varujem rovno :).... Napr. 100min za 10€, tak kredit potrebujes aspon 11,66e :).
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Princíp O2 "paušálov"

Príspevok od používateľa Pietro sk »

pozrel som faktury, minute od 170 - 300mb mesacne - zriedka web, najviac mail / twitter a pod.

takze ten 100mb data o2 by bol "drahsi"
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12345
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Princíp O2 "paušálov"

Príspevok od používateľa HellAngel »

1000mb a mobil malo? nemyslim. pouzivam to uz nejaky ten rok a ver mi ze som to zatial neminul. Vlastne len skoro raz, a to som 4 krat preinstaloval system vo svojom starom Here a stahoval tonu aplikaci cez mobilny internet. Video na youtube nie je problem. To od O2 je len velky blaf, je tam kopec obmedzeni a rychlost skoro ziadna. Ver michcel som ist do O2, ale po pozreti par porovnavacich tabuliek co sa do rychlosti internetu tyka tak O2 je prepadak. V hovoroch uz tiez nie je najlacnejsi. Mylsim ze ten start je zaujmava volba. Bez viazanosti a platis iba za to co minies.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Princíp O2 "paušálov"

Príspevok od používateľa newmi »

kazdemu vyhovuje daco ine, ze ano :P Ja mam aj to aj to ale o2 aj ked ma slaby net mi viac vyhovuje hlavne kvoli tomu, ze to nemam na fakturu a mam vydavky plne pod kontrolou, ziadne podivne sms a hovory navyse, ziadne € navyse v roamingu.... ti vravim, orange rad co sa tohto tyka pridava par centov abo eur lebo vie, ze sa nik s nim o to nebude natahovat. Raz som to skusil, 2 tyzdne som sa s nimi natahoval, reklamoval ale vysledok 0bodov, bohviedokedy by sa to tahalo a co by ma to stalo vtedy este korun za hovory na ich 905 a chodenia do predajne. Nehovorim, aj u o2 moze nastat ten pripad, ale nie ked to mam na kredit :D ...Este som zvedavy co bude bracho dalej na to hovorit, lebo on si od Orange prenasal a ma o2 na fakturu. Snad sa mu tam neobjavia ziadne divne polozky. Jo a ano o Pausale Start som mu hovoril ale uz mal na Orange dost nervy.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
XZKX
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 839
Dátum registrácie: Ne 09. Aug, 2009, 19:42
Bydlisko: Východ - Michalovce

Re: Princíp O2 "paušálov"

Príspevok od používateľa XZKX »

Asi pojdem do Oríndžu ... len neviem aký bude potom priebeh prenosu čísla na novú Štart kartu.
Pioneer. Audio Technica. Sony. Intel. Microsoft.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12345
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Princíp O2 "paušálov"

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak s operatormi sa netraba maznat. Treba normalne sa tam nasrat, povyhrazat odchodom a preverenim soi a ver mi ze sa vsetko da vyriesit. Akoze to O2 nie je zle, len ten internet to je fakt bieda. A potom u toho start v Orange nemas co stratit , je to bez viazanosti a kedy kolvek mozes odstupit.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Princíp O2 "paušálov"

Príspevok od používateľa newmi »

XZKX napísal:Asi pojdem do Oríndžu ... len neviem aký bude potom priebeh prenosu čísla na novú Štart kartu.
Co chces prenasat? Ved si u Orange, nie?
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
XZKX
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 839
Dátum registrácie: Ne 09. Aug, 2009, 19:42
Bydlisko: Východ - Michalovce

Re: Princíp O2 "paušálov"

Príspevok od používateľa XZKX »

Číslo :D mám na mysli prenos čísla zo SIM na SIM :)

// Asi to bude ako u paušáloch tj. zostane mi tá istá SIMka, ano ? :red:
Pioneer. Audio Technica. Sony. Intel. Microsoft.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Princíp O2 "paušálov"

Príspevok od používateľa newmi »

:laugh: dyk, ziadna nova sim, nic, len nahlasis, ze chces start pausal a ten OW1000 a od noveho fakturacneho obdobia ho budes mat ;)

jo a pri tom OW 1000 EXTREMNY bacha na to aby si ho mal uz aktivovany :!: Kamaratke sa nedavno stalo, myslela si ze uz ho ma aktivovany, stiahla nejake 2 filmy do fonu a prisla jej faktura 600€ !!! 1MB=1€
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Princíp O2 "paušálov"

Príspevok od používateľa LordKJ »

HellAngel napísal:1000mb a mobil malo? nemyslim. pouzivam to uz nejaky ten rok a ver mi ze som to zatial neminul. Vlastne len skoro raz, a to som 4 krat preinstaloval system vo svojom starom Here a stahoval tonu aplikaci cez mobilny internet. Video na youtube nie je problem......
Ja mam konkretne teraz vyuzite 1,94GB a kvota mi konci 20 :-) , minuly mesiac som bol cca na 4GB.
T-Mobile Mobilny internet - > ten co je k PC , zdielane data na sim kartu :-)

------
ani jeden net od mob. operatorov by som nebral ako plnohodnotny, skorej iba na mobilne pouzitie
viem ze su ludia ktory by chceli riesit torrenty a pod. , ale jednoducho to nieje na to urcene.
Urcene to na to nieje , ale ked si pod 3G pokrytim tak je to v pohode .., torrenty su vela aj na mna :D , ale updaty aplikacii su dost velke... (Android)
-----
O2 je mizerne, Tmobile ma dobry internet len pre pausaly, cize radim Orange.
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Princíp O2 "paušálov"

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Co sa tyka O2 netu, tak na mobil (narychlo nieco najst na nete, pocasie, maily,..) to staci. Prenosove rychlosti su cca 20kB/s DL takze ziadna slava na pozeranie YT a podobnych hovadin. Co sa tyka objemu dat, ako bolo spomenute, 1GB to bohato staci (ak nebudes tahat nejake hluposti a pozerat na tom stream. videa nonstop), ja mavam vacsinou 300-500MB aj ked dva mesiace dozadu som kukol na fakturu a bum, 1,7GB :OO= .

Co sa tyka operatorov tak pri vybere hrali svoje city, prechadzal som z orangu a nelutujem, orange je mi nesympaticky, namiesto vyhadzovania penazi na reklamy, by mohli radsej robit nieco pre vernych zakaznikov. Bol som u nich asi 7 rokov a prd z toho, myslim, ze este aj mobil na pausal bol lacnejsi pre noveho zakaznika ako pre mna.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12345
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Princíp O2 "paušálov"

Príspevok od používateľa HellAngel »

lord mobilny internet do PC je nieco ine ako internet do mobilu. 1000mb na skuknutie netu, emaily, youtube v pohodicke. Stahovanie vacsich objemov dat uz ale treba sledovat. u O2 si nepozres ani video na youtube.

back: plny suhlas stou poslednou vetou, som u orange 10 rokov a skoro ziadna vyhoda. Preto som aj planoval odist. ale ked som si popozeral ponuky ostatnych operatorv tak to nebolo o nic lepsie. Hold sme na slovensku a tesim sa na to ak prejde v rou 2012 ten zakon o jednotnych cenach hovorov vramci EU. TO sa ti nasi operatori poseru. Staci si len pozriet co za ponuky ma taky orange v UK a je mi z toho do placu.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Princíp O2 "paušálov"

Príspevok od používateľa newmi »

ja som v orange len kvoli tomu aby som mal zalohu ked napr bude mat o2 problem a naopak a este asi aj zo zvyku ale uz akurat som si chcel preniest cislo k o2 ked vyrukoval Orange s Pausalom Start (no, vyrukoval, nahodou som sa o tom dozvedel na www stranke o mobiloch). Inak som u nich tiez uz cca 10 rokov a za tych 10rokov ma akurat tak dobre osklbali a niekolkokrat odrbali o pekne tisice korun a desiatky eur. Ziadne vyhody, darceky, zlavy, nic, este aj ten ich trapny casak My mi chodil len sem-tam. Ono kazdy operator ma svoje chyby ale to ako Orange serie na vernych, to je unikat! Mne je o2 omnoho sympatickejsie.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"