Princíp O2 "paušálov"

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Používateľov profilový obrázok
XZKX
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 839
Dátum registrácie: Ne 09. Aug, 2009, 19:42
Bydlisko: Východ - Michalovce

Princíp O2 "paušálov"

Príspevok od používateľa XZKX »

Zdravím, už dlhé roky som u Orange (vlastne celá rodina, since 1995 :red: ) ale zvažujem prechod k O2 (aby bolo jasné, reč je o mob. operátoroch nie dom. internet :) ) kôli veľmi priaznivým ponukám:
- Neobmedzený internet v mobilu za 6€ mesačne
- Volanie do všetkých sietí za rovnakú cenu
Keďže ja volám max. na 3-4 čísla a väčšinou Orange, tak to bude pre mňa dokonalé :)
Zaujíma ma ale ako fungujú tie "paušály" u O2. Ak som to dobre pochopil, tak si kúpim hociakú O2 kartu hocikde (novinový stánok napr.) a potom cez SMS aktivujem všetky služby ktoré chcem. Či ? :D Viazanosť žiadná ?
Ďalšia moja otázka je ohľadom toho internetu. Má to dakto ? Prenosové rýchlosti ?
Ide mi o to, aby som za telefonovania a SM platil čo najmenej takže najlepšia voľba by bol kreditný paušál.
Pioneer. Audio Technica. Sony. Intel. Microsoft.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Princíp O2 "paušálov"

Príspevok od používateľa newmi »

chapes to zle. Program je len jeden, o2 fer. Mozes ho mat bud ako predplatenku (kupis napr v Tescu) alebo na fakturu ale to musis ist do o2 predajne a podpisat zmluvu, nie si nicim viazani, ceny hovorov, sms a dat su rovnake ci uz na kredit alebo na fakturu.

Internet je bieda, velmi pomaly, vyuzitelny len v mobile ale od maja sa to ma rapidne zlepsit, spustia 3G siet.

Na slovo "pausal" u o2 zabudni, ziadni viazany pausal u nich neexistuje, neplatis ziadnu pausalnu sumu, platis LEN to co prevolas, presmskujes :cool: Brat nedavno tiez konecne presiel k o2, u orange mal nejaky pausal, mesacne tusim cca 15€. U o2 mu prisla faktura na 10centov! Bolo to sice len za obdobie cca 2 tyzdnov ale aj tak. Samozrejme, moze byt ze mu pride viac ako ked mal 15€ pausal u orange, ale len ked bude viac volat. Ked bude volat (smskovat) malo, bude aj malo platit ;)
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
glirpi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: Ne 09. Máj, 2010, 03:36
Bydlisko: Handlova / okres PD

Re: Princíp O2 "paušálov"

Príspevok od používateľa glirpi »

jj princip tam je taky ze to co si prevolas to si aj zaplatis podla cennika .. ja mavam faktury tak 3 az 7 euro mesacne .. oproti orange kde som bol 6 rokov a mesacnym fakturam cez 30 euro .. a to pouzivam telefon rovnako .. v o2 som uz snad aj cez 2 roky a velka spokojnost .. a ked uz nic ine tak aspom nemaju take dr*nute reklamy.
Naposledy upravil/-a glirpi v Št 03. Mar, 2011, 12:59, upravené celkom 1 krát.
I♥C64 0,97Mhz CPU, 64KB RAM, VIC-II GPU (320x200 multicolor / 16 farieb) a aka zabava..
Spoiler: ukázať
PC: CPU: INTEL Core i5-9600KF / CPU-COOLER: NZXT Kraken X52 / MB: GIGABYTE Z390 M / RAM: Corsair 16 GB KIT DDR4 3600 MHz CL18 Vengeance LPX / SSD: WD Black SN750 NVMe SSD 1 TB / DVD-RW: - / PSU: Seasonic X-Series 560W / CASE: NZXT H400 / VGA: GIGABYTE GeForce RTX3060 GAMING OC 12GB / SOUND: SOUND BLASTER AE-7 / SPEAKERS: - / HEADPHONES: BEYERDYNAMIC DT 770 PRO (80 ohm) / LCD: DELL UltraSharp U2717D 27" / KEYBOARD: DELL Premier Wireless Keyboard / MOUSE: DELL KM717 / GAMEPAD: MICROSOFT Xbox 360 wireless controller / OS: MICROSOFT Windows 10 PRO 64Bit
Používateľov profilový obrázok
XZKX
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 839
Dátum registrácie: Ne 09. Aug, 2009, 19:42
Bydlisko: Východ - Michalovce

Re: Princíp O2 "paušálov"

Príspevok od používateľa XZKX »

Paráda, práve toto potrebujem :) Dúfam, že sa ten internet do júna polepší, vtedy mi končí paušál. Takže keď kúpim kartu v Tescu alebo nov. stánku, tak ho klasicky budem môcť dobíjať ako je to napr. u T-bobor / Pomaranč, ano ? A po aktivovaní toho internetu mi to bude mesačne automaticky strhávať z kreditu tých 6€ ? Ak áno, tak je to pre mňa ako stvorené :D
Škoda, že to volania blízkym platí len pre O2 čísla :( Ale aj tak asi niet lepšej ponuky :)
Pioneer. Audio Technica. Sony. Intel. Microsoft.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Princíp O2 "paušálov"

Príspevok od používateľa newmi »

ano presne tak. Ja si tiez dobijam, cca 8€ mesacne, z toho je 6€ za internet. Mam este aj orange ale tam som si dal pausal start (obdoba o2 fer) No dokopy aj s netom platim cca 10-12€ na oboch cislach, predtym ked som mal iny orange pausal tak len za ten samotny bez netu som cvakal 15€ a bolo jedno ci som tie minuty prevolal abo nie, platit som musel. Cize mne sli naklady tak o polovicu dole :good:
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
XZKX
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 839
Dátum registrácie: Ne 09. Aug, 2009, 19:42
Bydlisko: Východ - Michalovce

Re: Princíp O2 "paušálov"

Príspevok od používateľa XZKX »

Super, ďakujem za objasnenie :)
Pioneer. Audio Technica. Sony. Intel. Microsoft.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Princíp O2 "paušálov"

Príspevok od používateľa newmi »

len este jedna vec hlavne ohladom o2 data neobmedzene. Ak nie si v pokryti o2 siete (nie narodny roaming) tak mas smolu. Ja napr ked idem na chatu tam o2 chytam len ledva ledva ked dam kartu do notebooku. S volanim a sms nie su problemy lebo sa prepne karta do narodneho roamingu.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
XZKX
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 839
Dátum registrácie: Ne 09. Aug, 2009, 19:42
Bydlisko: Východ - Michalovce

Re: Princíp O2 "paušálov"

Príspevok od používateľa XZKX »

Pokrytie v mojom okolí je viac než dobré, tak snáď nenastanú žiadne problémy :)
Pioneer. Audio Technica. Sony. Intel. Microsoft.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Princíp O2 "paušálov"

Príspevok od používateľa HellAngel »

how how how. trocha brzdite s tym O2 :-)
co taky pausal start od orange? 0,12 centov za minutu do kazdej siete, 0,06 centov SMS. Je to pausal ale neplatis ziadne pausalne poplatky iba to co pretelefonujes tak ti pride faktura. Taktiez data O2 je suchota, planuje sa 3g ale ako nahle stym vyjdes mimo mesta je to hrozne.

taktiez ten pausal start pokial viem ma lacnejsie volania o 1 cent. POvedal by som ze je to jeden z najvyhodnejsich ponuk ake su od operatorov. Orange ho moc neukazuje bo by nan asi presli vsetci a nezarobili by ani fuk :laugh:
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Princíp O2 "paušálov"

Príspevok od používateľa newmi »

hou hou hou a co takto citat? Ved som pisal, ze mam Pausal Start a teda viem porovnat :P Orange su zmrdi, skoro na kazdej fkt mavam, nejak vela sms alebo hovor nad to kolko som podla mna prevolal. A druhe moje cislo co pouziva priatelka je na tom este horsie. Ma smartfon a aj ked vypne data v roaming, tak ti zmrdi si tam vzdy prihodia par centov. Jo a O2 ma hovory za 0,13 aj do okolitych statov co Orange pri pausale Start nema!
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
XZKX
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 839
Dátum registrácie: Ne 09. Aug, 2009, 19:42
Bydlisko: Východ - Michalovce

Re: Princíp O2 "paušálov"

Príspevok od používateľa XZKX »

Mne ide hlavne o tých pár min. a SMS mesačne + NEOBMEDZENY internet. A ten Orange neponúka (nie to za tých 6€ :D ).
Inak s tým, že Orange sú zmrdi musím súhlasiť - vždy sa mi na faktúre objaví dačo buď volania do roamingu alebo audiotextové správy alebo internet (ano, s Nokiou 3510i :D ). Je to len pár centov navyše, tak sa mi to neoplatí riešiť ale majú v tom bordel ...
Ak sa nezmení ponuka O2 k horšiemu, nemá dôvod meniť svoje výber :)
Pioneer. Audio Technica. Sony. Intel. Microsoft.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Princíp O2 "paušálov"

Príspevok od používateľa HellAngel »

orange world 1000mb ta vyjde 6,95€. co sa tyka pokrytia tak mas snad vasde na SK. To bol aj hlavny dovod preco som ostal u orange. 1000mb presurfovat to uz da zabrat. U O2 sa neda hovorit o surfovani na internete, pretoze ta rychlost je fakt mizerna. natahovanie stranok dlhe a ked sa dostanes kus viacej mimo mesta tak mas vobec sa problem pripojit. slubuju teraz 3G ale aj tak je to len v par mestach po slovensku a stale to neriesi problem mimo toho mesta.

takze suma sumarum ked porovnam ceny tak to vychadza na rovnako, pre orange hra rychlost internetu a jeho dostupnost. O2 bolo pred rokom velke boom ale ostatny operatory neostali moc pozadu, len to tak nepropaguju.

dobre si to rozmysli
NB: Asus ROG Strix G16
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Princíp O2 "paušálov"

Príspevok od používateľa Pietro sk »

ja som tiez "usiel" od tm., chvala bohu..
-------
ani jeden net od mob. operatorov by som nebral ako plnohodnotny, skorej iba na mobilne pouzitie
viem ze su ludia ktory by chceli riesit torrenty a pod. , ale jednoducho to nieje na to urcene.
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
Používateľov profilový obrázok
XZKX
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 839
Dátum registrácie: Ne 09. Aug, 2009, 19:42
Bydlisko: Východ - Michalovce

Re: Princíp O2 "paušálov"

Príspevok od používateľa XZKX »

o T-Bobrovi si ani neuvažoval :D Mám od nich ADSL a tie prenosové rýchlosti za tie ceny (alebo skôr opačne) sú teda fakt nehorázne :x Zavedenie optiky do domu 65€ a aj to budem mať len 12mbps :rolleyes: Ale to už som OT.
Tých 6€ je takých optimálných, nad by som už nerád šiel ...

Idem sa mrknúť na ten od Orange.
Pioneer. Audio Technica. Sony. Intel. Microsoft.
Používateľov profilový obrázok
XZKX
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 839
Dátum registrácie: Ne 09. Aug, 2009, 19:42
Bydlisko: Východ - Michalovce

Re: Princíp O2 "paušálov"

Príspevok od používateľa XZKX »

hh, takže u Orange mi tých 1000MB. určite nestačí (surfovanie si predstavujem ako na normalnom PC - sem tam si pustím dajaké video na youtube, automatické sťahovanie mailov atď., takže pochybujem, že tých 1000MB. mi stačí, a k tomu ešte aktivácia je 8€)
U O2 je ten neobmedzený internet fakt "neobmedzený", blokujú na ňom snáď všetko - FTP, P2P, SSH, TCP, UDP ... a ešte aj budem potrebovať preniesť číslo = platba len faktúrou.
Čím ďalej, tým viac premýšľam nad tým Oríndžom aj keď sa mi tých 1GB. zdá byť sakra málo ...
Pioneer. Audio Technica. Sony. Intel. Microsoft.

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"