Tiche ventilatory - ak ste narocni

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
infrastellar
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Št 12. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa infrastellar »

Mne sa zdal ten noiseblocker tichsi /hovorim o tych 8cm/, ale velmi minimalne, no a ked to namontujes do skrine, tak ten rozdiel nie je ziaden. Hluk moze sposobit iba prietok vetra resp. prekazky v purdeni vzduchu, ale to uz nie je otazka ventilatora. Nexus je zbytocne drahy, jeho cena by mala opodstatnenie pri adekvatne vyssej zivotnosti, to vsak logicky overene nemam.
Takisto nemam k dispozicii udaje o prietoku vzduchu /tak ako podotkol Gabriel/, ale pre mna, je tento udaj nepodstatny. Hlavne ze fuka. A ked fuka, a fuka po tichu, tak mi je jedno ci prefuka 2l vzduchu alebo iba 1,5. Ucel je splneny. Mam ticho, mam dobre chladene komponenty. Po poslednych upravach chladenia /doplnenie 12cm noiseblocker na bocnicu a 2*8cm noiseblocker do prednej casti skrinky/, je najhlucnejsim prvkom v mojom kompe chladic na grafike - ten vejarovy Zalman. Najdem nieco lepsie a zalman vyhodim von. Ale chladenie je dobre. Mam procak podla popisu a teplota nepresiahne 45 stupnov v zatazi, a to mam este rezervu v otackach vetrakov na procesore, bocnici, a zadnej strane skrinky, kde je 9cm nexus /tiez vyborny vetrak, ale drahy/.

Tak mi prosim poradte nieco namiesto toho zalmana. Teda ak nieco tichsie existuje.
Používateľov profilový obrázok
hanni
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Št 02. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom (31)

Príspevok od používateľa hanni »

Mne o 8 cm vetraky nejde,take v case nevediem...mam doma 8cm Nexus este zo starej skrinky a ten je nepocutelny.
Ide mi skor o 12 cm ventilatory...mam v skrinke povodny Thermaltake,ktory je pocut este aj na 1000 otackach...a ked ho dam na menej,tak to tam ani nemusi byt,lebo vzduch skoro fobec nefuka.
Inac s tym,ze prietok vzduchu je nepodstatny s Tebou zasadne nesuhlasim.Hlavne i nizkootackovych tichych ventilatorov je tento udajj velmi dolezity...sam to poznam napr. u toho Thermaltaku.
infrastellar
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Št 12. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa infrastellar »

hanni, citaj pozorne, aby som ta nemusel opravovat. Pisal som, ze prietok vzduchu nie je PRE MNA dolezity. Kazdy mame ine kriteria a potreby. U mna je to v prvom rade ticho. A staci mi, ze to fuka a ze to robi vietor.
12cm som mal Akasa, Glacialtech, Noiseblocker. Prve dva som reklamoval a vratil, strasny srot. Noiseblocker naplnil moje ocakavania a tiez fuka /fakt neviem kolko litrov vzduchu/. A je super tichy. Je jasne, ze Nexus je spickovy vetrak, ale ta cena :?
Používateľov profilový obrázok
hanni
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Št 02. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom (31)

Príspevok od používateľa hanni »

Aha sorac...pre mna osobne je aj prietok vzduchu aspon ciastocne dolezity..aj ked najdolezitejsie je ticho. Hlavne odvtedy,ako som trosku taktoval a mierne sa mi zdvihli teploty uz zacinam hladiet aj na prietok.
infrastellar
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Št 12. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa infrastellar »

hanni... je uzasne, ked mozem nechat v noci pocitac stahovat z i-netu, a nerusi ma to. Pocujem iba ten "prietok" vzduchu. :D

Aj ked mam niekedy chut vyhodit freezer 7 pro a dat tam nejaky ten tower pasiv s 12cm fanom. to iste plati o zalmanovi. ale som spokojny, k comu mi znacne dopomohol regulator otacok.
Používateľov profilový obrázok
hanni
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Št 02. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom (31)

Príspevok od používateľa hanni »

No,ten Freezer som pocul..a bez regulecie je na moj vkus az prilis hlucny :wink: ja som kupil Thermalright XP-90 a osadil som ho 92mm Nexusom....proti freezeru je to iba lahky vanok :)
Používateľov profilový obrázok
pindiq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice,Staré mesto

Príspevok od používateľa pindiq »

podla mna je ten freezer tichucky.doteraz som mal box chladic na celeron 2.6 :lol: (ti co ho mali,resp.poculi by tam rasdej mali motorove lietadlo ktore by bolo tichsie)

v pc mi teraz najviac huci len fan na grafike.
ako pridavny na odsavanie pouzivam AC FAN 2 TC-je absolutne tichy
Lenovo ThinkPad Edge E520 (i5 2430M,4GB RAM,HD6630m,500GB HDD)
Používateľov profilový obrázok
hanni
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Št 02. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom (31)

Príspevok od používateľa hanni »

Boxovy chladic... to si uz mozes dat do PC letecku turbinu :o ja som mal tiez na Prescote a ten hucal este viac..potom som malAC, uz ani neviem,aky model,ale nebol to freezer...aj ten sa mi zdal byt dost hlucny...tak som to riesil Thermalrightom.
Teraz mi najviac huci HDD a mierne pocujem original Thermaltake fan,ktory som mal v case a mam ho regulovany na 800-100 otacok..a aj tak nie som spokojny :D
Používateľov profilový obrázok
ManDark
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 70
Dátum registrácie: Po 27. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: PREŠOV

Príspevok od používateľa ManDark »

Chcem sa opytat, ake skusenosti mate s tymto chladicom, co sa tyka ako nahrada do ZDROJA, este ten potrebujem nejak ztisit ...

http://www.tichepc.sk/product.php?it_id=920&ca_id=26

Realne skusenosti ako to chladi a aky hluk to vydava, napr menje ako CNPS 7000Cu na min otackach ???

:roll: [/url]
Používateľov profilový obrázok
Payne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1334
Dátum registrácie: Ne 13. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Poprad (18)

Príspevok od používateľa Payne »

Minule bolo dakde recenzia toho a aj inych novych chladicov od AC a dopadlo to asi tak, ze oni nemaju moc dobre natocenu vrtulku a aj maju ostre hrany, taze ked chces aj ticho, tak ti treba jednoznacne este ten vetrak regulovat...
CPU : Celeron 1200MHz&1440MHz - 12*120MHz, DVD : Sony DRU 800A,
HDD : Maxtor 40GB 7200ot. 2MB cache, MB : Abit ST6 RAID, RAM : 256 MB SDRAM PC133 PQI + 128 MB SDRAM PC133 Apacer, VGA : Inno3D GeForce 2MX 400 64MB 175MHz/155MHz@205MHz/165MHz, Zdroj : 250W, Zvuk : Sound Blaster 5.1 Live!
Používateľov profilový obrázok
hanni
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Št 02. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom (31)

Príspevok od používateľa hanni »

ManDark napísal:Chcem sa opytat, ake skusenosti mate s tymto chladicom, co sa tyka ako nahrada do ZDROJA, este ten potrebujem nejak ztisit ...

http://www.tichepc.sk/product.php?it_id=920&ca_id=26

Realne skusenosti ako to chladi a aky hluk to vydava, napr menje ako CNPS 7000Cu na min otackach ???

:roll: [/url]
Ak chces naozaj tichy 8 cm fan do zdroja,mam jeden prakticky novy,asi tyzden pouzivany, 8 cm Nexus ktory uz nepouzivam a lezi mi v sufliku:
http://www.tichepc.sk/product.php?it_id=745&ca_id=26

Ak mas zaujem,napis mi spravu a dohodneme sa na nejakej rozumnej sume. Mozem Ti zarucit,ze ani nebudes vediet,ze nejaky zdroj mas :wink:
Používateľov profilový obrázok
l0k2
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1230
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa l0k2 »

No bavime sa tu o tichych chladicoch, co je pekne. Ale zabudame ze darmo si kupite najtichsi chladic, lebo hned po nich prichadzaju disky. Cize az ked sa dostanete do toho stadia ze hucia tie, mozete si spokojne poveadat: "Ano, tak teraz mam uz tiche vetraky". Vlastna skusenost. Preto mam na diskoch to co mam.

Obrázok
sentimentálna spomienka - valid cpu
Používateľov profilový obrázok
hanni
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Št 02. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom (31)

Príspevok od používateľa hanni »

v podstate mas pravdu...momentalne aj ja najviac pocujem hucat HDD a to mam Hitachi,co je jeden z tych tichsich.
Používateľov profilový obrázok
l0k2
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1230
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa l0k2 »

Tiez mam hitachi. Ako som povedal, pokial to clovek chce mat vazne tiche, musi uvazovat aj nad diskami.
sentimentálna spomienka - valid cpu
Inso
Ban
Ban
Príspevky: 157
Dátum registrácie: St 03. Aug, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa Inso »

infrastellar napísal:Mne sa zdal ten noiseblocker tichsi /hovorim o tych 8cm/, ale velmi minimalne, no a ked to namontujes do skrine, tak ten rozdiel nie je ziaden. Hluk moze sposobit iba prietok vetra resp. prekazky v purdeni vzduchu, ale to uz nie je otazka ventilatora. Nexus je zbytocne drahy, jeho cena by mala opodstatnenie pri adekvatne vyssej zivotnosti, to vsak logicky overene nemam.
Takisto nemam k dispozicii udaje o prietoku vzduchu /tak ako podotkol Gabriel/, ale pre mna, je tento udaj nepodstatny. Hlavne ze fuka. A ked fuka, a fuka po tichu, tak mi je jedno ci prefuka 2l vzduchu alebo iba 1,5. Ucel je splneny. Mam ticho, mam dobre chladene komponenty. Po poslednych upravach chladenia /doplnenie 12cm noiseblocker na bocnicu a 2*8cm noiseblocker do prednej casti skrinky/, je najhlucnejsim prvkom v mojom kompe chladic na grafike - ten vejarovy Zalman. Najdem nieco lepsie a zalman vyhodim von. Ale chladenie je dobre. Mam procak podla popisu a teplota nepresiahne 45 stupnov v zatazi, a to mam este rezervu v otackach vetrakov na procesore, bocnici, a zadnej strane skrinky, kde je 9cm nexus /tiez vyborny vetrak, ale drahy/.

Tak mi prosim poradte nieco namiesto toho zalmana. Teda ak nieco tichsie existuje.
nechapem co ti vadi na zalmanovi podla mna je absolutne silent a na 1350 rpm ho nemas sancu pocut :lol: neviem aku mas skrinku ale ked ti v case je najviac pocut zalman tak :bravo: :deal: inak zdroj mas aky?? hdd nepocut?? :8O:

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"