Tiche ventilatory - ak ste narocni

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
infrastellar
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Št 12. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Tiche ventilatory - ak ste narocni

Príspevok od používateľa infrastellar »

Chcem sa s vami podelit o svoje skusenosti pri nakupe ventilatorov. Nebudem to tu cele rozoberat, iba strucne poviem, ze najtichsie ventilatory co som mal su Noise Blocker 10db. Kupil som si dva 8cm a jeden 12cm. Na plne otacky ich nie je pocut /iba prudenie vzduchu/, no a na polovicne je to uplna lahoda. Akoby tam neboli. Su tichsie, ako nexus, akasa, glacialtech.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2136
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Príspevok od používateľa zoom »

Ja som narocny tiez. Preto kupujem Papsty, ultrakvalitne a maju nizky aerodynamicky hluk. A taktiez idu v pohode na 5V (niektore konkretne kusy).
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa GABO »

Dolezite su v tomto pripade aj veci ako prietok a pri danom prietoku hluk. V tomto je best momentalne AC Fan 8 9 a 12. Ma najlepsi prietok pri hluku ktory robi. Noiseblockery som mal ..ich problem su mierne hlucne loziska.

Stale su vsak asi najlepsie NEXUS Silent Fan 120mm B/W alebo Orange, ktore su uz na default totalne tiche a tiez nove modely Scythe ventilatorov.

Staci chodit na jedno z najlepsich for zaoberajucich sa tichympc.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa crux2005 »

gabriel napísal: Staci chodit na jedno z najlepsich for zaoberajucich sa tichympc.
a to je ?? :)
s pozdravom, crux.
infrastellar
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Št 12. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa infrastellar »

No, ja mam inu skusenost. A chcel som to napisat. A to je ta, ze moj noiseblocker je tichsi, ako nexus /plne otacky aj 5V/. Nevidim dovod platit viac. Ale su nove, a mozno ma v blizkej buducnosti caka prekvapenie, a nasledna investicia :) Ale zatial je to super. Najviac mi v bedni huci Zalman na grafike. Ten budem musiet poriesit, nie je tichy podla mojich predstav.
Používateľov profilový obrázok
hanni
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Št 02. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom (31)

Príspevok od používateľa hanni »

Urcite nie su Nexusy ani zdaleka najtichsie...najtichsie som nedavno postol do diskusie o ventilatoroch SilenX.
http://pretaktovanie.sk/modules.php?nam ... pic&t=1586

Ved 12 cm Nexus huci viac,ako 12 cm Glacialtech.
erik
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 862
Dátum registrácie: Po 07. Mar, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa erik »

hanni napísal:Ved 12 cm Nexus huci viac,ako 12 cm Glacialtech.
ej, toto si nemal pisat... teraz si ta Gabo najde :D
Používateľov profilový obrázok
hanni
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Št 02. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom (31)

Príspevok od používateľa hanni »

:D je zastanca Nexusov? to neva,kazdy drzime inej znacke :wink: ..ja mam Nexus 92 mm na pasive CPU a som s nim spokojny ...chladi dobre.

P.S. Tak to uz mam asi po tych dvoch Glacialtechoch,co mam objednane :red:
Používateľov profilový obrázok
Comby
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Ut 01. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Kramáre

Príspevok od používateľa Comby »

crux2005 napísal:
gabriel napísal: Staci chodit na jedno z najlepsich for zaoberajucich sa tichympc.
a to je ?? :)
Zeby silentpcreview?
erik
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 862
Dátum registrácie: Po 07. Mar, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa erik »

hanni napísal::D je zastanca Nexusov? to neva,kazdy drzime inej znacke :wink: ..ja mam Nexus 92 mm na pasive CPU a som s nim spokojny ...chladi dobre.

P.S. Tak to uz mam asi po tych dvoch Glacialtechoch,co mam objednane :red:
nie ze je zastancom nexusu, ale urcite ich ma dobre otestovane a urcite mi da za pravdu, ked poviem ze glacialtech sa na nexus nechyta...
Používateľov profilový obrázok
sangrez
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 36
Dátum registrácie: Št 13. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa sangrez »

crux2005 napísal:
gabriel napísal: Staci chodit na jedno z najlepsich for zaoberajucich sa tichympc.
a to je ?? :)
myslim ze posledne 2 slova Gabriel zamerne napisal bez medzery ;)
Používateľov profilový obrázok
hanni
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Št 02. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom (31)

Príspevok od používateľa hanni »

erik napísal: nie ze je zastancom nexusu, ale urcite ich ma dobre otestovane a urcite mi da za pravdu, ked poviem ze glacialtech sa na nexus nechyta...
Nechyta v com? Bavime sa tu o hlucnosti...podla parametrov je Glacialtech tichsi...este som ich nepocul naraz,aby som to vedel porovnat. Ale skoro 23dB pri 1000 otackach sa mi zda dost...hlavne,ked je rec o fane za 600 SK....za tu cenu sa uz da kupit rovnako kvalitny a omnoho tichsi fan.Aj ked Nexus je velmi kvalitny,ale dost drahy.

Takze bavit sa tu o tom,ze 600 korunovy Nexus s hlucnostou 23 dB je na tom lepsie ako 220 korunovy Glacialtech s hlucnostou 19 dB je dost blbe...hlavne,ked sa pozries na tu cenu.

Za tu cenu by som si uz radsej kupil Papst alebo napr. tento Noiseblocker,este o 200 lacnejsi:
http://www.chladice.sk/produkty/produkt.php?id_ele=349
infrastellar
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Št 12. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa infrastellar »

hanni, ten noiseblocker 12cm mam. na plne otacky ho nepocujem. testoval som ich samostatne, mimo compu, aj nexus, glacialtech a noiseblocker. najtichsi bol noiseblocker a nexus. ale cenovo je to inde.
ANONYM_a7

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Mne hluk az tak moc nevadi (Thermaltake Bettle) :lol: ale chladi ako maria ja som za sunbeam silent chladice max 14 db takze v poho a este pekne svieta
Používateľov profilový obrázok
hanni
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Št 02. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom (31)

Príspevok od používateľa hanni »

infrastellar napísal:hanni, ten noiseblocker 12cm mam. na plne otacky ho nepocujem. testoval som ich samostatne, mimo compu, aj nexus, glacialtech a noiseblocker. najtichsi bol noiseblocker a nexus. ale cenovo je to inde.
A tichsi bol Nexus alebo Noiseblocker?

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"