Rada - C# vs C++

Sekcia o programovaní, programovacích jazykoch...
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7865
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Rada - C# vs C++

Príspevok od používateľa LordKJ »

Co je tam zaujimavejsie? , to ,ze budes mat textove pole miesto blikajucej ciarky v konzole?
Naozaj , nadstavby (okna) treba robit az ked bude program vediet aspon nieco.
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: Rada - C# vs C++

Príspevok od používateľa Bird »

hej presne to. alebo ako som pisal predtym
v Ccku dokazem spravit vypocet rôznych uhlov, kružnic, sin, cos a podobne ale pochybujem ze by som dosiahol aby mi v prikazovom riadku toto aj nakreslilo
ja som ten typ cloveka, ktory ma rad vizualne pekne veci. preto nemam rad konzolu/terminal.
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7865
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Rada - C# vs C++

Príspevok od používateľa LordKJ »

tak sup na web aplikacie :-)
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: Rada - C# vs C++

Príspevok od používateľa Bird »

a kde si ich budem spustat ? nemam hosting ani nic take. a web by som sa musel učiť uplne od začiatku. windows mi zatial plne postačuje a vyhovuje :) len som chcel vediet C# či C++. zatial sa skorej ktomu C Sharp prikláňam. aj keď v knihe sa prostredie rieši cez WPF nie cez Windows forms, kt. trochu poznam.
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim
Používateľov profilový obrázok
glirpi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: Ne 09. Máj, 2010, 03:36
Bydlisko: Handlova / okres PD

Re: Rada - C# vs C++

Príspevok od používateľa glirpi »

moja rada ohladne c# vs c++? ani jeden. neuraz sa prosim, ale som toho nazoru ze ak clovek pride na forum a pyta sa na takuto vec nemal by programovat zacat vobec. je to o tom ako si clovek dokaze poradit sam a sam zistit vyhody toho ci onoho. je uplne jedno kto ci co napise ktory je lepsi horsi.. sam by si si to mal vediet zistit, sam by si mal prist nato ako a kde to zistit. to je aj uplna podstata a zaklad programovania (logicke myslenie, zvedavost).. knihy? iba ako doplnok/ozrejmenie, alebo pre uplne/lepsie pochopenie danej veci.

a neuraz sa prosim, moj post nema byt utocny :-)
I♥C64 0,97Mhz CPU, 64KB RAM, VIC-II GPU (320x200 multicolor / 16 farieb) a aka zabava..
Spoiler: ukázať
PC: CPU: INTEL Core i5-9600KF / CPU-COOLER: NZXT Kraken X52 / MB: GIGABYTE Z390 M / RAM: Corsair 16 GB KIT DDR4 3600 MHz CL18 Vengeance LPX / SSD: WD Black SN750 NVMe SSD 1 TB / DVD-RW: - / PSU: Seasonic X-Series 560W / CASE: NZXT H400 / VGA: GIGABYTE GeForce RTX3060 GAMING OC 12GB / SOUND: SOUND BLASTER AE-7 / SPEAKERS: - / HEADPHONES: BEYERDYNAMIC DT 770 PRO (80 ohm) / LCD: DELL UltraSharp U2717D 27" / KEYBOARD: DELL Premier Wireless Keyboard / MOUSE: DELL KM717 / GAMEPAD: MICROSOFT Xbox 360 wireless controller / OS: MICROSOFT Windows 10 PRO 64Bit
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: Rada - C# vs C++

Príspevok od používateľa Bird »

programovacích jazykov je viac ako tieto dva, prezeral som si materialy o viacerych jazykoch a vysli mi z toho najlepsie tieto dva. mne sa viac pozdava c#, avšak učim sa cčko čomu je viac podobne zase c++.

len som si chcel pomôcť názorom od viacerých ludí, ktorý sa zaoberajú programovaním, pre vhodnejší výber. k tomuto sa tu vyjadril filuS a M1ch4l. obaja mi poradili skôr C# čo sa mi aj viac páči. nie je predsa zlé vypočuť si/ prečítať názor iných.
ty si to napísal ako keby som niekto kto sa nevie rozhodnúť. akoo som písal viac sa mi páči Csharp, ak však ešte niekto má nejaký postreh rád si ho prečítam.
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim
Používateľov profilový obrázok
pEpinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 850
Dátum registrácie: Po 19. Máj, 2008, 09:31
Bydlisko: BA/NR

Re: Rada - C# vs C++

Príspevok od používateľa pEpinko »

Na okna si naistaluj Visual Studio 2010 Express (C#) a svoju prvu oknovu aplikaciu budes mat za 2 minuty.
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: Rada - C# vs C++

Príspevok od používateľa Bird »

nebude moja prva (vb.net) :) ale pojdem teda cestou c#. dakujem všetkym za rady a nazory
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6676
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Rada - C# vs C++

Príspevok od používateľa M1ch4l »

ja mam radsej C++ ako C#. Kazdy jazyk ma svoje vyhody a programator musi poznat viac.
Okna sa ale lepsie robia v C#.
Inak s tou skolou, povedal si, ze si len druhak...tak to si tu vysku este dobre rozmysli. Podla mna neni dobre vyberat si tak skoro.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Razer Huntsman V2 (red linear), Razer Basilisk V3 Pro + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: Rada - C# vs C++

Príspevok od používateľa Bird »

to nie je naisto. ešte mam dost času. len by som chcel nejaky informaticky odbor, a čo som počul tak FEI/FIIT su asi najlepšie. na škole si ideme teraz vyberat zameranie pre treti, stvrty rocnik. bud telekomunikacie alebo siete. skorej siete ma bavia. da sa tu robit aj CISCO certifikat. tak som si len tak prebehol vyšky, a STUBA vyzera fajn. každopadne za dva roky sa toho môže ešte hodne udiať :)
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim
zombikusp
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 89
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2011, 19:28
Bydlisko: KE/okolie

Re: Rada - C# vs C++

Príspevok od používateľa zombikusp »

Ani jedno...

všetko sú to take kvázi jazyky, polojazyky... v podstate obtiažné na pochopenie

Novinkou na trhu je nový programovací jazyk z východneho slovenska - konkretne zo šariša, vytvorený v spolupráci s IBM programovací jazyk Šaral ktorý funguje furt

rozhodne by si si mal o ňom niečo prečítať.

http://www.trsek.com/clanky/saral
Spoiler: ukázať
|PSU: Corsair TX650 |CPU: Phenom II x4 955BE @ 3.6Ghz + Corator DS |MB: M4A88T-V EVO |RAM: 2x2GB Kingston HyperX 1600 CL9 XMP DDR3 (KHX1600C9D3X2K2/4GX) |GPU: Gainward HD4870 GS 1GB GDDR5 |HDD: Seagate 500GB |LCD: Samsung SM 2243BW 22" |MYS: A4Tech X7 750BH

Návrat na "Programovanie"