DVE ZVUKOVKY A MIXPULT

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
JONNY 20
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Ne 13. Jan, 2013, 14:00

Re: DVE ZVUKOVKY A MIXPULT

Príspevok od používateľa JONNY 20 »

No, lenze mne to tak nejde, ani mi to nechce prehodit na multichanel. Vzdy mi to skoci spät na 2-2.1 speakers.
Takze to ani vobec tak nenastavim. To sa sprava tak ako by som tam viac kanalov nemal. Oni mi tie dalsie vystupy ani nikdy nesli no doteraz som ich nepotreboval. Mozno si povies ze to neviem nastavit, ale to sa mylis, ani moj bratranec to nespravil a ma elektrotechnicku skolu. To ze to ide tebe neznamena, ze to musi ist aj mne. Kazda zvukovka aj pc je ine.Tam je asi blba maticna doska, ale to uz je jedno, ja to uz neriesim. Uz som aj tu druhu kartu predal a kupil som si maly midi midi kontroler numark dj2go a cez ten mixer mam pusteny zvuk do repro len cez jeden kanal. Ja si aj tak chcem v blizkej dobe kupit kvalitnu externu zvukovku, pretoze budem robit hudbu na fl studiu 10, takze tam budu minimalne dva vystupy a tak mi to pojde urcite aj na ten dj mixer.
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: DVE ZVUKOVKY A MIXPULT

Príspevok od používateľa KocuR »

Každá zvukovka nie je iná, Creative zvukovky úplne v pohodičke zvládajú aj routing, s ktorým si vieš nastaviť čo kde a ako (čo sa toku signálu týka). A kupovať druhú zvukovku? Maj gad, mal si radšej kúpiť jednu, ktorá je na takéto veci určená a nie dve zvukovky zamerané na hry (je jedno čo tam Creative dopíše, furt to bude zvukovka na hry) - a vyšlo by ťa to o dosť lacnejšie.
A to že má niekto elektrotechnickú školu v tomto prípade absolútne nič neznamená.
Spoiler: ukázať
i7 4770k+HE-02/Z87 Plus/4x4GB DDR3/RX5700XT Strix/250GB EVO840/1TB QVO/Define R4+4xA14/P-660/Essence STX/U2718Q/K70Mk.2 LP/G500s
Onkyo A9010/custom JPA100SE amp, custom speakers (SPH165KEP+DT350NF), AR5BT
Onkyo TX-RZ740, custom speakers (Dayton ND105/ND91+Peerless NE25VTS-04/Dayton ND25FA), custom sub (Dayton UM10 + Monacor SAM500D)
Synology DS418 + 4x4TB Red, Mikrotik hAP AC, 1Gb Antik
JONNY 20
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Ne 13. Jan, 2013, 14:00

Re: DVE ZVUKOVKY A MIXPULT

Príspevok od používateľa JONNY 20 »

tak to je pravda, ze som mal inu zvukovku uz davno kupit, ale mne inak ta x-fi titanium doteraz vyhovovala. Len to ze dve kanaly cez nu nedostanem. Neviem ci je to karta na hry, kedze ani multikanal na tom nechce ist. Ako som pisal, uz na to kaslem, pretoze si kupim aj tak kvalitnu externu ktora je urcena na hudbu, ale este predtym asi urobim tuning pc, lebo tam mam aj tak len 300w zdroj a chcem tam dat nove komponenty.
Používateľov profilový obrázok
cuculka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava-N.M.

Re: DVE ZVUKOVKY A MIXPULT

Príspevok od používateľa cuculka »

Aj to je riesenie samozrejme :) Ja som volakedy mala X-Fi Xtreme music a pohode to slo tiez to niekedy robilo blbosti ale vzdy to bolo len o nastaveni v pc alebo VDj. Na tvorenie hudby s tych lacnejsich by som kukala po M-Audio ;)
Kúpila som v obchode nejakú jazmínovú ryžu sedemtisícšesťsto X ,ktorá je položená na Haj-Tech lopáriku AM päť Aršok, či ako sa to vyslovuje, spolu s 256 000 000 000 bitov pamätania Krála kameňov . To som odviezla jednou terou , voláme ju Strašiak Apačov a k nej máme aj vlečku ,ktorá ma tri vrtule ,tuším rok výroby siedmeho deviaty o nula nula východného času. Na tu vlečku treba minimálne 1.073 konských síl , z uložením motora v tvare XTX. A pri tom sa pozeráme na krajinku cez čelné sklo o šírke tritisíc milimetrov.
Samozrejme ,štebotavé zvuky polovodičov počúvame s každej strany ,len si pritom treba dávať pozor na tých pätnásť kanálov po ceste, tak že po tme radšej nikam nechodím .
JONNY 20
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Ne 13. Jan, 2013, 14:00

Re: DVE ZVUKOVKY A MIXPULT

Príspevok od používateľa JONNY 20 »

je to uz doba, ale chcem dat info, ze som to nakonec predsa rozchodil na tej Creative :D . Dobre ze som hned vtedy nekupoval novu zvukovku. Problem bol v tom, ze som mal nastavenu vzorkovaciu frekvenciu v hlavnom paneli na 192khz a ono to ide max na 96khz. Neviem preco je to tak ved tie vystupy su rovnake (alebo mali by byt). Hlavne, ze to ide, aj ked len cez Virtual Dj. Inak neviem preco, ale v inych programoch (multimedilne prehravace) sa tie ostatne vystupy nastavit nedaju (nezobrazi ich to). Asi na to treba nejaky output plug-in.

Návrat na "Zvuk a PC"