DVE ZVUKOVKY A MIXPULT

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
JONNY 20
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Ne 13. Jan, 2013, 14:00

DVE ZVUKOVKY A MIXPULT

Príspevok od používateľa JONNY 20 »

Zdravim, cez program virtual dj som pomocou dvoch zvukovych kariet dostal zvuk do mixpultu tak, ze cez kazdu kartu ide signal z kazdeho decku zvlast a tak som vlastne nahradil externe cd playere. je tu vsak problem a to, ze na druhej karte mi to trochu seka, neviem ci na to nestaci procesor, ale tam mi ukazuje zataz len 20% takze asi nie, cital som ze ak pracuju dve zvukove karty sucasne tak sa to stava, ale ked pozivaju jeden driver tak by nemalo, preto som kupil rovnaku znacku obe su creative, ale jedna je x-fi titanium a druha x-fi xtreme audio.Rovnake modely som uz nemohol zohnat pretoze tu prvu som kupoval davnejsie a uz ju nemali teraz nikde v ponuke. Seka to len na x-fi xtreme audio hlavne vtedy a len ked idu obe ak ju skusam samotnu a tak to neseka.
Skusal som uz aj zvysit latenciu, a sice menej no aj tak to robi. Nevedel bi mi neikto poradit ci by sa to sekanie nedalodalo nejak odstranit, alebo treba uplne rovnaky model zvukovky ? Este ak by mi to pomohlo mohol by som vybrat graficku kartu von a monitor zapojit cez integrovanu aj tak hry uz velmi nehram a na to si chcem kupit konzolu. Cely popis pc je v podpise.
Používateľov profilový obrázok
643
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1210
Dátum registrácie: Št 15. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: DVE ZVUKOVKY A MIXPULT

Príspevok od používateľa 643 »

to CPU v popise ti to musi zvladat aj s nadhladom, ja som to robieval, ked som mal Bartona a islo to v pohode, skor by som to videl na disk resp. OS, skus tam nahodic fresh instalaciu, a ak nie, skus vymenit/vyskusat iny disk
JONNY 20
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Ne 13. Jan, 2013, 14:00

Re: DVE ZVUKOVKY A MIXPULT

Príspevok od používateľa JONNY 20 »

No ja som tam povodne prahraval hudbu z externeho disku, a myslel som ze to moze sposobovat, ale ani ked to dan z disku v pc tak to nie je lepsie. Ono ked by som te zvuk chcel len tak prehravat tak to ani nerobi, len ked mixujem, alebo ked zacnem daco ine robit v pc, ja tiez myslim ze ten procesor by to mal v pohode zvladnut, asi este skusim tu kartu dat do tretieho pcie slotu mozno ze to pomoze.
JONNY 20
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Ne 13. Jan, 2013, 14:00

Re: DVE ZVUKOVKY A MIXPULT

Príspevok od používateľa JONNY 20 »

Zas neviem ci to bude dat do toho tretieho slotu lebo pod nim je hned graficka karta a pozeram, ze neviem ci mi to tam vobec vojde.
ked aj hej tak sa uz asi bdu dotykat, a to asi nie je dobre. Os koli tomu nebudem preinstalovavat, to sa mi nechce a pochybujem, ze by to pomohlo.
Používateľov profilový obrázok
643
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1210
Dátum registrácie: Št 15. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: DVE ZVUKOVKY A MIXPULT

Príspevok od používateľa 643 »

co ti na to povedat, ked sa ti nechce reinstall... tak si skus zapozicat nejaku 160tku, sprav cistu instalaciu a testni to, lepsie ako nic... pripadne skus teda vybrat tu VGA a dat tu zvukovku o slot dalej, aj ked pochybujem, ze to bude tym...
JONNY 20
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Ne 13. Jan, 2013, 14:00

Re: DVE ZVUKOVKY A MIXPULT

Príspevok od používateľa JONNY 20 »

no nechce sa mi reinstall, pretoze mam v pc vela programov, naposledy ked som to preinstloval, tak som to vsetko nanovo nahadzoval cely tyzden.
Keby som mal istotu ze potom to sekat nebude tak aj ano, ale len preto ze mozno to potom pojde sa mi to nechce.
Ako tak nad tym rozmislam tak asi to len ta druha zvukovka nestiha, a pochybujem, ze sa toho sekania uplne zbavim.
Moja chyba, ze som nekupil presne taku istu, ale tamten model som uz nikde nevedel zohnat.Cital som, ze dve zvukove karty pracujuce sucasne zvyknu robit problemy, ale len ked su ine znacky a pouzivaju rozne drivery, preto som si myslel ,ze ked to bude ta ista znacka tak to pojde, ale zjavne som sa mylil. Oni tie karty sice maju jeden driver, ale aj tak na kazdu z nich mi nainstalovalo vlastnu ovladaciu konzolu, pretoze nie su to rovnake modely a zrejme preto to blbne ked pracuju obe naraz. Tie karty si asi navzajom prekazaju a nestiha to v realtime spracovat zvuk.
Aj ked to nepomohlo dik za radu.
Používateľov profilový obrázok
643
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1210
Dátum registrácie: Št 15. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: DVE ZVUKOVKY A MIXPULT

Príspevok od používateľa 643 »

mne to islo na integrovanej zvukovke + obyc soundblaster do PCI, jeden z prvych ... a ten pc mal tak tretinovu rychlost ...
JONNY 20
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Ne 13. Jan, 2013, 14:00

Re: DVE ZVUKOVKY A MIXPULT

Príspevok od používateľa JONNY 20 »

tak integrovana zvukovka ma urcite ovela nizsi odber z vykonu, ale to ti synchronizovalo tie tracky ked si mixoval ci si musel manualne ?ked si to mal pustene cez take odlisne karty ? Podla mna tam musel byt rozdiel v odozve ci nie ?
Mne ide o to aby som to synchol cez virtual dj a tak nemusim pouzivat odposluch cez sluchadla ato vyrovnavat manualne, pretoze virtual dj mi ukaze ci su udery vyrovnane a kedze tie zvukovky su v rovnakych slotoch tak mi to ide vysinchronizovane do mixera, lenze ono ked to vtedy zacne sekat tak sa mi to rozchadza a to je na prd. Ona ta druha zvukovka x-fi xtreme audio je trochu poslabsia ma na konzole aj mnej nastaveni, a zda sa mi ze aj o trochu menej kvalitny zvuk nez x-fi titanium, ved aj v cene je rozdiel titanium 70 E a xtreme audio len 30 E. Ako som pisal ja som chcel rovnaku, ale uz ju nikde nemaju v ponuke, asi uz bola zastavena vyroba. Uz som skusal to dat do ineho slotu a je to to iste, a tu graficku kartu nakoniec aj tak v Pc musim mat, lebo integrovana ma blbe rozlisenie na moj monitor a ani nepodporuje aero na win7. Mozno by som mal skusit predsa ten windows preinstalovat, alebo skusim nainstalovat este jeden ci cez neho mi to nepojde.
Používateľov profilový obrázok
643
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1210
Dátum registrácie: Št 15. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: DVE ZVUKOVKY A MIXPULT

Príspevok od používateľa 643 »

ja som k tomu pouzival http://www.performanceaudio.com/images/ ... 4735_f.jpg a bolo to super
JONNY 20
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Ne 13. Jan, 2013, 14:00

Re: DVE ZVUKOVKY A MIXPULT

Príspevok od používateľa JONNY 20 »

No ja mam BEHRINGER VMX 100 USB, ale ja som myslel ci ti to islo z pc vysinchronizovane, alebo si musel tracky vyrovnat manualne ? ked si to mal cez take rozne karty pustene. Ono to zas neseka az tak velmi, ale ako uz som pisal tak sa mixovat hudba neda, lebo sa mi to rozchadza, staci ze to sekne len trochu a je to v riti a o tom uz ani nehovorim, ze nahravat to tak vobec nemozem, to by sekalo urcite este viac. A aky software si to na to pouzival ? Ten Barton ? taky nepoznam, este by som to mhol skusit ze cez iny software ci to nepojde, bo mozno v tom to je. Traktor Dj studio a Image line Deckdance som este skusal, ale to tam robi tiez a virtual dj je aj tak lepsi.
Používateľov profilový obrázok
643
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1210
Dátum registrácie: Št 15. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: DVE ZVUKOVKY A MIXPULT

Príspevok od používateľa 643 »

ja som nejaky "DJ" software vobec neriesil, ani nahravanie ma netrapilo, som hral len pre svoje potesenie ... cize ja len tolko chcem dodat, ze ja to vidim na vek OS, ktory tam mas a zahlteny system ...
co som ale pre kamosa navrhoval zostavu na hudbu, tak tam islo Core i5 2500K, 16gb ram, SSD, WD RED, atd... ale to bolo urcene na 16 stopove nahravanie ... a nie mixovanie...
JONNY 20
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Ne 13. Jan, 2013, 14:00

Re: DVE ZVUKOVKY A MIXPULT

Príspevok od používateľa JONNY 20 »

No ten Os bol preinstalovany v Juli 2012, ja pouzivam Windows 7 manager na zrychlenie a precistenie registrov, urcite to nemam zahltene, a aj ked ma v Pc vela programov, no nie je tam ziadny co by som nepotreboval. Okrem toho v mam dve HDD 250gb a operacny system a programy su na jednom a druhy pouzuivam na pracu z mediami ako je to mixovanie, skladanie hudby a aj nejaku pracu z videom a obrazkami. Filmy a hudbu mam ulozenu na externom disku, ale ked s tou hudbou daco robi tak to vzdy kopirujem do HDD v pc koli tomu aby mi to nesekalo, lenze s tou kartou si asi nepomozem, tam moze byt problemm aj v tom, ze si z maticnou dosko nesadli, a to uz na tom pc neviriesim. Ono by to asi chcelo celkovo lepsi pc, ale na to nemam teraz peniaze.
Používateľov profilový obrázok
643
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1210
Dátum registrácie: Št 15. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: DVE ZVUKOVKY A MIXPULT

Príspevok od používateľa 643 »

a skusal si tu integrovanu zvukovku? aj ked predpoklada, ze ano ...
JONNY 20
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 48
Dátum registrácie: Ne 13. Jan, 2013, 14:00

Re: DVE ZVUKOVKY A MIXPULT

Príspevok od používateľa JONNY 20 »

Skusal a seka to este viac, integrovana zvukovka ma aj tak o nicom zvuk preto som uz davno kupil tu prvu Creativku, lebo mi integrovana nestacila. V tom mi moze pomoct asi len dakto, kto to z takymi zvukovkami uz skusal, alebo by to sam videl, to asi musia byt uplne rovnake modely, a mozno si ten druhy model celkom nesadol z maticnou doskou, cital som ze u niektorych komponentov sa to moze stat.
Skusim este raz preinstalovat ten driver aj s tym ze precistim registre, a mozem skusit aj iny dj software, a ak nic nepomoze, tak sa budem musiet zmierit s tym, ze mi to s tou zvukovkou, alebo mozno ani na tom pc nepojde. Dik za snahu, aj ked si nepomohol, ale aspon ty si daco napisal.
Používateľov profilový obrázok
cuculka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava-N.M.

Re: DVE ZVUKOVKY A MIXPULT

Príspevok od používateľa cuculka »

Co spekulujes s dvoma zvukovymi :facepalm:
Uplne jednoducho sa to da urobit na jednej zvukovke..
A to bud nastavis vo VDj Creative ASIO a jednoducho pouzisej dalsie vystupne kanaly zo zvukovej ktore sluzia na multichanel.
Samozrejme si musis nastavit vo windowse este predtym ze mas viac ako 4kanalovu zvukovu.
Keby ti ASIO nefungovalo tak nastav iba ze mas viackanalovu zvukovu a hotovo potom uz iba hladas ktory kabel do akeho kanala zapojis.
Mne to takto doma uplne bezproblemov funguje :)
Kúpila som v obchode nejakú jazmínovú ryžu sedemtisícšesťsto X ,ktorá je položená na Haj-Tech lopáriku AM päť Aršok, či ako sa to vyslovuje, spolu s 256 000 000 000 bitov pamätania Krála kameňov . To som odviezla jednou terou , voláme ju Strašiak Apačov a k nej máme aj vlečku ,ktorá ma tri vrtule ,tuším rok výroby siedmeho deviaty o nula nula východného času. Na tu vlečku treba minimálne 1.073 konských síl , z uložením motora v tvare XTX. A pri tom sa pozeráme na krajinku cez čelné sklo o šírke tritisíc milimetrov.
Samozrejme ,štebotavé zvuky polovodičov počúvame s každej strany ,len si pritom treba dávať pozor na tých pätnásť kanálov po ceste, tak že po tme radšej nikam nechodím .

Návrat na "Zvuk a PC"