AMD Phenom IV X12 170 “Baeca” 25nm CPU AM4 - info,spekulacie

Špekulácie o nevydaných produktoch...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: AMD Phenom IV X12 170 “Baeca” 25nm CPU AM4 - info,spekul

Príspevok od používateľa mp3turbo »

presne ako pisem : "si prilis uzko orientovany...". Mozno som prestrelil graficku oblast, dobre povedzme ze Mathematica je rychlejsia na cipoch AMD ako na Intelackych - velmi dobra otazka ale je, kolko Mathematic sa pouziva medzi ludmi, ci uz legalne alebo nelegalne. Atd, atd. Chapes co chcem povedat.

Nepozeral som kodovanie videa co si teraz spomenul - podpora QuickSyncu je hodne v plienkach, verim tomu ze podobne je na tom aj tabor AMD (neviem aku technologiu pouzivaju, toto som nesledoval). Napriklad taky HandBrake po verziach 0.98 mal obrovske staznosti prave na QuickSync a mnoho ludi nadalej pre istotu (a pre kvalitu) koduje klasicky.

Vies mi narychlo hodit nejake testy kde AMDcko v tejto oblasti vyplieska Intely ?

A okrem ineho pises "Tam sú procesory daleko pozadu, jak u Intelu tak u AMD, zato grafické jadrá, alebo jadrá určené na heterogénny computing ten výkon majú". Nerozumiem. Ved ja som povedal ze tie integrovane hracicky su proste len take proforma zalepit oci, ked chce niekto nieco slusne tak kupuje full-blown Nvidia/AMD karty za stovky eur a tam je to neporovnatelne. Ved presne o tom pisem. Samozrejme pri zachovani zdraveho rozumu nebudeme porovnavat stovky CUDA jadier a ich schopnosti v specializovanych oblastiach s akymkolvek CPUckom ci uz od jednej alebo druhej firmy...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Mir
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 530
Dátum registrácie: Ut 05. Aug, 2008, 20:32
Bydlisko: Bratislava

Re: AMD Phenom IV X12 170 “Baeca” 25nm CPU AM4 - info,spekul

Príspevok od používateľa Mir »

"integrované hračičky" od AMD sú niekde trochu inde než všekty iné integrované riešenia iných výrobcov, ak sa bavíme o malých desktopoch s procesorom a grafikou ondie a po novom konzolách.

Dedikované desktop karty budú ešte dlho výkonnejšie než ak si niekto kúpi CPU s integrovanou grafikou, ale jedna jediná vec to začína meniť - ramky. DDR3 na vyšších frekvenciách sú už konečne dostatočné aby stačili moderným požiadavkám, a to čo AMD spravilo u Playstation 4 je niečo čo by som velmi rád dostal do rúk. jedna ramka GDDR5 spoločná pre procesor aj grafiku. :)

Pokial integrované riešenia od AMD berú taký smer, a zatial vyzerá že áno, tak časom na desktopové grafiky zabudnem. Už teraz mi slušne odladené Trinity alebo Llano (rozumej dobre taktnutá ramka, so slušnou latenciou) dá výkon ktorý v rokoch 2006-2010 bohate bohate stačil.

Trh s hernými konzolami a počítačmi "na hranie" je stále velký a dodáva peniaze na vývoj jak intelu tak AMD. Faktom je že na to aby si si zahral lubovolnú hru ti stačí zlomok výkonu než má súčastný high end. Chcel som povedať to že AMDčko vôbec nepotrebuje s Intelom súperiť na poli CPU. To čo tento segment trhu vyžaduje sú 2-4 jadrové procesory, s výkonom 12,5 megaflopu na jadro (merané LinXom), a grafický výkon medzi 2000-4000 megaflopmi.

Intel ponúka až 20 megaflopov na jadro za nekresťanské peniaze, ale bez pomoci AMD alebo Nvidia grafiky môžeš na PC hry zabudnúť. Lenže výkon toho CPU - začína to byť ako montovanie leteckého motora do auta... V AMD si to uvedomili a výkony procesorov tomu uspôsobujú.

Pokial sa bavíme povedzme o databázach a servroch, tak tam na výkone jedného procesora nezáleží (narozdiel od herného segmentu). Postaviť lacné a efektívne mnohojadrové riešenia v AMD vedia, tu na druhej strane kvitujem intelu kartu "Knights corner". V Delli ich už montujú to servrov a nechať na tom bežať SQL databázu musí byť čistá radosť (neviem ako to rieši OS a ako je to komplikované programátorsky).

Než sa myslenie programátorov pohne niekam z X86 na ARM povedzme, tak to stále chvílu potrvá. Intel ešte chvílu bude presviedčať programátorov že na výkone záleží, ale ak sa bavíme o počítačoch pre domácnosť, tak treba brať v úvahu že existuje úplne iný výkonnostný limit než sú procesory - a to sú v prvom rade požiadavky uživatelov, resp HW nároky hier. tie sa od roku 2006 po stránke CPU ustálili, po stránke GPU zatial stále rastú.

To čo som chcel povedať že je 12 jadrový procák, s takým výkonom by AMD nikdy nevydalo pre normálne desktopy. Intel síce predá výkonnejšie procáky, ale velká časť ich potenciálu nebude nikdy použitá.
Spoiler: ukázať
CPU: Xeon x3360 @ 3383Mhz / Board: Asus Rampage Extreme / RAM: 4x 2gb AData 1866+ XPG 2.0 @ 1593Mhz 8-7-7-22 CR1 / GPU: Gigabyte HD 7970 OC / Storage: LSI 9211-8i, 5x Corsair Force 3 GS 120gb Raid 0 / LAN: Killer Xeno / Sound: Creative Xfi-Fatality / TV: Avermedia Trinity + SatGate (DVB-T, DVB-S)
Používateľov profilový obrázok
trojan4x4
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1937
Dátum registrácie: Ne 17. Feb, 2013, 15:55
Bydlisko: Nitra - Vráble (22)

Re: AMD Phenom IV X12 170 “Baeca” 25nm CPU AM4 - info,spekul

Príspevok od používateľa trojan4x4 »

Mir, máš lajk :good:
Spoiler: ukázať
CPU ► AMD FX-8320
COL ► Scythe Orochi
MOB ► Gigabyte-990XA-UD3
RAM ► Kingston HyperX Predator 2x4GB 1600Mhz
GPU ► AMD MSi R9 280X OC Edition
SSD ► Crucial M4 128GB
HDD ► Barracuda 1TB
PSU ► Cooler Master RS-700W
CSE ► Zalman Z11+
PHO ► Nokia Lumia 930 32GB WP8.1
I AM FX =
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: AMD Phenom IV X12 170 “Baeca” 25nm CPU AM4 - info,spekul

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Chcel som povedať to že AMDčko vôbec nepotrebuje s Intelom súperiť na poli CPU.

trosicku skorigujem vetu : AMDcko vobec NEDOKAZE s Intelom superit na poli CPU. Dokazali to kedysi s K6 ak sa nemylim, tie boli rychlejsie ako Intel. Chvilu. Potom bohuzial dostali nafrak. Nemysli si ze ma to tesi, nikde kde nie je realna konkurencia to nie je dobre pre zakaznika co som aj ja aj ty.




>> Pokial sa bavíme povedzme o databázach a servroch, tak tam na výkone jedného procesora nezáleží (narozdiel od herného segmentu).

jasne ze vobec nie, v serveroch a databazach nikdy neslo o vykon jedneho procesora ; pretoze nastrkat tristo procesorov do jednej skrine dokazes velmi jednoducho, ze ? :) Jejdanenky samozrejme ze zalezi na vykone jedneho procesora, dokonca jedneho jedineho jeho jadra. Keby nezalezalo, preco by asi tak Intel robil AUTOMATICKE PRETAKTOVANIE nielen do konzumerskych cipov, ale aj do serverovych ?!?!

Mas lajk, akurat ze od bezneho konzumenta ktory nema ponatie o tom ze Intel/AMD servery drajvuju obrovsku vacsinu tohoto sveta a bez ich vykonu by sme neboli tam kde sme teraz. Ani tuto stranku by si si neotvoril. Ani facebook by si si neotvoril. Google by neexistoval lebo by neutiahol svoje poziadavky. Atd atd.

Chlapci, na vykone procesorov zalezi nech to uz vidite akokolvek a to obrovsky velmi moc. Na vykone kazdeho jedneho jadra. Virtualizacia, energeticka efektivita vo vztahu k vykonu, nakladovost (capex/opex), fyzicky priestor, chladenie, to su veci ktore s vykonom procesorov a serverov na nich postavenych extremne suvisia. Datacentra su na nich postavene.

No ale uz koncim s mojimi vylevmi, vyzera to tak ze AMD je lepsie. Lajkujte sa kolko chcete, bohuzial bez intel procesorov by ani tie lajky neboli. Spominas GDDR5, spominas Playstation4, Llano, gamesy furt dokola. A ja ti furt dokola budem hovorit ze sa musis oslobodit v tvojom mysleni od end-usera a "grafiky"... To nie je jedina vec co pohana dnesny svet.

Vidis to, AMDcku sa financne zrovna prilis moc nedari. Mozem nieco z modreho tabora ?
"Intel posts Q2 2013 earnings: revenue of $12.8 billion, net profit of $2 billlion. Posted Jul 17th, 2013 at 4:06 PM"

Prosim ta, das mi podobne cisla od AMD ktore "VOBEC NEPOTREBUJE superit s intelom na poli CPU", ako si to doslovne napisal ? Tomu ver ze potrebuje, tomu ver ze chce, respektive by chcelo... ale NEDOKAZE. To je to spravne slovo. Tak sa muselo zamerat na ine oblasti a hrozne im drzime palec aby im to vyslo, lebo sme inak vsetci v riti a ten hnusny Intel si bude diktovat ceny, spomali sa inovatorske tempo, rast vykonu atd, atd. Proste vsetko len a len zle pre spotrebitelov, co som aj ja aj ty. Intel potrebuje obrovskeho a silneho konkurenta. Na poli CPU x86/x64 architektury seberovneho rozhodne nema, integrovana grafika alebo nie.

PS: vsetci vieme ze uz davno intelacke cipy chodia v pohode cez 4GHz, 4.2GHz nikoho neprekvapi, tie lepsie z nich 4.5GHz a viac. Neexistencia realnej konkurencie je JEDINY dovod preco intel uz davno neuviedol na trh 4 alebo 6jadrove cipy s frekvenciami cez 4GHz, pretoze tie ich chrobaky proste vedia na 4GHz chodit na default voltazi ktora je pouzita pre frekvencie 3.1 az 3.4GHz co pozname dnes !! Toto vsetci dobre vedia. AMD sa hrdinsky vytahuje s 5GHz procesorom, co ma mensi vykon v 99% aplikacii ako intelacke 3.4GHz chrobaky, no a to je cela velika sranda.

AMD neustale pada dole v procesoroch, v absolutnych cislach boli teraz odsunuti na tretiu priecku a pred koncom roku budu preskoceni Samsungom. Nevyzera to dobre :( ani trochu.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Mir
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 530
Dátum registrácie: Ut 05. Aug, 2008, 20:32
Bydlisko: Bratislava

Re: AMD Phenom IV X12 170 “Baeca” 25nm CPU AM4 - info,spekul

Príspevok od používateľa Mir »

Vieš ono Intel v období po 1999 a pred rokom 2006 vôbec nemal dobré jadrá. A stále sa našli ludia ktorý nielen tvrdili že sú dobré ale aj za ne tie peniaze vyhadzovali. V roku 2006 mal Intel Core Quady, AMD Phenomy II X4 a zo stress testu ktorý naprogramovali v Inteli je jasné že Per clock dával intel lepšie čísla, ale per dollar zase AMD. Od tej doby naozaj má intel navrch, ale časom som narazil na benchmarkové vlastnosti LinX testu.

Akonáhle sa začneme baviť systémom "Intel je lepší vo väčšine aplikácií" tak sa treba pozastaviť nad tým aká aplikácia to je a pod akým systémom beží. Každému kto sa vyťahuje benchmarkom typu SuperPi by som radil aby sa nad sebou zamyslel a radšej zobral niečo čo reálne pracuje s nejakými dátami.

LinX je v tomto naozaj spravodlivý benchmark. K testovaniu používa haldu dát, a tým pádom aj RAM. SuperPi je ako merať otáčky motora, LinX ako merať rýchlosť auta. Velmi ma prekvapilo ked som videl výsledky I7-3930. Nejaký overclocker z toho vytrieskal celkovo 100mflops. Phenom II x6 dal 80Mflops. Lenže I7 mala 4 pamäťové kanály... AMD len 2... I7 mala 8 fyzických jadier, 16 threadov. AMD len 6.

Naozaj velmi by ma zaujímalo ak by AMD dalo aspoň tretí pamäťový kanál, alebo ak by niekto dal tej I7 len dve ramky, alebo ak by použili 8 jadier aké mali Phenomy II. Na taký bench som zatial nenarazil. A niekde TAM vidím problém v teóriach typu "AMD nevie konkurovať intelu".

Viz: http://www.techpowerup.com/forums/showt ... hp?t=94721

Len lutujem že už ten thread neudržujú, výsledky FX jadier by ma zaujímali.
Spoiler: ukázať
CPU: Xeon x3360 @ 3383Mhz / Board: Asus Rampage Extreme / RAM: 4x 2gb AData 1866+ XPG 2.0 @ 1593Mhz 8-7-7-22 CR1 / GPU: Gigabyte HD 7970 OC / Storage: LSI 9211-8i, 5x Corsair Force 3 GS 120gb Raid 0 / LAN: Killer Xeno / Sound: Creative Xfi-Fatality / TV: Avermedia Trinity + SatGate (DVB-T, DVB-S)
Používateľov profilový obrázok
trojan4x4
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1937
Dátum registrácie: Ne 17. Feb, 2013, 15:55
Bydlisko: Nitra - Vráble (22)

Re: AMD Phenom IV X12 170 “Baeca” 25nm CPU AM4 - info,spekul

Príspevok od používateľa trojan4x4 »

dnes ti dam vediet ako dopadlo moje fx :D
Spoiler: ukázať
CPU ► AMD FX-8320
COL ► Scythe Orochi
MOB ► Gigabyte-990XA-UD3
RAM ► Kingston HyperX Predator 2x4GB 1600Mhz
GPU ► AMD MSi R9 280X OC Edition
SSD ► Crucial M4 128GB
HDD ► Barracuda 1TB
PSU ► Cooler Master RS-700W
CSE ► Zalman Z11+
PHO ► Nokia Lumia 930 32GB WP8.1
I AM FX =
Používateľov profilový obrázok
flanker
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3123
Dátum registrácie: Pi 23. Máj, 2008, 20:43
Bydlisko: Brno, ČR

Re: AMD Phenom IV X12 170 “Baeca” 25nm CPU AM4 - info,spekul

Príspevok od používateľa flanker »

dle mě je tento CPU blbost, někdo upravil CPU-Z screenshot a naházel tam plno nesmyslů jako 25nm, 6 GHz atd.
AMD se bude držet 28nm procesu por závěr roku a ten následující. Teoreticky je možné něco jako AM4, ale bylo by to pro 28nm CPUčka.
i7-5960X, i7-6700K, i7-4770K, i7-3770K, FX-9590, FX-9370, FX-8350, FY-8320,FX-8150,FX-8120, A10-7870K, A10-7850K,A10-6800K, A10-5800K, A8-5600K, A8-3870K@3740 MHz, A8-3850, AMD Phenom II x4 980 BE, AMD Phenom II x4 975 BE, AMD Phenom II X6 1100 BE@4314 MHz,Phenom II x6 1090T BE, Phenom II x4 970 BE, Phenom II x4 965 BE C3,AMD A64 x2 4600+ EE,AMD Phenom II X2 560 BE@4000 MHz, Athlon 64 3200+/ 3000+ (939/s754), Intel i7-3930K, Intel Core i7 980X@4550 MHz, core i7 2600K@4950 MHz, :-)
Používateľov profilový obrázok
MichalkoOo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 833
Dátum registrácie: Ut 01. Nov, 2011, 19:33
Bydlisko: Košice

Re: AMD Phenom IV X12 170 “Baeca” 25nm CPU AM4 - info,spekul

Príspevok od používateľa MichalkoOo »

Ako tomuto môže niekto veriť :facepalm:
PC1: 3570k 4,6GHz, Crucial BallistiX 16GB RAM, Gigabyte GTX770 1.2GHz, HyperX SSD Raid 0, Caviar Black, Dell U2412 2x, Windows 8.1 Update Pro x64
PC2: FX 8350, M5A99X, 8GB Kingston HyperX, Gigabyte GTX660,Caviar SE, Win XP x64 SP2
Phone1: Nexus 4 16GB, CM11 Android 4.4.2
Phone2: Lumia 1020, Windows Phone 8 GDR3
Phone3: Nokia E7, Symbian Belle Refresh
Mimiik
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3037
Dátum registrácie: St 25. Jan, 2012, 21:07
Bydlisko: Kežmarok- Ľubica

Re: AMD Phenom IV X12 170 “Baeca” 25nm CPU AM4 - info,spekul

Príspevok od používateľa Mimiik »

T j fuk ale cita sa to minimalne zaujimavo ;)
Intel i5 4670k 4.6ghz 1.22V, Corsair h100i, Asus Maximus VI Hero, Kingston Hyperx predator 2*4gb 2400mhz cl11 XMP, Kingston HyperX 3k SSD, ST Barracuda 2TB (ST2000DM001), Asus GTX670 DCUII 1307boost/7100 1.2V,Corsair HX650, NZXT Phantom 630, repro: Logitech Z-5500, PSP 3004 black nejaky FHD Asus 22" :D

Hero 4670k validator
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: AMD Phenom IV X12 170 “Baeca” 25nm CPU AM4 - info,spekul

Príspevok od používateľa Snake »

Mir napísal:...
si consumer, o serveroch nemáš ani páru, tak sa k nim nevyjadruj lebo sa len strapňuješ, VT-x/VT-d, multichannel pri uneven loaded slots, TX, Nested virtualizacia a jej akceleracia, RDMA a spolupraca s TPM, to je nieco co AMD nema, a nema na to aby to implementovalo, su tak v srackach, ze HPcko presedlalo u ProLiantov na Matroxy.





.
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: AMD Phenom IV X12 170 “Baeca” 25nm CPU AM4 - info,spekul

Príspevok od používateľa SurrendeR »

snake tys jak chodiaca encyklopedia :laugh:

a chalan nieje az taky consumer ako si myslis ;) takze vyjadrovanie o strapnovani vidim prinajmensom nemiestne a z tvojej strany ako admina - vzora tejto stranky - neprofesionalne , kedze cloveka ani nepoznas ..
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: AMD Phenom IV X12 170 “Baeca” 25nm CPU AM4 - info,spekul

Príspevok od používateľa Snake »

Keď som videl tvoj post hneď som vedel že "kolega přišel napomoc". Hodnotím jeho vyjadrovanie, z toho to consumer, lebo keď niekto zapotí že nie je dôležitý výkon jedného jadra, tak ako amen tma.

Neboj, na toto som ja tiež došiel veľmi rýchlo pri clustri so šiestimi NUMA nódami, multicore výkon mi bol na dve veci. Už len taká sprostosť ako Exchange Server (v DAGu - vy HPčkari by ste mali o tom vedieť) sa používa bez Hyper-Threadingu a turba, a guess what, zrazu si "logický výkon" môžeš strihnúť o 3/5 dole, blbé čo?





.
Mir
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 530
Dátum registrácie: Ut 05. Aug, 2008, 20:32
Bydlisko: Bratislava

Re: AMD Phenom IV X12 170 “Baeca” 25nm CPU AM4 - info,spekul

Príspevok od používateľa Mir »

V tom prípade sa podme baviť o virtualizáciách na VMware s linuxovým základom kde "server" dostane HW prostriedky len tak akože.

Podme sa baviť o SQL clustroch ktoré spracovávajú naraz vela vela threadov. Alebo sa môžeme baviť o zvrhlosti typu Exchange ktorú každý rozumný admin radšej nepoužíva. (Samozrejme len v rámci možností, korporátne environmenty sú niečo iné).

Okrem toho "navýšenie" logického výkonu hyperthreadingom je tiež len virtuálne. Reálne výsledky práve LinXe nebývajú väčšie než 25 percent. MIesto 8 threadov máš v skutočnosti akokeby 5, fyzicky 4 jadrá. Ja z "logického" Hyperthreading výkonu vždy škrtám 3/8, resp k fyzickému pridám 20/25 percent ale len v prípade že aplikácia všetky tie thready aj použije. Skôr ma zaráža že Intelácky HT výkon berieš vôbec vážne.

To o čom hovorím ja je blade server s dvoma osemjadrovými Opteronmi. Výkon jedného jadra sa s najvýkonnejšími xeonmi rovnať nemôže, ale performance per dollar a performance per cost je niekde trochu inde. Tam sa totiž vôbec nebavíme o tom že nejaký thread je virtuálny.

Vždy ide len o to či nejaká aplikácia podporuje jeden, dva, alebo viac threadov, ale zato že je aplikácia napísaná zle a podporuje len jeden a pritom sa chce tváriť že je určená pre servre tak nebudem zrazu tvrdiť že potrebujem intel lebo má viac výkonu na fyzické jadro. Skôr zvážim či tá aplikácia za to stojí, hlavne ak od tej aplikácie chcem aby paralelne vykonávala XY operácií.
Spoiler: ukázať
CPU: Xeon x3360 @ 3383Mhz / Board: Asus Rampage Extreme / RAM: 4x 2gb AData 1866+ XPG 2.0 @ 1593Mhz 8-7-7-22 CR1 / GPU: Gigabyte HD 7970 OC / Storage: LSI 9211-8i, 5x Corsair Force 3 GS 120gb Raid 0 / LAN: Killer Xeno / Sound: Creative Xfi-Fatality / TV: Avermedia Trinity + SatGate (DVB-T, DVB-S)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: AMD Phenom IV X12 170 “Baeca” 25nm CPU AM4 - info,spekul

Príspevok od používateľa mp3turbo »

dofrasa preco sa furt ohanas tym linxom ? Ani jedneho jedineho korporatneho zakaznika linx nezaujima. Vies co zaujima mojich ? SAPS. Kukni co to je...

BogoMips nikoho netrapi, SuperPi takisto nie, a budes velmi prekvapeny, ani Linx.

Kamarati renderuju video. S hyperthreadingom (co AMD nema, ja viem) dosahuju takmer dvojnasobny vykon na rovnakom kremiku ako bez neho. Chod im vysvetlit ze je to len 25%...

Poslednu vetu si ale napisal uplne v poriadku.

Vsetci zakaznici ktorych poznam bezia na Inteli a nikdy nemali problem s time driftinom, nikdy nemali problem s IBM/HP hardware ktory nevedia vendori dat dohromady natolko aby aspon raz za polroka s tymi AMDckami proste nespadol (mozno nevies o com hovorim). Nikdy v zivote som nezazil tolko problemov s pocitacmi ako so servermi postavenymi na AMD procesoroch (pre informaciu, nemam 15 rokov a osobne som pretaktovaval 286ky ktore polovicka z vas uz nestretla, tak ze som vyletovaval oscilator na doske a 8MHz som nahradzal desinou). Doma som osobne mal a pouzival K6 cipy, v tej dobe boli naozaj rychlejsie ako intely a cenovku mali prijemnejsiu - len aby si si nemyslel ze som intel fanboy. Nie som, ale zakaznici pre ktorych pracujem su a maju na to extremne dobre dovody.

Objektivny fakt ale je ze drtivu prevahu Intelu nad AMDckom nezvrati tvoj lInX test... AMD proste nedokaze vykonom konkurovat a teda mu zostala jedina vec - cenovo senzitivny segment trhu na ktorom prd makovy zarobia. A tym ze nezarobia nemaju prachy na dalsi extremne nakladny vyvoj. Prepac, pripomen mi, AMD uz vyraba procesory 22um technologiou ? A co taka 19tka alebo 17tka ? Vies co to znamena ? Vies akym sposobom mozes rampovat takt procesoru ?



edit : pises o SQL clustroch a ich threadingu. Toto ma relativne zaujima a hlavne preto lebo tomu nerozumiem, nie som SQL specialista. Vies hodit nejake performance testy kde su porovnane vykony AMD a Intel platformy, idealne as-close-configured-as-possible ? Ukaz mi nejake tcp-e vysledky... 16jadrove procesory nie su moja silna stranka, ja som zatial zabrzdeny na 8jadrach a semtam desatjadro.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v Pi 13. Sep, 2013, 16:44, upravené celkom 1 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: AMD Phenom IV X12 170 “Baeca” 25nm CPU AM4 - info,spekul

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mimochodom, Vmware nema linuxovy zaklad. Vmware vo verziach pred 5.0 pouzivalo linuxovy kernel ako loader na nahratie ich vlastneho vmkernelu a potom wrappovalo ten povodny linux kernel, spravilo z neho prvu virtualnu masinu v ktorej basically bezala jedine service konzola na ktoru si mohol istym sposobom pristupit.

Vmkernel je ich cisty produkt, rozhodne ich programatori mali linuxove skusenosti (bez diskusie), avsak ten produkt je cely ich.

Toto sa zmenilo vo verziach esxi, teda 5.0 a 5.1. Tam uz nie je ziadny linuxovy kernel. Ano, pouzivaju sa UPRAVENE linuxove drivre s rovnakymi nazvami modulov a to je to co ta pomylilo ; samozrejme ze cela filozofia systemu je inspirovana linuxom (pretoze nic kvalitnejsie za tu cenu nezozenies) - cize nejake commandy v busyboxe, system modulov, system drivrov atd. Ale Vmware ESXi nebezi a nebezalo "nad linuxom". To bol vzdy ich cisty produkt. ESX tiez nikdy nebolo nad linuxom skor tak "vedla" a aj to iba nachvilu.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Špekulácie"