SSD Disky

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: SSD Disky

Príspevok od používateľa Kyselinka »

A kde tam vidis prenesene data? :)
M4 to skratka nepodporuje...
Používateľov profilový obrázok
Pete62
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Št 29. Mar, 2012, 09:07

Re: SSD Disky

Príspevok od používateľa Pete62 »

nie je to free-verziou?
CPU Intel 2600K, MB Asus P8P67 LE, Ram 16 GB, GPU GeForce 1060, SSD Samsung 840 Pro 128 GB, Crucial M4 128 GB + 2xWD BK 500 GB Raid 0.
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: SSD Disky

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Nie :)
Používateľov profilový obrázok
Pete62
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Št 29. Mar, 2012, 09:07

Re: SSD Disky

Príspevok od používateľa Pete62 »

:-( kukam, ze pise nejake hovadiny. Monitoring started presne pred mesiacom, a za mesiac som tolko toho nenabehal, nemam pc ako server vecne spusteny.
CPU Intel 2600K, MB Asus P8P67 LE, Ram 16 GB, GPU GeForce 1060, SSD Samsung 840 Pro 128 GB, Crucial M4 128 GB + 2xWD BK 500 GB Raid 0.
Používateľov profilový obrázok
overlordslovak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 343
Dátum registrácie: Ne 08. Jan, 2012, 23:02
Bydlisko: Huncovce

Re: SSD Disky

Príspevok od používateľa overlordslovak »

aky SSD by ste odporucili do zostavy v podpise? zamerany na hry(crysis 3...) najma by som chcel vediet ktory SSD je TOP a ktory je zlata stredna cesta...
i7
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: SSD Disky

Príspevok od používateľa ZoranICS »

ja osobne by som bral OCZ Vertex4 alebo Vector, pripadne intel 520.
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: SSD Disky

Príspevok od používateľa dexterav »

myslím že nejaké špecifické SSD na to nieje
inak možno Plextor M5 Pro poprípade 840 Pro ked už sa bavíme o výkonových špičkách
a pokiaľ sa baviť nemienime je tu náš starý a povedzme na rovinu aj dobrý Crucial M4 :D
na SF sa mi nepáči hlavne to že ked ho niekomu nahodím tak sa skoro každý do týždňa vypytuje je kde je zápis 500MB/s :D
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: SSD Disky

Príspevok od používateľa ZoranICS »

hned za formatom :D

Hlavnou vyhodou Vertex4ky a Vectoru je ze sa tak vyrazne nespomaluju ked su plnsie ak napriklad SSD so SF alebo spominany samsung a crucial. A samozrejme 5rocna zaruka :). Vertexa mam osobne, mozem len odporucat. Poklopem na drevo, je to zatial jediny vertex ktory mam takto dlho brez toho aby som ho bol reklamoval :) [dufam ze som to teraz nezakrikol lebo sa este vyrabaju tak by som dostal rovnaky z reklamacie :D]
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: SSD Disky

Príspevok od používateľa dexterav »

keby ich len nerobilo OCZ
inak najviac spomaľuje, kto iný ako SF :D
ono z plným SSD až po okraj sú aj tak vždy problémy
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: SSD Disky

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Vector je na tom velmi dobre co sa tyka vykonu pri skoroplnom disku. Samsung kontrolery su notoricky zname prave tym ze spomaluju za kazdym MB co na nich je a o marvelloch ktore su vo zvysku vieme svoje...

Co sa tyka OCZ som uz napisal par krat ze ich kupujem prave kvoli tomu ze viem ze skapu a dostanem vyssiu radu. Nie nahodou beriem kusky ktore maju 5rocnu zaruku ;) Okrem toho su Indilinx kontrolery velmi dobre, hlavne teda ten everest vo Vectore. Nehovoriac o dobrych synchronnych flashkach ktore OCZ pouziva v spominanych dvoch radach. Uprimne povedane, nechapem preco im tie SSDcka tak kapu ked volba komponentov je fakt kvalitka... :?
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: SSD Disky

Príspevok od používateľa dexterav »

mno OCZ bolo v slušných trabloch možno to má nemprimy súvis z tým
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: SSD Disky

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Urcite ano... S reklamaciami ale ziaden problem nie je [aspon teda zatial som nemal]. Vsetky mi vybavili rychlo a bez problemov, takze nemam dovod nekupovat. Uprimne som rozmyslal nad Samsungom, ale ten ma po detailnejsom preskumani nijak neocaril, hlavne teda vdaka radikalnemu poklesu vykonu pri zaplnovani disku. Corsair v poslednej dobe nema presvedcivu kvalitu tak ho momentalne obchadzam a Kingston chce prilis vela penazi [co sa ale tyka pamati su moja prva volba pred G.Skillom]. Na Crucial nemam dodavatela a ostatnych hracov na trhu akosi nevnimam. Tak ostava jedina alternativa k OCZ a to je intel, ktory vacsinou stoji tiez viac. Nehovoriac o tom, ze Indilix Everest ma zatial len OCZ, cize alternativa v podstate neexistuje...

Problem spociva aj v tom, ze OCZ je VZDY prve na trhu s novym kontrollerom a z toho vypliva aj ten problem ze v podstate su prvy zakaznici vzdy "beta testeri". Kazdy ma rad nove veci ale mnoho kupujucich si neuvedomuje aky zdlhavy a komplikovany je testing a ze za taku kratku dobu sa vsetko otestovat neda. Pri grafikach nas to vacsinou neserie, vsak ano :) Apropo, vyguglite si niekto kolko mesiacov uplynulo medzi predstavenim Vertex3 a intel520, pripadne Kingston HyperX s totoznym kontrollerom.

Ak ale na SSD neskladujes dolezite dokumenty - alebo ak ich mas vyzalohovane - tak ta odpalenie SSD netrapi. Ak mas image, tak mas system nahodeny v pribehu minut a ak nie tak mas kompletnu instalacku aj s updatemi, ovladacmi a SW za dve hodky. Mna osobne to netrapi, tak ci tak je dobre obcasne preinstalovat win a novsie ovladace nahodit na cisto...

Su ludia, ktory sa OCZ nechcu ani dotknut - uprimne to chapem! Ja som na tom podobne s Gigabyte-om. Presrali si vsetky moznosti u mna. Dostali velmi vela sanc na dokazanie toho ze si zasluzia moje peniaze alebo peniaze mojich zakaznikov. GB je u mna v statuse EPIC FAIL. Ako hlavny rozdiel by som ale spomenul ze reklamovat cokolvek od GB je ako Don Quijotove dobrodruzstvo...

Este k tomu OCZ - ak by si mal zabrany prave kvoli tomu ze mali "problem" tak sa bat nemusis, je to dostatocne velka firma na to aby klakli kvoli zopar nestabilnym FW a par mrtvych SSD :) - moj osobny nazor.
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: SSD Disky

Príspevok od používateľa dexterav »

nenarážal som na problém z FW ale iný problém a to finančný kde namiesto expanzie museli vcelku kruto reštrukualizovať, aka prepúšťať kedže sa ukázalo že na tom nie sú ekonomicky v reále tak dobre ako sa tvárili :-)
to že má Indilinx len OCZ je jesné kedže sú ich :)
čo sa týka grafík vs ssd je tam ten rozdiel že na grafike nemáš žiadne dáta či už potrebné alebo nepotrebné :D
na druhú stranu OCZ je fa , ktorá doslova všetko vsadila na SSD tak by sa tak mali aj chovať
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: SSD Disky

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Vsetko to suvisi s tym co som napisal ;)

Suhlasim s tebou ze by sa tak chovat mali, to by ale neboli s novym produktom na trhu prvy, co je tiez ich filozofia.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: SSD Disky

Príspevok od používateľa Snake »

dexter napísal:čo sa týka grafík vs ssd je tam ten rozdiel že na grafike nemáš žiadne dáta či už potrebné alebo nepotrebné :D
Lenže to je tvoj problém ak dôležité dáta nezálohuješ, nie výrobcu. Pred pár rokmi Alza doniesla vadnú sériu chybných HDD od Seagate (v zmysle že niekto z prepravnej spol sa k várkam dobre nechoval, lebo boli vadné, každý jeden kus). Ľudia si ich tu pokupovali a nadávali, či už právom nechám na teba.

Sám mám OCZ, dáta denne zálohované do cloudu (Azure), a keď ten hajzel zdochne, holt smolka, pôjde na RMA. Nebudem si kupovať SF ktorému musím nechať toľko a toľko miesta aby vôbec pracoval, Samsung je u mňa chladničková značka, nie vďaka. Crucial je starý model, nové Mushkiny do mSata budem riešiť až keď budem kupovať nový EliteBook, ale zatiaľ mám Vertex 4, a neriešim nejakú povesť. Záruku som mal napísanú 5 ročnú, skape pred 5 ročnou lehotou? Vyreklamujem, skape po. No nič, ide sa ďalej. To čo bolo predtým ma nezaujíma...

PS: keď už riešiš čo je za oponou firiem, tak sa divím že máš Windows, používaš procák od Intelu, či dosku od Asusu. Každý z týchto firiem má za sebou tiež nepeknú minulosť, veľakrát hraničiacou s kartelom (= ožobračenie zákazníka pre čo najvyšší možný zisk). Takže to že OCZ prepúšťa, so fucking what? A keď sú firmy v sračkách, veľakrát to pomôže, viď čo sa stalo ATi, či Maxtoru.





.

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"