COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Nechali by ste sa zaockovat ruskou vakcinou Sputnik?

Ano
29
39%
Nie
46
61%
 
Celkom hlasov: 75

Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5571
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Odar »

Aj oni sú len ľudia. Niektorí v pohode a iní pacienti. Buďte obaja radi, že ste natrafili na tých lepších. Keď som videl večer v TV, čo bolo ráno na cestách, bol som rád, že som cestoval včera večer, aj keď som pôvodne nemyslel, že mi to vydá, nakoľko som nepočítal s tým, že mi auto v servise behom dňa opravia.

Tak aspoň nejaké pozitívne veci behom posledných dní.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

Odar napísal: St 08. Apr, 2020, 19:24 Mne sa zdá, že čím sú tvrdšie opatrenia, tým nám vznikajú na určitých miestach vyššie koncentrácie ľudí. Trebárs pred obchodmi, dnes v kolónach na cestách...
Suhlas,mam dojem, ze ludia zacinaju rezignovat. Chodia do obchodu ako keby nic, na prechadzky idu v skupinkach. Ja si pripadam ako magor, ze som skoro 2 tyzdne nechcel pustit deti a ja nesiel na navstevu ku mame a to byva v druhom dvore, len koli tomu, ze som chodil do roboty a bol som v blave.
NB: Asus ROG Strix G16
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

Mozno zacinaju rezignovat zo zopar dovodov. Celkovo je ohlasenych ~670 pripadov. Z toho vlastne vsetky aj tie dnesne su od navratilcov z cudziny. Ano, tie osady su realne casovana bomba. Vystopovat vsetkych ludi, s ktorymi nakazeny prisli do styku, bude asi celkom nemozne. Stoji asi za zvazenie lokalne prisne karanteny nazaciatok na 2 tyzdne a testovat ludi so symptomami.
Z dnesnej 100vky je tam ale 70 ludi, ktori prisli z Tirolska. V tamojsich lyziarskych strediskach boli hadam vsetci chory (tusim to tam nestihali ani testovat, riesili len ludi v spitaloch). Jednak je zaujimave, ako sa odtial dostali (nejak sa mi nechce verit, ze by ich AT pustila bez toho, zeby na SK o nich vedeli, ale bordel je na oboch stranach), druhak su to vsetko zachyteny ludia. Medzi vseobecnou populaciou nie je pocit, ze by sa to akutne sirilo, pritom az do tohoto tyzdna vlastne odmietali testovat ludi s priznakmi, ktori ale nemali cestovatelsku anamnezu (co je toto prosim za dovod po 3 tyzdnoch uzavretych hranic?).
No a potom pocujete o statoch ako Rakusko, Dansko, Cesko, ..., kde sa idu postupne trosku uvolnovat pravidla, ide sa ako tak spustat ekonomika (bez tej ekonomiky nebude ani zdravotnictvo z coho financovat). Ludia su demoralizovany. Nemozete ich iba strasit. Ak ma SK realne dobre cisla a ludia su poctivi, ak maju symptomy a izoluju sa, ..., tak na pozadi sa to mozno velmi nesiri. V takom pripade je mozno zaujimavy napad zacat otvarat dalsie predajne (pri prisnych hygienickych normach, pritom stale tlct ludom do hlavy, ze na nakupy sa chodi 1-2x tyzdenne, do obchodov v nevyhnutnom pripade, ...). Alebo treba aspon predstavit nie len model, kedy ma byt kolko nakazenych, ale ako budeme dalej postupovat, ako tu s tym budeme zit. Scenar, ze to vyhubime, je nerealisticky, stat nemoze ostat zatvoreny (napr. ja potrebujem dostat do AT techika z Nemecka, aby mi opravil stroj, dufam ze toto coskoro povolia). Budeme s tym musiet vediet zit a vediet kontrolovat sirenie nakazy (tzn. stopovat nakazenych a ich okruh ludi, izolovat ich, ...), teda to, co robia prave tie uspesne azijske krajiny. Ludom chyba po nejakej dobe aspon svetlo na konci tunela, nejaky zachytny bod, nadej.

Litanie rozpisane. Ak sa niekto dostal az sem, tak jedna pozitivna sprava na zaver. Ucinna latka Ivermectin efektivne zabija virus SARS-CoV-2 v priebehu 48 h, aspon zatial teda na bunkovych kulturach. Ivermectin je schvalene liecivo pre ludi uz nejakych 40 rokov (vsi, hlisty, ...). Takze sa ide rychlo testovat na ludoch a zistovat potrebna davka. Info tu: https://www.sciencedirect.com/science/a ... XQE_ursPFc
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
shampoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 661
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 21:05
Bydlisko: okr. Nitra

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa shampoo »

Máš u mňa veľké pluss
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa d3Xter »

niektore osady uz budu uzavrete na zaklade rozhodnutia hlavneho hygienika
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Zatial to matovicovi ide super, este par takychto uspechov, a fico da comeback so 40%
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa faugusztin »

Pred chvilou Sulik na TA3 povedal presne to co som povedal ja pred chvilou - teda ze bud musi stat zacat otvarat obchody, alebo musi zacat preberat na seba viacej nakladov nez platy zamestnancov. Uvery si odlozit mozu, 20% platu uz nejako vyfinancuju podniky - ale co s tym, ked platia niekolko tisic euro mesacne ako najomne a energie ? Pri nulovych prijmoch je to likvidacna polozka.

A Igor sa pre jedno z tychto rieseni musi rozhodnut. Tretim "riesenim" v pripade nicnerobenia je totiz hromadna likvidacia malych obchodov.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6764
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

zasa to najomne pokial vlastnik nie je debil sa da poriesit "trhovo". najomca neplati? ake su realne moznosti? vystahuje to a prenajme niekomu inemu? komu? kolko bude hladat noveho najomcu apod. jednoducho toto obdobie prenajimatelia budu musiet ozeliet a ked to da na exekuciu tak by na to mala platit obmedzena amnestia. zober si vsteky tie fitka, kadernictva, solarka prevadzkovane v tychto priestoroch. asi v kazdej sa neotvoria stavebniny a potraviny. a vlastnik to vie voci bankam poriesit uz dnes.

ale tym vobec nehovorim ze som za pokracovanie uzavery. podla mna by sa mal stanovit nejaky ciel narastu chorych a pravidla priebezne uvolnovat a sprisnovat podla toho ako sme blizko ciela. lebo toto, ze vsetko uzatvorime a cakame nikam nevedie. mesiac sme doma, ale stale sme este pred a nie po.

@skilex: ja by som aj tie predcasne volby aj celkom bral. dokonca aj keby z toho vznikla rovnaka vlada, akurat tak bez matovica a idealne aj bez borisa. ministri fajn, zatial vizera ze vsetko by mohlo klapat kebyze to neriadi jesitny cocot
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Matovic sa nerozhodoval na zaklade cucanca z prstu. Normalne si vzal celoslovenske statistiky a pochopil, ze male percento ludi na karantenu zvysoka jebe a chova sa rizikovo. Preto dal krute obmedzenie a zacal ich vynucovat. Vobec sa necudujem, lebo mat karantenu mesiac a po tom vsetko v volnejsie, alebo kvoli par jebnutym jedincom predlzovat na 10 tyzdnov tak si clovek musi vybrat.
Rozhodne verim tomu, ze kvoli par nedisciplinovanym jednotlivcom budu trpiet miliony Slovakov uplne zbytocne. Vzdy to tak na SVK bolo, vid tu chatarov a zrazu socialne citlivich ludi





.
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5571
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Odar »

V ČR už nebudú môcť dať výpoveď najomnej zmluvy, ak nebude mať niekto na nájomné.

HellAngel - - > Ako idiot si pripadať nemusíš. Každý má vlastný rozum a podľa toho sa zariadi. Je ale rozdiel opatrnosť a byť paranoidný. Ťažko povedať, kde je tá hranica. Mne najviac vadia ľudia, ktorí nerozmýšľajú, len sa doslovne riadia nariadeniami. Príklad zo včera - čiperná staršia pani v obchode s respirátorom. Predavačka na ňu, že to je zakázané. Ona jej na to, že či je ona menej človek, ako lekári. Ale to je zakázané. Zrovna tí starší, viac rizikoví ľudia by ich mali nosiť, ale už sú také výplach mozgov v médiách a na sociálnych sieťach, že akýkoľvek iný názor je neakceptovateľný. Ľudia sú držaní v strachu. A to je podľa mňa zle. Strach v spoločnosti je zlý.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4542
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Ohladom tej vypivede najomnej zmluvy mas viac info?
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5571
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Odar »

Videl som rano len na Twitter - urcite to bude niekde na CZ spravodajskych weboch.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

Odar: tie respiratory z mojho pohladu zakazali skor koli ich nedostatku. Maju vacsi zmysel ako rúška, ale je ich malo a su v tejto dobe sialene drahe. Potom velmi vela ludi ich nevie spravne pouyivat a uplne minimum tusi, ze ruska maju aj maximalnu dobu pouzivania, kedy dkazu ochranit. O nechrania oci, cez ktore sa moze dostat tiez virus do tela. Takze ak babka beza s repiratorom na tvari, neznamena to ze je ochrannena.
NB: Asus ROG Strix G16
Sugyi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 480
Dátum registrácie: Št 24. Nov, 2011, 15:17

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Sugyi »

SAJBAMA napísal: St 08. Apr, 2020, 20:40 A kde ich zoberú?
Máš predstavu koľko máme policajtov aspoň zhruba? Nie je to sranda pokryť každý prechod z okresu do okresu na všetkých tých cestách ako bolo stanovené. AD2 Policajný zbor, má pomerne vysoký počet členov, ale treba si uvedomiť, že nie všetkých môžeme nasadiť do ulíc.
Ani keby sme chceli, tak pre nich nemáme gear. Snáď si nemyslíš, že nejaký vyšetrovateľ, prípadne niekto z oddelenia dokladov, sa tam pôjde postaviť a kontrolovať :hysterical:
Presne pre toto mam nazor na policajtov aky mam. Mali si to naplanovat. Urcite si to podla mna vedeli dopredu predstavit (ked nie tak je to este horsie s nimi). Z 30tich stacilo 10 normal ostatni stacili aj brigadnici studenti pre mna za mna na vyplnovanie dotaznikov. Ale kludne to mohli byt ti od dokladov. Mas tam clovek s puskou, pripadne aj vojaka, takze ludia maju respekt a brigadnici obsluhuju. Netreba nam cviceneho policajta na vyplnovanie papierov.

Proste Matovic im musi vsetko do detailov hovorit? Proste plnit prikaz a plnit prikaz sa da rozne. Namiesto toho aby pomohli oni vacsinou riesia veci tak aby to zasiahlo aj ludi.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5492
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Snake napísal: Št 09. Apr, 2020, 01:47 Matovic sa nerozhodoval na zaklade cucanca z prstu. Normalne si vzal celoslovenske statistiky a pochopil, ze male percento ludi na karantenu zvysoka jebe a chova sa rizikovo.
O to nejde, napad to bol fajn, skoda ze prevedie bolo(je, uvidime dneska) naprd.

Sugyi napísal: Št 09. Apr, 2020, 08:28 Presne pre toto mam nazor na policajtov aky mam. Mali si to naplanovat. Urcite si to podla mna vedeli dopredu predstavit (ked nie tak je to este horsie s nimi). Z 30tich stacilo 10 normal ostatni stacili aj brigadnici studenti pre mna za mna na vyplnovanie dotaznikov. Ale kludne to mohli byt ti od dokladov. Mas tam clovek s puskou, pripadne aj vojaka, takze ludia maju respekt a brigadnici obsluhuju. Netreba nam cviceneho policajta na vyplnovanie papierov.
A skade si tie 10tky dobrovolnikov mala policia zohnat za 2dni? Co su oni, nejaka pracovna agentura? Toto je uplne mimo ich moznosti

To co sa pisomne ziadalo v dokumentoch, to sa vykonalo. Bodka. Nic viac, nic menej a tak to musi byt. Ver mi ze sa nechces dostat do stavu, ked si policia bude robit co chce, jak chce :)

Návrat na "Debata o všetkom"