x-computers

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: x-computers

Príspevok od používateľa GABO »

kosican napísal:
thundabird napísal:aky je dovod mat 2 e-shopy? zaujimave..

btw notebook som si cez web len vybral, ale objednal som si ho priamo na predajni..
lenovo tusim servisuje bud gamo alebo datalan to ze si kupil notbuk v nejakom obchode neznamena ze ho musis reklamovat aj v danom obchode ...(a spravne by si ani nemal) nastastie notbuky uz su riesene tak ze servis ja uplne inde a notbuk prip. jeho vady riesis priamo zo servisom a nie z predajnou
Problém je ten, že väčšina predajcov sa práve takýmto spôsobom zbavuje reklamácii a akože posiela ľudí do servisov, lenže tam nastáva problém ak si servis natiahne RMA na / cez mesiac. Zákazník má právo výberu v tomto prípade a keď príde a hodí Ti NTB, alebo to čo sa dá reklamovať aj v servisoch si povinný ak o to zákazník požiada reklamovať to práve ty a nie servis...do servisu si to musíš poslať potom sám ako predajca. A nespravíš voči tomu nič pretože v tomto prípade je to právo zákazníka.

Druhá vec, čo sa týka vrátenia peňazí Lenovo, alebo iných vecí RMAčkovaných už v skrachovanom X-ku. Netvrdil by som, že peniaze dostane len tak, pokiaľ viem tak ak napr. máš RMA čkovaný monitor, ktorý si kúpil napr. od ABCdata (kúpil ako predajca) tak ho nesieš do servisu ten si žiada vačšinou aj dodací/faktúru od ABC. Za mesiac (v závislosti od servisu...) ti príde vyrozumenie napr. že LCD ne neopraviteľné a servis ti vystaví zopár tuším 3 kópie listov, jedno Ti zostáva, dve posielaš do ABC data. Tá potom jeden z 2 listov posiela do Samsungu, kde si ten list overia s originalom listu co prisiel od zmluvneho servisu (trvá to nenormálne dlho aspoň čo mám skúsnosti...preto v živote nechcem nič TV / LCD a pod. od Samsungu a rovnako servisu na SK pre tieto LCD..značky...nechcem menovať ľudia si zistia sami). Po overení listov Samsung odpovie ABC DATA, že áno môžete vrátiť prachy a vrátia ich odberatelovi tj. predajcovi. Teda otázka znie a tu naozaj neviem naisto, či je tento postup možný aj pre koncáka (príde so záručným listom a rieši...) a či mu teda vráti samotný servis peniaze, alebo ako...v tom som si nie istý. Možno by vedel presne Scarinko.

Jednoduché to ale nemajú ľudia čo ponakupovali grafiky Gigabyte, ASUS a pod. pretože ak si pozrieš RMA podmienky na ich stránkach tak na grafiky a pod su podmienky také, že sa musí reklamovať tam kde si nakúpil ...
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
kosican
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Ut 01. Jan, 2008, 08:00

Re: x-computers

Príspevok od používateľa kosican »

GABO

plne suhlasim ja sa nebranim tomu ze neberiem nejaky nb na reklamacku skor im vysvetlim ze je taka a taka moznost je to rychle a hlavne pohodlne nenosia nic kumne ale knim pride domov dpd alebo ups zoberie ntb a maju pokoj ale samozrejme ak si to zakaznik praje reklamovat umna tak to zobrat musim to je logicke ono akoze mi tu pises veci ako keby som to nevedel alebo z jahody spadol 6 a pol roka je dost dlha doba nato prist a poznat zakony co kde kto a ako :D ale ako budis to co si napisal viem

k lcd samsung a lg a podobne poviem uprimne nemam skusenosti vobec ja mam na setko servis servisne strediska ludia si to riesia tam ... a nikto sa nikdy nestazoval jedine co viem su ntb. 3 krat reklamacia a servis len posle list ze pytaj peniaze od predajcu a kedze predajca uz nieje moze sa obratit priamo na VO a budu to snim riesit oni len musi zistit odkial a z kakeho skladu je to kupene ten ntb. takze u ntb. viem ze peniaze vie dostat aj ked krachne obchod


ku grafikam a podobne tam je to hrozne zlozite to viem ... ze grafiky su dost problematicky tovar na rma .... ked sa neico take stane
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: x-computers

Príspevok od používateľa galen »

kosican napísal:...
lenovo tusim servisuje bud gamo alebo datalan to ze si kupil notbuk v nejakom obchode neznamena ze ho musis reklamovat aj v danom obchode ...(a spravne by si ani nemal) nastastie notbuky uz su riesene tak ze servis ja uplne inde a notbuk prip. jeho vady riesis priamo zo servisom a nie z predajnou
ja iba nechapem, preco by som to mal riesit s neajkym autorizovanym servisom, ked mi zaruku garantuje predajca (zo zakona)

ako isteze, ak to ma svoje vyhody - napriklad to bude trvat kratsie, alebo to bude pohodlnejsie, mozem o tom zacat uvazovat ...
ale ... pre mna (ako staromodneho zakaznika) stale plati - kde kupis, tam reklamujes ... neh uz si s tym predajca robi co chce (kludne neh si zavola do servisu a tu UPSku s nim vyriesi on), a tak isto ho budem buzerovat na 30dnovu lehotu na vyriesenie problemu (zatial co servis nemam na zaklade coho buzerovat, kedze s nim kupno-predajnu zmluvu nemam) ...

takze neh ti to pripada ako chce, napriek tomu, ze to mozno bude trvat dlhsie (a pre teba/predajcu to bude urcite nepohodlnejsie - lebo s tym ma spolcene ukony/pracu), a pojde to cez 4 osoby ... tak to naozaj budem robit tymto sposobom, nakolko mi to zakon umoznuje, a predajcovi tu povinnost dokonca uklada

PS: a ked nic ine, ma to svoje vyhody pre predajcu - ked uz zdvihnem svoj lenivy zadok a pridem do predajne, tak ak tam maju nieco pekne vo vyklade (alebo nejaku peknu za pultom), tak je vcelku mozne, ze si i nieco dalsieho kupim a teda spravim dalsie trzby ...
lava, prava, lava, prava ...
jozef11
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št 21. Okt, 2010, 18:59

Re: x-computers

Príspevok od používateľa jozef11 »

caute mam notebook z x-computers je to znacka toshiba a ma pravdepodobne vadu ktora sa neda odstranit...nakolko bol uz tri krat v oprave a stale ked sa mi odtial vrati je to horsie a horsie. notebook je nepouzitelny a peniaze nemam kde ziadat kedze x-computers skrachovali. neviete mi poradit ci je moznost niekde ziskat peniaze spat..nakolko oprava mu uz nepomoze. vdaka
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: x-computers

Príspevok od používateľa felipe25 »

tak to neviem, ries to cez toshibu... a zatlac na nich, nieje mozne aby spotrebitel trpel ked zanikne predajca..

mas zaruku priamo od toshiby, a podla mna vsetko je opravitelne nie?

zatladc na opravu nech tam vymenia napr celu dosku, servisne centra mas tu ale to asi vies nie?

http://ce.computers.toshiba-europe.com/ ... SP_SUPPORT
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: x-computers

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ale ano, spotrebitel trpi ked zanikne predajca.To je riziko nakupu u predajcov s kratkou zivotnostou.
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: x-computers

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Ja len nechápem, teraz vravíte o Xku, ako keby to bol úplne pochybný shop, avšak ešte nedávno tu bol preferovaný....
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: x-computers

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ja hovorim vseobecne, proste ked predajca zanikne a mas tovar, ktory je problemovy tak mas smolu. Vyrobca by normalne nemusel riesit nic, ani len priamo prijimat reklamacie od teba. Ak to robi, tak to robi z dobrej vole.
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: x-computers

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Aha :) Ok, beriem s5
jozef11
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št 21. Okt, 2010, 18:59

Re: x-computers

Príspevok od používateľa jozef11 »

ja nehovorim ze x-computers su zly... poznal som ich pocas vysokej skoly..aj kamos tam kupoval vela veci ..a mali dobre ceny tak som sa rozhodol aj ja pre nich.. ale teraz neviem co mam robit kedze mam notebook nefunkcny a nemam ani kde ziadat peniaze naspat.. ale dik za radu skusim toshibu kontaktovat a potom asi len zatlacit na servis ..
jozef11
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št 21. Okt, 2010, 18:59

Re: x-computers

Príspevok od používateľa jozef11 »

a este by som sa chcel opytat jednu vec. Nasiel som si na internete odkaz na stranku toshiba.sk ale tam nie je kontakt na nikoho .. jedine na spolocnost asbis.sk. Tych mam kontaktovat?..ci to je len jeden z mnohych predajcov?
Používateľov profilový obrázok
kosican
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Ut 01. Jan, 2008, 08:00

Re: x-computers

Príspevok od používateľa kosican »

Krutibrko napísal:Ja len nechápem, teraz vravíte o Xku, ako keby to bol úplne pochybný shop, avšak ešte nedávno tu bol preferovaný....

a co maju pisat ked skrachoval?
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: x-computers

Príspevok od používateľa galen »

aj napriek tomu, ze skrachoval, tak si od neho mozete narokovat svoje financie spat ...

treba si vsak uvedomit, ze to bolo co ? s.r.o ... a to ruci maximalne svojim zakl. imanim, v pripade Xka 6 972 EUR (podla orsr.sk)

lenze nikto negarantuje, ze to imanie maju, a nikto negarantuje, ze cast z neho dostanes ty, ak maju priliz vela veritelov
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
StrikeGUNxXx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 377
Dátum registrácie: Pi 20. Feb, 2009, 16:08
Bydlisko: Čečejovce

Re: x-computers

Príspevok od používateľa StrikeGUNxXx »

Zdravíčko lidičky :) Mám novinku...predvcerom som sa bol pozriet na to naše ixko a ako stále tam bolo napísané že je zatvorené z tech. príčin. Ale tak videl som svetlo tak som zaklopal. Po chvíľke mi otvoril jeden robotnik alebo co to bolo za inštalatéra, tak som sa spýtal či nevie čo je s X-Computers a on mi len povedal niečo také, že už tu niesu už dlhšiu dobu a už aj tie miestnosti kde bolo naše ixko prerábali takže tam už asi ani nebudú. Nič viac neviem to je všetko čo mi povedal :) Ale aspoň dačo.

//ešte doplním. Ja som si tam kupil GTX480 od gigabytu a nedávno mi odyšla takže neviem čo robiť :-(
PC
MSI GeForce RTX 3060 Ti GAMING Z TRIO 8G
Asus PRIME Z490M-PLUS mATX
Intel Core i5-10400
Crucial 32GB DDR4 3600 MHz CL16 Ballistix Black RGB
Intel SSD 256 GB + ADATA XPG SPECTRIX S40G RGB SSD 1TB
27" ASUS VG27WQ Gaming; 2560×1440; 1ms, 165Hz, FreeSync, G-Sync compatible; HDR

Xbox Series X
43" Philips 436M6VBPAB, 3840 × 2160, 1000cd/m2, DisplayHDR 1000, Adaptive-Sync, 4ms
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: x-computers

Príspevok od používateľa faugusztin »

http://www.gigabyte.cz/pages/contact_us.html

Zvysok sa spytaj ich. Pravdepodobne ta ale odkazu na atcomp.sk (ak si to kupil z eshop.x-computers.sk) alebo na tusim asbis (ak si to kupil z ixko.x-computers.sk).

Návrat na "Debata o všetkom"