Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ZoranICS »

landrower napísal:Uf, takže keď už mám 21 asi nikoho nezabijem, to už kľudne môžem jazdiť jak prasa....
Neznášam keď sa hádžu ľudia do jedného pytla, nie všetci mladí nevedia jazdiť, niektorí jazdia lepšie ako ľudia čo už najazdili cez milión km, a uviedol by som aj príklad z okolia ale aj tak to je zbytočné.
Ciastocny suhlas s _Mato_m...

Aj ja som mal 20 a myslel som si bol som o tom presvedceny, ze jazdim lepsie, ako niektori, ktori maju odjazdeny milion. o 15 rokov neskor si stale spominam na <>oviny ktore som narobil, a ani som si to neuvedomil, lebo som bol najsampopici najlepsi na svete. Dobre sa na to spomina, no keby sa bolo nieco stalo tak sedim vo vazeni mozno dodnes. Takze, mozes jazdit akokolvek dobre, kvoli mlademu veku je vyssia pravdepodobnost, ze budes konat nerozvazne ;) Bez urazky. V Anglicku napriklad platis nehorazne vysoku poistku pred 25kou a az po 30ke to klesne na beznu sumu za poistenie. Nehovoriac o tom ze do 25 tusim nemozes mat nad isty vykon. Teda nie legalne a nie na beznej ceste.

Netvrdim, ze cim je clovek starsi, tym lepsie jazdi, osobne nehadzem ludi do vreca ani podla veku, ani podla typu auta (ako to mozno vyznelo par stran dozadu...). Aj ked :D v poslednej dobe sa mi zda cim dalej tym viac, ze najhorsia kategoria vodicov su najma muzi medzi 40 a 50. Ti uz zjedli vsetku mudrost sveta a uz sa na ne predpisy nevztahuju absolutne vobec... Cest vynimkam. Za nimi nasleduju zeny podobneho veku. O5, cest vynimkam ;)
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Ja som si v US musel povinne priplatit 50 dolarov naviac k poistke, ked som si poziciaval auto vyssej triedy a este som vtedy nemal 25.V niektorych statoch by mi ani vacsie auto nepozicali.
Mam pocit, ze u nas sa to prejavi jedine v PZP, ale aj to sa da obist, ked sa poistuje cez sprostredkovatela, ktory to hodi do flotily.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6877
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

tiez som robil kraviny ked som mal tak 18-23.
mama mi dala fiat brava a juuj, v 2003 som neraz len len obiehal.
NEROZVAZNOST.malo skusenosti. mensi prehlad. menej zodpovednosti.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Pretekar? 21rokov?

V tom aute ani ESP nemal, a ver tomu, ze on na nejake somariny ako ABS a ESP ani nemysli :)
Dnes sa da zabit cloveka aj s feliciou, staci sa trosku rozbehnut.

Ja som takisto ked som mal 18-19rokov, a dostal som do ruky Passata 1,8T s chipom!! robil veci, po ktorych som sa dost rychlo ukludnil /raz som sa skoro prevratil do zakruty, kedze na kratkom useku som sa rozbehol na taku rychlost ze az... Potom som takmer nedobrzdil do zakruty. Darmo, auto s takym vykonom do strmeho kopca pri tlaceni plynu tahalo kolesa doprava dolava, lebo nevedelo ten vykon dat na cestu. Kazdopadne, kazdy sa musi "vysantit" a aj vyskusat limity fyziky. Ja som ich nastastie vyskusal bez akychkolvek nasledkov a osobne si myslim, ze podobne veci robi kazdy 18-19rocny clovek co dostane take hovado auto do ruk. Lenze otazka je, ci si pri jednej dvoch kritickych situaciach uvedomi, ze a dost, lebo treti krat mozem skoncit mrtvy, alebo este horsie - zabit niekoho. Ja som sa vysantil z Passatom a poviem, ze po 3-4jazdach som zacal uz aj na tom Passate jazdit zodpovedne, lebo som pochopil, ze fyziku neoklame clovek. CI som ma stastie? Mozno, ved pri tom takmer nedobrzdeni som takmer pretlacil brzdovy pedal do mot. priestoru,. a tlak som mal asi 200/150

Ale poviem jedno - take auto s takym vykonom vzdy laka a bude lakat ludi dupnut na to. A vidim to dennodenne, ako v meste, na kratkych usekoch, ludia uplne zbytocne ked pred nimi stoja auta v zapche dokazu zrychlit aj na 80, len aby sa zvysok pototo.

Preto mam momentalne auto okolo 100konikov a poviem, ze viac nepotrebujem. Moje prve auto favorit - to bolo fakt slabe, druhy auto punto 60k - rovnake ako favorit, akurat trosku rychlejsie a bezpecnejsie, tretie auto polo 80k 16v uz malo co do seba, ale 100k je fakt strop, ktory mi k zivotu treba. Nelaka ma to robit hovadiny, aj ked aj toto auto dokaze robit divy. Ale keby som mal Passata, tak viem, ze by som aspon na 2-3krizovatkach robil machra. Tak to proste je a nielen u mna. Vidim okolie a sledujem ako ludia jazdia. Ja som napr. siel len po novych autach, mozno preto este zijem, passata fakt vykonneho som mal iba parkrat pozicaneho, ale ked si 18-19r typek kupi 150-200k stare ojazdene 15r auto, urcite s nim nebude jazdit 50/90/130. A bohuzial, vacsina z nich skonci v TV novinach. Ja som sa uz presvedcil: ak chce mat clovek nehodu, musi mat stastie. Ale ak pokusa osud, jazdi od krizovatky po krizovatku co to da, v noci rallye stylom cez mesto, tak si to sam privola..
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2144
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa zoom »

Tak a je to jasne. Vsetko je jasne ako krystalova gula. Felipe kedysi dostal do ruk ohromnu formulu (1.8L Prassat) a nevedel sa kontrolovat, tak prassil. Teraz za pomoci projekcie "vie", ze kazdy kto ma viac ako 89,4 kW, bude celkom urcite jazdit nebezpecne rychlo a ohrozovat davy slobodnych matiek s kocikami na prechode na dialnici. Este aj teraz si musi odopriet "rychle" auta, lebo nema volu jazdit poriadne. Preto treba kazdemu take auta zakazat.

Moje prve auto malo 240 kW vyvedenych na zadok. Jazdil som normalne. Ked som siel na dialnici 200+ km/h, sustredil som sa, drzal odstup, atd. Pre tych, ktorym sa uz zatmieva pred ocami: ist 200 km/h v aute, ktore ma na to prisposobeny motor, podvozok a brzdy je asi ako ist 150 km/h v Octavii. Len je to tichsie, pohodlnejsie a lepsie to v tej dvestovke akceleruje.

Uplne vidim buduceho potencialneho syna, ktory si mozno bude chciet v dobrej voli kupit velky motor, lebo netreba ist rychlo, aby sa dala vychutnat jazda s dobrym autom. Ist s otvorenymi oknami a pocuvat bublotanie sa da aj po meste a tiez ma nieco do seba. Tiez take auta maju zvycajne automat, cize komfort. Ale Felipe mu to zatrhne, lebo opat bude vediet, ze by vsade a vsetkych ohrozoval. Tak syn dostane krasnu Fabiu II HTP, lebo to na zaciatok musi stacit.

Teraz z ineho sudka. Nejako som sa dostal k clanku v Novom case (nepozerajte sa na mna), kde sa pise o navrhoch zakonov, ktore suvisia s dopravou a ktore sa prave teraz ne/schvaluju. Neviem, ci to tu uz bolo, pozrel som trochu dozadu a nevidel som. Hned mi do oci udrel prvy navrh od zmr. Alfonza Hlivu, ktory pridava do zakona o priestupkoch dalsi buzeracny tool pre poluciu, ktora v pripade nemoznosti zaplatit pokutu na mieste moze odobrat vodicovi lubovolnu sukromnu vec (s nejakymi vynimkami) a vrati ju po zaplateni pokuty. Musel som si to zoparkrat precitat, lebo sa mi zdalo, ze som v snovej risi. Neviem si to uplne presne predstavit. Vec, ktoru vezmu v ramci vydierania, nemoze byt ocividne drahsia, nez je ulozena pokuta. Takze mi pri 20,- € pokute nemozu zobrat napr. notebook. Rozmyslam, co take mi mozu zobrat z auta, co ma podobnu hodnotu. Vezmu mi jednu topanku? Alebo nakup z obchodu? Ci ruksak a veci si ponesiem v igelitke domov? Myslel som si, ze sa jedna o vtip (Novy cas a tak). Zacal som patrat.

Navrh zakona je realny. Ze taka volovina nemoze prejst? Pozrite si, ako hlasoval vas oblubeny politik. Zakon je v druhom citani. Hladal som dalej. Hlivov navrh zakona doplna zakon o priestupkoch (372/1990), konkretne § 85 o nasledovny odsek:
Spoiler: ukázať
„(5) Ak páchateľ priestupku nezaplatí pokutu na mieste podľa odseku 3, má konajúci orgán právo páchateľovi priestupku odobrať akúkoľvek hnuteľnú vec vo vlastníctve páchateľa priestupku podľa vlastnej úvahy a to až do okamihu zaplatenia pokuty, po ktorom je konajúci orgán povinný bez zbytočného odkladu vrátiť odobratú hnuteľnú vec páchateľovi priestupku. Odobratie veci nemožno vykonať, ak vec slúži alebo má slúžiť na zabezpečenie základných životných potrieb alebo ak je jej hodnota v nápadnom nepomere k povahe priestupku.“.
To je uzasny zakon, co? Dava fizlom do ruk tolko buzeracnej moci, ze az. Nic nie je vysvetlene, nic nie je presne definovane. Co je napadny nepomer k povahe priestupku? Ked ma fizel zastavi za telefonovanie pocas jazdy, moze mi zobrat telefon? Co ked na mieste usudi, ze telefon ma hodnotu 40,- €? Mam nejaku moznost branit sa (na mieste)? Aha, to uz popisane nie je.

Okej, odsek 5 ma prekurzor - odsek 3. Ten hovori:
Spoiler: ukázať
(3) Ak nemôže páchateľ priestupku zaplatiť pokutu na mieste, vydá sa mu blok na pokutu na mieste nezaplatenú s poučením o spôsobe zaplatenia pokuty, o lehote jej zaplatenia a následkoch nezaplatenia pokuty. Prevzatie tohto bloku páchateľ priestupku potvrdí.
Posledna veta trochu nedava zmysel. Zrejme tam chyba nejake slovo, ale zmysel je, myslim si, ze prevzatim blocku potvrdzujem, ze som priestupok spachal. Tu mi odlahlo... trochu. Odsek 5 sa teda vztahuje len na hlupych ludi, tj. ti, ktori platia pokutu na mieste (ano pan policajt, jasne pan policajt, mate pravdu pan policajt). Kedze normalny clovek neulahcuje buzeratorskej polucii pracu, s priestupkom zasadne nesuhlasi a fizel teda nemoze vydat ziadny blocek, ani sa tvarit, ze nejaky blocek vydal a ja som si ho neprevzal. Toto celkom presne viem, mal som na tuto temu aj nejake to spravne konanie. Takze ked nesuhlasim s priestupkom, nemoze byt ulozena ziadna blokova pokuta, ergo nemoze mi byt zabavane nic darmozracmi. Problem solved.
Ostatni ludia zaplatia pokutu cez internet banking a namiesto toho, aby mali pokoj, budu sa este musiet trepat na fizlaren po svoje veci. Great success! Uplne ma to motivuje akceptovat domnely priestupok.

No a na zaver uz len v skratke: Su tam aj dobre navrhy zakonov, napr. prenositelnost znacky v jednom okrese. Skoda, ze to nebolo zavedene, ked som maval peknu znacku BA-777xx. Dalsi navrh budem ostro sledovat, jedna sa o dovoz aut a ficodan. Sam planujem nejaku akciu s dovozom lacneho vraku, aby som mohol buzerovat stat, tak uvidime, co z tohto bude.
Rozmyslam, ze poslem mail tym dvom z SaS s mojimi nalezmi ohladom tej ficodane. Mozno im to nepomoze, mozno hej.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

"Moje prve auto malo 240 kW vyvedenych na zadok. Jazdil som normalne. Ked som siel na dialnici 200+ km/h, sustredil som sa, drzal odstup, atd."

saleny blaznivy cestny pirat, obhajujuci silny motor, podvozok a pod. gebuziny, ktore v ziadnom zakone v tejto galaxii neexistuju! viac k tomu nemam co povedat.
sam si sdoslova potvrdil moje slova.
s rychlym autom jazdis jak hov.... a obhajujes to totalnymi dementinami.

ale o tom boli moje slova, ktore si len potvrdil
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

hento aut nemalo cez 100 oni, s najvacsoupravdepodobnostou je do civic 1.4, takze ziadne pretekarske auto. (ak to nebol black phantom 1.6vti :), pripadne swap). Vacsina z nas je uz okolo 30 alebo cez 30, co maju decka, takze takehoto kretena co sa nevie zmesit do koze neradi vidime, pretoze ja osobne mam z takychto soferov strach, hlavne koli rodine. On to teraz lutuje, ale kludne namiesto stareho cloveka tam mohli stat decka.
Ja by som jednoznacne sprisnil, upravil moznosti soferovania ludom do 25 rokov.

Felipe uz nehaj tych svojich 100 koni, zbytocne sa to tu zase zvrhne tam kam nema
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
jcdenton12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa jcdenton12 »

tak vidim ze Felipeho zmyslanie sa ale siri dalej

Studenti mohli stelesnit svoje sny pri navrhu automobilu
http://auto.sme.sk/c/7800895/skoda-post ... ml?ref=tit

Škoda FUNstar predstavuje učňovský projekt žiakov odborného učilišťa Škoda. Mladí tvorcovia postavili Pick up presýtený LED svetlami a osadený kvalitnou audiosúpravou s výkonom 1400W.

A cele to stelesnili s 1.2 TSI :hysterical:

inac Felipe ked chces predbiehat na dialnici / okreske tak aka zabava to je so 100 ponikmi?
kolkokrat sa prirutil niekto zozadu / oproti a LTT zabranil zrazke ?
kam az podradujes pri dialnicnej rychlosti nech ma tych 100 ponikov dajaky tah?

//edit:
akoze nic proti autam so 100ps a menej, do mestskej premavky podla mna super
Taka Micra stara s 1.4 nemusi byt zle mestske auto, ale mimo mesta to uz nemusi byt ono
...
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

inac Felipe ked chces predbiehat na dialnici / okreske tak aka zabava to je so 100 ponikmi?
Na dialnici pri 130tke to uz sranda nie je, ale na okreske teda 90 +-25 je to uplne v pohode, ako neviem v akej dimenzii zijete ale zas az take pomale to nie je

ved 100koni to je cca 74kW to su normalne auta
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Xeigen »

V pohode to je len keď si v aute sám (max +1 osoba) a máš prázdny kufor... inak je to bieda to má pravdu.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

co ja viem este aj 4ria a da sa do pohody obiehat...

Aj tak mam najlepsi pocit z obiehania ked neprekrocim 90
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

To hej, 66kW auto plne nalozene hore certovicou nebola sranda... Aj preto si hovorím ze ďalšie bude silnejšie. Ale zas 99% času mi to stačí, keďže väčšinou jazdím sám, prípadne občas s jedným-dvoma pasažiermi čisto po západnom slovensku.
Inak, k tomu veku, autam a blbnutiu - prvé auto felicia, po pol roku som jazdil naozaj trošku agresívne, ale zas nikdy som neblbol okolo chodcov, na to som mal dosť rozumu, potom som asi v 19tich praskol felíciu do zvodidiel (zjazd z prístavného nabajkalsku), tlak 200 na 199, a uvedomil som sa. ( podotýkam ze okolo mňa nebolo áut, keby boli tak tak rýchlo nejdem)
Odvtedy pohoda, klidek a nikam sa neponahlam :)
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

na rodinu je 100konikov malo, ked to nalozis,tak to auto proste nevladze. Ide hore spotreba, opotrebovanie spojky.... ale ok, niekto to naozaj nepotrebuje. Ja osobne preferujem viacej koni, vacsi objem koli bezpecnosti a aj pocitu z jazdenia. V praci mame okty 1.9TDi a som ich uz presyteny. To auto je nemastne, neslane. Ked si sadnem za volant mojho auta, chcem sa citit dobre a chcem mat dobry pocit z jazdenia. Milujem zvuk pri 8000t otackach a robi mi to dobre. Dokonca to auto mam ako antidepresivum.
Nemam auto len koli presunu z bodu A do bodu B.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

na dialnici je max rychlost 130km/h, takze zozadu sa nema nik prirutit...

uz aj rezerova omielala, ze vodic fiatu jej vosiel nahle do jazdneho pruhu, pozrite si zaverecnu rec, ktora jasne hovori, ze ona prekrocila rychlost a vodic fiatu nemohol vediet, ze auto ktore ma on v spatnom zrkadle pride za 1,5s a nie za 3-4s, ktore by ubehla pri maximalnej rychlosti.
Take dristy vam v pripade nehody zmetu zo stola, a ked ich zmietli aj rezesovej, mozte mat aj znamosti. vy nemate co ohrozit ineho ak prekracujete rychlost a bodka,. to ze on vyjde dolava ked predpoklada ze idete 130km/h je jedna vec, to ze idete 180-200km/h je vec druha a sposobi nehodu VASOU VINOU.

Ale cestni pirati budu vzdy drbat, miesto toho, aby konecne uznali, ze jazdia tak ako sa nema. Preco to v rakusku, taliansku a pod., ide? Preco tam pirat iduci vo ferrari spomali daleko pred autom co mu vyboci dolava? A jak som uz napisal, idem po dialnici, 130km/h, tempomat, idem obiehat? Pozriem dolava, nejde nic, alebo v dialke svetla, vybocim dolava, a ked ide ten vzadu 200km/h jeho problem, dokoncim predbiehanie v 130tke a ani sa nepozriem do zrkadla. Jedine toto vychova deme...ov.

BT: 100k je malo? :) Ludia, takze 60% slovakov s HTP fabiam a 60konmi su dementi, a jazdia v aute co nestaci ani na dvoch? netrepte tu somariny, 70% ludi nema auto vykonnejsie ako 60-70kw! To su vsetci zebraci?
To je akoked napisem, ze ked nemas PC s intel core i7 tak radsej nemaj ziadny.. :facepalm:
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

a znovu sa tu rozprudi ta ista diskusia co naposledy :rolleyes:
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"