Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa killswitch »

faugusztin napísal:Joj ale svedomie a presvedcenie je silne subjektivna vec, niektorym staci na zmenu ich presvedcenia aj vludne slovo predsedu poslaneckeho klubu :D .
ved samozrejme. ale pokial niekto bude hlasovat naozaj podla svojho svedomia, tak nikto nema pravo mu nieco vycitat. na to som narazal.
Killswich,tak potom asi prečo existujú politické strany?No hlavný dovod je taký aby strana bola ideovo celistvá a členovia tej ktorej strany jednoducho musia dospet ku rovnakému záveru,ako by to vyzeralo keby napríklad Fico zo smeru začal tvrdit že zavadenie eura bol jednoznačne dobrým krokom a v zapatí Počiatek vyhlási že to bola chyba?Takto to bohužial nefunguje.Strana musí byt názorovo súdržná a jej členovia sa musia prisposobit alebo si hladat stranu inú s bližšou ideologiou.
cize schvalujes zamerne porusovanie ustavy, toho najzakladnejsieho zakona aky tu mame? :good: vobec sa necudujem, preco je to tu je jedno velke hnojisko, ked ludia takto rozmyslaju.
to je pravda, vramci strany musia vystupovat ako celok. AK niekto nesuhlasi s ideou strany mal by ist prec. Ale je jasne ze kazdy tam sedi koli prachom a nie koli presvedceniu
preco by museli? ved to je to najhorsie co sa moze stat, ked strana nema vnutornu sebareflexiu. krasny priklad budiz HZDS, SNS, SDKU. hlavne treba byt jednotni a ist za precedom aj keby traktory padali, co? :-D
Používateľov profilový obrázok
XMilanX
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 153
Dátum registrácie: So 17. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senec

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa XMilanX »

Killswitch to máš tak,strana je akokeby zamestnávatel svojich členov a každý člen ak si chce zachovat svoje teplé miestočko sa musí pekne krásne prisposobit vyššiemu záujmu,bohužial tak to je reálne bud to príjmeš alebo nie :-)

Zamestnanec volkswagenu predsa tiež nepríde a nedonesie si tam hrnčiarsky kruh a nevypaluje tam krčahy v lakovni pretože podla jeho presvedčenia to ma vačší význam :laugh:
Ale jednoducho sa prisposobí a pracuje podla potreby zamestnávatela.
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa killswitch »

si uplne mimo ;)
zamestnavatelom poslanca nie je strana, ale ja a ty. ja ich platim z mojich dani.
vidim ale ze mas kvalitne naockovane zmyslanie, ze inak to proste nejde. myslis si, ze jedina cesta ako to funguje je ta, ako to robia tie nase zlodejske hyeny. a najhorsie na tom je, ze si sa s tym zmieril a pride ti to normalne. ked uz aj mladym pripadaju taketo veci normalne, tak myslim, ze sa blizi cas, kedy bude rozumnejsie tento hnoj opustit a nechat vas komunistov bacovat si samych.
Používateľov profilový obrázok
XMilanX
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 153
Dátum registrácie: So 17. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senec

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa XMilanX »

No neviem ako ty ale aj nikomu peniaze do rúk nedávam,o tom rozhodujú iný,nie taký politický pešiaci ako sme my.
A dík za toho komunistu je od teba pekné že ideš príkladom a rešpektuješ názory iných :good:

PS:Ja len konštatujem ako to proste je,a nemyslím si že je natom niečo hyenské aby strana bola názoro súdržná čo defakto aj musí a to som nevymislel ja aby si nepovedal že ich šetkých tam riadim ked som už ten komunista a platím ich tam všetkých.
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa killswitch »

XMilanX napísal:No neviem ako ty ale aj nikomu peniaze do rúk nedávam,o tom rozhodujú iný,nie taký politický pešiaci ako sme my.
ako ze nie. ked si kupis suchy rohlik, tak zaplatis DPH. to su nepriame dane, ktore platis do statnej kasy a z nej su plateni aj poslanci. stat sme my. ja, ty, tvoji rodicia, moji, vsetci naokolo. ci sa ti to paci alebo nie, tak platis poslancov za to, aby vykonavali pracu v prospech nas vsetkych. ak to nerobia a porusuju pri tom ustavu, tak je nieco zle.

za tie slova, ktore by sa dali chapat ako osobny utok sa ospravedlnujem. uslo mi to.
Používateľov profilový obrázok
XMilanX
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 153
Dátum registrácie: So 17. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Senec

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa XMilanX »

No to hej,dph platíme všetci,ale čo a ako prípadne komu sa tie peniaze vyplatia,nato máme minimálny dosah a to je možno oblast ktorú by ozaj stálo za to prekopat od základov.

Ospravedlnenie príjmam,stane sa hocikomu a hlavne politické debaty sa často zvyknú zvrhnút :laugh:
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa beardie »

XMilanX napísal:No to hej,dph platíme všetci,ale čo a ako prípadne komu sa tie peniaze vyplatia,nato máme minimálny dosah a to je možno oblast ktorú by ozaj stálo za to prekopat od základov.
to je jednoduche, staci volit tych, ktori neplanuju silny socialny stat, lebo silny socialny stat = stat zamestnavatel = viac mojich dani na platy povalacov
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

to je pravda ze ich platime, ale tak ruku na srdce. ako by to dopadlo keby teraz kazdy polik si tam presadzoval to svoje. To jednoducho nejde. Nikdy by sa nic neuzakonilo a bol by chaos.
Preto su politicke strany, kde sa zoskupia ludia ktory maju spolocny politicky nazor a ten prezentuju. A ak sa ludom paci ich politicky nazor tak volia tu stranu. Ja nevolim jednotlivich ludi v strane. Keby sa to dalo, tak vacsina tych ---- tam nie je.
V priapde ze sa mne, ako clenovi strany, nepaci vyvoj alebo smer strany, tak budto sa snazim vnutrostranovo o zmenu alebo zo strany vystupim. V pripade ak sa jedna o hasovanie a ja nie som presvedceny o spravnosti danej veci, tak sa proste zdrzim hlasovania.
Ale povedzme si otvorene, ak by Vam niekto polozil obalku na stol a povedal zdvihni ruku za toto, tak by ste co spravili? Nezobrali? Mozno zo zaciatku isto, ale verim ze casom by ste ju zobrali.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa beardie »

Hellangel: mame moznost (pravdepodobne) 4 roky sledovat v priamom prenose ako to hlasovanie "podla seba" bude fungovat - u Matovicovcov

ohladom obalky, to zavisi na moralke kazdeho jedinca, tato krajina je sice dost zdegenerovana, ale verim, ze do buducna to bude lepsie, za mna - nie, nezobral, snazim sa zachovavat co najvyssi moralny standard
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa killswitch »

a preco by sa zakony nemohli schvalovat napriec politickym spektrom? ved predsa nic nie je ciernobiele. snad nikto tomu neveri, ze vsetci poslanci v jednej strane maju na vsetko rovnaky nazor.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa HellAngel »

nemaju vzdy spolocny nazor, ale ciel by spolocny mali mat.
ale v podstate tu riesime neriesitelnu vec. Kazdy politk ma moznost pri hlasovani 3 moznosti. A ak zvoli za napriek svojmu resvedceniu alebo za uplatok tak by sa mal za to zodpovedat.
Ale ja nevidim problem v politikoch, oni robia veci co mi im povolujeme. AK to nevadi nam ze si tam robia svoje ksefty a krajina upada, tak potom preco nie. Pozri me sa na to ako dopadli volby, vsak toto je nazor Slovakov. Zadubenost a kratkozrakost.
Stale nechapem ako je mozne ze v okoli vsetci by volili SaS a nakoniec bola na hranici do parlamentu. Ja proste vravim ze ludia co maju kus rozumu, alebo sa hraju ze ho maju, nesli k volbam a maju len plne usta ..... .
Pred volbami prepukla kazua gorila (co si osobne myslim ze to je len kvapka v mori) a pozri me sa ako to v politike vyzera. Najcastejsie pominana osoba vyhrala volby, krpec Dzurinda a Miklos (iked ho povazujem za dobreho ekonoma, ale s danovym uradom to pos*al) odchadzaju az po volbach. Sakra, vsak tu malabyt revolucia a ten poondany parlament mal zhoret, a hentie hovada sme mali pohadzat do dunaja. Ale aky je vysledok?
Pozeram spravy a tam nahanaju Malcharka (ktory je bohvie kde), teraz Ruska. Ale kde je predvedeny Fico, Dzurinda, Miklos? Najcastejsie spominane mena.
No my sa ideme cudovat ze ludia v stranach hlasuju proti svojmu presvedceniu. Nemyslim ze je to vec na najeke hlbsie zamyslenie kedze je u nas politicka kultura aka je. Chce to zmenu, ale ludia ukazali ze zmenu nechcu a redsej budu verit ruzovkastym slubom, ktore aj tak nebudu splnene lebo dane sa idu dvihat aj tak :facepalm:
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
simpson
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1104
Dátum registrácie: Pi 07. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa simpson »

dúfam že sa tá " miliónárska daň " bude týkaj aj tých v parlamente !!
CPU: i9 9900K - MB: ASUS Z390 F-GAMING STRIX - RAM: 32GB CORSAIR Vengeance RGB PRO 3600Mhz - GPU: EVGA RTX2080ti - nVME M.2: ADATA XPG GAMMIX S11 Pro 1TB - HDD: WD 6TB BLUE - : PSU: EVGA G2 850W - CASE: SilentiumPC - LCD: 27" GIGABYTE 144Hz
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ano, bude sa ich tykat. Plat poslanca je 3346-3576€, co je za rok viac nez 33000€.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Papek »

vybavia si imunitu a je po probleme
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa beardie »

skor zvysia platy, aby mali tolko ako predtym

Návrat na "Debata o všetkom"