Všeobecné: Bitcoin a alternatívne kryptomeny (informácie, problémy, skúsenosti..)

Bitcoin, Litecoin atď.
Všetky informácie o kryptomenách nájdete sem
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa LordKJ »

stevo_k1 napísal:Co si kupoval? Ak hd7970 a das s nimi 2100, potom to naucis aj mna ;)
Jop, 280x, teda vlastne 7970., 260e kazda.., na bazosi su za 170-200 za 7950... ale tak radsej som priplatil nech mam plnu zaruku, cez seba.
Uvidime co to da, plan je z tazenia platit elektrinu, a zvysok odkladat na horsie casy.
Naposledy upravil/-a LordKJ v St 20. Nov, 2013, 15:56, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
pipo137
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6414
Dátum registrácie: Ut 08. Feb, 2011, 17:28
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa pipo137 »

stevo_k1: že zrovna 100 000$ do troch rokov by som sa zas neodvážil tvrdiť, ale že behom najbližších pár rokov bude veľmi výrazne stúpať, tak tomu verím, resp. skôr by som povedal, že to je isté ;) :good:
DESKTOP MB: MSI B450 Gaming Pro Carbon AC CPU: AMD Ryzen 5 5600 + Nocua NH-D14 Black RAM: Patriot Viper Steel 2x8GB @ 3600MHz 14-16-16-16-36 1T GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX580 8GB @ 1500/8900MHz SSD: Samsung 970 EVO 500GB + Crucial M4 256GB PSU: EVGA SuperNOVA G2 750W Case: Projekt "R4R" - Fractal Design Define R4 Monitor: Dell U2415 OS: Windows 10 Pro 64bit SK Mouse: Cyborg R.A.T. 7 Mouse Pad: A4tech Bloody B-081 Keyboard: Microsoft SideWinder X4
HTPC MB: MSI Z77 MPOWER CPU: Intel Core i7 3770K @ 4,0GHz + IHS mod + Noctua NH-D15 RAM: Crucial Ballistix Tactical LP 2x8GB @ 2000MHz 9-9-9-27 1T GPU: Intel HD4000 SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: 5x WD Red (20TB) Sound card: Asus Xonar Essence STX TV: LG OLED65CX + Xiaomi Mi TV Box S
Smartphone: Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi MiNote Pro
Používateľov profilový obrázok
stevo_k1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po 05. Aug, 2013, 11:29
Bydlisko: Susany, Slovensko

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa stevo_k1 »

Zatial nič výkonennejšie neexistuje... Pracuje sa na Asic/Scrypt mašinách ale to podľa mňa tieto meny potopí, nemaju oproti BTC potom žiadnu výhodu....
Kdekto uz oznamil srypt asic alebo fpga, ale vela z tych oznameni mozu byt podvody. V tomto biznise su bezne predobjednavky v sumach tisicoch eur, vyzbieraju prachy a zmiznu s nimi ako gafor. Jedina firma, ktora uz cosi za sebou ma a ktora vraj chysta scrypt asic je KNCminer. A napriklad bitcoin FPGA pri rovnakej spotrebe davali 10 krat vacsi vykon ako GPU. Srypt je omnoho zlozitejsi, potrebuje vela pamati sha256 v podstate ziadnu. Tak som velmi zvedavy, okolko tie FPGA budu vyhodnejsie ako GPU, moznoze ovela nie.

pipo137, pred rokom stal BTC 8$. Keby niekto vtedy povedal, ze do roka bitcoin dosiahne hranicu 800$ asi by ho povazovali za blazna. 100 nasobok za jeden rok. A ziaden nejaky vyrazny viditelny impulz pre BTC nebol. Skor naopak, v aprili lahli vsetky BTC burzy a nedalo sa s BTC normalne obchodovat. Tri roky pre dalsi 100 nasobok je este mozno velmi pesimisticky odhad. Mozno sa niekde da najst, cislo, ze aky je obrat vsetkych platieb uskutocnenych na internete. Teraz si predstav, ze bitcoin prerazi a dajme tomu len 20% tych platieb bude prebiehat v bitcoinoch. Kolko bude kurz BTC, ako par milionov BTC bude musiet obsluzit 20 percent celeho internetu?
Používateľov profilový obrázok
halflifeman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: Št 01. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa halflifeman »

ako par milionov bitcoinov ma vsetkych obsluzit? no jednoducho, ze sa da delit, cize kludne moze bitcoin prerazit ale predsa vobec nemusi mat taky vysoky kurz voci dolaru resp. euru, nemyslis ?
PC: HP Z620 Workstation CPU: Intel Xeon E5 1620 4C 3.6GHz 10MB cache RAM: 32GB DDR3-1600MHz VGA: nVidia Titan Xp 12GB HDD: 2x 1TB RAID MON: 24" HP ZR2440W
Používateľov profilový obrázok
stevo_k1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po 05. Aug, 2013, 11:29
Bydlisko: Susany, Slovensko

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa stevo_k1 »

kde su take info, ze by to v marci mohlo ozaj byt 10 000 alebo tak nejak, ale neviem cim to je podlozene...
no je to podlozene uz skusenostou s bitcoinom - 100 nasobok za jeden rok a plus ocakavanim ze btc sa stane beznym nastrojom na platenie na internete. A v podstate moze byt konkurenciou aj platobnym kartam. V tomto roku masivnejsie pouzivali BTC len online gambleri a vselijake dark shopy cez tor. A spravilo to ten 100 nasobok. Co sa stane, ked zacnu masivnejsie pouzivat bitcoin vsetky e-shopy?
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa shiro »

technicka otazka - ked postavim minovaciu masinu tak defakto staci, aby to malo co najsilnejsiu grafiku, nie? cpu a ram su nepodstatne, len nech to nabootuje OS a pusti mining program...cize dobry zdroj, vykonna grafika a staci obycajny slaby cpu a ram. dobre rozmyslam?
Nebude pomaly cpu nejak brzdit vypocty na grafike, ako v pripade hier, ze pomale cpu brzdi vykon grafiky?
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa LordKJ »

Ano, ja som zobral jednojadro k trom grafikam.
plao
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 449
Dátum registrácie: Po 25. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Velke Zaluzie

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa plao »

kolko to cca hodi za 24h? ked neratam platby za elektrinu :)
Jay-T
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Ut 30. Nov, 2010, 19:46

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa Jay-T »

Ahojte, co hovorite na vcerajsie a dnesne vykyvy ceny za btc? Inak aj mna tento bitcoin osial zaujal uz davnejsie (vtedy boli ceny pod 70USD / 1btc) ale vzdy som to len tak z dialky sledoval...mining som sa docital ze klasicky cez vga nevynasa a zase kupovat zariadenia urcene iba na mining (s velmi neurcitou dodacou lehotou) sa uz ani velmi neoplati.

Preto moja otazka: Ako si teda viem za hotovost kupit bitcoiny? Idealne cez paypal alebo priamo prevod na ucet v SR cez internet banking (idealne Tatrabanka) A viem ich kupit/predat s okamzitou platnostou za kurz platny v sekundu kedy kliknem mysou na dane tlacidlo? Mal by som mat na to nainstalovany nejaky program alebo je to formou nejakej online penazenky?

Asi sa vacsina v tejto teme nad mojimi otazkami pousmeje ovsem verit zase nejakym veciam co sa docitam kde tade v anglictine sa mi moc nechce...dakujem vopred za odpovede.
Spoiler: ukázať
PC: Doska: MSI P67A-GD55, Procesor: Intel i5 2500K + Gelid Tranquillo rev. 2 RAM: 2x4GB Kingston HyperX Blu 1333Mhz DDR3 1333Mhz, HDD: 500GB WD Blue Sata II, GPU: Gigabite Radeon HD4890 1GB DDR5, Zdroj: Corsair TX 650, LCD: 24" LED Iiyama ProLite E2473HDS, Repro: Genius SP-HF2.0 1800A, Logitech Attack 3, TrackIR 5
Notebook: Lenovo X220, intel i5 @2500, 8GB Ram, 320 GB
Telefon: Samsung Galaxy S3
Renault Laguna II 2.0 IDE, 103kW
Používateľov profilový obrázok
stevo_k1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po 05. Aug, 2013, 11:29
Bydlisko: Susany, Slovensko

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa stevo_k1 »

vykyvy: praveze smerom dole su ovela mensie ako zvykli byvat. Stale ked poskoci kurz o nejakych 50 percent pride vyber radove v 10 tisicoch BTC a to zvyklo poslat kurz dole a zastavit rast a vacsinou sposobit aj medzimesacny pokles. Vcera bol taky vypredaj a okamzite zas niekto pri nizsich urovniach radove v 10 tisic nakupil. Od poobedia ide kurz hore a pravdepodobne uz ma dno za sebou. Kebyze chcem kupovat, tak teraz kupujem, mozno uz dnes v noci pojde kurz nad 1000 dolarov.

kupa: ak v malom tak asi najjednoduchsie na aukro.cz, alebo trebars tu: http://www.fuxoft.cz/vyplody/btc/. Ak vo vacsom tak priamo na burze, tam budes mat vyhodnejsi kurz. Asi bitstamp je teraz najlepsia volba alebo btc-e.com. Na burze samozrejme nakupujes a predavas okamzite v momente kliknutia mysi za aktualny kurz, o tom burza je.
Používateľov profilový obrázok
stevo_k1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po 05. Aug, 2013, 11:29
Bydlisko: Susany, Slovensko

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa stevo_k1 »

shiro napísal:technicka otazka - ked postavim minovaciu masinu tak defakto staci, aby to malo co najsilnejsiu grafiku, nie? cpu a ram su nepodstatne
Ram potrebujes minimalne tolko ako ma grafika aby sa spustil minovaci program. Pri bitcoine som mal stale len giga, po prechode na ltc som musel dokupit. Ale od vtedy boli nove verzie minovacich programov, tak mozno uz to neplati. Po spusteni dolovania uz systemova ram ani vykon cpu nehra rolu.
plao
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 449
Dátum registrácie: Po 25. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Velke Zaluzie

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa plao »

myslel som tu zostavu co ma lordKJ... skoda, ze sa neda zohnat nieco vykonejsie ako tie amd grafiky :D
https://litecoin.info/Mining_hardware_comparison
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa LordKJ »

Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa shiro »

stevo_k1 napísal:1. do policka adresa nepises nic, zadas iba nazov, adresa sa vygeneruje sama
No takze som to skusil znova...spustim ltc penazenku, idem do karty Adresses, tam dam naspodku tlacitko Pridat Novu
Chce to popis adresy a adresu...zadam popis a adresu ziadnu (kedze sa ma vygenerovat) a ked to odklepnem, tak to zahlasi ze format "" (proste prazdny string ) nieje platnou adresou. Proste si ju to tam vyzaduje. Co s tym?

Ale ked sa pozriem do karty Receive, tak tam mam nejaku adresu (dlhy hash) a jej popis je oznaceny "bez popisu". Je to moja adresa, ktora mi bola vygenerovana?
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
stevo_k1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 173
Dátum registrácie: Po 05. Aug, 2013, 11:29
Bydlisko: Susany, Slovensko

Re: Bitcoin mining (informácie, problémy, skúsenosti...)

Príspevok od používateľa stevo_k1 »

sprav to iste, ale v karte receive, tam si vytvaras vlastne adresy. Policko adresa by malo byt needitovatelne a policko popis nepovinne. Po odkliknuti OK adresu vygeneruje a ak nezadas popis tak bude bez popisu. Karta adresses sluzi na pridavanie cudzich adries, nieco ako adresar kontaktov, kam budes posielat prachy

ten hash na karte recieve je tvoja adresa, ano. Mozes si vygenerovat lubovolny pocet adries, ktore sa budu vztahovat k tvojej penazenke.

karta RECEIVE: zoznam tvojich adries, aliasov do tvojej jedinej penazenky. Kazdemu oznamis inu adresu, intuitivne ju nazves a budes mat prehlad od koho ktora platba bola
karta ADRESSES: - zoznam adries, kam budes posielat LTC
dobre je este vediet, ze "mat LTCpenazenku" znamena mat sukromny kluc k niecomu zasifrovanemu, co sa nachadza v LTC sieti, nielen v tvojom pocitaci. A tento sukromny kluc je ulozeny v subore wallet.dat. Ten si treba chranit ako oko v hlave a radsej ho mat zasifrovany. Je ulozeny v adresari AppData\Roaming\Litecoin\. Ak si ltc penazenku nainstalujes aj na iny pocitac a wallet.dat nan prenesies tak uvidis aj v tom klientovi svoje LTC aj historiu transakcii ktore v tvojej penazenke prebehli

Návrat na "Kryptomeny"