TEPLOTA CPU!!!

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
Smajll
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Št 13. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Čečejovce

Príspevok od používateľa Smajll »

zdar ludia.. ja mam s mojim procesorom tiez podobny problem, tiez sa dost prehrieva ..SEMPRON 2200+ bezi mi na frekvencii 1500MHz a ma teplotu pri max vytazeni (tj. ked zapnem WMPlayer a nic viac..) 73-4 stupnov.. a to tam mam uz novy chladic a vacsi ako predtym .. len s menej otackami moze to byt aj maticnou doskou ?? Tiez sa mi predtym resetoval, alebo mrzol.. ked s nim nic nerobim ma teplotu 48-50 stupnov .. :red:
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Príspevok od používateľa robour »

73 stupnov je uz ozaj vela. BuD ten chladic je zle nasadeny alebo cidlo meria zle. Jednoznacne sa s tym pobav, nieco nie je v poriadku. Niekde pri 80 stupnoch uz zacina pracovat tepelna ochrana CPU.
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"
Používateľov profilový obrázok
Voloda737
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Št 28. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: S*K*L*

Príspevok od používateľa Voloda737 »

NO :)

Ja som ten problem s prehrievanim vyriesil tromi ventilatormi NoiseBlocker, zmrstovacou paskou na kable a teplota mi pri vsetkych cinnostiach a zatazeniach klesla o 15-20 stupnov :P :P :P

Pred tym:
Idle - 56 stupnov C
Full load - 72 stupnov C

Teraz:
Idle - 37 stupnov C
Full load - 58 stupnov C

... a to som si myslel, ze cyrkulaciu mam v poriadku, takze oplati sa vyriesit cyrkulaciu a potom kupovat drahe a velke ventilatory a chladice...


8)

DAKUJEM vsetkym za rady

Návrat na "Procesory"