TEPLOTA CPU!!!

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
Voloda737
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Št 28. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: S*K*L*

TEPLOTA CPU!!!

Príspevok od používateľa Voloda737 »

Po kupe noveho PC mi pocitac prvy polrok isiel v poriadku. Po tom sa mi zacal prehrievat procesor (72 stupnov pri zatazi), niekedy sa mi samovolne restartoval a pred spustenim windows mi vyskocila hlaska "CPU over temperature error" potom som dostal odporucenie na upgrade BIOSu. Takze som "flashol" povodny (BIOS 1001.06) za najnovsiu verziu - K8VB1007.AMI. Tym sa mi zazracne vyriesil problem prehrievania CPUcka - v BIOSe som si nastavil maximalne napajanie 1,2V (predtym 1,55V) a teplota CPU sa mi drzala na maximalnej hodnote 65 stupnov C (predtym 72stupnov C) pri plnej zatazi (hry,...) a konecne sa prestal pocitac sam od seba vypinat pri zatazi. Nepochopil som sice, ze pol roka mi isiel pocitac v poriadku a potom zrazu nastali problemy s teplotou CPU, ktore vyriesil upgrade BIOSu, ale bol som rad, ze je po probleme, aspon na chvilu. Po upgrade bolo vsetko OK, az dokym som si nepridal do pocitaca dalsa HDD. Povodny HDD (Maxtor 6Y160PO 160 GB ATA) mal (pred pridanim druheho) max. teplotu 52 stupnov C - vsetko OK. Po pridani druheho HDD (Maxtor L250SO 250 GB SATA I) sa max. teplota povodneho HDD (systemoveho) zvysila na 55 stupnov C a novy HDD mal max. teplotu 52 stupnov C. S pridanim druheho HDD sa mi opat zacal prejavovat problem s prehrievanim CPU (teraz vo vacsej miere) - CPU sa teraz prehreje teraz este skor ako predtym, aj pri obycajnom konvertovani DIVX filmu do DVD sa prehreje (a to nehovorim o hrach - po 10 minutach narocnejsej hry stupne teplota z kludovej teploty - 56 stupnov C na 70 stupnov C). Skusil som este vymenu chladica (boxovaneho) za Thermaltake 939 K8 CL-P200, ale NIc nepomohlo. Samozrejme som vymenil aj teplovodivu pastu... Dakujem Vam vopred za kazdu radu.

Zostava:
Athlon 64 XP 3000+ 2Gh
MB Asus K8V Socket 754
1 GB RAM
R 9800 Pro 128MB
HDD Maxtor 160 GB ATA
HDD Maxtor 250 GB SATA I
Win XP Pro....
Používateľov profilový obrázok
CobrA
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 79
Dátum registrácie: St 06. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Prievidza@home / Brno@school

Príspevok od používateľa CobrA »

Podla mna je tam problem s chladenim ako takym (zla teplovodiva pasta alebo kontakt). uz tych 64 stupnov v klude je dost vela - ja mam prataktovany Athlon64 na 1,5V a v klude mam 35 a pri zatazi 47.
BTW mas tam aj pridavne chaldenie?
Notebook Toshiba Satellite M70-340
Používateľov profilový obrázok
Voloda737
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Št 28. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: S*K*L*

Príspevok od používateľa Voloda737 »

Nemam ziadne pridavne chladenie... iba chladic (Thermaltake 939 K8 CL-P200) na procesore. Rozmyslal som aj nad nejakym pridavnym ventilatorom do skrinky... alebo potom supnut na procesor nejaky VELKy chladic co je dimenzovany na 2-jadrove procesory... uz fakt neviem co s tym... a teplovodiva pasta bola pri chladici - myslim, ze Thermaltake nie je vyrobca, ktory dava k svojim vyrobkom smejdy...
Používateľov profilový obrázok
_skrat_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: St 08. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa _skrat_ »

otvor bocnicu a ak sa znizi teplota, tak do case supni ale 2 ventilatory, lebo mas fakt vysoke teploty...ten teply vzduch ani zdroju moc neprospieva...
P4 2.8 Prsctt*GA-8IK1100*80GB SATA*1,5 GB*SAMSUNG 616E*LG 4160B*Chill 400P2*Leadtek TV2000XP Expert*R9200SE*SB Audigy 2
Používateľov profilový obrázok
Voloda737
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Št 28. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: S*K*L*

Príspevok od používateľa Voloda737 »

Bocnicu som skusal otvorit, ale moc to nepomohlo... teplota PO zatazi rychlejsie klesa. Ale teplota POcAS zataze stupa rovnako rychlo... takze prehreje sa tak-ci-tak...
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

bedna

Príspevok od používateľa andynko »

Zla cirkulacia vzdhuchu v bedni, ak tam vobec nejaka je...
Používateľov profilový obrázok
Voloda737
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Št 28. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: S*K*L*

Príspevok od používateľa Voloda737 »

Myslim, ze cyrkulacia je dostatocna... kable som zvazoval do zvazkov a umiestnoval, aby co najmenej branili prietoku vzduchu. CPU sa mi prehreje aj s otvorenou bocnicou...
Je vobec mozne, aby sa o tolko pridanim dalsieho HDD zvysila celkova teplota v skrinke??? Myslite, ze odobranim jedneho HDD, by sa problem vyriesil???
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

je

Príspevok od používateľa andynko »

Voloda737 napísal:Myslim, ze cyrkulacia je dostatocna... kable som zvazoval do zvazkov a umiestnoval, aby co najmenej branili prietoku vzduchu. CPU sa mi prehreje aj s otvorenou bocnicou...
Je vobec mozne, aby sa o tolko pridanim dalsieho HDD zvysila celkova teplota v skrinke??? Myslite, ze odobranim "druheho" HDD, by sa problem vyriesil???
je a vola sa to butterfly efect

pokial tvrdis, ze cirkulacia je dostatocna, tak musis mat vpredu aj zozadu v skrinke dva ventilatory, ale nic take si nespominal... otvorenie bocnice nepomoze, mozno par stupnov.

Alebo si dal zle pastu na procesor...
Používateľov profilový obrázok
Voloda737
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Št 28. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: S*K*L*

Príspevok od používateľa Voloda737 »

Vymenu chladica (a teda aj vymenu pasty) som robil s ovela skusenejsim kamaratom, ktory ma uz par vymien za sebou (stavia komplet zostavy na objednavku...). Tomu by som to nepripisoval, ale moze sa stat vselico... :( Skusim teda pridat do skrinky ventilatory... uvidim. Popripade odpojit jeden HDD ci sa nieco zmeni... pred pridanim druheho HDD to bolo v pohode...cc Zatial diky :wink:
Používateľov profilový obrázok
miqra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1064
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levoča

Príspevok od používateľa miqra »

64C toto musi byt spatna pasta alebo nieco take ved to je nepripustne :!: a este na A64 :!: pozri ci nemas vadne cidlo... :around:
Core i5 4570 + Akasa Nero S, Asus Z87M-PLUS, 4x4GB DDR3 1600Mhz Kingston HyperX, EVGA GAMING GTX 1060 6GB, Coolermaster N200, Seasonic Titanium 750W, 250GB Samsung EVO 850 + crucial MX500 SSD 1TB, MSI OPTIX MAG341CQ
Používateľov profilový obrázok
Voloda737
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 83
Dátum registrácie: Št 28. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: S*K*L*

Príspevok od používateľa Voloda737 »

Mohol by si ma trochu poucit? Ake cidlo mas na mysli a co ma spolocne s prehrevom CPU.
Používateľov profilový obrázok
alfik17
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 356
Dátum registrácie: So 04. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Myjava

Príspevok od používateľa alfik17 »

skus sa pri zatazi toho chladica chytit ci je naozaj horuci pri 70 by si na nom neudrzal ruku
MB:Gigabyte GA-880GM-USB3 v3 CPU: athlonII x2 245e RAM: corsair XMS3 2x2GB 1600MHz VGA: amd 7750 SSD: Kingston SSDNow V +200 120GB PSU: CM Silent Pro M500 Case: Fractal core 1000
Používateľov profilový obrázok
charonme
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 374
Dátum registrácie: Po 16. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: bratislava 2

cirkulacia vzduchu

Príspevok od používateľa charonme »

Ak jedine 2 ventilatory v skrini su na chladici cpu a na zdroji tak je to MALO ! (nehovorim o dobre postavenych tichych kompoch kde staci jeden ventilator). Cirkulacia vzduchu neznamena ze vzduch cirkuluje vnutri skrine, ale ze stary teply sa dostatocne rychlo odsava von a namiesto neho prichadza cerstvy chladny. Ak sa ti vzduch neodsava von (maly slaby ventilator na zdroji na toto nestaci), tak jasne ze aj dalsi disk ti prida par stupnov, vsak aj disky kuria. Odsavaj ten vzduch niecim poriadne, novsie skrine maju vzadu 8-12cm diery na ventilator, tak ho tam daj!
Zdroj: PicoPSU-120-WI-25
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3757
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Príspevok od používateľa lezgy »

a co tak preformatovt disky ci ti to nezatazuje nejaka aplikacia.....
pozri sa ci pri spustenom systeme nebezi procesor na viac ako +-3%
v task manazeri...

tento problem som mal i ja ked som chytil trojana....alebo cosi take....preformatuj ci si tam neschytal nejaky cyklus....vir alebo nieco pod....

ak otvoris bednu a nechas prudiet vzduch z okolia teplota ti klesne o par stupnov...2 3 viac ani nie....zdroj si kup ktory ma odsavanie zdola...

ak ti to nepomoze tak mas zrejme troska vadny cpu...

ale skor ja by som to videl na ten vir....
Používateľov profilový obrázok
Ohucany
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 115
Dátum registrácie: Ut 31. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Príspevok od používateľa Ohucany »

Ked si skusal vymenit aj chladic tak si tiez myslim, ze to je vadnym teplotnym cidlom, skus prilozit ruku na ten chladic ci je naozaj taky horuci ako ti pise system.
A to vetranie do bedne by som si tiez na tvojom mieste nejake dal aspom ventilator pred tie disky, cez 50°C je dost velka zataz na disky a rychlejsie sa opotrebuvaju.
MB: MSI Z77A-GD65 | CPU: Intel Core i7-3770 + Noctua NH-U9 + FUN Noctua NF-B9 | RAM: 2x Corsair Vengeance LP 16GB (Kit 2x8GB) 1600MHz CL9 | HDD: SSD Samsung 850 EVO 500GB + Western Digital 4TB WD40EFRX | AUDIO: externá NI Audio Kontrol 1 | MONITOR: 24" Eizo FlexScan EV2436W | CASE: Corsair 550D Obsidian Series black | PSU: be quiet! Straight Power BQT E9-450W GOLD | Print: Canon Pixma TS8050 | Repro: Pioneer S-DJ05 | Sluchadlá: Headset: Sennheiser GSP 550 + In-ear: Beyerdynamic Soul Byrd | Peripheral: BT usb MSI

Návrat na "Procesory"