Pracovno herny NTB (NBD servis)

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Pracovno herny NTB (NBD servis)

Príspevok od používateľa HellAngel »

To ano , je to dost male, aj portov to ma pobiedne, ale ked som si zvykol na mac pro 13 palcovy( s dvoma USB-C portmi), tak by som si zvykol aj na toto. V praci mam furt pripnuty monitor, takze mensia uhlopriecka by mi az tak nevadila a doma na gauci by som mensi a lahci notas uvital. Zahram sa obcas tiez, teraz Falllout 4, ale po vacsine starsie hry, takze ani GPU vykon nie je pre mna velkou prijoritou.
Len zase teraz vyhodit 1700€ z roztopase sa mi neda

Pre pomer/cena/vykon ale stale hra pre Lenovo :D
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Pracovno herny NTB (NBD servis)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Tu a tam vo volnej chvilke sledujem co pustaju vyrobcovia na nas trh, rezen 6x serie aj intel 12 sa daju pomaly kupit.

Zaroven sa sem tam objavi minulorocny model za smiesny peniaz.

Citim sa ako za mlada, celkom ma bavi sledovat recky a pod, ziskavam prehlad.
Zaroven sme mali v rodinne zdravotne problemy, potrebu sa trochu s pracou presuvat a veru aj ked to nie je casto, tak vymenit 1,5kg lattitude za hernu 2,5kg masinu mi pride dnes menej realne ako dva tyzdne dozadu, ked som slintal nad fps a krasnymi displejmi :D duplom ak staviame dom, asi sa budem presuvat castejsie co mi uplne vypadlo...

Tolko nic proti vyberu m16 vs 5 pro, super stroje, ale na ten obcasny gaming mi ani zephyrus g14 nepride spatny, pokojne aj minulorocny model s 3600vkou, pripadne nova generacia cela na amd ale tam sme zasa okolo 2k a na nic, na obcasne mmorpg.

Spravne pisem ze v kategorii 14 palcov zephyrus nema velmi konkurenciu?
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Pracovno herny NTB (NBD servis)

Príspevok od používateľa HellAngel »

Tie g14 chytili dost kritiky za chladenie. Radsej g15, az tak o moc vacsi a tazsi ten notebook nie je. Mas pravdu vtom, ze moc konkurencie v 14 palcovych hernych notebokoch g14 nema
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Pracovno herny NTB (NBD servis)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ešte to preštudujem, ale povedzme si opäť, nevyťažím ten PC. ale zaujíma ma samozrejme schopnosť ísť potichu v IDLE, respektíve pri nenáročných aktivitách.

G15 je v podstate ako M16, a teraz mám ozaj slinu na menší formát. dám vedieť :)

P.S. je to úplna blbosť ale ten anime LED displejík mi príde cool, viac ako RGB :D pripomína mi monochromatické displeje. ako koli otmu to nekúpim ale príde mi to cute...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Pracovno herny NTB (NBD servis)

Príspevok od používateľa HellAngel »

V idle je G15 tichucko, obcas prefukne na plne otacky (mozno raz za par hodin). Pouzivam ho tak, ze ked ide na baterku, mam aktivovany Silent rezim, na kabli performance. V globalnych nastaveniach grafiky som mal nastavene aby defaulth vsetko pouzivalo len integrovanu grafiku a ja som manualne is nastavil, co moze pouzit dedikovanu. S vysledkom som ale moc spokojny nebol. Prislo mi, ze NB sa potom dost zahrieval. Vratil som nakoniec Globalne nastavenia na automatiku, nech si oni urcia ktoru GK budu aplikacie pouzivat.

G14 je chrumkava, mne sa paci tiez. Len recky na chladenie ma nakoniec od nej odradili :D
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Pracovno herny NTB (NBD servis)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ahojte,

ja iba update, do G15 by som aj pokojne šiel (kedže je pod 2 kilá) ale to málo, čo sa predáva, je drahé a nové modely nie sú.

zatiaľ to vyzerá na G14, čochvíľa bude dostupný nový AMD model so 16:10 displejom:
https://www.asus-shop.sk/katalog/rog-ze ... mavy-anime

prípadne minuloročný s 3060 za 1600, tiež poslúži...

ako píše hellangel, chrumkavý je to správne slovo a ten nový je chrumkavý :laugh:

idem ešte prezistiť ktorá záruka je na Zephyrus, pri 2-ročnej spomínajú aj túto radu ale pri 3-ročnej iba TUF a spol, imho missclick ale overím.

P.S.
ak narazíte na super extra deal niečoho kvalitného do 2KG a 2K (peňaží) tak smelo! no úvahou som stále skončil pri G14 (pripomínam 95% práca, 5% hry, tj. chladenie ma nebude obmedzovať).
:bye:

EDIT: ASUS dockiny vyzerajú ako z roku 200X, nejakú dockinu čo zvládne, v budúcnosti, napr. 2K monitor na cca. 120Hz?

Edit 2:
Odložím si tu túto stránku, o dosť lepšia ponuka ako inde a ak je záruka u výrobcu aj mi jedno, aký je to shop asi...
https://www.notebookcentrum.sk/notebook ... 75418-cena
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Pracovno herny NTB (NBD servis)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Tak dnes objednany vyssie linkovany g14, nieco cez 2k ale specs mi budu stacit az az, tie amdcka kazdy chvali ake su efektivne a 24gb ram je pre moje excely az az.
Ako bonus amd beriem freesync ktory je o dost dostupnejsi ako g sync co sa monitorov tyka.

Tesim tesim, povedali ze 4-5 dni dodanie.

Dakujem vsetkym za vstupy a ak budete mat otazky ku g14 pokojne.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Pracovno herny NTB (NBD servis)

Príspevok od používateľa HellAngel »

Super nech sluzi. Poskusaj a napis ake sa ti pozdava. Som zvedavy na to chladenie. Ked pojde g15 do pocitacoveho neva, tak asi dojde ku kupe g14 :)
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Pracovno herny NTB (NBD servis)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Dikicko. V mnohych reckach hovoria ze treba pouzivat silent rezim alebo aspon manualne stiahnut power delivery na cpu, ze je to prilis agresivne out of the box.
Uvidime, moje top vytazenie je XY power query v exceli alebo dota 2 :D takze poho.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Pracovno herny NTB (NBD servis)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Tak z obchodu ma roaktivne informovali ze ten ntb ma madarsku klavesnicu... ani by mi to nenapadlo ze .sk shop predava madarske klavesnice...

Pani zistuje ci maju aj ine verzie, ak nie tak rusim a hladam inde.
Richard_12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 293
Dátum registrácie: Ut 11. Aug, 2009, 22:29

Re: Pracovno herny NTB (NBD servis)

Príspevok od používateľa Richard_12 »

Čiže tá o dosť lepšia ponuka má háčik. (to je takmer vždy)
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Pracovno herny NTB (NBD servis)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ale to nie je obcxhod typu neplatca DPH, sú asus gold partner, autorizovaný predajca. Ale hej, keď mi pani zavolala maďarským prízvukom tak mi je jasné že štandardný setup, otvoríme eshop v každej krajine ale reálne sklady máme v jednej, v tomto prípade maďarsko...

snažili sa mi ponúknuť nejaké iné modely, minuloročné, ale kašlať na to, šiel som výhradne po modeli 2022, ktorý ma 16"10 displej, AMD combo CPU GPU a webkameru.

ale áno, dole v specs bolo napísané že to je maďarský layout, no komu by to napadlo čítať.... nevadí, potvrdili storno tak snáď aj peniažky vrátia :)


ak nechcem webkameru a nevadí mi minuloročný model tak môžem ísť rovno do výpredajovej G15, napríklad:
https://www.asus-shop.sk/katalog/rog-ze ... w10h-tmavy

absolútne mi netreba 3080 no kúpiť za tie prachy M16 koli pomeru strán s 3060 by bolo príliš blbé takže... objednávam túto G15, :dance:

Hellangel máš ten istý model? :) verím že budem spoko len neviem prečo som sa strašne hookol na 16:10 formát no z tých modelov na SVK nič nie je dostupné...

teším aj na G15, idem rovno objednať.

EDIT:
Beriem to z Alzy, tam je za rovných 2K. jediné čoho sa bojím je 300 NITs displej ale ja si sťahujem jas dosť nízko by default takže asi to bude fajn. plus dokupujem webkameru :D Dík za rady a čas.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Pracovno herny NTB (NBD servis)

Príspevok od používateľa HellAngel »

mam presne tento konfig:
https://online.asbis.sk/asus-rog-zephyr ... 46635.html

R9 4900HS, GTX 1660Ti MaxQ, 1TB, 16GB RAM....

som s nim nad mieru spokojny. Ale povodne som chcel ist do G14, len som necital moc dobre recenzie na chladenie. 1660Ti som volil kvoli mensej spotrebe. Casto mam notebook v praci mimo nabijacky a poterbujem aby dal tych 3-4 hodinky na bateriu.

Som hladal tu novu G14 2022, ale nikde okrem toho zenshopu som ju nenasiel. ZenShop mam overeny obchod, ziadny podfukari, maju kamennu predajnu a bez problemov reklamacie. Som trochu prekvapeny, ze sa ulakomili na nejakz zahranicny sklad s pochybnym pozadim.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5695
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Pracovno herny NTB (NBD servis)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ale to si ma celkom potešil, na zen shope som nehľadal, repsektíve heureka ich nenašla.

tá maďarská vec sa stala s obchodom notebookcentrum.sk.

idem rovno na zenshop a pozriem predsa tie nové modely :) ešte som neobjednal chvalabohu skočil mi do toho meeting :D

EDIT: akurát že zenshop ponúyka len nižšiu verziu s 512 GB diskom (že je Gk 6700 mi nevadí).

zavolám im či nemajú iné modely ale sme naspäť na G14 :D
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12341
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Pracovno herny NTB (NBD servis)

Príspevok od používateľa HellAngel »

este je asus-shop, to mam tiez uz odskusane. Su vo Zvolene. Akoze ten asus-shop je tu uz dlhe roky a ak oni nieco nemaju, alebo nevedia zohnat tak uz potom neviem kto
Urcite by som byt tebou pockal na tuto novu modelovu liniu. Akoze starej G15 (minulorocnej) nemam co vytknut, ale tie nove G14 su presne to, co som hladal minuly rok. Len vtedy tie G14 neponukali to, co tieto nove
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Nákupná poradňa"