Pracovno herny NTB (NBD servis)

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Pracovno herny NTB (NBD servis)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ahoj vospolok,

Skoncila mi na mojom lattitude NBD zaruka (ktoru som uz 2x vyuzil a nedam dopustit). A pomaly si zhanam nahradu.

Premyslam o mackopsovi, SUV, tj. Herny NTB so zarucnymi podmienkami ako maju profi stroje.

Sustredme sa na velkost 15-16, rtx 3070, 1gb ssd, 16gb ram, taka klasika.

Moznosti:
Dell 15 gaming, cca 1800 eur, + ze vyuzijem docking station co mam doma (akurat max 3060? Mozno zle pozeram)

Legion pro, cca, 1600 eur, priznam sa, paci sa mi, telom aj duchom, teda displejom. Zaruku maju tiez rozsirenu, ale ak dobre rozumiem, nepride ku mne technik ale.max kurier co to preberie, tj. Ziadna next business day oprava, ze?

Hp pavilion, cena asi podobna, viem ze pri HPckach sa zaruka dokupuje, maju NBD aj tieto herne rady?

Moja otazka je skor na rozdiely v zarukach u jednotlivych vyrobcov. Mega rozdiel je tiez 2 roky vs. 3 roky, aspon pre mna.

Dockinu, ak by som nebral dell, tiez prosim zapocitat do kalkulacie, napr. Hpcka maju oficialne dockiny nedostupne na eshope.

Je mi jasne ze za kvalitu sa plati, takze cena vykon je vzhladom na to, ze stroj ma zivi 8 hodin denne, menej dolezita ako spolahlivost/vcasna oprava.

Som otvoreny navrhom aj inych znaciek, nad 2k s DPH sa nechystam, herny vykon je tiez na druhom mieste (ale rtx 3070 uz by som ponechal a tam prave delly nevidim...).

Vopred vdaka :)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Pracovno herny NTB (NBD servis)

Príspevok od používateľa HellAngel »

Dell Alienware.

NBD zaruka u Dell-u je ku nezaplateniu, hlavne ak ho naozaj potrebujes mat expresnejsie servisovany
NB: Asus ROG Strix G16
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Pracovno herny NTB (NBD servis)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

profi stroje maju svoje vyhody, ja sam poslednych 10 rokov klepem len profi stroje 1800+ eur, ale maju aj svoju cenovku. Kludne rozmyslaj aj tak, ze kupis dva normalne bezne notebooky a ked sa jeden pokaka, druhy okamzite nastartujes len s vymenou SSD.

Ja osobne uz nepojdem do 1800 euroveho riesenia, kupim 2x 1000 eur a mam to lepsie. Obidva naraz sa prakticky nikdy nemozu pokazit takze... jeden z nich moze vyuzivat zena, kolega, atd v nekritickom nasadeni.

Velakrat v zivote som sa vysral na profesionalne zaruky vyrobcov a riesil som to samodomo sposobom. V Singapure mam naskladane suciastky na 2 milionovy HP 3Par storage system, a neplatim im 280.000$ rocne za "support". Na to, ze ma disky, zdroje, kable a cely node (cluster node) stali asi 10.000 som vcelku dost vela penazi usetril za tie styri roky... potreboval som par diskov, par SSDciek (normalna vec) a jeden zdroj. Ten isty princip v profi architektonickej firme v Mnichove, maju 70 "workstationov", akurat ze stali tretinu toho co profi Lenovo / Dell, maju dvojnasobny vykon a par (doslova, z kazdeho dve...) posratych dosiek, pamati, zdrojov a SSDciek maju chlapci v skrini. Usetrili asi 4000 na kazdom stroji.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Pracovno herny NTB (NBD servis)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Hell, ze porovnavat s inymi znackami nema zmysel?

Ak ma az alienware tu vyssiu zaruku tak asi tam, ale ozaj je tam riadny priplatok, pod 2400 s dph nic...

Turbo nahradny stroj mam, mojmu lattitudu nic nie je, je z roku 2018 a v pohode aj dva roky este pojde na moje excel/terminal/vzdialena plocha a podobne zadania. Len chcem nieco v jednoznacnej NBD zaruke, zaplatim za niekoho ineho funkcnu logistiku je mi jasne a kvitujem ludo co si to vyriesia po svpjom lacnejsie ale ja to, v tomto pripade, nebudem :D

Otazka skor teda:
Je okrem dellu herny ntb s NBD zarukou, idealne 3 roky?

Edit:
https://www.lenovo-shop.sk/produkty/len ... escription

Vidim ze to nie je NBD, ale technik pride. Ma niekto skusenosti s touto lenovo zarukou?
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4071
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Pracovno herny NTB (NBD servis)

Príspevok od používateľa pepkopav »

ak budeš brať do úvahy,parametre,kvalitu materiálov aj vypracovania,chladenie,tak tam jasne vyhráva Lenovo Pro,pred Dellom a Pavilion hm,to už radšej od HP model Omen ale aj ten je za Lenovom...tú záruku od Lenova nepoznám ale nič ti nebráni sa o nej informovať u predajcu alebo servisu...podľa mňa to bude NBD alebo do 48 hod. ale to je len môj názor...
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Pracovno herny NTB (NBD servis)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ja si to asi overim, na pro pocuvam samu chvalu a za 1800 ma parametre ako alienware za 2500. Ok, dokupim dockinu za 150 a zaruku za 10 aj tak kauf.

Ja sa veru poinformujem a dam vediet, to PROcko sa mi paci cim dalej viac, dokonca 3070 ti.

https://www.lenovo-shop.sk/produkty/len ... 82rf005hck
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7972
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Pracovno herny NTB (NBD servis)

Príspevok od používateľa CageJ »

Treba pozrieť aj ASUS, myslím, že u vybraných modelov je už aj 3y NBD...
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Pracovno herny NTB (NBD servis)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Pozriem si tie ASUSY, vďaka. z Lenova mi odpísali aj s linkom na 3 ročnú záruku, síce nie NBD ale on-site.

zatiaľ to vyzerá najlepšie pre toto kombo:
https://www.lenovo-shop.sk/produkty/len ... 82rf005hck
https://www.lenovo-shop.sk/produkty/len ... 5ws0t73728
a ku tomu nejaká dockina, dajme tomu 150 eur, tj dokopy cca 2100 s DPH.
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Pracovno herny NTB (NBD servis)

Príspevok od používateľa Marek125 »

Chlapy jako to má asus asi pred mesiacom som kúpil Scar 15 je možné dokúpiť tu trojročnú záruku ešte?
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Pracovno herny NTB (NBD servis)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ahojte,

Asus som do svojej psychologickej hranice 2K nenasiel, ale majú za 2100 tento aj s 3080, vo voľnej chvíľke si pozriem o čo je to lepšie. Tenšie telo je pekné ale chladenie už musí trochu trpieť však?

zbytok je cenovo rovnaký, záruka okolo 80, dockina okolo 150.

https://www.asus-shop.sk/katalog/rog-ze ... w10h-tmavy

marek tu máš záruku, do pol roka sa dá dokúpiť len skontorluj či aj tvoj model.

https://www.asus-shop.sk/katalog/zaruky ... dzinarodna
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4071
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Pracovno herny NTB (NBD servis)

Príspevok od používateľa pepkopav »

ten zephyrus je vyššia kvalita ako legion pro...chladenie dostane zabrať v oboch modeloch,medzi trx 3070ti a 3080 nie je veľký rozdiel...
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Pracovno herny NTB (NBD servis)

Príspevok od používateľa HellAngel »

Mozem sa ti vyjadrit ku Zephyrusu. Som s nim velmi spokojny, ale NBD zaruku som nan nenasiel, dokonca ani nebola v ponuke ak si pamatam. Maju akurat servis, ze si ho pridu vyzdvihnut a po oprave ti ho donesu. No nie je to NBD ani zdaleka. Tu musim kvitovat Dell servis. Za tie roky co beriem Dell zariadenia, som uz NBD zaruku zoparkrat vyuzil. A vzdy maximalna spokojonst. Dokonca, ked prdlo potrubie vo firme, voda tiekla cez poschodia a bohuzial sa to dostalo aj ku serveru, ktory vyskratoval. Dobehol technik z Dellu, urobil diagnostiku, nahlasil pokazene diely do Dell a o par hodin tu boli dovezene taxikom z Budapesti zo skladu. Server rano frcal, ako by sa nic nestalo. Porucha sa stala okolo 18.00 a vyriesene to bolo okolo 3 nad ranom. Samozrejme ten servis bolo treba zaplatit, lebo to bol nadstandard, ale chcem napisat to, ze ma servis Dellu zatial nikdy nesklamal. Ani ich NBD
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Pracovno herny NTB (NBD servis)

Príspevok od používateľa Jednoduska »

jj to nie je NBD pri Asuse, ani pri lenove, iba in-site, tj. technik príde.

A veru ten DELL to má na úrovni (a HPčka sa mi zdá tiež). Priznám sa, Alienware rada mi nesedí dizajnom (nehovoriac o cene), jednoducho sa mi tie stroje nepáčia a G15 gaming sú max s 3060 a displej je tiež slabší ako Lenovo.

takže sme kde na začiatku, lepší stroj (Lenovo alebo Asus), alebo horší stroj s NBD zárukou.

keďže náhradný notebook budem mať, tak NBD až tak nepotrebujem, aj keď to si človek hovorí až kým mu to naozaj neprdne že? :P

ešte prosím o posledný feedback, HPčka ponúkajú očividne NBD aj na herné storje s nie tak prehnanou cenou, napr:
https://www.alza.sk/omen-15-en1003nc-mi ... 724692.htm

prípadne Intel verzia o 100 drahšia, NBD servis (aj keď iba 2 roky ale dá sa imho dokúpiť) je už v cene, 3070 (aj keď len 100W), dobrý displej.
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4071
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Pracovno herny NTB (NBD servis)

Príspevok od používateľa pepkopav »

tá gpu je len 100W teda slabší model...len tesne nad výkonom rtx 3060 so 130W...
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Pracovno herny NTB (NBD servis)

Príspevok od používateľa HellAngel »

mozes si napriklad platit One Drive a vsetko si ukladat tam. V pripade, ze ti prdne notebook o subory neprides. Nahodis One drive v druhom, lognes sa a mas tam vsetko. Ja som zastanca Dell vo firme. Na ich NBD nedam dpustit. No osobne pouzivam ako vidis v popise Zephyrus. Vsetko dolezite mam zalohovane, takze ak by aj uplne vypovedal sluzbu nevadi. Nahodim si veci za chvilu na druhy.

Ak chces best budget, tak zober to Lenovo Legion Pro. Chybu s nim neurobis. Ak si ochotny ist este priplatit za nieco trochu kvalitnejsie, ber Asus Zephyrus. Mal som nedavno v ruke Legion Pro. Super masinka, za tie peniaze nadupany herny NB. Kvalitovo som mal z neho dobry dojem. Ziadny lacny plastak, no taky pocit ako zo Zephyrusu som z neho nemal
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Nákupná poradňa"