Notebook pre študenta cez digitálneho žiaka

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4069
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Notebook pre študenta cez digitálneho žiaka

Príspevok od používateľa pepkopav »

no,nič v zlom ale prečo by to malo vadiť? už som taký nb mal doma a nepohoršilo ma to,nálepka nič neznamená aj deťom z ukrajiny treba pomôcť...ale skôr ma pohorší,keď niekto,kto ide niekoho vysmievať,napíše "" hejslovákovy"...

aha,už opravené :cool:
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Notebook pre študenta cez digitálneho žiaka

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Preco by to niekomu malo vadit, to netusim. Mne urcite nie. Faktom ale ostava ze nemalo slovenskych domacnosti prepadlo pocitu ze ukrajinci mozu za ich posr... pokazene zivoty.

Ved na slovenskej dedine sa ukrajinec pouziva uz vpodstate ako nadavka.
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4069
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Notebook pre študenta cez digitálneho žiaka

Príspevok od používateľa pepkopav »

som z dediny a nikdy som nikoho,tak hovoriť nepočul,pritom si občas zájdem aj do krčmy na pivo...sme s nimi solidárni,sú to ľudia,ktorí sa tu snažia uchytiť,poctivo pracujú a starajú sa o rodiny,mám s nimi skúsenosti z viacerých stretnutí...dospelým aj im deťom som už opravoval booky,dokonca tu začas nado mnou v činžáku bývali...áno,nájdu sa takí ľudia o ktorých píšeš,je ich málo ale chvalabohu som takých nestretol a písať,že na dedinách sa to používa ako nadávka,je úplne scestné...len ťa poprosím,tu je nákupná poradňa,nie voľná politická debata...
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1654
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Notebook pre študenta cez digitálneho žiaka

Príspevok od používateľa MaxMan »

pepkopav napísal: So 21. Okt, 2023, 09:16 https://www.alza.sk/dell-inspiron-16-56 ... 929083.htm

niečo takéto? pevný nb s hliníkovým šasí aj krytom,fajn cena a 3 roky záruka,netreba si všímať,čo píše o záruke alza,je tam 3r ProSupport On-Site NBD...digi žiak ok...podľa mňa je to kvalitnejší nb ako poloplastový probook...
Celkom fajn notebook.
A teraz mám dilemu :D

HP ProBook 455G10
+ má Ryzen (prikláňam sa k nemu viac ako k Intel), numerika, 4x USB, LAN
- nie je celokovový

Dell Inspiron 16
+ celokovový
- nemá numeriku, má menej USB a nemá LAN

Parametrovo sú skoro totožné (CPU niekde je výkonnejšie AMD, inde INTEL). Trošku ma serká u DELL menej USB a absentujúci LAN port. V recenziách ten DELL nemal dobrú výdrž na batériu a klávesnica sa prehýbala pri písaní.
Osobne som mal v rukách množstvo HP ProBook-ov a EliteBookov a ich prevedenie bolo dostatočné (pevnosť). Nepociťoval som nejaké problémy u mixu hliník+plast. Aj keď je rozdiel medzi tým a celokovovým telom, ale nemám potrebu ten noťas ťahať 10x hore dole cez deň (syn ho aj tak väčšinu času bude mať na stole v izbe) a prenášať ho bude raz za čas.
Ešte by ma zaujímalo, aká je cena toho DELL cez ISIC.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Notebook pre študenta cez digitálneho žiaka

Príspevok od používateľa SKiLEX »

692,26
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4069
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Notebook pre študenta cez digitálneho žiaka

Príspevok od používateľa pepkopav »

v podstate nemám nič doslova zásadné proti probooku,len mi tam vadia 2 veci...klasika,poslabší displej a to hlavné,z roka na rok,menej kvalitné plasty aj vnútro nb,ktoré už nemá žiadny kovový rám,pánty sú dosť slabo uložené v plastových konzolách,dokonca časť pántu drží spodný plastový kryt a nb sa pri otváraní aj zatváraní mierne skrúca...ešte vo verzii G7 to bolo úplne nemysliteľné aby to vnútro bolo tak odfláknuté...už mi vôbec nepripadá ako základný biznis nb ale len mutimediálny...dám sem fotku jeho vnútra aby si si to pozrel,pre mňa je tento nb,ktorý som ešte pred 3 rokmi vrelo odporúčal, miernym sklamaním...len pre porovnanie,doma som teraz mal dell vostro 3515 plastový šmejd za 350€,ktorý ľudia berú na digi žiaka,lebo ho majú zadarmo...zvonka slabota ale z vnútra nb som bol šoknutý v pozitívnom slova zmysle...pevné uloženie pántov displeja v silných širokých konzolách,namontované na kovovom,pomocnom ráme,ktorý je pripevnený o šasi..tak si predstavujem aj lacný nb aby niečo vydržal..

https://freeimghost.net/images/2023/10/21/Wartung.jpeg
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1654
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Notebook pre študenta cez digitálneho žiaka

Príspevok od používateľa MaxMan »

Ten displej u HP a DELL je rovnaký (IPS, antireflexný, 250 nitov), alebo som niečo prehliadol?
Viem, že telo ProBookov ide dolu vodou, ale stále je to lepšie ako nejaký čistý plasťák Pavilion a pod.
Tá fotka je z ktorej generácie? G7 či novšia? Ak to správne vidím, tak oba pánty sú uchytené do tela notebooku a tie 2 voľné úchyty sú tiež do tela, ale skrz spodný kryt. Takéto uchytenie som videl u veľa notebookov. Jasné že je rozdiel, ak je telo celokovové, je malá šanca, že sa to nejak utrhne. Tu by som bol zvedavý, ako to vyzerá u celokovového modelu.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4069
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Notebook pre študenta cez digitálneho žiaka

Príspevok od používateľa pepkopav »

tá fotka je z verzie G9,foto G10 nemám ale to vnútro je u oboch verzií rovnaké...u kovového šasi je všetko priskrutkované priamo na šasi,tam nehrozí ani pri horšom zaobchádzaní alebo páde,vytrhnutie pántov alebo uloženia,teda pevnosti sú neporovnateľne vyššie...pred tým mal probook plechový pomocný rám,ktorý zabezpečoval vysokú pevnosť pántov aj odolnosť proti krúteniu...stačí si na nete pozrieť recky nejakých nb s kovovým šasi a hneď budeš v obraze...a áno,displej je viacmenej rovnaký...

https://www.notebookcheck.net/Dell-Vost ... 179.0.html

tu je video,kde jasne vidno uloženie pántov na delle vostro 5630,na inspirone je rovnaké...je to nebo a dudy oproti probooku...

https://www.alza.sk/dell-vostro-5620-d7225264.htm

teraz zľavnili aj dell vostro s dokúpením 8gb ram by to malo akurát vyjsť...má aj rj45 aj numeriku...
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1654
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Notebook pre študenta cez digitálneho žiaka

Príspevok od používateľa MaxMan »

Hej vidím ten rozdiel. Dokonca u DELL je aj väčší diel, ktorý drží pánty o šasi.
Ešte si to nechám prejsť hlavou
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Notebook pre študenta cez digitálneho žiaka

Príspevok od používateľa SKiLEX »

To je dost sklamanie
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
lacino88
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Ut 18. Aug, 2009, 20:02

Re: Notebook pre študenta cez digitálneho žiaka

Príspevok od používateľa lacino88 »

CASE CoolerMaster RC-690-KKN1 PSU SuperFlower 650W Gold MB MSI Z97 Gaming 3 CPU Intel i5-4690k + SCYTHE Mugen MAX GPU ASUS Strix GTX 970 RAM Kingston 2x8GB HyperX SSD Samsung 840 EVO 240GB + 500GB HDD WD Black 1TB + 2TB Monitor NEC EA244WMi TV Samsung UE48H6470 PhoneOnePlus 8 Pro 256GB/12GB
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4069
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Notebook pre študenta cez digitálneho žiaka

Príspevok od používateľa pepkopav »

@lacino,to je kompletný plasťák ale plast je robustný,kvalitný a uloženie pántov je v kovových konzolách,teda pevné...ak si naň nájdeš recku v notebookcheck,tak je veľmi slušne hodnotený...
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1654
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Notebook pre študenta cez digitálneho žiaka

Príspevok od používateľa MaxMan »

Tak nakoniec zoberiem ten ProBook.
Chcem ho brať z Datart a tu sa to zase komplikuje. Mám konto v eshope ako VIP (670,90€). Keďže syn má ISIC, tak má aj kupón na -30€. Pri otázke na Datart, ako to viem aplikovať na digitálneho žiaka som dostal odpoveď:

Dobrý deň, cena VIP by mala byť 670,90€, je rovnaká ako momentálne vidíte na webe kde prebieha akcia. Pokiaľ by ste chceli použiť ISIC kupón - 30€, je to možné len ak ISIC konto má údaje zákonného zástupcu na ktorého bude žiak uplatňovať projekt digitálneho žiaka. Ak je na ISIC konte iná osoba ako rodič žiaka ktorý bude preberať výrobok, nie je možné uplatniť zľavu.

Trochu si to odporuje, keďže ISIC je pre študentov a ja ako rodič ISIC nemôžem mať.
Alebo to chápem zle?
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Notebook pre študenta cez digitálneho žiaka

Príspevok od používateľa SKiLEX »

isic vies pridat do hockajeho konta...
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1654
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Notebook pre študenta cez digitálneho žiaka

Príspevok od používateľa MaxMan »

Takže mám priradiť na moje eshop konto synovu ISIC kartu?

EDIT:
Povýšenie na VIP ISIC / ITIC / EURO <26 registráciu
Povýšenie vášho účtu na VIP ISIC / ITIC účet nie je možné, prostredníctvom vášho účtu už teraz využívate našich najlepších obchodných podmienok.

To si mám založiť non VIP konto na moje meno, do neho priradiť synov ISIC, aby som následne mohol využiť kupón na 30€? Akože ma to mierne vytáča. Prečo to nevedia rovno napárovať v predajni. Veď tam budem so synom a jeho ISIC a papierovým kupónom....
Ani srnky netušia čo som mal/mám...

Návrat na "Nákupná poradňa"