Ako zaobchazat s baterkou v NB

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
Kashel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 522
Dátum registrácie: Pi 29. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Re: Ako zaobchazat s baterkou v NB

Príspevok od používateľa Kashel »

Mám book od ASUSu, teraz na leto bude mať 2 roky, baterku som ani raz nevybral odvtedy. Používaný je hlavne na zdroji cca 95% času. Baterka stále drží ako keď som ho kúpil, nezbadal som nejaký pokles výdrže.
Je pekne aj vidno že baterku mi nedobíja keď je na 100%. V prípade že notebook odpojím zo siete a pritom ho nepoužívam pri najbližšom zapojení do siete mi baterku kúsok dobije.
Z môjho pohľadu mi je jasné že book baterku neprebíja takže ju ani nemá čo ničiť prakticky a to že ju sem tam použijem jej určite len pomôže keďže jej ponaťahujem kosti :D , takže záver nechať baterku v booku a mať ho na sieti baterku neničí, avšak si treba zistiť či ju notebook neprebíja keď je plná, čo si myslím žeby nemal ani jeden novší notebook (viď vek môjho+-) robiť. :good:
PC1: Core i5-4690, 16GB RAM, Geforce GTX1070 8GB, HDD SSD512MB/5 TB HDD,Corsair 650W
NOTEBOOK1: ASUS G73SW 17,3" 1920x1080, Intel Core i7-2830QM 16GB RAM, Geforce GTX460M 1,5TB HDD
NOTEBOOK2: ASUS K52jr, CPU: Intel Core i3 350M, RAM: : 4GB DDR3 1066MHz, HDD: 500GB, grafika: ATI Mobility™ Radeon® HD 5470 1GB VRAM
Používateľov profilový obrázok
Kashel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 522
Dátum registrácie: Pi 29. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Re: Ako zaobchazat s baterkou v NB

Príspevok od používateľa Kashel »

Sorry za OT, ale mýliš si ACER s ASUSom a hádžeš ich do jedného vreca. Skôr by som ACER spájal s MSI. Pozri si rôzny HW čo vyrába ASUS a ak sa trochu vyznáš používajú kvalitné súčiastky, majú aj na slovensku vcelku slušný servis, tj. pokazil sa mi book, prišiel kuriér prebral zadara a tak isto zadara doniesol opravené a bez toho aby vymýšľali blbosti akože som pridal ramku do booku, alebo menil HDD, nebolo to podstatné.
PC1: Core i5-4690, 16GB RAM, Geforce GTX1070 8GB, HDD SSD512MB/5 TB HDD,Corsair 650W
NOTEBOOK1: ASUS G73SW 17,3" 1920x1080, Intel Core i7-2830QM 16GB RAM, Geforce GTX460M 1,5TB HDD
NOTEBOOK2: ASUS K52jr, CPU: Intel Core i3 350M, RAM: : 4GB DDR3 1066MHz, HDD: 500GB, grafika: ATI Mobility™ Radeon® HD 5470 1GB VRAM
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: Ako zaobchazat s baterkou v NB

Príspevok od používateľa jaffar »

Kashel napísal:Sorry za OT, ale mýliš si ACER s ASUSom a hádžeš ich do jedného vreca. Skôr by som ACER spájal s MSI. Pozri si rôzny HW čo vyrába ASUS a ak sa trochu vyznáš používajú kvalitné súčiastky, majú aj na slovensku vcelku slušný servis, tj. pokazil sa mi book, prišiel kuriér prebral zadara a tak isto zadara doniesol opravené a bez toho aby vymýšľali blbosti akože som pridal ramku do booku, alebo menil HDD, nebolo to podstatné.
Nemýli...MSI je vraj sráč tiež, neviem nemal som to v ruke veľmi(jedine MB od nich a tam som nemal najmenší problém, škoda, že nerobia miniitx), ale Asus je teda dobrý šajsdrek. To, že si mal trebárz šťastie na kus je fajn, ale to môžeš mať aj pri aceri.
Dosky a neviem čo všetko môžu robiť v pohode (ale nekúpil by som osobne od nich ani šrób...), ale notebooky stoja za prd, pár som pod rukou mal a ďakujem pekne... Odídený kontakt k displeju kvôli otváraniu, prehrievanie, baterka po smrti po 3 mesiacoch a reklamácia neúspešná, klávesnica prestávala po pár mesiacoch fungovať, vydratý touchpad...

Pár rokov používam jedine thinkpady a nemal som žiadny problém. Aktuálny R61 mám od apríla 2008 myslím (čo mi pripomína, že by som mohol zobrať novší...) a nemal som jediný problém, akurát som raz menil klitoris, lebo sa mi začal odierať (len tú gumu samozrejme, mechanicky bol a je ok), baterka nová dávala pri max šetrení so zapnutou wifi 4:05, teraz dáva pri rovnakom nastavení 3:55 (a aj to len kvôli tomu, že sa mi dvakrát kvôli viste blbo uspal a baterka šla do mŕtva...)

Návrat na "Mobilné PC"