Ako zaobchazat s baterkou v NB

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
br4n0
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: Ut 20. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava V

Re: Ako zaobchazat s baterkou v NB

Príspevok od používateľa br4n0 »

Adys napísal:Kolega mi hovoril, ze mal stale zapnuty notebook na zdroji a casom mu baterka nevydrzala ani hodinu.
Tiez som sa s tym stretol. Neviem ale, ci to sposobuje prave neustale dobijanie baterie. Li-Ion bateria by sa nemala vybijat "do dna" (len raz za cas kvoli rekalibracii) a skladovat by sa mala nabitia na 40%. Ja by som radil setrit bateriu a pouzivat ju len v terene.
Používateľov profilový obrázok
Marek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 740
Dátum registrácie: So 16. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Chorvátsky Grob

Príspevok od používateľa Marek »

No ja som toho nazoru, ze ked mas komp zapnuty zo siete tak baterku maj vybratu a pouzivaj ju len ked si v terene. Ale raz za cas je dobre ju vybit a nabit nech zas dlho nestoji, aj to jej da sa povedat skodi.
Používateľov profilový obrázok
miqra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1064
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levoča

Príspevok od používateľa miqra »

to marek
tak ako ty hovoris je najlepsie ak ide o zivotnost baterie ale, straca sa tym jedna velka vyhoda NB, stratis neulozene data ked vypnu elektrinu... :wink:
Core i5 4570 + Akasa Nero S, Asus Z87M-PLUS, 4x4GB DDR3 1600Mhz Kingston HyperX, EVGA GAMING GTX 1060 6GB, Coolermaster N200, Seasonic Titanium 750W, 250GB Samsung EVO 850 + crucial MX500 SSD 1TB, MSI OPTIX MAG341CQ
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Príspevok od používateľa kOsTi »

A nieje to tak ze ked sa baterka nabije tak sa napajanie prepne a uz ide priamo do booku a nie cez baterku?
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

neviem, ja som si v priozenom softe nastavil ze sa ma nabijanie vypnut pri vecsom nabiti ako 90% cize ked som na prude, baterka je odpojena a vidim ako sa z casu na cas mierne vybije o percento. inac mam stale baterku dnu a jedine za dazda vyberam baterku pre istotu z booku. kamos co ma hp zase baterku so sebou ani nenosi cize je to diskutabilne.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
BaM
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 591
Dátum registrácie: Po 05. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Praha (34)

Príspevok od používateľa BaM »

ja osobne bateriu mam vybratu, a raz zacas ju nechem uplne vybyt a nabyt cca za mesiac
ASUS - Jamo - Panasonic - Technics - LG
Používateľov profilový obrázok
Patko19
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 959
Dátum registrácie: Pi 22. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: prievidza

Príspevok od používateľa Patko19 »

no na mojom booku amilo xa1526 mam baterku stale zapojenu.
ked pripojim kabel tak mi ju nabije a po nabiti na 100% mi prepne na pouzivanie elektriky len so zdroja.
vsetko mi je jedno
Používateľov profilový obrázok
Kashel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 522
Dátum registrácie: Pi 29. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Príspevok od používateľa Kashel »

Aj ja mam baterku stale v booku, vsak aj indikator nabijania mi signalizuje ze baterka sa nenabija ak je nabita do plna a book je zapojeny na el. siet, takze si myslim, ze nie je potrebne ju vytahovat...
PC1: Core i5-4690, 16GB RAM, Geforce GTX1070 8GB, HDD SSD512MB/5 TB HDD,Corsair 650W
NOTEBOOK1: ASUS G73SW 17,3" 1920x1080, Intel Core i7-2830QM 16GB RAM, Geforce GTX460M 1,5TB HDD
NOTEBOOK2: ASUS K52jr, CPU: Intel Core i3 350M, RAM: : 4GB DDR3 1066MHz, HDD: 500GB, grafika: ATI Mobility™ Radeon® HD 5470 1GB VRAM
Používateľov profilový obrázok
NEx_12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 515
Dátum registrácie: Ne 22. Apr, 2007, 08:00
Bydlisko: Tornaľa

Príspevok od používateľa NEx_12 »

tak tak , umna tiez pri 100% je tam plne nabito , napajeno ze site :)
Desktop:|Intel E5200 2.5@3.5 Ghz 1,31V|Noctua nh-u9b|Asus P5Q pro|
|Asus EAH4850 625@680 Mhz| A-data 2x2gb gamers edition 800@932 Mhz|
|WD 6400AAKS|Cooler Master M520w|Thermaltake M9|
Laptop:|Fujitsu-Siemens Amilo pi1536|

"92% of teens have moved onto rap.If you are part of the 8% that still listen to real music,copy and paste this into your signature"
Používateľov profilový obrázok
port77
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1118
Dátum registrácie: Pi 28. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina or Dolný Kubín

Príspevok od používateľa port77 »

na mojom predoslom asuse a4ke sa mi ukazalo ako idealne vzdy ked sa da byt v sieti-byterka vzdy dnu.. a raz za pol roka uplne vybit a zase klasicky pouzivat. notas ma cez 2,5roka a baterka na nom stale drzi miesto 3h ked bola nova 2hodiny. povazujem za celkom slusne. tymto sa riadim aj u noveho booku ale tazko povedat ze je to najidealnejsie riesenie. :)
ASUS P5Q Deluxe//Core2Quad Q9550@TR Ultra 120eXtreme+NoctuaP12//MSI 280GTX Super OC:700/1400/2300//8GB Patriot ViperSeries 1066Cl5//Asus Xonar DX@Creative 6700@Sony DHC-MDX10//WD VelociRaptor 150HLFS+2xSamsung F1 1TB+WD CaviarBlack 2TB//Sony Optiarc AD-7201S LS//TT ARMOR Silver FullTower+2xMagma+2xNoctua+KazeServer//ENERMAX MOD82+ 625W//26"LG W2600H 1920*1200//MS Explorer Mouse, Natural MS laser 6000, MS Sidewinder X8//MS Sidewinder X6//Logitech Cordless Rumblepad 2//BT2.1//Belkin N router/PinnacleTVtuner@Motorola VIP1910-9DB@Sony BRAVIA KDL-40X4500.
HP Photosmart e-Premium
Acer TimeLIne X 14" ATi HD5650-1GB,i5 460M/4GB-DDR3/640GB hdd/WD 2.5" 750GB USB3.0
HTC HD2 WM 6.5 16GB
Samsung Omnia 2 WM 6.5 8GB :)
badyto

Príspevok od používateľa badyto »

Ja mam ASUS A4L a baterku som nevytahoval, bol som toho nazoru ze ked je nabita tak sa dalej nenabija, baterka mi asi po roku odisla uplne... Nova stoji nieco cez 4 000,- (aspon moja) ale tak my kto nemame chut vyhadzovat peniaze do vzduchu si baterku rozmontujeme a vymenime li-ion clanky co nas vyjde na takych 1000,- a mas new battery ;-) Ale aby som nebol uplne OT akoze baterku len v terene pouzivaj. a ked ju chces dlhsi cas skladovat tak pri tych 40% a v chladnicke, vtedy baterka pomalsie straca kapacitu. Li-ion baterky totiz stracaju kapacitu stale aj ked ich nepouzivas. Ale ak si si isty ze tvoj notas podporuje taku srandu ze ti baterku automaticky odpoji ked je nabita tak fajn...
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Príspevok od používateľa kajfun »

jezis vy ste tu odbornici!

daj baterku do chladnicky a mozes ju vyhodit za mesiac [vsetky baterky na chlade trpia! aj li-ion, aj nicd, aj nimh, vsetky!]

baterku mozes nechat furt v notebooku. Milionkrat viac podstatne pre jej zivotnost je jej KVALITA - lacne notebooky proste pouzivaju lacnejsie = menej kvalitne baterky, drahe notebooky maju baterky kvalitnejsie. Ja mam hp6000, asi trojrocny, teda trojrocnu baterku tusim 68Wh hlavnu + asi 58Wh cdromkovu. Ked boli nove, vydrzali 12 hodin. Teraz po troch rokoch vydrzia 11.5 hodiny a boli nabite... moment... cdromkova presne 571 krat, ta normalna... 109 krat.

asusy a hlavne acery [zrejme to plati aj pre ostatnych velmi lacnych tajwanskych vyrobcov] su nechvalne zname srackovymi bateriami. Vo firme mame Y notebookov acer, z ktorych po roku poopadavali popisy pismenok, po tyzdni mali lligotavo leskly touchpad, klavesnice sa prehynali jak z masla po pol roku a baterky... jaaaaj to je iny pribeh! Ta najlepsia z nich vydrzala po roku asi tretinu toho co nova [teda povedzme tri hodiny nova, po roku tak hodinku] a nezriedka sme baterky po polroku reklamovali ze vydrzia 20 minut. Je potrebne priznat, ze moji chlapci baterky cvicia hore-dole, co si myslite preco mam dve hentake popici velke v mojej masine? Ale zase na druhu stranu je tiez potrebne priznat ze acer pise na masinu zaruku dva roky a na baterky iba rok. URCITE VEDIA PRECO !!



o baterky sa ziadnym specialnym sposobom starat nemusis. ICH VELKE VYBIJANIE A NABIJANIE IM SPOSOBUJE SKODU!! FIRMA NEXGEN, JEDEN Z NAJVACSICH VYROBCOV LI-ION, NI-MH CLANKOV VO SVOJOM OBSIAHLOM [!!!!] DOKUMENTE NA WEBE TVRDI, ZE PRI TESTOCH VYDRZALI ICH CLANKY PO 15000 CYKLOCH [!!!!!!!!!] VYBITIA NA 90% A OPATOVANEHO NABITIA NA 100% UDRZAT VIAC AKO 90% POVODNEJ KAPACITY. A zaroven tvrdia, ze akekolvek hlboke vybijanie baterkam skodi - cim hlbsie, tym horsie. Tuto vec dokazem odprezentovat na (povodne) kvalitnej baterii od mojho kolegu, ktoru ked nabijes tak ukazuje povedzme 20000mWh kapacitu, ked ju vybijes ze sa notebook vypne a potom znovu nabijes na maximum tak uz ukazuje iba 19500mWh atd, atd. Avsak ked tu istu baterku vybijes iba na polovicu a znovu nabijes, udrzi si skoro tu istu kapacitu ako mala pred tym vybitim.


V ziadnom pripade sa baterky neskladuju nabite na 40% a uz vobec nie v CHLADE alebo MRAZNICKE.

truhlici... precitajte si excelentny baterkovy faq od toho posraneho nexgenu. To je vyrobca ktory vyraba miliardy clankov a proti jeho argumentom nemame my, konzumenti, absolutnu sancu. Ked to oni takto napisu, je to tak a bez diskusie.

Návrat na "Mobilné PC"