Je dostupne do AGP nieco rychlejsie ako 7600ka ?

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4582
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Príspevok od používateľa killswitch »

do AGP bude v najblizsej buducnosti aj HD3850.
http://img84.imageshack.us/img84/7476/imagebsix1.jpg
Mullah
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 113
Dátum registrácie: Ne 30. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Hamuliakovo

Príspevok od používateľa Mullah »

killswitch napísal:do AGP bude v najblizsej buducnosti aj HD3850.
http://img84.imageshack.us/img84/7476/imagebsix1.jpg
Tu mas nejake informacie aj cenu:

http://www.egielda.com.pl/?str=news&id=2585
master
Ban
Ban
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Po 11. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa master »

Je az neuveritelne, kolko ludi tu doporucuje len ATI. Chapem, ze to bude mat nieco do cinenia s tym, ze v tejto cenovej kategorii nic od nVidie nie je.

Ale k cene ATI si musim priratat aj cenu HDD (+2k), na ktory mirrornem svoj aktualny disk(partition), co teda nie je bohvieako prakticke riesenie, ked si to porovnam s puhym vymenenim karty.

emer : Urcite by som neriskoval nainstalovat drivery od ATI len tak, taky vabank uz nespravim so svojimi datami, ako kedysi.
Ono sa to lahko povie, sak prinajhorsom preinstalujes windows, ale vsetok SW tam uz neviem znova dostat. Kebyze mam nejakych prebytocnych 150k, tak OK. Ale nemam, takze musim fungovat s tym co mam, resp. to upgradnut ale bez rizika. A to mi nik nezaruci. Tu na fore sa lahko povie, ze "malo by to ist". Lenze to "malo by" som uz niekolkokrat bolestivo zazil ze nakonec neslo a stalo ma to kopec casu a teda prachov.

Inak, preco vlastne nikde nevidno nejake 8600ky na AGP ?

Momentalne mam v kompe 6600ku a to aj na developenie je uz cisty porod. Hram sa sice vacsinou na druhej masine s C2D/PCIex, ale obcas by si clovek nieco pustil na chvilu aj na pracovnej masine, ale to so 6600vkou velmo nejde, pokial to teda nie je 5 rokov stara hra.

Bazarove ceny vonku su na stare nVidie stale absurdne vysoke, takze tato situacia asi nema riesenie, kedze vsetok SW neviem preniest na druhu masinu s C2D :?
Mullah
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 113
Dátum registrácie: Ne 30. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Hamuliakovo

Príspevok od používateľa Mullah »

master napísal:Je az neuveritelne, kolko ludi tu doporucuje len ATI. Chapem, ze to bude mat nieco do cinenia s tym, ze v tejto cenovej kategorii nic od nVidie nie je.

[...]
Nie, ja nedoporucujem ATI, len posielam info, na ktore som nahodou nedavno narazil. Mozno sa niekomu zide...
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4589
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa scream »

master napísal:Je az neuveritelne, kolko ludi tu doporucuje len ATI. Chapem, ze to bude mat nieco do cinenia s tym, ze v tejto cenovej kategorii nic od nVidie nie je.

Ale k cene ATI si musim priratat aj cenu HDD (+2k), na ktory mirrornem svoj aktualny disk(partition), co teda nie je bohvieako prakticke riesenie, ked si to porovnam s puhym vymenenim karty.

bla bla bla kecy ........ :?
Zlaty moj, ked sa zajtra rano zobudis, pozri do kalendara aky je datum a hlavne rok. Na ranajky si daj namiesto termixu a rozku croisant a hned ako sadnes ku pocitacu tak si nezabudni vymenit svoj dial-up modem za nieco co nepredbehnem na trojkolke... Hned na to flashni novy bios na svoju archaicku dosku, ale pozor dnes uz sa to nerobi cez flopy....to ti pomoze dostat sa trosku do reality a zacat chapat veci okolo seba. Napriklad ako to ze ATI nema konkurenciu na AGP uz od cias 1950ky ktora ma DOKONALE ovladace a s prichodom 3850tiek na AGP vyznie slovne slovne spojenie Nvida+AGP vtipne. Proste sa tu bavime o karta lepsej ako 7600 na AGP a nie o tam ze raz ti narobili sarapatu ovladace na starom Radeone 7500 v kombinacii s este starsou doskou a chipsetom ktory netrebalo ani chladit...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
emer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: Po 31. Dec, 2007, 08:00

Príspevok od používateľa emer »

master napísal: emer : Urcite by som neriskoval nainstalovat drivery od ATI len tak, taky vabank uz nespravim so svojimi datami, ako kedysi.
Ono sa to lahko povie, sak prinajhorsom preinstalujes windows, ale vsetok SW tam uz neviem znova dostat. Kebyze mam nejakych prebytocnych 150k, tak OK. Ale nemam, takze musim fungovat s tym co mam, resp. to upgradnut ale bez rizika. A to mi nik nezaruci. Tu na fore sa lahko povie, ze "malo by to ist". Lenze to "malo by" som uz niekolkokrat bolestivo zazil ze nakonec neslo a stalo ma to kopec casu a teda prachov.

Inak, preco vlastne nikde nevidno nejake 8600ky na AGP ?
:?
okk berem to ze nechces ryskovat,..neboj ja som uz aj po par HDD prisiel...konkretne 1x 25GB a jedenkrat 15GB...take prenosne a skrat bol...vem co to je

a do buducna nesu zatial ziadne 8600 planovane...to su len chiri ludi s nVidiami do agp a ekvivalent 8600GT a GTS je ATI HD2600XT DDR3 lebo ta ma najlepsi pomer cena/vykon DDR4 je o 1200sk drahsia a narast vykonu je tak do 5% cize zanedbatelne je mat v Quake4 50 ci 55FPS
master
Ban
Ban
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Po 11. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa master »

scream napísal: ... kopec dristov ...
Zase jeden mudrlant, ktory si precita tak posledne 2 prispevky a ide sa hra na inteligenta :o
Takze pekne poporiadku:
scream napísal:Zlaty moj, ked sa zajtra rano zobudis, pozri do kalendara aky je datum a hlavne rok. Na ranajky si daj namiesto termixu a rozku croisant a hned ako sadnes ku pocitacu tak si nezabudni vymenit svoj dial-up modem za nieco co nepredbehnem na trojkolke...
Noze tak porad, co dnes leti. Antik mi totiz neda viac ako 34 MBit/s, ale na browsenie mi to celkom staci, zvykol som si.
Ale pan inteligent mi urcite poradi nejake ine riesenie, ktore bude rychlejsie a aj lacnejsie, nez za 540 SKK mesacne. Takze ? Cakam na tvoju radu :wink:

scream napísal:Hned na to flashni novy bios na svoju archaicku dosku, ale pozor dnes uz sa to nerobi cez flopy
Fiiiiha :lol:
scream napísal:....to ti pomoze dostat sa trosku do reality a zacat chapat veci okolo seba. Napriklad ako to ze ATI nema konkurenciu na AGP uz od cias 1950ky ktora ma DOKONALE ovladace a s prichodom 3850tiek na AGP vyznie slovne slovne spojenie Nvida+AGP vtipne.
Dobre rano. 7950 je rychlejsia ako 1950. Ale ked myslis, tak ta v tom necham. Mne je fuk ze si zatazeny na ATI.
Ja na nu odkazany nie som. V tretom stroji C2D co mam na hranie je samozrejme PCIex, takze tam si mozem dat co chcem. Tu mame problem len s tym prvym strojom.
scream napísal:Proste sa tu bavime o karta lepsej ako 7600 na AGP a nie o tam ze raz ti narobili sarapatu ovladace na starom Radeone 7500 v kombinacii s este starsou doskou a chipsetom ktory netrebalo ani chladit...
. Rozmyslam ci ma zmysel TEBE opakovat to, co uz bolo skor povedane, ze to bolo pred 3 rokmi a ten stroj dodnes ide. Ale zjavne nie, lebo viem o tebe z inych diskusii, ze po nainstalovani windowsu ti staci tak 20-30 minut a mas tam vsetko co potrebujes. Cize v podstate na tom systeme nic nemas, takze mas na haku ci o to prides alebo nie.
Cize nie, nema to zmysel vysvetlovat.

Ale diky za thread ! Aspon som sa zavcas rana pobavil :lol:


Inak, este jedno riesenie by tu bolo - vymenit dosku s CPU, zazalohovat pre istotu disk (mohol by som pouzit ten, co mam v C2D stroji, kedze ten je len na hranie, cize mi nevadi, ze zabijem hodinu reinstalom windowsu a hry si doinstalim za pochodu, takze by som ani nemusel kupit novy disk) a tak by bol problem vyrieseny, lebo PCIex tu bude este dlho.

Minimalne nadchadzajuca hi-endova deviatkova rada od nvidie bude este na PCIex, a ta kym spadne do low-endu za 1500 SKK ako je teraz 7600ka, tak to par rokov este potrva. Ved 8800ky Ultra su s nami uz rok a pol a furt stoja cez 20k. Cize toto riesenie by mohlo vydrzat dalsie 3-4 roky. A urcite aj potom este budu vychadzat nejake karty na PCIex, aj ked uz bude novy standard.



Je inak nieco na co by som mal dat pozor ked budem menit dosku ? Napr. daju sa z windowsu poodinstalovat vsetky radice diskov/pamati/vsetkeho mozneho ?
Mozno na to existuje nejaky soft, ked clovek meni dosku ?
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4589
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa scream »

nechce sa mi zas rozpisovat.... niesom zastaca ATi ale berem co je lepsie a nemam predsudky.

Na 7950GT som zabudol ale to ze je vykonnejsia ako 1950pro je vtip... mal som doma aj aj a 7950GT bola nejakym zazrakom vykonnejsia len v 3dmarku. V novych hrach stracala dost.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X

Návrat na "Grafické karty"