Je dostupne do AGP nieco rychlejsie ako 7600ka ?

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
master
Ban
Ban
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Po 11. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Je dostupne do AGP nieco rychlejsie ako 7600ka ?

Príspevok od používateľa master »

Samozrejme, len od nVidie. Aj keby mala nejaka ATI na AGP 3-nasobny vykon oproti inemu modelu od nVidie, nemienim znova riskovat reformat disku (ani ine problemy s kompatibilitou/stabilitou Windowsu) kvoli novej karte, ako sa mi uz niekolkokrat pri ATI stalo (ani safe mode nenaskocil po 10 pokusoch ci uz s povodnou nVidiou alebo bez).

Potrebujem tuto informaciu, pretoze robim development na dvoch strojoch paralelne, (na druhom mam samozrejme Core2Duo s PCIex), cize nemusite tu pisat, ze stroj s PCIex sa da poskladat za 5k a uz by som mal konecne prejst na PCIex, proste len chcem vediet, ci je realne dostupne na AGP od nVidie nieco rychlejsie ako 7600ka a kde je to mozne zohnat.
Pripadnym cenovym odhadom sa len potesim.
Používateľov profilový obrázok
Tomax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 598
Dátum registrácie: Št 08. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Tomax »

- od nVidie nie, jedine od Ati X1950Pro, ta je vykonnejsia o dost od 7600-ky...
Spoiler: ukázať
AMD X6 1100T --4GB RAM -- AMD 6950 1GB --
master
Ban
Ban
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Po 11. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa master »

To hej, ale ta za to riziko nestoji, kedze je to ATI. Nerozdrbem si cely Windows kvoli par percentam (ci uz 10 alebo 200 nie je podstatne) vykonu, resp. to nebudem riskovat.

Mne sa stale mari, ze 7900ky alebo 7950ky som videl na AGP s dvoma pripojkami na napajanie, ale uz neviem ci sa mi nemari zle.
Používateľov profilový obrázok
Tomax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 598
Dátum registrácie: Št 08. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Príspevok od používateľa Tomax »

- ved si preinstalujes Win a mas po probleme... :roll: neviem co s toho robis nejaku vedu, 45min. roboty...

- a 7900 do AGP to asi tazko...jedine ze by si zohnal bazarovu
Spoiler: ukázať
AMD X6 1100T --4GB RAM -- AMD 6950 1GB --
master
Ban
Ban
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Po 11. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa master »

Win ?!? 45 min ? :8O: Ja ten komp nemam na hranie, kde je fuk, ci prides o par instalacii hier.

Nemyslis, ze tam ide skor o to, co tam uz mas nainstalovane ? Prichadzas o to vsetko, nie o win. Polku tych veci uz ani nemam instalacky, nehovoriac o tom, ze kym clovek nainstaluje cele prostredie a vsetko spravne nastavi, tak to realne zaberie 2 dni, co uz mam vyskusane (vdaka ATIne).
Windows dokaze po reinstale rozchodit ani nie polku veci, zvysok musis nanovo nainstalovat.

A prave som si spomenul na VS2005, ktore sa s updatmi a patchmi instalovalo samo o sebe 2.5 dna (stiahnute za 2 hodiny, instalacia vyse 2 dni - to len MS dokaze nieco take vypustit, kedze som sa dopocul, ze je normalne, ze 1 patch trva 11 hodin, kym sa nainstaluje - teda chyba nie je v mojom PC).

Cize tyzden :!:

A to ani nehovorim o stabilite systemu, ked je preinstalovany sam cez seba, to je uz uplne ina kapitola :roll:

Inak, bazar pri tej 7900ke (ak na AGP existuje) nevadi, je skor vyhodou. Nepotrebujem mat novu kartu, len od nVidie nieco rychlejsie ako 7600 GS na AGP.
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3696
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Príspevok od používateľa fobos »

7900 AGP nie je , iba 7800GS co je vykonovo ako 7600, cize ber ATi X1950Pro a mas po problemoch, odinstalujes driver nV a das tam Catalysty a frcis v pohode dalej bez reinstalu Okien
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
Používateľov profilový obrázok
zwARO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2602
Dátum registrácie: So 13. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa zwARO »

este by som odporucil medzi uninstallom NV drivers a installom Catalystu pustit Driver cleaner.nedavno som to robil len v opacnom poradi.a ked som to nespravil tak mi sekol obraz v 3dmarku napr. a restart.po pouziti driver cleaner no problem.a tak isto nevidim problem ani u teba 8)
master
Ban
Ban
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Po 11. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa master »

Takze len 7800ka ? Tak to oproti nataktenej 7600GT nie je velmi velky rozdiel. Obzvlast, ked rozdiely v badwidthe nie su pre mna velmi podstatne na testovanie vykonu (je to specificky problem, to uznavam).
7950ka urcite nie je na AGP, ta by potrebovala 4 pripojky stavy, a to bol hiend, kde sa predpoklada PCIex.

Otazka potom je, ci nejaka 8800ka nebude v AGP verzii ? Mozno ta nova GTcka, kedze je ne nizsom mikrone oproti GTSke, by bola utiahnutelna cez 2 pripojky stavy.

A z osmickovej rady nejaka 8600ka by na AGP nebola ?
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3696
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Príspevok od používateľa fobos »

8800 AGP nie je a ani nebude tak isto ako aj 8600

Musis mat nutne nVidiu ? Taky radeon X1950GT je idealna karta na AGP
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
master
Ban
Ban
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Po 11. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa master »

zwARO napísal:este by som odporucil medzi uninstallom NV drivers a installom Catalystu pustit Driver cleaner.nedavno som to robil len v opacnom poradi.a ked som to nespravil tak mi sekol obraz v 3dmarku napr. a restart.po pouziti driver cleaner no problem.a tak isto nevidim problem ani u teba 8)
Ak by niekedy nastala taka zivot-ohrozujuca situacia, tak to risknem, inak ani za 100 litrov.

Na ATIny mam treti komp, ale to je stary sunt urceny len na kompatibilne testovanie, nie na development, tam by mi bolo cokolvek rychlejsie ako 9200SE pri tych 128 MB RAM zbytocne.

Cize, pri hodne kloknutej 7600GT som vlastne narazil na realne dostupny vykonovy strop pri AGP.
Do slaka, s tym som neratal :?
master
Ban
Ban
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Po 11. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa master »

OK, nova otazka potom.

Da sa vo Windowse nejako bloknut polka RAMky ? Nemam chut neustale vyberat RAMky a rozne ich kombinovat, nie je tam velmi dobry pristup.
Neviem si ale technicky predstavit, ako pri 1 GB DIMME by sa dala polka zablokovat, to asi nejde, jedine mozno cez BIOS, keby som mal 2 DIMMy, ale teraz neviem.

Totizto, ak nenajdem nic lepsie na AGP, musim nejako na tom druhom stroji s PCIex nejako naemulovat podmienky toho AGP stroja, ktory ma 512 MB RAM. Idealne bez neustaleho otvarania bedne.

Nejake napady ?
erik
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 862
Dátum registrácie: Po 07. Mar, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa erik »

zablokovat nejako polku ramky? a inak si zdravy? :)
master
Ban
Ban
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Po 11. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa master »

Preco nie ? Povedat radicu, aby bral do uvahy len isty rozsah adries, napr.
Ale to je len taka absurdna uvaha, samozrejme, netusim co vsetko tam prebieha na pozadi, ked sa spracuvava adresovanie.
Sa mi mari, ze kedysi davno, na 2-386kach, sa dali v BIOSe blokovat iste banky RAMiek, ale to uz asi dnes nie je mozne.
Iste, musel by som vymenit 1GB za dve 512ky, ale ak by to bola schodnejsia alternativa, ako zohnat rychlejsiu kartu do AGP, tak preco nie ? Do PCIex vie clovek zohnat za 3-4k nejaku 7800ku-7900ku.

Navyse, ciste v rychlosti Vertex Shader jednotiek by sa dalo najst aj nieco ako 8600 co by bolo rychlejsie ako 7600.
erik
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 862
Dátum registrácie: Po 07. Mar, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa erik »

zahod AGP, a kup PCI-E... nema vyznam sa zaoberat starymi hajtrami...
master
Ban
Ban
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Po 11. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa master »

erik napísal:zahod AGP, a kup PCI-E... nema vyznam sa zaoberat starymi hajtrami...
hned v uvodnom prispevku mam napisane, ze PCIex uz v druhom stroji mam, cize si to necital, ze preco potrebujem AGP - a nie na hranie hier to nie je

Návrat na "Grafické karty"