Intel E8400 vs Q6600

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Príspevok od používateľa dexterav »

stale je to o tom ci qc clovek vzuzije...v hrach je to slabucke a ano na video je QC fajn, ale pusti si 2x DVD shrink a uvidis naco su 4 jadra ked nestiha disk :)
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
LordRainmaker
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Ne 06. Feb, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa LordRainmaker »

dexter napísal:stale je to o tom ci qc clovek vzuzije...v hrach je to slabucke a ano na video je QC fajn, ale pusti si 2x DVD shrink a uvidis naco su 4 jadra ked nestiha disk :)
no ano ale buducnost nie je len 4-jadrove, ci 8-jadrove procesory, ale ja SSD disky
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Príspevok od používateľa dexterav »

dost vzdialena... :)
otazka je ci aj SSD staci rychlostou sucastnym CPU a RAM...
a je naozaj daleko doba ked bude mat SSD 1TB s rozumnou cenou, 64GB SSD je max tak na boot

ale to sme uz OT...

ale samozrejme QC je do buducna ale myslim ze je lepsie pockat trosku...resp je len na volbe uzivatela, ale teraz asi vyhrava DC
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
Nightlight
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1065
Dátum registrácie: Št 06. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Nightlight »

dexter napísal:stale je to o tom ci qc clovek vzuzije...v hrach je to slabucke a ano na video je QC fajn, ale pusti si 2x DVD shrink a uvidis naco su 4 jadra ked nestiha disk :)
:8O: Aspon keby si nezadrel, ze je to v hrach slabucke ...
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa crux2005 »

Amdahl's law
- donekonecna sa nebude dat zvysit vykon len pridanim jadier :)

Obrázok
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Príspevok od používateľa dexterav »

Nightlight napísal:
dexter napísal:stale je to o tom ci qc clovek vzuzije...v hrach je to slabucke a ano na video je QC fajn, ale pusti si 2x DVD shrink a uvidis naco su 4 jadra ked nestiha disk :)
:8O: Aspon keby si nezadrel, ze je to v hrach slabucke ...
myslel som podporu 4 jadier...a ta je fakt mizerna
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
doomed
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 311
Dátum registrácie: Po 10. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Príspevok od používateľa doomed »

nechcem otvarat novu temu vlastne sa tu riesi nieco podobne...

kamos co ej v amerike mi ponuka q9650 za veeeeeeeeeeeelmi dobru cenu...myslite ze by som ho mal zobrat?...
skratka ma ho doma to je jedno odkial a nema ho kde pouzit no a ja som s nim dost v kontakte a obcas prehodime par slov o pc a tak cize mi ho ponukol...zaplatim postovne + neake sestaky naviac naozaj super cena...ten procak tam stoji okolo 1000dolarov tusim..

hramm vacsinou hry no ale taky quad je asi investicia do buducna nie?..
Používateľov profilový obrázok
Nightlight
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1065
Dátum registrácie: Št 06. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Nightlight »

doomed napísal:nechcem otvarat novu temu vlastne sa tu riesi nieco podobne...

kamos co ej v amerike mi ponuka q9650 za veeeeeeeeeeeelmi dobru cenu...myslite ze by som ho mal zobrat?...
skratka ma ho doma to je jedno odkial a nema ho kde pouzit no a ja som s nim dost v kontakte a obcas prehodime par slov o pc a tak cize mi ho ponukol...zaplatim postovne + neake sestaky naviac naozaj super cena...ten procak tam stoji okolo 1000dolarov tusim..

hramm vacsinou hry no ale taky quad je asi investicia do buducna nie?..
Podla mna nie je velmi nad cim rozmyslat :)
Urcite ber ... ak mas teda istotu, ze ta nechce nejak podviest (ale predpokladam ze je fakt kamos). Este by si mohol mat komplikacie so zarukou, ale ja nepoznam nikoho komu by sa CPU len tak pokazil.
Používateľov profilový obrázok
doomed
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 311
Dátum registrácie: Po 10. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Príspevok od používateľa doomed »

no je to kamos co som s nim vyrastal cize mu doverujem..ma E8500 a Q9650 ...len vela ludi mi hovori nech zoberiem e8500 ale ved tym by som nic nedosiahol lebo mam E8400 a este by som ju musel najprv predat a tak...cize by to obnasalo viacej starosti hehe... no ale viem ze ked to nezoberiem si budem buchat hlavu...

NESKOR...HEHE
Používateľov profilový obrázok
Nightlight
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1065
Dátum registrácie: Št 06. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa Nightlight »

doomed napísal:no je to kamos co som s nim vyrastal cize mu doverujem..ma E8500 a Q9650 ...len vela ludi mi hovori nech zoberiem e8500 ale ved tym by som nic nedosiahol lebo mam E8400 a este by som ju musel najprv predat a tak...cize by to obnasalo viacej starosti hehe... no ale viem ze ked to nezoberiem si budem buchat hlavu...

NESKOR...HEHE
Inac na ake ucely pouzivas PC ?

A ked je to fakt dobry kamos, tak by som to zobral ... ak je to naozaj dobra cena.
Ale fakt je aj taky, ze by sa dala kupit aj napr. Q9300 a tu by si teoreticky mohol nataktovat na vykon 9650.
Alebo niekedy neskor, v case, ked by si lutoval, ze si nezobral Qcore budu aj lepsie procaky za taku cenu :)
Používateľov profilový obrázok
doomed
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 311
Dátum registrácie: Po 10. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Príspevok od používateľa doomed »

no asi mas pravdu...ta technika ide strasne dopredu...no a ked budu zas nove procaky budu nove aj dosky a podla mna uz aj socket zmenia...hehe...ale kaslat asi na to vlastne sa mi ani nechce zas rozoberat chladenie ...este sa ani pasta nezohriala..hehe...asi sa na to vykaslem...a mam svaty pokoj...na hry mi plne staci E8400

kua som sa rozhodol predat moj E8400 pokial predam vyhodne tak beriem ten Q6850.ak nie ponecham si E8400
Používateľov profilový obrázok
redered
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 601
Dátum registrácie: Ne 06. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Vranov nad Toplou

Príspevok od používateľa redered »

nechaj si 8400

Návrat na "Procesory"