Najlepsi CPU chladic

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Najlepsi CPU chladic

Príspevok od používateľa kajfun »

> Kajfun: Quada mas 6koveho alebo 9koveho? do 6xxx mozes kludne so vzduchom pustat 1.5V (v BIOSe), a do 9xxx 1.4V. 9kova
> rada ma dokonca PODSTATNE mensie % unikajuceho prudu (Leakage Current), takze sa PODSTATNE menej aj zahrievaju!


mam q6600 slacr, teda G0. Vsetky tieto veci som ovladal, ale som sa ulakomil na q6600ku za 3000,- slovenskych dukatov lebo tie nove 9xxx sa nedaju pretaktovat nejako supervyrazne viac [ked z toho vytrieskam o 400MHz navyse, mam to 10% realneho vykonu a castokraj aj menej a to mi nestoji za dvojnasobnu cenu procesora].

viem ze tych 1.5V tie procesory vydrzia, ja ho ale fakt nechcem trapit ;) som sentimentalny, no co uz spravim.
Používateľov profilový obrázok
eFatal2ty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1426
Dátum registrácie: So 03. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Najlepsi CPU chladic

Príspevok od používateľa eFatal2ty »

ZoranICS napísal: eFatal2ty: tie teploty su mi nanic... pretaktuj aspon na 3.3GHz, nastav Vcore na 1.3850+, spusti OCCT a sprav screenshot tak po 20min. inak 366 = FSB 1464 (4x366) je na case aby si si vzal do ruky mudru knizku :rtfm: a anglicky slovnik :)
No dobre nasobit som nezabudol.
Používateľov profilový obrázok
eFatal2ty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1426
Dátum registrácie: So 03. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Najlepsi CPU chladic

Príspevok od používateľa eFatal2ty »

Tak som to skusil vsetky PCIe som dal na 101MHz, Tu poslednu blbost na 250MHz NB-SB , Zvolil som moznost Unlinked Ramku som nechal 800MHz a FSB som nastavil 1464MHz(4x366) ostatne som nechal na zakladnom takte. A napatie som nezdvihal. A potom sa mi zacal loadovat Win a zrazu taka modra tabulka a same hovadiny tam popisane od hora az dole. Uz som sa zlakol ze som pokazil Win. Ale vratil som to spat a islo to. Co som spravil zle?
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Najlepsi CPU chladic

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Kajfun: noooo trapit ho zacnes tak pri 1,7V... Teda, s Q6600 zacnes trapit skor napajaci okruh na doske pri tej voltazi... :) moj papa pri ~4GHz nejakych 280W :red: co je cez 170A!!!!! pripomeniem len, ze zeleznicne kolajnice zvaraju s 25A prudom :hysterical:

Ak sa to rozrata na tych 5 faz napajania (nie faz striedaveho prudu) tak to cini skoro 35A na jednu [tato kalkulacia plati pre moju dosku] co je este stale viac ako ten prud na zvaranie kolajnic :furious2:

Cize u mna konci skor doska ako proc... ale nevidim vyznam tahat ho za tuto hranicu lebo uz aj takto nataktovany papa cely stroj cez 600W v zatazi... Ale ked ho dam na 3.6 pri 1.485V tak papa do 160W [samozrejme iba CPU pri plnej zatazi] co je v pohode.

eFatal2ty: VCore na 1.3850 si dal? RAMku na 1:1 a nastav VDIMM (abo VDDR) na tolko, kolko mas napisane na moduloch, CPU GTLREF na 63% (Alebo 0.63, obe - kedze mas stvorjadro)... Aku mas dosku? Ake mas ramky - a kolko modulov?
eFatal2ty napísal:...Tu poslednu blbost na 250MHz NB-SB...
To je co? Popisuj presne, inak sa ti poradit neda... :furious:
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3313
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Najlepsi CPU chladic

Príspevok od používateľa Diablo1st »

OT: 25A na kolajnice??? jako nie som zvárač ale takto malým prúdom zvárať ocel?? ja som zváral tenký plech a mali sme nastavené 45A ale neviem aké napätie. Ale aj tak pri zváraní sa dávajú veľké prúdy a malé napätia, preto sa mi 25A na zváranie koľajníc zdá mrte málo. End OT
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
eFatal2ty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1426
Dátum registrácie: So 03. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Najlepsi CPU chladic

Príspevok od používateľa eFatal2ty »

ZoranICS napísal:eFatal2ty: VCore na 1.3850 si dal? RAMku na 1:1 a nastav VDIMM (abo VDDR) na tolko, kolko mas napisane na moduloch, CPU GTLREF na 63% (Alebo 0.63, obe - kedze mas stvorjadro)... Aku mas dosku? Ake mas ramky - a kolko modulov?
eFatal2ty napísal:...Tu poslednu blbost na 250MHz NB-SB...
To je co? Popisuj presne, inak sa ti poradit neda... :furious:
Mam ASUS Striker Extreme a Corsair TWIN2X C5DHX Techn. DHX 2x2GB 800MHz. Referencny takt medzi North-South Bridge om dal 250MHz vraj to pomaha pri moznostiach taktovania. Ale napatie som nemenil , lebo tam nemam na vyber take 1.3850 len nieco medzi tym a potom uz len viac. Pamate maju v zaklade 2.1V. To RAM 1:1 myslis ze mam dat tak aby sa zvysovala zvysovanim FSB? A kde nastavim to VDIMM (abo VDDR), CPU GTLREF?
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Najlepsi CPU chladic

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Ospravedlnujem sa za vypadok...

Dalej sa ospravedlnujem za chybnu info ohladom toho zvarania... zle som sa pamatal... na tie kolajnice treba tak 160A :) (trochu som sa informoval..)

No a co sa tyka Striker extreme... nemam pre teba dobre spravy :( Striker extreme je asi ta najhorsia doska na svete. je to jedna svina nevyspytatelna... to hovorim zo skusenosti: ja som ich "zabil" tri... nForce680 je asi najkontroverznejsi chipset od nVidie. Niektory OCeri dosiahli neuveritelne vysledky s tou doskou a drviva vacsina prisla o nervy a zasamovrazdila sa hned po tom, ako tu sracku ritualne spalili a obetovali bohom pretaktovania...

Neexistuju prakticky ziadne "univerzalne rady" co sa tyka nastaveni na SE... ja som cital asi vsetky fora o OC ked som si ju kupil a ziadna z nich mi nepomohla... vsetky moje vysledky boli uplne unikatne, a dokonca vsetky tri ktore som mal sa spravali absolutne inak...

Jedina spolocna vec u kazdeho uzivatela bol fakt, ze kazdy z nas pouzival dost vysoke VTT(FSB Termination)... to je fakt jedine, s cim ti mozem pomoct :(

Je mi to luto! :cry:
Používateľov profilový obrázok
eFatal2ty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1426
Dátum registrácie: So 03. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Najlepsi CPU chladic

Príspevok od používateľa eFatal2ty »

Tak ju mozem rovno smarit von oknom. Naco taku sprostu dosku spravili? S dusikom da aj neviem kolko ale na vzduchu nic. Neda sa reklamovat?(kupena v AGEM-e)
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: Najlepsi CPU chladic

Príspevok od používateľa ZoranICS »

reklamovat ju mozes, ale urcite nie s dovodom, ze sa neda taktovat...
Používateľov profilový obrázok
eFatal2ty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1426
Dátum registrácie: So 03. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Najlepsi CPU chladic

Príspevok od používateľa eFatal2ty »

ZoranICS napísal:reklamovat ju mozes, ale urcite nie s dovodom, ze sa neda taktovat...
Tak s akym? A daju mi inaksiu? Lebo taka sa tam uz nepredava.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Najlepsi CPU chladic

Príspevok od používateľa faugusztin »

eFatal2ty napísal:
ZoranICS napísal:reklamovat ju mozes, ale urcite nie s dovodom, ze sa neda taktovat...
Tak s akym? A daju mi inaksiu? Lebo taka sa tam uz nepredava.
So ziadnym. Ak ti ide doska pri standardnych taktoch, tak si skoncil a nemas narok na reklamaciu. Duplom nie vo velkoobchode.
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Najlepsi CPU chladic

Príspevok od používateľa GABO »

Potvrdzujem faugusztin-ové slová, na tej doske nevyreklamuješ nič.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
eFatal2ty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1426
Dátum registrácie: So 03. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Najlepsi CPU chladic

Príspevok od používateľa eFatal2ty »

No asi sa s tym musim zmierit.
Používateľov profilový obrázok
taziman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Ne 04. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava - Karlova Ves

Re: Najlepsi CPU chladic

Príspevok od používateľa taziman »

Zdravim, co hovorite na chladic Cooler Master Hyper 212 ???? V recenzii dopadol az velmi dobre a za tu cenu, si myslim, ze je super... Mate s nim nejake skusenosti ???
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: Najlepsi CPU chladic

Príspevok od používateľa Gudas »

Čo takto napísať do nákupnej poradne? Tu sa "baví" o "najlepšom" CPU chladiči...
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"