LCD aj Plazma TV - zaujimavu vec som si vsimol

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: LCD aj Plazma TV - zaujimavu vec som si vsimol

Príspevok od používateľa kajfun »

> 720p: 2h 08m 44s • 7 018 433 189 bytov • bitrate 5756 kbps • 1280×532 (2,40:1)
> 1080p: 2h 08m 43s • 13 014 858 176 bytov • bitrate 11772 kbps • 1920×800 (2,40:1)



vidis a toto je presne to, na com chcem[e] demonstrovat NEPODSTATNOST, NEPRIPRAVENOST A NEVYUZITELNOST fullhd rozlisenia dnes a v blizkej buducnosti radovo cojaviem troch rokov. Povedal si jasne ze toto je velmi kvalitny material, ano? Good. Podme na to:

a) ten material ani nie je fullhd! 1920x800 nie je fullhd, to mu chyba este 35% vertikalneho rozlisenia = TRETINA !!! Namiesto 800 riadkov to ma mat 1080, ze?

b) datarate necelych 12Mbit/s ma HROZNE daleko od vyuzitelnych 40Mbit/s

c) v pripade maxima 40Mbit/s by film dlhy 2hod 8min mal 38700MB, teda TROJNASOBOK toho co mas teraz ako slusny kvalitny material.

d) nie je toho certa co by 40GB film [jeden jediny film] dopravil ku mne alebo k tebe v rozumnom case, rozumnym sposobom a nakladmi. Aj optikou pomarancu iducou skoro naplno by to trvalo takmer dve hodiny, cize je to nerealizovatelne DNES masovo - predstav si ze by si pol petrzalky chcelo natiahnut takyto pekny film z internetu. Coby pol petrzalky, povedzme LEN tisic uzivatelov naraz, dobre? TISIC zakaznikov, kazdy vytvarajuci datovy tok cez 6MB/s = povedzme 50Mbit/s z internetu. Ved to je 50 Gigabitov/s !!! Bum praaask kolaps, tma... cele slovensko [!!! cele uplne cele !!!] dnes vytvara v spickach traffic okolo 15Gbit/s: http://www.six.sk/mrtg/six.shtml" onclick="window.open(this.href);return false; a to sa fakt bavime o celom slovensku a nie o posratch tisic uzivateloch co som si ja vymyslel. Rozsirme mojich 1000 uzivatelov na 10.000 [to este stale nie je polovicka domacnosti ani v posratej Petrzalke] a mame 500Gbit/s namiesto 50Gbit/s... Taketo data nie sme schopni dnes zvladat. Nemame ako dostat KVALITNY fullhd signal k domacnostiam. Bez diskusie.



cize bum kladivko moj jednoznacny zaver : stokrat radsej hd-ready vacsiu uhlopriecku ako fullhd mensiu a toto uplne direkt potvrdzuje tvoja veta ze tam nie je pozorovatelny rozdiel [akurat tak nieco na statickych obrazkoch, ale to je nieco uplne ine ako pohyblivy film]. Samozrejme ze idealny stav je 70" Pioneer Kuro fullhd :) ale to uz asi nebude za radovo tridsattisic.

My dvaja toto davno pozname, teraz som to chcel "nejako" predostriet ludom ktori sa pytaju ze ci fullhd treba alebo netreba. Zaver je jasny : netreba ani nahodou, nie je ho ako vyuzit, viditelny rozdiel je ziadny alebo skoro ziadny na superkvalitnej telke z metra a pol. Pri trojmetrovej vzdialenosti je rozdiel neviditelny aj keby si mal rontgenove oci. A samozrejme dolezita vec - neexistuje ziadny kvalitny fullhd signal ktory by clovek mohol vyuzit. Padla klec...
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: LCD aj Plazma TV - zaujimavu vec som si vsimol

Príspevok od používateľa Snake »

kajfun napísal:a) ten material ani nie je fullhd! 1920x800 nie je fullhd, to mu chyba este 35% vertikalneho rozlisenia = TRETINA !!! Namiesto 800 riadkov to ma mat 1080, ze?

Toto sa zvyčajne deje pri konvertovaní z nekomprimovaného BD do povedzme H264 keď softvér/prehrávač cropne hornú a dolnú stranu (čierne pásy), takže zoom to asi neprehrával z BD-ROM alebo to prehrával cez nejaký divný prehrávač.





.
Používateľov profilový obrázok
Martan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1543
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Petržalka

Re: LCD aj Plazma TV - zaujimavu vec som si vsimol

Príspevok od používateľa Martan »

Snake napísal:
kajfun napísal:a) ten material ani nie je fullhd! 1920x800 nie je fullhd, to mu chyba este 35% vertikalneho rozlisenia = TRETINA !!! Namiesto 800 riadkov to ma mat 1080, ze?

Toto sa zvyčajne deje pri konvertovaní z nekomprimovaného BD do povedzme H264 keď softvér/prehrávač cropne hornú a dolnú stranu (čierne pásy), takže zoom to asi neprehrával z BD-ROM alebo to prehrával cez nejaký divný prehrávač.
Jasne napisal ze mal encode BD od toho isteho cloveka v dvoch verziach 720p a 1080p...
Spoiler: ukázať
MB: Asus Prime Z370-A | CPU: i5-8600K | RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4-3000MHz CL15 white
GPU: EVGA GTX 1080 FTW 2 Gaming iCX | SSD: Samsung 960 EVO 1TB + ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
PSU: Corsair HX850i | CASE: Fractal Define C TG | EK & Bitspower & Alphacool & Noctua custom loop
LG 29" 29UB67 21:9 UltraWide IPS 2560x1080 || NAS QNAP TS-431+ 8TB RAID1
AOC 35" AG352UCG6 21:9 UltraWide VA 3440x1440@120Hz G-SYNC
LG 34" 34GK950F 21:9 UltraWide IPS 3440x1440@144Hz FreeSync2
Accessories: SS Ikari Laser^Everglide Titan Monster > Mionix NAOS 7000 ^ Mionix SARGAS 450 SK
MS SideWinder X6 || MS MCE Keyboard & Remote || MS XONE Wireless gamepad
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: LCD aj Plazma TV - zaujimavu vec som si vsimol

Príspevok od používateľa beardie »

kajfun napísal:a) ten material ani nie je fullhd! 1920x800 nie je fullhd, to mu chyba este 35% vertikalneho rozlisenia = TRETINA !!! Namiesto 800 riadkov to ma mat 1080, ze?
hh rofl, povedz reziserovi nech nenataca v 2,35:1 ale 1,78:1
kajfun napísal: b) datarate necelych 12Mbit/s ma HROZNE daleko od vyuzitelnych 40Mbit/s
povedz mi co z tohoto je source a co je encode:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

datovy tok to ma 10508 kb/s



kajfun napísal: c) v pripade maxima 40Mbit/s by film dlhy 2hod 8min mal 38700MB, teda TROJNASOBOK toho co mas teraz ako slusny kvalitny material.
pocul si uz o ripoch? ano uznavam, rip nikdy nebude taky kvalitny ako source, ale nemas sancu to rozoznat, dobry encoder ti (ak je kvalitny source) spravi na minimalnom bitrate 98-99% zhodu

dobry encoder samozrejme nie su scenove grupy, ktorym ide o cas, nie o kvalitu
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: LCD aj Plazma TV - zaujimavu vec som si vsimol

Príspevok od používateľa kajfun »

beardie : uznavam ze dane ukazky su prudko kvalitne. Rozdiely su viditelne minimalne, viacmenej iba v rovine ineho prejavu "sumu" [nie je to pravy sum, neviem to pomenovat] respektive v charaktere kontrastu. Je to tazko popisatelne, prve dve ukazky kukaj mimo kontur tvari chlapikov, pozadie tej tmavej sceny atd. Ale je fakt pravda ze keby som/sme pozerali beziaci film v tejto KVALITE, neexistuju take rontgenove oci ktore by odhalili rozdiel a pri akomkolvek slepom A/B teste je to otazka nahody a stastia aby clovek povedal ze ktory zdroj je ktory.

stale ale zostavame pri tom, ze su kvalitnejsie signaly ako 10Mbit x264, ze nie vsetky enkodery poskytuju rovnaku kvalitu, ze nie kazdy rip ma originalny zdroj atd atd. Vies co ma najviac zaujima? Kamery RED [red.com] pouzivaju ich vlastny kodek, RedCine. Lossless len neviem ci visually alebo matematicky. Datovy tok pre 3K rozlisenie? Minimalne 26MB/s = 208Mbit/s. Kurna preco to ti chlapci robia takto? Preco tam trepu 200Mbit/s MINIMALNE, pricom maximalny datovy tok je 800Mbit/s :help: ked uz "par megabitov" staci na toto tu? Jasne, 16bit farby, ine rozlisenie [fullhd versus 3K je trosicku rozdiel, ale aj tak], post processing zachovavajuci absolutne maximum co sa len da... proste raz mas digitalny "negativ" tak to musi vydrzat roky.

schyzo: tak tu je odpoved velmi zaujimava. Kukal by som bud druhu volbu 50PX8E napriek tomu ze je to starsia generacia [uz sme sa naucili ze fullhd netreba za kazdu cenu] pripadne velmi starostlivo by som uvazil PS50A656.

normalne dilema, no... vies co ti ju vyriesi? Ked povies ze "chcem tento" tak ten zrovna nebude dostupny tak si zoberies ten druhy :)
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: LCD aj Plazma TV - zaujimavu vec som si vsimol

Príspevok od používateľa beardie »

kajfun: reagoval som len na tie nie velmi pravdive vyroky co si tu pisal, kedze nefunguje, ze cim viac pruzkov, tym viac adidas
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: LCD aj Plazma TV - zaujimavu vec som si vsimol

Príspevok od používateľa Snake »

Chýba vám príspevok? Asi viete prečo, témy ohladom nákupu TV si riešte v nákupke :!:





.
newman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: St 11. Feb, 2009, 23:27

Re: LCD aj Plazma TV - zaujimavu vec som si vsimol

Príspevok od používateľa newman »

Tak ako tu citam teda na pozeranie sa oplati kupit plazma. Teda pozeranie zo satelitu 80%, avi a HD filmy (720p, 1080p) a tie HD filmy chcem pozerat z PC prepojeneho na tv. Co hovorite na model Samsung PS50A756? alebo poradtenieco ine, bo len samsungy som pozeral co sa pomeru vykon/cena tyka.
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: LCD aj Plazma TV - zaujimavu vec som si vsimol

Príspevok od používateľa zachary »

príspevok nad tebou od snake-a si čítal ?
toto rieš v nákupnej poradni: http://www.pretaktovanie.sk/phpBB3/view ... a&start=15" onclick="window.open(this.href);return false;
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"