MINI ANKETA - Spoľahlivosť notebookov

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
kramer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Rožňava

Re: MINI ANKETA - Spoľahlivosť notebookov

Príspevok od používateľa kramer »

No ja som sa booku vyhýbal tak dlho ako to šlo lebo som jeden s tých čo sa neustále hrabe v BIOSe (OC) stále niečo dolaďuje a v booku sa okrem času nedá nastaviť nič. No ale keď už na to došlo tak som sa pýtal ľudí a volil kompromis medzi pomerom cena/výkon/spoľahlivosť/OS a vyšiel z toho ASUS cena a trochu aj moja náklonnosť k značke volila AMD/ATI (nikdy som s nimi nemal žiaden problém 12r) a možnosť hrania hier na akej takej úrovni. Po dlhom zvažovaní som zvolil ASUS N60DP.

Som s ním spokojný akurát mi vadí že HDD nieje 7200ot./min. ale len 5400ot./min a ešte použité VRAM čipy GDDR 2 s GDDR 3 by to bolo podstatne lepšie keďže ich je až 1GB a jadro je ATI Mobility Radeon HD 4670 taktované na 675MHz aj keď s 128bit zbernicou ako CPU slúži AMD Turion II M500 (Caspian) taktovaný na 2,2GHZ s HT Link na 1,8GHz a TDP 31W. RAM ma 4GB taktované na 800MHz CL6 DualCH značky Nanya Technology. Windows je Win 7 Pro 64bit.

Mám ho už cez dva roky a max spokojnosť ventilátor je tichý hneď od zapnutia a pri bežnom používaní na surfovanie je nepočuteľný, pri videu už je trošku počuť a pri hraní je jasné keďže je to AMD/ATI :D akurát mi po 1/2 roku prestala fungovať DVD RW ale po rozobratí a následnom poskladaní mechaniky ide v pohode až dodnes (asi nedosadali kontakty čo idú k optike) Fan som zatiaľ čistil len raz aj to po používaní v prašnom prostredí. Používam podložku Coolermaster NotePal X2 a teploty sú v pohode aj keď je cítiť že sa hreje ale nič strašné (počas hrania). A ako obrovské plus pokladám to že po odmontovaní zadného krytu na štyri skrutky je prístup k celému chladiču, RAM, Wifi, VGA, CPU a BT bez porušenia nejakej plomby a tým pádom straty záruky. Baterka na surfovanie ešte teraz drží cca. 2 hod. alebo jeden film bez problémov.

Viac je tu v recke http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 68&t=60392

EDIT: By si mohol na začiatok dať hlasovanie nech si tam každý odškrtne značku s ktorou má najlepšie skúsenosti max 2 políčka tak by to bolo priehľadnejšie a komentáre si tu môže každý prečítať podľa chuti. Čo ty na to?
CPU: AMD FX 8370 BE @4,5GHz + Thermalright Ultra-120 Extreme, MB: ASUS Crosshair V Formula-Z (AM3+), RAM: 2x Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical, PSU: Corsair TX650W, VGA: ASRock Radeon RX580 8G + ARCTIC Accelero Xtreme IV, LCD: ACER ED 273, DISKY: ADATA Ultimate SU650 SSD 240 GB, WD Blue 3D SSD NAND 1TB, HDD 500GB WD5003AZEX 64MB, WD Gold 2 TB , NoteBook: Acer Nitro 5 Shale Black
WOT - YouTube - Twitch - NoteBook
Používateľov profilový obrázok
TroubleMaker
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: So 03. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: MINI ANKETA - Spoľahlivosť notebookov

Príspevok od používateľa TroubleMaker »

Podelím sa o skúsenosti s mojim mazlíkom DELL ADAMO 13 v prevedení ONYX

Obrázok
Kupoval som ho v UK, v období hojnosti za veľa, veľa libier. Slúži mi však už takmer 4 roky (ak dobre počítam) a neviem si ho vynachváliť. Svojho času to bol najtenší 13 palcový NTB s OS Windows, od novoty v ňom mám 6GB RAM na prácu s vektorou grafikou a 120GB SSD. Po vyrazení Visty a nahodeniu 7 (silno teším na 8) sa z neho stal ultimátny stroj na cesty..

Mám k nemu predĺženú štandardnú záruku na 5 rokov a tiež záruku na neúmyselné poškodenie.

Reklamácie

- touchpad - divne reagoval, resp. vyklikaný, menia mi ho po rokoch druhý krát - zrejme mojou chybou, plieskam po ňom občas viac, ako je zdravé
- WWAN modul - padalo spojenie, vymenili, odvtedy O.K., bola to chyba FW podľa fór..
- LCD a bezel - urobila sa mi puklinka na skle 2x1mm, vymenili bez otázok
- fan - ide o sunnon-kvalitka, netočí sa skoro nikdy, ale už ho bolo počuť, tak šiel nový
- vymenená klávesnica, nefungovalo podsvietenie resp. fungovalo len v niektorých polohách
- vymenená logicboard doska - výmena klávesnice neostránila vadu podsvietenia, tak prišla nová doska

Vyzerá to ako problémový stroj, ale opak je pravou. Stroj používam asi 3-7 hodín denne už pár rokov, výdrž 2,5 z pôvodných necelých 4 hodín, krásny je stále.

Odporúčam DELL a ich servis, ostatné značky sú 100 rokov pozadu. NTB nikam nenosím v prípade poruchy, zavolám, príde technik na ďalší deň a som v poho. Žiadne imbecilné otázky, strach, či screeaner nezamietne moju reklamáciu - servis na úrovni. Keď boli problémy s podobne drahým UMPC SONY VAIO, mal som čo robiť, aby mi nezamietli jasnú záručnú reklamáciu, dokonca mi stroj poškriabali na displeji a nechceli ho vymeniť, kým som im nenavrhol, že si urobím cestu do Nemecka a napchám im tam UMPC do kloaky.
CENTER
Spoiler: ukázať
CASE Thermaltake Level10 PSU Enermax Revolution 1250W
CPU Intel i7 6700@4.65GHz +Corsair H45 2xNB PK1 MB ASUS HERO VIII RAM 32G Corsair Vengeance CL15 @3,2GHz SSD Samsung M.2 1T HDD 4xWD RED 4T GPU R9 280X CF IPS 2x HP ENVY 32 OTHER T-Balancer, ASUS OC Station
KB+M Microsoft Sidewinder X6 + X8 + Roccat Sota
Používateľov profilový obrázok
DMaMT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ut 18. Máj, 2010, 08:03
Bydlisko: BA/BL

Re: MINI ANKETA - Spoľahlivosť notebookov

Príspevok od používateľa DMaMT »

Fujitsu Siemens - spoľahlivý 4,5 roka, bez nutnosti zásahu servisu. Stav = OK, jediné šasi si odnieslo škrabance pri častom prenášaní, funkčnosť 100%, spokojnosť :-)
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: MINI ANKETA - Spoľahlivosť notebookov

Príspevok od používateľa _Mato_ »

TroubleMaker napísal:Odporúčam DELL a ich servis, ostatné značky sú 100 rokov pozadu. NTB nikam nenosím v prípade poruchy, zavolám, príde technik na ďalší deň a som v poho. Žiadne imbecilné otázky, strach, či screeaner nezamietne moju reklamáciu - servis na úrovni.
Rovnaku skusenost mam s HP servisom. Na elitebook-u mi prestala fungovat jedna klavesa na klavesnici, zavolal som do servisu a nadiktoval vyrobne cislo ntb. Nasledujuci pracovny den prisiel technik za mnou do prace a klavesnicu vymenil.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Tajmoti
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: Pi 06. Apr, 2012, 21:55

Re: MINI ANKETA - Spoľahlivosť notebookov

Príspevok od používateľa Tajmoti »

Ja som mal Fujitsu Siemens Amilo Pa 1510 Procesor AMD Turion TL-50 1,6 Ghz, Chipset Ati Radeon Xpress, Ram 2GB, HDD Western Digital Scorpio 120Gb os Windows XP media center edition cz
Mal som ho asi 5 rokov, vsetko fungovalo v pohode , až pred pol rokom naraz odišiel displej a HDD naraz ... aká náhoda... prežil toho veľa! padol z 1,5 metra, bol poliaty polkou malej šálky kávy, prevrhol sa naňho dopolky plný džús (samozrejme, pol dňa som ho mal rozobratý a čistil ho), potom padol do piesku, a nakoniec ho pošlapal baran :hysterical: :hysterical: :hysterical: vážne nekecám, teraz máme 9 oviec :D (chováme ich v takej velkej zahrade a tam mame taku chatku a pri nej bol na zemi polozeny vedla mrkvy :rofl: ) :D a hlavne že padol z babkinho balkóna (bratranec s ním špekuloval a mal ho položený na zábradlí... ) do jej bujne porastenej záhradky!!! znie to neuviriteľne. ale on to prežil!!!!!! RESPECT BOL TO PÁN! :rep: pred pol rokom umrel po dlhej službe mal som ho rád :-)
Me.

Návrat na "Mobilné PC"