MINI ANKETA - Spoľahlivosť notebookov

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
cimo19
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 85
Dátum registrácie: Ne 13. Jún, 2010, 01:55

MINI ANKETA - Spoľahlivosť notebookov

Príspevok od používateľa cimo19 »

Ahojte,

Rozhodol som sa prostredníctvom menšej ankety, spýtať Vás všetkých ktorí vlastnia akýkoľvek notebook aspoň 6 mesiacov na Váš názor ohľadom spoľahlivosti, respektívne aké máte skúsenosti so životnosťou notebookov.

Nakoľko je bez problémov nájsť rôzne výkonové testy notebookov, takmer nikde nenájdete slovo o ich životnosti, či už samotných notebookov alebo samostatných komponentov.

Preto by som rád počul vaše osobne skúsenosti s notebookmi a ako ste s nimi spokojný.

- Popíšte akú značku máte, najlepšie aj model a následne vaše osobné skúsenosti.
- čo sa vám pokazilo, prípadne či ste nemali problém so servisom v záručnej lehote a pod. :-)
Používateľov profilový obrázok
donner
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 603
Dátum registrácie: Po 16. Nov, 2009, 17:01
Bydlisko: Kosice, Praha

Re: MINI ANKETA - Spoľahlivosť notebookov

Príspevok od používateľa donner »

Mal som Acer Aspire 5735Z, ktory bol dokopy asi 5-krat reklamovany. Po asi 4 mesiacoh sa zacal notebook velmi rychlo prehrievat. Po 10min pozerania filmu sa vypol. Reklamacia sa vyriesila vymenou chladica.Za kratky cas zhaslo podsvietenie displeja. Opravili. O 2mesiace sa zase zacal prehrievat, odpadlo jedno pismenko a este daco sa stalo, ale neviem si spomenut. Reklamacia tiez prebehla v poriadku, vsetko opravili. Potom asi o pol roka blbo vsetko, pomaly sa rozpadaval. Nereagovalo dobre tlacitko na zapnutie, poistka na otvorenie sa nezacvkla sama pri zatvoreni. To som opravil sam rozobratim. O mesiac sa zase zacala prehrievat, ale to sme uz ziadali vratenie penazi. Acer nam ponukol dalsi notebook. My sme si mysleli, ze bud zoberieme ten novy alebo nam opravia stary, tak sme povedali, ze chceme ten novy. Ale presiel mesiac od podania reklamacie a nemali sme nic. Tak sme tam isli, spravil sa mensi cirkus a hned nam v datarte vratili peniaze.
Takze tolko k acerom. Neodporucam uz acer, lebo pomaly a postupne sa vzdy rozpadne.
Spoiler: ukázať
CASE: LanCool PC-K58 + Gelid Silent 12 + Nanoxia DX 14
PSU: Seasonic X-750 single sleeved
MB: ASUS M2N
CPU: AMD Athlon 64 X2 4800+ 2500MHz | CPU COOLER: AC Freezer 7 Pro Rev.2
VGA: GIGABYTE GeForce GTX 560 Super Overclock
RAM: 2x2GB Kingston 800 CL5
LCD: acer X192W
HDD: Seagate 1TB 7200.12 ST31000528AS
DVD-RW: LG GSA-H55L
MOUSE: Razer Abyssus + SteelSeries QcK
KEYBOARD: Genius SlimStar 311
OS: Windows 7 Ultimate
ANONYM_a7

Re: MINI ANKETA - Spoľahlivosť notebookov

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

mal som v rukach vselico uz ale vyjadrim sa len k dvom modelom.

prvym je model od HP 12,1 placovy book hp2230- vydrzal toho dost , dokonca mi raz donho natieklo trocha vody a bez problemov, telo siceplastove a vrzgave no dostatocne. mechanika vsak odysla vedlmi rychlo aspon co spominal dalsi majitel . dost mi vadilo rapidne prehrievanie booku pri zvysenej aktivite ktore bolo spojene s brutalnym zbukom ventilatoru.hlavny problem tooto booku bol ten ze cely intake vzduchu ku chladicu bol rieseny uz o ddisku a tahal sa cez celu mobo a cpu heatpipes cize sa vzduch brutalne prehrial hned po prvych minutach zatazenia. Situacia sa rapidne zmiernila po osadeni ssd(referoval sucastny majitel)

lenovo r500- jedny slovom parada. Rock and solid, na power saver rezime uplne nepocutelny, na max zatazi vydava extremne maly hluk.Za vsetko moze fakt domiselne chladenie tore je situovane do jedneho rohu a hotovo. Ziadne sracky a pod. Horcikovy ram drzi book pokope a veru prezil uz vela narazov, padov a podobne. Po predchadzajucom majitelovi mam na spodku dost nepeknu prasklinu ktora sa vsak od vzniku nerozsirila ani o mm. displej je skvely, matny . book je to asi najspolahlivejsi aky som mal v rukach a mozem len odporucit.este spomeniem ze disk je chraneny asi naj ako som kedy videl, ma vytvorenu vlastnu klietku cize ani pri agresivnom triekani po booku nehrozi zeby sa disku nieco stalo.(odskusane:-D ). jedine co ma trapi je stav baterie po 2ch rokoch. na 33% sa proste book uspi a vyhlasi ze batery level critical :rolleyes:
cimo19
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 85
Dátum registrácie: Ne 13. Jún, 2010, 01:55

Re: MINI ANKETA - Spoľahlivosť notebookov

Príspevok od používateľa cimo19 »

Som rad ze sa to tu trochu rozbehlo :dance: Dufam ze casom podobnych prispevkov pribudne este viac, tak sup, sup, nech su tu dalsie prispevky ;)
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: MINI ANKETA - Spoľahlivosť notebookov

Príspevok od používateľa newmi »

no ja mam moj DELL XPS M1330 uz rok a pol a to bol z druhej ruky kupovany. A akurat baterku novu treba a este som 20€ platil za opravu displeja ale to bolo mojou vinou. Inak slape spolahlivo a to s nim dakedy nezaobchadzam zrovna setrne :D V setriacom rezime ho nepocut, na vysoky vykon si obcas zafuci, resp ked je permanentne zatazeny napr hrou tak fuci, ale tak normalne, ziadny velky hluk.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
Curuj
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 185
Dátum registrácie: Pi 10. Sep, 2010, 17:33
Bydlisko: Laugaricio/Brno

Re: MINI ANKETA - Spoľahlivosť notebookov

Príspevok od používateľa Curuj »

prispejem aj ja :)

dva roky mám Toshibu Satellite P200D-120, kupovaný nový, cez známeho. po jednom roku sa na obrazovke objavilo pár vadných pixelov vedľa seba. išiel na reklamačku. po mesiaci sa vrátil, ale obrazovka bola vymenená za inú zlú. čo ma zamrzelo, že si technik neoverí funkčnosť. takže další mesiac. odvtedy funguje. imho, AMD do NB nepatrí, dosť sa to hreje. ale aj tak nie je taký hlučný :) občas treba prefúknuť vetráky (grafika a procák), potom je potichu.
kedže výkonovo sú NB pozadu, tak som prešiel na desktop :cool:
CPU: Intel Core i7 4930K | CPU-COOLER: Noctua NH-D14 | MB: GIGABYTE X79-UP4 | RAM: Kingston HyperX Beast 4x8GB 2133MHz | SSD: Crucial M500 240 GB, OCZ Vertex 2 60GB | HDD: SaMSUNG 1,5 TB + 2TB, WD black 1TB, Seagate 3TB | PSU: Corsait RM850i 80 Plus GOLD | CASE: FRACTAL DESIGN Define R3 (3 x 120mm fan, 1x 140mm) | VGA: ASUS GTX680-DC2T-2GD5 | SPEAKERS: Homemade | HEADPHONES: Audio-Technica ATH-T500 | LCD: 2xHP ZR24w 24" (1920x1200)| KEYBOARD: LOGITECH Wave | MOUSE: Razer DeathAdder Black Edition | OS: MICROSOFT Windows 7 Professional 64Bit
Používateľov profilový obrázok
xsi69
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3601
Dátum registrácie: Pi 07. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: MINI ANKETA - Spoľahlivosť notebookov

Príspevok od používateľa xsi69 »

Budem troska subjektivny ;)
NB mam zatial cca 2 mesiace .

Acer (uz to zle zacina,ja viem) 3820TG , je to najnovsia seria s i5-460m procesorom .
Zatial funguje uplne perfektne a nemal som ziaden velky problem .
Ale daky drobny by sa nasiel :
niekedy sa mi zasekne klavesa , a nezareaguje na lahsie tuknutie mojej priatelky(ja stym problem nemam, ale robi to)
Zastrcka napajacieho adaptera ziskava istu volu , nevytahuje sa , len sa troska kyve .
(neviem ako inac to nazvat , DC-jack +19V zasuvka na NB)
Prepinanie grafik neni to prave orechove , ale funguje to .
Zatial sa mi nepodarilo OC procesor , cez setFSB staci ked zvysim o 1mhz a padne mi system , asi daka ochrana . . .

Teraz dake pozitiva :
Perfektne spracovanie a material , comu odpoveda i vaha a sirka booku .
Vysok OC potencial grafiky(gpu:550@800 ram 800:1300) v 3Dmarku 06 to da okolo 10500 oproti stock : 6800 .
Dobra vydrz , s wifi na polovicnom jase cca 5hod. (net) a pri hrani je to skoro 90minut .

Celkovo som snim moc spokojny a dufam , ze snim nebudem mat problemy .
Mimochodom , ked som kupoval Notas bol Acer prva znacka , ktoru som zamietol .
Neskor som ho drzal v ruke a povedal si , ze je to super .
Pouzivam ho ako mobilnu kancelariu a nahradu stolneho PC a torrent server po nociach , cize bezi 24hod. denne .
Jedine , co mi chyba je moznost pripojenia replikatora portov a interneho 3g modemu.
pokial niekto o niecom vie , napr cez lan,usb alebo wifi(najlepsie) poprosim SS
jedinou podmienkou je aby bezala grafika v mojom NB a nie daka externa . . .

NB zatial hodnotim ako velmi spolahlivy a jedina vec co budem nanom menit je disk , nakolko standardny 640Gb je dost pomaly a nahradi ho bud seagate hybrid alebo cistokrvne ssd .
Zalezi od penazenky :help:
Spoiler: ukázať
PC:
CPU/Cooler: i5-4670K 3,4ghz@4,7Ghz 1,4V + Alpenföhn Brocken 2+XF140
MB: Asrock Z87M-Extreme4
RAM: 2x8gb Crucial Ballistix tactical@2133mhz 10-9-10-24 T1 1,4V
GPU: 1070ti Asus Turboblower
NVME: 512gb VPN100
SSD1: Samsung 860 qvo 512gb
SSD2: Samsung 840 EVO 250gb
SSD3: Hikvision C100 1TB (hot_backup)
HDD: 2x WD RED 3TB RAID 1 v silentmaxxoch (cold_backup)
PSU: Superflower Golden King 550w 80+platinum
CASE: Fractal Arc Mini
LCD: AOC Q3279VWF
Audio: Xonar DX , Microlab B77+solo6c , Fiio X3 64gb , Sony MDR-1R
OS: Win 10
Cooling: 4x120mm fractal silent@350rpm, cryorig XF140@ 400rpm, Enermax tb silence@ 300rpm, SS he01 140x38mm fan @ 400rpm

NB_Personal: HP elitebook 830 G5
CPU: i7 8650u
RAM: 32gb
GPU: Intel 620
SSD: 1tb nvme
LCD: fHD sureview 120hz
LTE: áno

NB_Work: HP elitebook 840 G5
CPU: i7 8650u
RAM: 32gb
GPU: Intel 620
SSD: 512gb nvme
LCD: fHD
LTE: áno


Phone: Xiaomi mi8 128gb weekly rom
Používateľov profilový obrázok
panasonic650
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1329
Dátum registrácie: Ut 13. Jan, 2009, 23:24
Bydlisko: Bratislava

Re: MINI ANKETA - Spoľahlivosť notebookov

Príspevok od používateľa panasonic650 »

No ja mam Asus EEE PC 1000HE 1.5r . Posluzil mi velmi dobre a este dnes ma super vydrz na baterku (nemeral som davno). Jedine co mi odislo (aj to nie uplne) je reprak. Akosi sa po chvilke sam vypne. Pouzivam ho dlhodobo a intenzivne na Skype. Mozno preto aj ked nevidim dovod. Narocnejsie veci nezvlada,predsa je to len atom a tak vetracik nejak ani nevnimam ze by fucal.

SONY VAIO CS21S/P ... ja ho nepouzivam ale dcera a z toho co som videl tak huci ako blazon a hlavne meni otacky a to je strasne pocuvat. Pritom sa na nom nic okrem netu neroby. Taktiez pouzitie skypu je cele zle... Kamera o nicom, zvuk cez mic o nicom a to kvilenie ventilatora tomu dava este eztra stiplavu prichut :)

Predtym Toshiby Tecra M a cislo... 2 a posledna tusim 10. Nemal som nikdy ziaden problem. Snad jedine panty na starsej sa zlomili. Ale to bol NB co bol denne vlaceny hore dole po cestach necestach...
Spoiler: ukázať
[PC] WinXP Home ENG CPU: C2D E8200 2.66GHz RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: ASUS P5KC GPU:SAPPHIRE Radeon HD 3450 256MB HDD: Samsung SpinPoint F1 750GB HD753LJ PSU: Seasonic S12II 430W CASE: Thermaltake SOPRANO silver VB1000SNS LCD: 22" LCD Samsung 2243BW silver
[NB0] Asus EEE PC 1000HE Black WinXP Home SP3
[HTPC] Win7 Ultimate ENG CPU: AMD Athlon II X4 600e RAM: 2x1GB CORSAIR TWINX XMS2 800MHz PC6400 CL4-4-4-12 MB: GIGABYTE MA785GM-US2H GPU: on board HDD: 1000GB PSU: SEASONIC S12II-330 Bronze CASE: ANTEC Fusion Remote Black TV: Panasonic TX-P42G15E Tuner: TechniSat SkyStar HD2 + CI slot
http://www.buzzle.com/articles/mongoose ... e-pet.html
Používateľov profilový obrázok
kajo873
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 27. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Trakovice (okres Hlohovec)

Re: MINI ANKETA - Spoľahlivosť notebookov

Príspevok od používateľa kajo873 »

ASUS F3Ka- tento notebook mám už 4roky. Na začiatku bol dosť hlučný. Po trištvrte roku mi prasklo šasi vpravo pri klávesnici a začal odpadať rámik okolo Touchpadu. Poslal somt o nareklamáciu a vrámci záruky mi vymenili nové šasi. Ked sa vrátil z opravy čuduj sa svete vrtulku nebolo počuť a o nej som im pri reklamácii nič nevravel. Odvtedy s notebookom žiadny problém a aj vrtulka je tichučko. Pánty májú už dosť velkú volu ale dosť často ho otváram a zatváram, takže sa nečudujem. Batéria je tam ešte od novoty a vydrží okolo hodinky. A to som tam vymenil 2x2GB ram 800MHz namiesto 2x1GB 667MHz.
Som snim velmi spokojný, je to moje zlatíčko :good:

Fujicu-siemens Esprimo mobile V5545 - tento notebook som kúpil starší na inzerát. Ten čo mi ho predával ma troška oklamal že je v 100% stave. Vyzerá že mu padol, lebo je prasknutý roh šasi. Displaj blikal, pásiki chodili krížom ale ked som zatlačil na jendo miesto prestalo to. Ďalej sa dosť prehrieval a vypínal sa. Tak som ho nakomplet rozobral a naspeť poskladal. Displej odvtedy nebliká. V chladení bol problém taký že ten od koho som ho kupoval tak ho rozoberal a pod chladič namiesto teplovodivej pasty dal gumenný silikón :hysterical: .Odvtedy sa ani neprehrieva ani nevypína.
Takže s tímto notebookom až na počiatočné problémy som velmi spokojný. Chladenie takmer nepočutelné, šasi je celkom kvalitné. Pánty držia vynikajúco. Batéria ako som ju už kúpil je v dezolátnom stave - 15minút.

ASUS X59Ls - priatelka si kúpila tento notebook a pred vianocami jej vypršala záruka. Tento notebook má tiež pekné a pevné šasi a pánty držia dobre. Notebook sa velmy hreje a chladenie je aj v klude velmi hlučné a v záťaži pripomína pustený vysávač zatvorený vo vedlajšej miestnosi. Ďalej má nešťastne riešené napájanie - zozadu vstrede. Takže ked ho priatelka pokladala nechytala kábel a vždy ho položila na koncovku ktorá sa časom dolámala a moc sa prehrievala. Tým sa poškodila aj koncovka v notebooku, lenže bohužial na to sme prišli až tesne po skončení záruky. Som sa dozvedel že pozáručná oprava by vyšla okolo 300€ (lebo sa stym nejedujú a vymenia rovno celú dosku). Ďalej na nom strašne blbnú repráky. Škŕkajú a občas vypadne jeden občas druhý. Webkamera je ta odnovoty manomtovaná doel hlavou. Nijak sa mi ju nepodarilo softverovo nastaviť aby pri volaní cez skype bol obraz normálne.
Batéria vydrží tak do hodinky.
Po tomto notebooku budem zvažovať či nabudúce kúpim ešte asus. Toto je hrozný model.
Používateľov profilový obrázok
flanker
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3123
Dátum registrácie: Pi 23. Máj, 2008, 20:43
Bydlisko: Brno, ČR

Re: MINI ANKETA - Spoľahlivosť notebookov

Príspevok od používateľa flanker »

ASUS G51J - 4 měsíce :). Spokojenost-pevná šasi, jen horní víko se lehce při tlaku prohne, skvělá klávesnice, výkon je u G série vždy nadstandartní (i když G51J již není dávno novinkou). Minusem je díky notebookovému určení (herní) jeho váha a tím pádem mobilita. Naštěstí ho nosím když je potřeba v batohu na zádech a tam těch pár kil snesu :). Druhým minusem, za který však ASUS jako výrobce nemůže je jeho výdrž na baterku. Přeci jen, core i7 720 v mobilním provedení a žravá GTX260M nejsou určeny pro spořivý provoz :hysterical:
Celkově vzato však spokojenost :)
i7-5960X, i7-6700K, i7-4770K, i7-3770K, FX-9590, FX-9370, FX-8350, FY-8320,FX-8150,FX-8120, A10-7870K, A10-7850K,A10-6800K, A10-5800K, A8-5600K, A8-3870K@3740 MHz, A8-3850, AMD Phenom II x4 980 BE, AMD Phenom II x4 975 BE, AMD Phenom II X6 1100 BE@4314 MHz,Phenom II x6 1090T BE, Phenom II x4 970 BE, Phenom II x4 965 BE C3,AMD A64 x2 4600+ EE,AMD Phenom II X2 560 BE@4000 MHz, Athlon 64 3200+/ 3000+ (939/s754), Intel i7-3930K, Intel Core i7 980X@4550 MHz, core i7 2600K@4950 MHz, :-)
Používateľov profilový obrázok
Maniak-007
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1107
Dátum registrácie: Po 29. Nov, 2010, 21:45
Bydlisko: Kolárovo

Re: MINI ANKETA - Spoľahlivosť notebookov

Príspevok od používateľa Maniak-007 »

Lenovo T400
Paráda book, zopárkrát padol, nič mu nie je. Baterka drží veľmi veľa, vynikajúce parametre a ešte suprovejšia konštrucia. Radosť na ňom makať.

HP Probook
Hnus, odpad, bordel! Starší typ s x2 AMD, pekáč jak sviňa, všetky otlačky sa na ňom ukazujú, mastnota. Pomalý BIOS, baterka po 4 mesiacoch vypovedala službu. HP sucks!

Asus (všeliaké možné série)
Zlatá stredná trieda (tie od 380 - 750€), pomerne kvalitne spracované, baterka je tiež priemer. Slušné booky za tú cenu.

Toshiba
Satellite: Ak s AMD, tak sa to proste nedá. Klávesnica sa odlupuje, pečie, prehýba sa... U Inteláckych (drahších) som to až tak nepostrehol, ale nie som si istý ani tam kvalitou...

Dell
Zatiaľ skúsenosť len so Studiom, čo mal vadnú grafiku (17.3", 4570). Baterka v ňom dobre že nelietala (9 cell), ale zato 4.5 hod pri filme držala. Ak Dell pôjde od kúpy dobre, je malá šanca, že pôjde na reklamáciu.

Zvyšok mi veľmi nestojí za slovo, škoda energie na písanie.
Spoiler: ukázať
Všetky mnou ponúkané počítače, notebooky, príslušenstvo a náhradné diely na predaj tu: http://bit.ly/2jaJxfw
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Re: MINI ANKETA - Spoľahlivosť notebookov

Príspevok od používateľa jararak »

IBM r51, konstrukcia podobna bojovemu tanku, za 4 roky co ho mam bateria stale vydrzi este hodinku a nieco (book ma cez 6 rokov). disk je stale povodny 40gb, mal som 120gb disk ale bohuzial odisiel do vecnych lovist, taktiez 2gb ramky slape odkedy som ich zakupil. Bohuzial v mojej nepritomnosti niekomu doma padol a jeden pant je naprasknuty cize momentalne ma LCD vykyv asi 3mm a taktiez na jednej chatovej akcii niekto zakopol o audio kabel cize skuchadlovi port je troska rozkyvany a treba sa s tym troska hrat. Na druhu stranu notebook ma nabehanych x hodin, bol so mnou 2 mesiace v nemecku a jeho vykon stale staci hoc je tam len jednocorove centrino. Momentalne si uziva dochodok v dockine a sluzi ako x-ty pocitac doma.

Dell Latitude d830 - je to moj sluzobny notebook, mam ho rok a pol. Bola menena baterka, klavesnica (moja robota), prasknute sasi, zlomena nozicka na pcmcia kartu. Neviem kde sa mu to stalo, Stale je v mekej taske no co narobim. To uzasne magneziove telo je sice pekne, avsak skuste prist v zime z prechadzky a potom si ho polozte na nohy (Odmrznu vam vajcia xP. Celkovo book maka a ma snad vsetky konektory ktore ma mat. Povodna baterka po roku nevydrzala uz ani 2 hodiny, vymenil som za novu a ani ta po 4 mesiacoch nieje co byvala, ked dam 5 hodin tak vela - nova da tesne pod 7. Je to pracant.

Poskulujem momentalne po nejakom ultramobilnom tablete ktory bude mat linux/windows ktory by som vyuzil do skoly bud lenovo 10s3t alebo ausus eee140t, uvidime co pride.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: MINI ANKETA - Spoľahlivosť notebookov

Príspevok od používateľa newmi »

Mam cca treti den v rukach sluzobne Lenovo R61. Daco uz ma nabehane ale neviem kolko, som ho takpovediac "zdedil" :) Tazke to je jak hovado ale konstrukcia vyzera byt pevna. Aj ked, prave som objavil malu prasklinu pod tlacitkami touchpadu. Dost huci uz a rapoce vetracik (mozno by bolo treba prefuknut len). Klavesnica je OK ale na tu na DELL xps M1330 sa ani omylom nechyta. Baterka vydrzi cca 2,5h. Vykonovo stiha ale len kvoli tomu, ze tam ma XP, inak by to chcelo viac RAMky (2GB uz prestava stacit). Paci sa mi ta mala lampicka na hornom veku displeja ale to je myslim u Lenova tejto rady standart (aj x-kova rada to ma resp mala). Ked to ale vsetko porovnam s mojim DELL XPS M1330, tak DELL vyhrava na celej ciare, proste mi viac vyhovuje. Ono ja beriem notebook ako PC ktore sa ma fakt prenasat, nie len setrit miestom na stole a preto vaha hra u mna dolezitu ulohu. Este ked mozem porovnat R61 a staru IBM X31, tak este aj ta X31 mi konstrukce viac vyhovala, proste bola mensia, lahsia, skladnejsia a pevnejsia.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 868
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: MINI ANKETA - Spoľahlivosť notebookov

Príspevok od používateľa Muhyng »

Dell Studio 1735
za chvilu bude mat tri roky. Celkovo sa na nom vyskytli tri zavady:
1. cca po troch mesiacoch prestal spravne pracovat (nefunguju dotykove klavesy (ovladanie hlasitosti...); vynechavaju pismena a cislice, ked normalne pisem (musim pisat veeelmi pomaly); ventilator sa toci najvyssou rychlostou a huci aj ked nic nerobim a
nastavena je schema napajania "usporny rezim"; ked dlhsie podrzim klavesu, nic sa nedeje (nenapise sa vela pismen...); notebook sa niekedy sam od seba vypne (asi suvisi s bodom 3) a zlym vyhodnotenim teploty; kedze nefunguju multimedialne klavesy, neda sa z mechaniky vybrat CD s diagnostickym programom...)). Poruchu sposobilo pokazene tepelne cidlo alebo nieco povodne, riesene vramci NBD vymenou zakladnej dosky kus za kus technikom firmy Dell.
2. cca po 18 mesiacoch sa zlomila jedna klavesa. V ramci zaruky Dell poslal novu s tym, ze si ju mame vymenit sami. Aj s pomocou tu na fore sa operacia podarila.
3. teraz odisiel adapter. kedze notbuk uz v zaruke nie je, komunikacia s Dellom je mimoriadne obtiazna. Service tag uz je nanic, dovolat sa tam neda (mozno hej, ale ak by som mal hodinu cakat na telefone, to uz mam nasetrenu polovicu ceny adaptera...) a na mail zatial nikto neodpovedal...
4. zavada ako taka to nebola, ale musim spomenut zle ovladace, ktore sposobovali problemy so zvukovou kartou, co sa vyriesilo az po komunikacii s technikom, ked mi poslal link na stiahnutie najnovsich ovladacov.

Osobne ma tato skusenost utvrdila v tom, ze moznost opravit si pocitac sam z bezne dostupnych (aj cenovo) komponentov bez toho, aby som bol zavisly na dalsej firme/osobe je minimalne tak dolezita ako tzv. mobilita
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: MINI ANKETA - Spoľahlivosť notebookov

Príspevok od používateľa newmi »

DELL D620

Tak mam doma dalsi kusok. :) Skvely aj ked uz postarsi notebook. Pouzival sa cca 3roky vo firme a ku mne sa dostal za zostatkovu cenu. Je vo velmi dobrom stave. Vlastne nasiel som na nom len 3 chybicky.

1. displej nedrzi pevne, ma par stupnov volu, cize ak pohnem s notebookom, trocha sa veko displeja zakyve
2. na displeji je cca 3 mm dlha 1 mm siroka cierna ciara, zda sa, ze je to len nejake znecistenie ale skor su to asi mrtve pixely
3. ked si ho polozim na kolena, tak je velmi ale velmi horuci zospodu.

Inak konstrukcia je az na to veko pevna, skvela klavesnica (este som nemal v ruke DELL, ktory by nemal super klavesnicu). Baterka este vydrzi solidnu hodku a pol, takmer 2. Co sa tyka hluku, tak samozrejme v idle je tichucky a v burne huci tak primerane vykonu, ktory podava. Zaujimave je, ze aj ked ma len 1GB RAM a win xp, je sviznejsi ako Lenovo R61, aspon zatial, uvidim casom ked este nejake programy donho popridavam :-D. Ak ma niekto hlboko do vrecka a nema na novy book, nepotrebuje sa hrat, odporucam v bazare zohnat tento book (videl som ho za cca 180€) :good:
Naposledy upravil/-a newmi v Ut 19. Júl, 2011, 17:09, upravené celkom 5 krát.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438

Návrat na "Mobilné PC"