Nokia N8

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Nokia N8

Príspevok od používateľa HellAngel »

rozpisovat vyhody a nevyhody to by bolo na dlho. Staci si najist clanky o tom na nete je ich celkom dost. Ale na druhej strane je to uhol pohladu. Kazdemu z nas vyhovuje nieco ine. Symbian straca hlavne z hladiska vyvoju. Casto zamrzal, padal . Vyvoj aplikacii oproti ostatnym OS je slaby. Problem je v tom ze Nokia uz nedokazala moc zaujat vyvojarov na tuto platformu a vacsina z nich prechadzala budto k iOS alebo k androidu. POviem to zjednodusenejsie, predstavte si iphone alebo androidovy telefon bez marketu a bez toho mnozstva aplikaci, bol by to len polovicny vyrobok.
Symbianove telefony ale zabila sama Nokia a to rozhodnutim prejist na WP7, symbian este sice bude ale podla ich planu do 3 rokov sa prestanu s tymsto systemom telefony vyrabat. CO ma za nasledok odchod vyvojarov z tohto OS, tym padom menej novych aplikacii a to vsetko ma za nasledok mensiu atraktivitu pre samotneho kupcu. Pretoze ja si nebudem kupovat telefon na ktory nevyjde update, ziadna poriadna aplikacia. A protim stacilo uz len tak malo a symbian sa mohol nastartovat znova. Predajnost N8 je jasnym dokazom ze aj symbian este nieco dokaze povedat, ale treba na nom stale makat. :red:
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Nokia N8

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

nokia ma ovi shop..ci nieco take..ja ak som nieco hladal,tak som nasiel vsetko co som chcel,nezda sa mi ze by toho bolo malo...

jedinu "nevyhodu" vidim len v tom,ze android je krajsi na oko,nova geek moda,alebo nieco take,ale o praktickosti oboch systemov by sa dalo polemizovat dlho :)
nokia sa zabila podla mna tym,ze zacala davat low hardware do svojich highend masiniek (n97...)
Používateľov profilový obrázok
Pixel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 896
Dátum registrácie: Št 23. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Liptovský Hrádok

Re: Nokia N8

Príspevok od používateľa Pixel »

N97 = fail ubohy hardware . Symbian nepotrebuje moc silne zelezo pre svoj beh ale N97 mala co robit .Stacilo mat trocha viac aplikacii nainstalovanych v systeme a fon siel jak spomaleny film. Pritom neponukol nic svetaborne za tolke peniaze . Fotak priemerny display klasika TFT vstavany prehravac si neda rady s nicim inym ako MP4 ....
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Nokia N8

Príspevok od používateľa HellAngel »

to je fakt ze Nokia dvala low end HW do top modelov. Myslim ze N97 je dokaz toho ako sa da top model odfajcit.
Ano ma OVi ale to je v plienkach, najdes tam vecicky co potrebujes ale nie je toho vela, oproti inym marketom sa to neda ani porovnat. Ale to ako som pisal je to zhol pohladu, nie kazdy potrebuje kopu programov a dostacuje mu to co je na OVi + zdarma navigacia. Ja som tiez nazoru ze takto odfajcit symbian je skoda. s prichodom N8 bolo vidiet ze Nokia vie urobit telefon, dokonca aj suport bol dobry,dlho sa ani necakalo na 1 balicek aktualizacii. len aky vyvoj a buducnost symbianu uz nie je. Nokia ho odklada a venuje sa skoro na plno WP7.
NB: Asus ROG Strix G16
ferdoo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2011, 13:53

Re: Nokia N8

Príspevok od používateľa ferdoo »

ahojte vlastni tu niekto n8 ja som si ju kupil pred tyzdnom v cesku a na moje prekvapenie trpi displej odtienom slabo do fialova pri prechode do sedej slabo ciernej atd... dost ma to nahnevalo ze sa to moze stat pri mobile za 10 000kč (400€) :furious2: :x ale inak max spokojnost os mi nepadol ani raz vsetko funguje plynule ziadne mrznutie atd aplikacii je viac nez dost staci hladat.. fotky a video to je luxus. rozmyslal som aj ze kupim dake htc,samsung ale n8 vyhrala ci vydrzov baterie dizajnom a hlavne velkostov tehlu nemam za potrebu nosit vo vrecku (nechcem nikoho tymto urazit to je len moj nazor) :-)
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Nokia N8

Príspevok od používateľa CageJ »

ferdoo napísal:ahojte vlastni tu niekto n8 ja som si ju kupil pred tyzdnom v cesku a na moje prekvapenie trpi displej odtienom slabo do fialova pri prechode do sedej slabo ciernej atd... dost ma to nahnevalo ze sa to moze stat pri mobile za 10 000kč (400€) :furious2: :x ale inak max spokojnost os mi nepadol ani raz vsetko funguje plynule ziadne mrznutie atd aplikacii je viac nez dost staci hladat.. fotky a video to je luxus. rozmyslal som aj ze kupim dake htc,samsung ale n8 vyhrala ci vydrzov baterie dizajnom a hlavne velkostov tehlu nemam za potrebu nosit vo vrecku (nechcem nikoho tymto urazit to je len moj nazor) :-)
Pokial dobre pamatam, je to chyba a da sa reklamovat...
ujo MateSo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1980
Dátum registrácie: Št 24. Júl, 2008, 17:14
Bydlisko: Bratislava

Re: Nokia N8

Príspevok od používateľa ujo MateSo »

ferdoo napísal:ahojte vlastni tu niekto n8 ja som si ju kupil pred tyzdnom v cesku a na moje prekvapenie trpi displej odtienom slabo do fialova pri prechode do sedej slabo ciernej atd... dost ma to nahnevalo ze sa to moze stat pri mobile za 10 000kč (400€) :furious2: :x ale inak max spokojnost os mi nepadol ani raz vsetko funguje plynule ziadne mrznutie atd aplikacii je viac nez dost staci hladat.. fotky a video to je luxus. rozmyslal som aj ze kupim dake htc,samsung ale n8 vyhrala ci vydrzov baterie dizajnom a hlavne velkostov tehlu nemam za potrebu nosit vo vrecku (nechcem nikoho tymto urazit to je len moj nazor) :-)
mal som N8 a stastne predal, nikdy viac, mam e7 doma na policke a cakam na new verziu softu, pomala jak svi.a, lcd niekedy nereaguje, atd. prvy tyzden wow, super, po mesiaci rychlost padla na 40 percent, lcd zamrza, foto kvalita des, zrusim hovom a 5 sekund este svieti na lcd... pokial sa resetne a nanovo vsetko nastavi ide fajn, chvilu... a to nekomentujem emailovu komunikaciu ktorej pri synchronizacii doslovne cca po 2 tyzdnoch zaje.ava. ale to su muchy n8,e7, dakej c neviem kolko, telefony pjekne, softwareovo nedotiahnute, mali do nej radsej narvat stary symbian co je e72 a vsetko by bolo fajn, grafika onicom ale funkcny.
Este postreh, E7 ma neporovnatelne lepsi lcd ako n8.
Nech ti sluzi :D
PC> Asus X99-E WS, 5960x@4.7, 32GB/2400, 2xTitanX, Corsair ax1500i
ferdoo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2011, 13:53

Re: Nokia N8

Príspevok od používateľa ferdoo »

ja som zatial nepostrehol ziadny s tvojich problemov vsetko funguje az na ten displej a fotky to aj mne robilo dake cudne az ked som strhol tu foliu na fotaku tak to bol rozdiel .... mozno si len natrafil na zly kus
ujo MateSo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1980
Dátum registrácie: Št 24. Júl, 2008, 17:14
Bydlisko: Bratislava

Re: Nokia N8

Príspevok od používateľa ujo MateSo »

vadny kus nie, konzultoval som to so znamim co je pri zdroji priamo v nokii, je to ich vlastnost :wallbash: caka sa na new soft ze ten by to mal vraj vychytat... dufajme
PC> Asus X99-E WS, 5960x@4.7, 32GB/2400, 2xTitanX, Corsair ax1500i
ferdoo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2011, 13:53

Re: Nokia N8

Príspevok od používateľa ferdoo »

myslis pr 2.0 (anna) ? vraj tam ma byt vela zmien aj rychlejsi system no kazdopadne zajtra idem s telefon do kamenneho obchodu mam 14dni lehotu na vratenie produktu ak sa snimi dohodnem aby mi vymenili kus za kus tak vyriesim tak ked nie berem peniaze a idem priamo do nokie v prahe kupit s dobrym displejom :laugh:
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Nokia N8

Príspevok od používateľa Snake »

ja byť tebou, tak by som od Nokie už nič nekupoval, mám známeho ktorý má už tretiu N8čku lebo je tvrdohlavý jak puk...viac ten telefón má na RMA než vo vačku :/





.
ujo MateSo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1980
Dátum registrácie: Št 24. Júl, 2008, 17:14
Bydlisko: Bratislava

Re: Nokia N8

Príspevok od používateľa ujo MateSo »

ked pojdes do predajne nechaj si predviest aj e7 a n8 vedla seba, ake maju lcd, potom pochopis rozdiel, n8 foto fajn, e7 ble ble :wallbash:
PC> Asus X99-E WS, 5960x@4.7, 32GB/2400, 2xTitanX, Corsair ax1500i
ferdoo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2011, 13:53

Re: Nokia N8

Príspevok od používateľa ferdoo »

ja ostanem pri n8 :) tu je ukazka mojho displeja http://imageshack.us/photo/my-images/840/mobce.jpg/ inak displeje vraj dodal nokii samsung tak chybu by som aj tam hladal :E
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Nokia N8

Príspevok od používateľa HellAngel »

pracoval som s 2 N8 a obe v poriadku. mne sa ten telefon paci. na to na co je urceny je plne dostacujuci + jeho vybava patri rozhodne k spicke. Symbian je sice najvacsia slabost ale som zvedavy na PR3.
btw: problem s dislejmi mal aj ufo4 a teraz ho ma aj SGS II. Ono pokial bez probleov uznaju reklamaciu tak problem nevidim.
NB: Asus ROG Strix G16
ferdoo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2011, 13:53

Re: Nokia N8

Príspevok od používateľa ferdoo »

reklamovat to urcite nejdem kupoval som to cez eshop takze do 14dni to mozem vratit ale mozno sa snimi dohodnem na vymene kus za kus ked nie berem s5 peniaze a pojdem do nokie a skusim aj 20telefonov len nech najdem ten funkcny :laugh: inak cital som po nete ze boli aj take pripady ze chlapik dal mob na rma a dali mu displej s rovnakov chybov :hysterical: a este aj doskriabany krit takze nie rma nemusim :-)

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"