pracovný notebook HP ProBook 4540s

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
pindiq
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice,Staré mesto

Re: pracovný notebook

Príspevok od používateľa pindiq »

zhrnul si to veľmi pekne, len nech slúži :good: podobné dojmy som mal z Lenova :) škoda len tých porúch..
Lenovo ThinkPad Edge E520 (i5 2430M,4GB RAM,HD6630m,500GB HDD)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: pracovný notebook

Príspevok od používateľa Snake »

- 7200 ot disk mam ja v EB a neni to bohviečo
- záleží ako si nastaviš HPPA, ten ti vie pekne regulovať zariadenia, ty asi nemáš ani ALS
- ProtectTools je najvacsia blbost na svete, nepouzivam, ale CompuTrace mam predplateny, kedze mam v EB aj GPS/AMT/vPro, zide sa to.
- HP_TOOLS tam je DayStarter a Quickweb (ked mas vypnuty ntb tak stlacis ikonku webu a nabehne ti rychlo linux)





.
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 868
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: pracovný notebook

Príspevok od používateľa Muhyng »

Otazka - ako tie "tools" sprevadzkovat? Na spustenie asi sluzi button s piktogramom zemegule, ale ked ho stlacim (pri vypnutom notebooku), nic sa nedeje...
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: pracovný notebook HP ProBook 4540s

Príspevok od používateľa Snake »

V uefi zapni quickweb





.
tommikcz

Re: pracovný notebook HP ProBook 4540s

Príspevok od používateľa tommikcz »

Ahoj,
v blízké době plánuji zakoupit notebook a Probook 4540s mi celkem padl do oka. Chtěl bych se satyr_ika zeptat, jak je spokojen s pevností šasi - kroutí se při chycení za roh? Když jsem si jej narychlo prohlížel v obchodě, tak se notebook docela hustě prohýbal (přecijen je to konstrukčně plasťák).

Ventilátor by se možná mohl dát vypnout v biosu. Měla by tam být položka podobná "Keep fan always on", většinou bývá při zakoupení zaškrtnutá.

Jinak pokud by byl čas kouknout na teploty v klidu a v zátěži (třeba přes SpeedFan), byl bych moc vděčný :).

Díky a ať ti notebook dobře slouží ;-).
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 868
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: pracovný notebook HP ProBook 4540s

Príspevok od používateľa Muhyng »

Ahoj,

co sa tyka pevnosti - vela notebookov mi rukami nepreslo, ani tento nie je moj ale manzelkin :) takze neviem, ci to viem spravne zhodnotit. V kazdom pripade som ho uz jednou rukou za roh zdvihal. Trosku sa ohne, ved ma 2.5kg a neni z jedneho kusa hliniku ako Apple, ale nezda sa mi to vobec tragicke. Ale aj ked ho dviham jednou rukou, snazim sa ho podopriet prstami co najviak ku stredu. Nic zatial nevrzga, som zvedavy, kedy zacnu povolovat panty... Napr. spominany Dell (bol sice 17'') by som sa takto dvihat neodvazil :)

S ventilatorom neplanujem robit nic, ten zvuk naozaj nie je rusivy, pocut ho asi len ked je v izbe ticho (v noci), ale klikanie mysky je ovela hlasnejsie.
Jinak pokud by byl čas kouknout na teploty v klidu a v zátěži (třeba přes SpeedFan), byl bych moc vděčný .
Nie je na to nejaka utilita priamo vo windowse? Pripadne nieco, co sa nemusi instalovat? Nechcem jej tam zbytocne instalovat co netreba, podla hesla nepichaj do hovna, nech nesmrdi. Zo zaciatku totiz ten windows dako zmatkoval, nezdal sa mi velmi stabilny. Musel som ho nainstalovat znova. Aj potom sa mi ale zdal nejaky spomaleny, tak som nahodil Win98 look.
Používateľov profilový obrázok
r1z1ko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: St 06. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: pracovný notebook HP ProBook 4540s

Príspevok od používateľa r1z1ko »

Ja som na /tunajšie odporúčanie/ tiež kúpil sestre 4540s, síce s najnižšou konfigucáciou /Celeron B840/ (35W TDP)
čo sa týka ventráka tak ten je tichý, o reguláciu by som sa nestaral...nezhlučný nieje ale že by rušil sa nedá povedať...Proste keď je úplne ticho tak je počuť ale napr. keď máš na pozadí TV ticho zapnutú tak to nepočuť...čiže toho by som sa nebál, jedine že by si bol nejako chronicky alergický čo i len na malé šuštanie :laugh: V záťaži (beriem hru) ten vetrák fúka rovnako, čiže keď máš napr. zvuk zapnutý tak to nepočuť taktiež...Teploty v záťaži (tiež hra) nepresiahli 62st. Vetrák sa zrejme rozkokoší až keď pôjde do tuhého(keď nebude mať dobré sanie a pod)

Prehýba sa len minimálne ako tu bolo písané, o to by som sa nebál, dosť sa prehýba zatvorené veko displeja (asi problém u každého ntb)...proste nepokladať na to nič čo by ohlo ten hliníkový (veľmi tenký) kryt, ale to nieje vada, len proste niekto je zvyknutý aj knihy ukladať na ntb :facepalm:

V rámci ceny myslím veľmi slušný ntb, tichý, dobre spracovaný, super prístup zospodu, baterka parádna ...displej, no ten by som na multimédia neodporúčal, predsa len je určený na prácu cez deň, kde jeho negatívna nebijú do očí(pozorovacie uhly a pod).
CPU: Intel E8200 @3.2Ghz/1.1V - Freezer 7Pro «|» MB: ASUS P5K SE «|» VGA: GB 4850 «|» HDD: M4 64GB, SAMSUNG F1 1TB «|» RAM: OCZ 2x1GB 800Mhz Special Ops Edition+ 2x1GB red A-DATA «|» Mechanika: 1, NEC DVD-RW ND-3540A 2, SAMSUNG DVD-RW SH-S203P «|» Mouse: Logitech MX518 «|» Monitor: Benq G2222HDL «|» Headphone: Sennheiser eH 250

Návrat na "Nákupná poradňa"