Digitálna zrkadlovka max.700€

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
overlordslovak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 343
Dátum registrácie: Ne 08. Jan, 2012, 23:02
Bydlisko: Huncovce

Re: Digitálna zrkadlovka max.700€

Príspevok od používateľa overlordslovak »

viem viem...ale mne proste na tieto ucely a moje potreby sadne toto :D diki v kazdom pripade
i7
Používateľov profilový obrázok
Nightlight
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1065
Dátum registrácie: Št 06. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: Digitálna zrkadlovka max.700€

Príspevok od používateľa Nightlight »

Aj ked to vyzera, ze si sa uz rozhodol... Mozno by stalo za to zvazit aj nejake mirrorless riesenie. Napr. ja by som ti odporucal Samsung NX300.
Ak tak velmi chces zrkadlovku, potom by som na video radil 650D. A57 tiez nebude zla volba, ale bude podla mna horsia na interiery.
okrujko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1449
Dátum registrácie: St 06. Jan, 2010, 19:15
Bydlisko: Sabinov

Re: Digitálna zrkadlovka max.700€

Príspevok od používateľa okrujko »

vidim, ze je tu docela dobry "rozruch" a debatka :) zaujalo ma porovnanie, ze Sony ma lepsie video ako Canon 650D, teda konkretne na moje potreby, pravdepodobne budem vyberat nejake zrkadlo alebo mirrorless na reportazne video, teda reportaze atd...zatial som v tom, ze idem do 650D alebo EOS M, kvoli STM ostreniu a objektivom, primar teraz hra asi EOS M s 18-55 STM, hoci iba 3,5-5,6, no je tam pancake 22mm f2,0 STM, co je zaujimavy obejtiv hlavne na reportaz, kedze som blizie pri cloveku a svetelnost na interier je super, cip tam je z 650D a vnutornosti sa dost podobaju tym v 5D Mark III...cela zostava s obidvoma objektivmi vyjde na cca 900€, co asi inde taku kombinaciu nezozeniem, ci? ako je na tom Sony a video, ostrenie, svetelne objektivy? nejaka kombinacia v tej cene?
vdaka :good:
Dell E5470
Xiaomi Redmi Note 4
Edifier S330D
Používateľov profilový obrázok
pipo137
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6414
Dátum registrácie: Ut 08. Feb, 2011, 17:28
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Digitálna zrkadlovka max.700€

Príspevok od používateľa pipo137 »

No, ako tu bolo vyššie spomínané, za tú cenu ti Canon (ani Nikon) neponúkne ani zďaleka toľko funkcií ako to Sony, ale realita je aj tak taká, že z globálu je celkový výstup (foto/video) z takej 650D ďalej ako z toho Sony.
Čo sa týka výberu 650D a M, tak by som volil 650D, alebo prichádzajúci 700D (pri live view, teda aj pri videu vie ešte lepšie ostriť, je v ňom druha generácia toho hybridného snímača). Jedine že fakt potrebuješ fakt to menšie telo pri tom M-ku ;)
DESKTOP MB: MSI B450 Gaming Pro Carbon AC CPU: AMD Ryzen 5 5600 + Nocua NH-D14 Black RAM: Patriot Viper Steel 2x8GB @ 3600MHz 14-16-16-16-36 1T GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX580 8GB @ 1500/8900MHz SSD: Samsung 970 EVO 500GB + Crucial M4 256GB PSU: EVGA SuperNOVA G2 750W Case: Projekt "R4R" - Fractal Design Define R4 Monitor: Dell U2415 OS: Windows 10 Pro 64bit SK Mouse: Cyborg R.A.T. 7 Mouse Pad: A4tech Bloody B-081 Keyboard: Microsoft SideWinder X4
HTPC MB: MSI Z77 MPOWER CPU: Intel Core i7 3770K @ 4,0GHz + IHS mod + Noctua NH-D15 RAM: Crucial Ballistix Tactical LP 2x8GB @ 2000MHz 9-9-9-27 1T GPU: Intel HD4000 SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: 5x WD Red (20TB) Sound card: Asus Xonar Essence STX TV: LG OLED65CX + Xiaomi Mi TV Box S
Smartphone: Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi MiNote Pro
okrujko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1449
Dátum registrácie: St 06. Jan, 2010, 19:15
Bydlisko: Sabinov

Re: Digitálna zrkadlovka max.700€

Príspevok od používateľa okrujko »

nepotrebujem mensie telo, ale v kombinacii s tymi objektivmi mi to pride super za tu cenu, vzhladom na pomer cena/vykon...za 700D by som dal viac a + k tomu objektivy...je tam nova 18-55 STM, alebo 40 f2,8 STM, ktora je fajn, ale 40 moze byt daleko a 2,8 je predsa viac ako 2,0...takze je to aj o tom...hoci aj fotky s tym budem robit a 650D by na to bolo asi lepsie...
Dell E5470
Xiaomi Redmi Note 4
Edifier S330D
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Digitálna zrkadlovka max.700€

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> realita je aj tak taká, že z globálu je celkový výstup (foto/video) z takej 650D ďalej ako z toho Sony.

preco ? Ak "dalej" myslis "lepsi", tak sa uplne normalne pytam preco, na zaklade coho je ten Canon kvalitnejsi. Co ma lepsie. Akym sposobom si to posudil lebo zrovna nemam dojem ze so Sony mas prilis velke skusenosti. A potom sa pytam ci si uz videl 1080/50p zo Sony na 70" plazme a ci 650D dokaze 1080/50p pripadne 1080/60p. Na sport je to velmi dolezite. A o rychlosti zaostrovania pri LiveView radsej nediskutujme a samozrejme ze rychlost zaostrovania pre video vobec nie je dolezita.



Dovolim si odcitovat niektore pazase z review 650D a A57 z dpreview.com:

============
650d http://www.dpreview.com/reviews/canon-e ... bel-t4i/27 :

nevyhody :
Slow 'hybrid AF' performance in live view and video modes (compared to mirrorless competition)
Slightly higher noise levels than its peers
Default dynamic range lags a bit behind its peers [jasne, toto nikdy Canon tabor nemoze pripustit, skoda ze o tom DPreview pise ako o jednom z hlavnych negativ - ale nie, v zivote sa to nemoze stat a ziadny Canonak to neprezuje ani za vlastnu smrt]

Cannot configure common live view and movie mode options independently

a vo videosekcii tejto recenzie http://www.dpreview.com/reviews/canon-e ... bel-t4i/23 :
In our EOS 600D review, we noted that focusing in video mode was that camera's Achilles heel. Canon has sought to address that with its introduction of a completely new 'hybrid AF' system in the EOS 650D that makes use of phase detection in combination with contrast detection AF methods. One of the more obvious benefits of this hybrid approach is that phase detection AF will ensure (for objects in the central area of the frame) that the lens begins its initial focus search in the correct direction, rather than racking all the way through its focus range before 'locating' the subject. This obviously makes for more pleasant-looking video footage. The 650D also breaks ground by offering continuous AF in video mode - dubbed 'Movie Servo'.

While the results of these changes show noticeable improvement over the EOS 600D, AF in video mode is, unfortunately, still slow. In our time spent using the camera, we've not been able to reliably maintain focus on objects moving to or away from the camera at even a moderate walking pace. As it stands it's hard to envision situations in which continuous AF that is this slow has any practical benefits for tracking moving subjects. As with the EOS 600D, we still recommend shooting video in manual focus, or at the very least pre-focusing the lens with a half-shutter button press before you start recording.


============






a teraz Sony A57 http://www.dpreview.com/reviews/sony-alpha-slt-a57/19 :

vyhody :
Class-leading 1080/60p video resolution with manual exposure control [cert vie preco toto spominaju, to si urcite len tak vymysleli aby nasrali Canonakov]

nevyhody:
Mediocre JPEG processing with mushy detail and visible artifacts [fotit do RAW a spracovat, viac k tomuto dole, to plati pre kazdy fotak a je to o fotkach a nie o videu]
AF not compatible with manual exposure control in video mode [dovody vysvetlene v recenzii]
Awkward to navigate between stills and movie playback modes [treba vediet co si amerika predstavuje pod awkward a pre samotne filmovanie toto nie je podstatne ani trochu]


v Image Quality pisu :
Users willing to invest the time in processing raw files, however, will find results that meet and often exceed anything its competitors can offer in terms of detail and noise performance. [podotykam ze A57 bola testovana AZ PO 650d, takze exceeds aj tohoto konkretneho competitora].

Video quality of the A57 is outstanding, delivering crisp, detailed footage at 1080p60 with manual exposure control. The phase-detection AF does an admirable job of locking focus quickly on subjects in a central area of the frame, and only on very rare occasions does focus shift become a noticeable distraction during playback. The AE system also does an impressive job of smoothly adjusting to large changes in scene brightness.


a vo video sekcii v recenzii http://www.dpreview.com/reviews/sony-alpha-slt-a57/15 :
Speaking of AF, Sony's phase-detection AF implementation in current Alpha models is easily one of the best performing systems we've encountered on any stills camera. Focus acquisition is quick though not silent, object tracking is easy to employ while recording and works reasonably well across a central area of the frame. As you'll see in the video samples that follow, focus hunting rarely becomes a distraction during clips.

Pressing the Movie button when shooting in one of the PASM modes on the A57 will begin recording video in program AE mode, with AF operating continuously. AF can be locked temporarily by holding the AEL button (assuming it is so assigned in the custom menu), while ISO, AF area and object tracking can all be adjusted during recording.




Chalani ja absolutne netusim o com furt motate s tymi 650D. Dokial ste nezazili nieco ine, tak je 650D naozaj to najlepsie na svete. Akurat treba vidiet dalej ako po vlastne dvere... a potom sa budete len a len cudovat. Focus hunting je na 600D a v takmer takej istej miere na 650D suverenne najvacsi problem, mal som to v ruke, hned za nim nasleduje dynamicky rozsah sceny. Ked nieco odfotis 650tkou a s tymi istymi parametrami = ohnisko, apertura, iso a expozicny cas na Sony, tak z toho Sony jednoducho na prvy pohlad [!!!] vidis lepsie prepracovane tmave oblasti a lepsie zachovane najsvetlejsie oblasti. DXOMark nameral cez 2EV rozdiel, to sa sakra niekde musi prejavit. Video nevideo, fotky nefotky, to je rozdiel medzi uplne prepalenou bielou oblohou na 650D a viditelnymi mrakmi na A57 a v tmavych tonoch to iste.

Ja rozumiem ze to nedokazete a nechcete pripustit. Ja viem ze zase 99.9% z vas nikdy nedrzalo v ruke A57 ale hlavne ze ju poznate najlepsie na svete a viete ze "Canon je dalej". Akurat mozno dalej smerom od kvalitnych vysledkov... Prepana si zoberte ze ja vam tu netrepem recicky "canon je dalej" a "nikon a canon je top", ja tu zakazdym prdnem nieco co viac a viac zabija ten najlepsi Canon do zeme a vzdycky su to recenzie ETABLOVANYCH sajt, nie nejakeho Jozka z garaze.

Pocuvajte, takto si to povieme : mozete si kupovat Oktavie 2.0tdi za 800.000 korun, ale ked mi raz Mercedes ponukne E220cdi za 830.000 korun, tak je to proste prestiznejsie a vybavenejsie auto nech sa na to pozerate akokolvek (mozno nema skrabku na lad integrovanu vo veku nadrze, ale to je proste miniaturna debilina). Dovolim si tvrdit ze E je aj lepsie auto z hladiska jazdnych vlastnosti i ked som v zivote Ecko nemal takze to nemozem posudit a tu korculujem na tenkom lade. Chapete ? Proste obranujte 650D ako len chcete, recenzie a testy hovoria to co hovoria a ja sa tu len opakujem dokolecka dokola ako taky polointeligentny kretenik. Mam dojem ze by ma Sony malo zacat platit za reklamu a marketing.

Ale vam sa tie zaslepene očiská nerozlepia a nerozlepia. Ani pod velmi tazkou vahou konkretnych exaktne meranych cisel, ani pod vahou recenzii. Nic.


Okrujko, ked mas zaujem o Canon M a 22mm/f2, mozno ta zaujme Sony RX100. Viem ze to nema prilis vymenitelne objektivy, ked na nich trvas tak napriklad mozes siahnut po nejakom NEX3, NEX5 alebo NEX6 a zase zistis ze male Sony prekonaju tieto male Canony. Canon EOS M na dpreview.com nedotiahli od jula 2012 do finalnej recenzie - lebo na nom nic nie je zaujimave :) Zato Sony vyfasovalo Gold Award, najvyssie ocenenie, pre NEX7 (http://www.dpreview.com/reviews/sonynex7) aj pre NEX5 (http://www.dpreview.com/reviews/sonynex5n) a o pič*ý chlp uslo Gold Award ocenenie poslednej NEX6ke (http://www.dpreview.com/reviews/sony-alpha-nex-6/22, jedno jedine percento ho delilo od tejto zlatej hranice pretoze pri 79% uz je fotak ohodnoteny ako Gold). To iste sa stalo aj s RX100, vysledok 78% ju jeden jediny bodik deli od Gold Awardu.

Fakt su to take zle fotaky ked maju taketo vysledky recenzii ?! Ci uz tieto male NEXy alebo tie bezne lacne konzumne zrkadlovky ? Alebo je dpreview neobjektivne a nadrziava Sony [aj Nikonu, rovnako ako to vsetci canonaci tvrdia o velmi neprijemnom dxomarku] a zhadzuje Canon ??? Fakt je to Sony tak sialene zle, ze jeho snimace sa rozhodli pouzivat Nikony v obrovskom kvante poloprofi a profi fotakoch, konzumnu triedu nevynimajuc ? To ze ich pouziva Pentax a niekolko dalsich vyrobcov radsej ani nevytahujem.

Naozaj je to Sony take zle ??? Ruky na bradavky, Canon tabor - kolko z vas drzalo A57 v ruke a nedajboze s nim aj fotilo tyzden alebo dva ?
Používateľov profilový obrázok
overlordslovak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 343
Dátum registrácie: Ne 08. Jan, 2012, 23:02
Bydlisko: Huncovce

Re: Digitálna zrkadlovka max.700€

Príspevok od používateľa overlordslovak »

Ale vam sa tie zaslepene očiská nerozlepia a nerozlepia. Ani pod velmi tazkou vahou konkretnych exaktne meranych cisel, ani pod vahou recenzii. Nic. mp3turbo
Nightlight - mirrorless riesenie moze byt dobry napad ale ja idem proste po zrkadlovke a tou je pre mna SONY SLT A57 ...
i7
Používateľov profilový obrázok
pipo137
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6414
Dátum registrácie: Ut 08. Feb, 2011, 17:28
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Digitálna zrkadlovka max.700€

Príspevok od používateľa pipo137 »

to M je dosť o dizajne a o malej veľkosti, ale je pri ňom dosť veľa kompromisov, takže ak má dôležitú rolu hrať kvalita výstupu, tak už sa na ňom nájde dosť chýb... v tomto porovnaní je podľa mňa určite lepšia tá A57

mp3turbo: po prvé, hneď skonštatujem, že ten tvoj post už sa mi vonkoncom nechcelo čítať (keď som zbadal aký je dlhý :D ), takže som ho len preletel očami ;). Na tvoje prekvapenie mám skúsenosti aj s Alpha-mi a aby sme sa chápali, ty tu stále vypisuješ nejaké exaktné číselné porovnania, ktoré niekto niekde recenzoval a ktoré (nehádam sa) sú lepšie ako 650D, lenže ja tu hovorím o svojom (a podľa skúseností nie len svojom) subjektívnom (toto zdôrazňujem) názore, že výstup z tej 650D sa mi viac páči a je "ďalej" ako z tej A57 (nehovorím o tom, že je zlá)... a nech mi sem vyhodíš neviem koľko parametrov (a recenzií) v ktorých je tá A57 lepšia, tak to môj subjektívny názor na výstup z tej 650D, ktorý sa mi proste viac páči, nezmení ;)


...a už tu prosím ťa prestaň vypisovať o zaslepení (aspoň v mojom prípade), myslím že som dosť vyjadril skutočnosť, že aj tá A57 je skvelá, ale že môj názor je proste iný :good: ...lebo to na mňa pomaly začína pôsobiť, že skôr ty si zaslepený len pre to Sony a iný názor neberieš do úvahy ;)
DESKTOP MB: MSI B450 Gaming Pro Carbon AC CPU: AMD Ryzen 5 5600 + Nocua NH-D14 Black RAM: Patriot Viper Steel 2x8GB @ 3600MHz 14-16-16-16-36 1T GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX580 8GB @ 1500/8900MHz SSD: Samsung 970 EVO 500GB + Crucial M4 256GB PSU: EVGA SuperNOVA G2 750W Case: Projekt "R4R" - Fractal Design Define R4 Monitor: Dell U2415 OS: Windows 10 Pro 64bit SK Mouse: Cyborg R.A.T. 7 Mouse Pad: A4tech Bloody B-081 Keyboard: Microsoft SideWinder X4
HTPC MB: MSI Z77 MPOWER CPU: Intel Core i7 3770K @ 4,0GHz + IHS mod + Noctua NH-D15 RAM: Crucial Ballistix Tactical LP 2x8GB @ 2000MHz 9-9-9-27 1T GPU: Intel HD4000 SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: 5x WD Red (20TB) Sound card: Asus Xonar Essence STX TV: LG OLED65CX + Xiaomi Mi TV Box S
Smartphone: Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi MiNote Pro
okrujko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1449
Dátum registrácie: St 06. Jan, 2010, 19:15
Bydlisko: Sabinov

Re: Digitálna zrkadlovka max.700€

Príspevok od používateľa okrujko »

mne vobec neide o velkost, mne ide o naj vystup aj v zhorsenom svetle za tu cenu, teda cca 800€ aj s objektivom/mi...kedze sa do 1600 cca musim zmestit aj so stativom, svetlom, mikrofonom a mozno aj audio controllerom...
Dell E5470
Xiaomi Redmi Note 4
Edifier S330D
Používateľov profilový obrázok
pipo137
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6414
Dátum registrácie: Ut 08. Feb, 2011, 17:28
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Digitálna zrkadlovka max.700€

Príspevok od používateľa pipo137 »

Ak ti nevadí mať pevné ohnisko (čo je podľa mňa na video aj tak najlepšie), tak by som volil telo 650D a k tomu pancake 40mm f/2,8 STM. Vyjde ťa to hlboko pod 800€ a nemáš problém aj pri zhoršenom svetle... len je to pevné sklo ;)
DESKTOP MB: MSI B450 Gaming Pro Carbon AC CPU: AMD Ryzen 5 5600 + Nocua NH-D14 Black RAM: Patriot Viper Steel 2x8GB @ 3600MHz 14-16-16-16-36 1T GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX580 8GB @ 1500/8900MHz SSD: Samsung 970 EVO 500GB + Crucial M4 256GB PSU: EVGA SuperNOVA G2 750W Case: Projekt "R4R" - Fractal Design Define R4 Monitor: Dell U2415 OS: Windows 10 Pro 64bit SK Mouse: Cyborg R.A.T. 7 Mouse Pad: A4tech Bloody B-081 Keyboard: Microsoft SideWinder X4
HTPC MB: MSI Z77 MPOWER CPU: Intel Core i7 3770K @ 4,0GHz + IHS mod + Noctua NH-D15 RAM: Crucial Ballistix Tactical LP 2x8GB @ 2000MHz 9-9-9-27 1T GPU: Intel HD4000 SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: 5x WD Red (20TB) Sound card: Asus Xonar Essence STX TV: LG OLED65CX + Xiaomi Mi TV Box S
Smartphone: Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi MiNote Pro
okrujko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1449
Dátum registrácie: St 06. Jan, 2010, 19:15
Bydlisko: Sabinov

Re: Digitálna zrkadlovka max.700€

Príspevok od používateľa okrujko »

ved to, ze 40 mm moze byt na reportaz dost daleko, este x1,6...treba dlhy kabel na mikrofon :laugh: ale mozno by stala za uvazenie alternativa od Sony s nejakym objektivom, ale tam netusim, ktore su na tom ako...
Dell E5470
Xiaomi Redmi Note 4
Edifier S330D
Používateľov profilový obrázok
pipo137
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6414
Dátum registrácie: Ut 08. Feb, 2011, 17:28
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Digitálna zrkadlovka max.700€

Príspevok od používateľa pipo137 »

no to hej, nehádam sa ;)

Pri tom Sony nemám ani ja až taký prehľad s objektívmi, takže tam skôr nech poradí mp3turbo
DESKTOP MB: MSI B450 Gaming Pro Carbon AC CPU: AMD Ryzen 5 5600 + Nocua NH-D14 Black RAM: Patriot Viper Steel 2x8GB @ 3600MHz 14-16-16-16-36 1T GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX580 8GB @ 1500/8900MHz SSD: Samsung 970 EVO 500GB + Crucial M4 256GB PSU: EVGA SuperNOVA G2 750W Case: Projekt "R4R" - Fractal Design Define R4 Monitor: Dell U2415 OS: Windows 10 Pro 64bit SK Mouse: Cyborg R.A.T. 7 Mouse Pad: A4tech Bloody B-081 Keyboard: Microsoft SideWinder X4
HTPC MB: MSI Z77 MPOWER CPU: Intel Core i7 3770K @ 4,0GHz + IHS mod + Noctua NH-D15 RAM: Crucial Ballistix Tactical LP 2x8GB @ 2000MHz 9-9-9-27 1T GPU: Intel HD4000 SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: 5x WD Red (20TB) Sound card: Asus Xonar Essence STX TV: LG OLED65CX + Xiaomi Mi TV Box S
Smartphone: Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi MiNote Pro
Používateľov profilový obrázok
Nightlight
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1065
Dátum registrácie: Št 06. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: Digitálna zrkadlovka max.700€

Príspevok od používateľa Nightlight »

okrujko napísal:mne vobec neide o velkost, mne ide o naj vystup aj v zhorsenom svetle za tu cenu, teda cca 800€ aj s objektivom/mi...kedze sa do 1600 cca musim zmestit aj so stativom, svetlom, mikrofonom a mozno aj audio controllerom...
Ak to chces na tocenie / fotenie pri zhorsenom svetle, u SLT moze byt problem priehladne zrkadlo. To totiz nepusta na senzor az tolko svetla ako ostatne zrkadlovky / nezrkadlovky a prejavuje sa to najma pri slabom osvetleni.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Digitálna zrkadlovka max.700€

Príspevok od používateľa mp3turbo »

presne tak. Ak budes fotit/videovat 90% tvojej roboty pri svetle ktore vyzaduje iso1600 alebo viac, tak Sony ma nevyhodu sposobenu konstrukciou SLT. Rataj so sumom ktory je zhruba o 1EV (expozicny krok) vacsi ako pri skutocnych zrkadlovkach. Cize Sony ma ISO1600 povedzme rovnako zasumene ako Nikon/Canon ISO3200 alebo na ISO3200 ma Sony taky sum ako maju prave zrkadlovky na ISO6400. Cela tato vec je o tom, ako casto fotis v takychto extremne nepriaznivych svetlenych podmienkach. Zhruba do ISO800 je to vyrovnane a rozdiel zanedbatelny.

Ozaj, preco sme namiesto objektivu 40mm/f2.8 nedoporucili to najjednoduchsie a o polovicu lacnejsie pri kazdej znacke a teda aj pri Canone ? Teda objektiv 50mm f1.8, ktory ma vyhodu jednak v aperture a hlavne cenovke pretoze stoji okolo 100eur aj drobne, kdezto 40mm f2.8 atakuje hranicu dvoch stoviek ? Pri napnutom rozpocte je rozdiel stovka proste dost. Samozrejme ze kazdy z nich ma svoje vyhody aj nevyhody.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
pipo137
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6414
Dátum registrácie: Ut 08. Feb, 2011, 17:28
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Digitálna zrkadlovka max.700€

Príspevok od používateľa pipo137 »

jj, ten je tiež dobrý (hlavne dobrá cena/svetelnosť)... ale neodporúčal som ho kvôli tomu že to má ísť na video a tam sú tie STM objektívy vďaka svojím nehlučným motorčekom lepšie ;)

...i keď, až teraz :facepalm: mi došlo z toho čo písal vyššie, že to chce aj tak používať s externým mikrofónom, takže potom je tá 50 f/1,8 skvelou (resp. lepšou) voľbou ;)
DESKTOP MB: MSI B450 Gaming Pro Carbon AC CPU: AMD Ryzen 5 5600 + Nocua NH-D14 Black RAM: Patriot Viper Steel 2x8GB @ 3600MHz 14-16-16-16-36 1T GPU: Sapphire NITRO+ Radeon RX580 8GB @ 1500/8900MHz SSD: Samsung 970 EVO 500GB + Crucial M4 256GB PSU: EVGA SuperNOVA G2 750W Case: Projekt "R4R" - Fractal Design Define R4 Monitor: Dell U2415 OS: Windows 10 Pro 64bit SK Mouse: Cyborg R.A.T. 7 Mouse Pad: A4tech Bloody B-081 Keyboard: Microsoft SideWinder X4
HTPC MB: MSI Z77 MPOWER CPU: Intel Core i7 3770K @ 4,0GHz + IHS mod + Noctua NH-D15 RAM: Crucial Ballistix Tactical LP 2x8GB @ 2000MHz 9-9-9-27 1T GPU: Intel HD4000 SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: 5x WD Red (20TB) Sound card: Asus Xonar Essence STX TV: LG OLED65CX + Xiaomi Mi TV Box S
Smartphone: Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi MiNote Pro

Návrat na "Nákupná poradňa"