Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

na peknom snieziku so zablokovanymi kolesami a klinom pod nimi pred nimi aj za nimi mozes zastavit skorej (cize bez ABS) ako s cvakajucim ABS este volakde za Seredou. Lenze spravne, ovladatelnost je niekde inde. Pozri, kazdy pretekar (Pan Kapusta z Nitry) ti povie ze najlepsie ABS je VYPINATELNE, aj tato era uz skoncila [pre tych ktori si nenatiahli vypinac poistky do interieru].

Myslim ale neviem ze rozdiel v pouziti ABS bude na lade. Hlavne v tej brzdnej drahe. Lebo na lade rozcvakat ABS da naozaj najmensi problem a len cvakas a cvakas a cvakas. Ma niekto osefovanu tuto problematiku ? Nechce sa mi hladat na internete.






>> holt sme rodina patologickych introvertov a asocialov

a buracov bran. Ja mam v rodine dvoch takych 30rocnych, jeden absolutne nevie jazdit s manualnou prevodovkou uz som o nom tutok pisal, druhy sa boji aj dvere na aute otvorit a ten naozaj predstavuje hrozbu pre zivot. Akoze ked uz musi ist sedemsto metrov do Teska tak to aby vyhlasili v radiu ze zakazana zona pre chodcov a dopravu. A strasne ma to rozculuje ale to ma rozculuju vsetky nemehla. Krpaty nevie kreslit, ma proste denglave ruky, v predskolskom veku vie citat, naraba so stovkami a tisickami v matematike ale kreslenie nepobral. Jeeeej krasna macicka, tati to je morca, no ale tie uska si mohol spravit lepsie.


Pouzivam aditiva aj do benzinu zvlast v zime kvoli vlhkosti (kto zazil eru Velfobinu a ako perfektne fungoval specialne proti vlhkosti ?) a tankujem co najviac plnu nadrz, ja si poskocim a vyskocim, ja na to mam. Si predstavujem pumpara ked tam zadusim splasene kone a naladujem za 10,62 eur

Socka zasrana, a ja pritom dotlacam do plnej :) to mam tak na 45 kilometrov :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

ABS je hlavne o ovladatelnosti v priade ze zabrzdis tak prudko, ze dojde k zablokovaniu kolies. Brzdna draha je podla mna otazna. Napriklad na mokrom povrchu, bez abs dojde k zablokovaniu kolesa a klzes sa, aquaplaning. Brzdna draha je dlha.
S ABS nedojde k zablokovaniu kolies a nedojde ku aquaplaning ako pri brzdeni bez ABS. ALe zalezi vela od konkretnej situacie a faktorov a sofera.

tu je celkom pekne video:
https://www.youtube.com/watch?v=xd5KDvXbE3M
NB: Asus ROG Strix G16
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

no ja by som chcel asistenta pri opusteni pruhu(casto sa otacam za malou do zadu) a asistenta mrtveho uhlu.
inac na 136km/h podla tempomatu mi moja g120 M3 ukazuje 2700-2800rpm. su tam palicky ta dedukujem cislo ale je dost pod 3tis.

inac raz mi dal mehanik aditivum na fabke pred vymenou pal filtra.a to vravel najazdit 2tis km a vtedy sa sajrajt usadi v tom filtry a vymenit. inac mala 200tis km slavne HTP 1,2 a sla ako kocurik. este tipek 2roky po predaji mi pisal ze mu slape a nic do nej nedal.juj nemal som ju pusti t,smutno mi za nou. ale 1400€ za auto s 1airbag a radiom :D a to abs nemalo :D a tu som
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

v prvom rade sa nemas co vrtet ale soferovat. mala-nemala.
Ked dakto pred tebou pribrzdi, lebo nahla prekazka? vtedy ti je asistent na prd a to akykolvek.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja mam dve decka - teda oficialne, inak cert vie. Tiez boli male, tiez sedeli v kuse v aute ale vrtiet ma nenapadlo. Toto su tie moderne veci. Notifikacia z Twajttra na telefon, treba okamzite reagovat. Dieta sa mrvi vzadu, treba okamzite reagovat, dieta place vzadu tak je sialeny stress a nic dolezitejsie na svete.

Alebo ? Neraz som videl ako auto predomnou absolutne z nicoho nic na rovnej ceste zamierilo na pravu krajnicu alebo dostredu cesty. Teraz uz viem ze mozno viezli deti.

Potom potrebujeme asistenta rovnej jazdy, asistenta brzdenia, asistenta deti, asistenta malujucej sa soferky, asistenta asistentovho asistenta.


Otacky mas inak krasne - na benzin fenomenalne.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6791
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

kia ceed 1.6 toci tolko na sestke pri 90 :( s tym prevodovanim by to auto potrebovalo bud 8 stupnov alebo mohli usetrit material a dat tam iba 4
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

otacanie za detmi je nebezpecne. mam maly spetacik na celnom skle, aby som videl do zadu na nu. To mi staci na odkontrolovanie stavu.

Inac tie otacky mas super stefan
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Ide zima.Vy co mate dizel a parkujete von..pripraveni nejak ? Ja ani neviem ci mam vyhrievany palivovy filter..a nejak som tentokrat zabudol aj na aditivum a uz to nestiham..cize 3 dni mi teraz auto bude stat a v pondelok rano som zvedavy
Naposledy upravil/-a Zoltan Balaton v Št 05. Jan, 2017, 23:25, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10047
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Per napísal:Ide zima.Vy co mate dizel a parkujete von..pripraveny nejak ?
JJ zimne gumy a zimnu zmes do ostrekovacov mam naliatu.

Cez tyzden som preparkovaval auto co stalo cele sviatky von a nebol problem.
.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

cez tyzden nebolo -25 ako bude teraz cez vikend
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

nah myslis, ze az tak?, ja cakam tak max -20, vid. aladin
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

HellAngel napísal:otacanie za detmi je nebezpecne. mam maly spetacik na celnom skle, aby som videl do zadu na nu.
tak si namontuj este jedno zrkadielko dozadu a ked budes otoceny za malou, tak mozes v tom zrkadielku kontrolovat premavku pred sebou :good:
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

shiro napísal:v prvom rade sa nemas co vrtet ale soferovat. mala-nemala.
Ked dakto pred tebou pribrzdi, lebo nahla prekazka? vtedy ti je asistent na prd a to akykolvek.
nieje to celkom pravda.. bol som na skusobnej jazde koncom roka v aute s front assistentom a veru, tak ako brzdi ten asistent, clovek nebrzdi..
druhy nazov toho systemu je NUDZOVY ASISTENT...
jednak: reakcia je okamzita... kym ty prehodis nohu z plynu na brzdu, alebo ju das z neutralnej pozicie na brzdu, prejde nejaky cas.. takisto nezacnes brzdit FULL, ale budes ten plyn stlacat od "nuly"... front asistent aktivuje nudzove brzdenie - komplet predne a zadne brzdy takym sposobom, ze takym ty nikdy sam nezabrzdis.
a samozrejme, nepoviem, ze to zachrani x situacii - fyzika nepusti, ale pri 40tke, ked ti nejaky somar urobi mysicku, a nebodaj zastane, kym ty zareagujes nohami, tak front assistent sposobi, ze auto uz bude stat (v lete,nasuchej vozovke)

skusal som to na superbe, a to brzdenie urcite nieje "prijemne", skor naopak. asi preto sa to vola nudzove brzdenie...

a je rozdiel adaptivny tempomat, front assistent, a sledovanie jazdy v pruhoch. ale kto ma adaptivny tempomat, predpokladam ze ma front assistent, ktory je urceny prave na OKAMZITE zmeny pred autom, kedy nikdy nedokaze reagovat tak rychlo, ako prave elektronika.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

jj, to brzdenie by som brall, vraj to ma aj neaka novsia mazda. to otacanie nei je kriticke a caste u mna do zadu, ale vsimol som si ze paru razy som siel do strany.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

maniak napísal: stanomx: pivo si mozem dat aj teraz a po pol hodinke ist autom (tolerancia 0.5 promile), ale v principe suhlasim, na bezne denne cesty po dialnici by som autopilota niekedy prijal.
Ale aka tolerancia? Podľa všetkého je "tolerancia" len nepresnosť merania .. do 0,3
RAMMSTEIN

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"