Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

Napises aj nejake detaily ci len okruhovo?
Aky motor, aky lpg, aka dielna? Co sa posralo ze trebalo GO ? Menil si olej?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

ja osobne som mal LPG vo viacerych autach, problemy som nemal, hoc som s kazdym nabehal mozno 5-10tis km, tym chcem povedat,ze ked som ich mal plyn nestrajkoval a auto islo ako malo :)
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5896
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa wingo »

Nerád dávam veľa info na net, ale tak hodím to už sem. Hyundai Accent MC 1.4, plyn montovaný a servisovaný v Brezne, už neviem aká značka, čo mi odporučili. Olej podľa normy výrobcu vozidla (Mobil Super 3000 Formula FE 5W-30) pravidelne menený každých 15 000km/1 rok. Valce motora boli niečim zasraté, nešlo to dole žiadnymi čistiacimi pristriedkami, ručne to nejak dávali dole, aspoň tak mi tvrdili v servise, asi brúsili.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

:-D valce zasrate nejakym sajrajtom .
Bud mas kompresiu alebo ne, kruzky nedrzia, valec ovalny ale ako moze.byt valec zasraty?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa werwest »

Viem ze jednu dobu bol zly plyn, ktory nejak zasral motor a potom sa musel generalkovat. Bolo to celkom davno, nepamatam sa na detaily ale viem ze to cerpacka preplacala ked sa to podarilo dokazat.. tusim tomegas ale ruku do ohna za to nedam
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Áno, áno, bola v minulosti presne a práve Tomegas aféra.
Opravy preplácali dokonca aj bez pokladničného dokladu, stačil im napríklad výpis z banky v prípade platby kartou.
Stačí vygoogliť...
Každopádne - naštve to a poriadne, tomu verím. Určite to aj trvalo nejaký čas...
Osobne čerpám iba dva plyny a snažím sa ich striedať - ECO+ zo Slovnaftu, alebo Tomegas.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5896
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa wingo »

Myslím že tlaky postupne klesali, netuším, ja viem že z fór o autách to tak nevyzerá ale viac ako 90% majiteľov áut nie sú automechanici a nevedia si sami diagnostikovať a odstraňovať komplikovanejšie závady. A dobrého kamaráta z detstva šikovného kvalitného automechanika kedykoľvek na telefóne tiež nemá každý druhý...
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa werwest »

Na SVK som tankoval vzdy v krivani (tam aj servisujem). Neviem preco, z eco+ som nemal dobry pocit, mal som pocit ze motor ide horsie a este za to platit o 12 centov viac.. (ale hovorim, pocit, to este bolo na 100vke s dvojlitrom)
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
Sebi02
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 426
Dátum registrácie: Ut 03. Máj, 2011, 15:14
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Sebi02 »

Tak sa aj ja pridávam medzi mladých kupujúcich auto, no nakoľko slovenský trh je v porovnaní s európskym dosť malý, tak čím ďalej tým viac rozmýšľam nad dovozom auta hlavne kvôli tomu, lebo uvažujem nad 156 1.9 JTD FL a veľmi pochybujem o tom, že tu nájdem kus, ktorý by som bol ochotný zobrať, nakoľko sa snažím nemať ružové okuliare a asi všetky najčastejšie potenciálne problémy už mám aj nacenené, takže otázkou ostáva, oplatí sa dovoz? Fóra sú plné negatívnych skúseností, ale zase si myslím, že ľudia sa hlavne sťažujú, takže sa spýtam na skúsenosti ohľadom tohto :
"Obvodný úrad dopravy môže pred schválením ojazdeného vozidla uložiť žiadateľovi vykonanie skúšok v poverenej technickej službe overovania vozidiel. Žiadateľ je povinný na vlastné náklady zabezpečiť vykonanie uložených skúšok" - chápem, ale netuším na základe čoho to usúdi, no a celkovo mám v tom chaos, takže ak by mi vedel niekto poradiť, budem veľmi vďačný. Viem, že sú na to ľudia a firmy, ale radšej mám všetko "vo svojich rukách".
Používateľov profilový obrázok
Easa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 832
Dátum registrácie: Po 25. Apr, 2011, 00:04
Bydlisko: LM

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Easa »

Prečo práve Alfu v nafte ?
AMD Ryzen 7 7800X3D | TG Ryzen 7000 Direct Die Frame | MSI X670E Carbon WIFI | G.Skill TridentZ5 64GB 2x32 6000MHz CL30 | ASUS TUF RTX 3090 24GB OC | Intel Optane 905P M.2 22110 380GB | Kingston DC600M 1TB x2 | FSP Hydro TI PRO 1000W | CoolerMaster SL600M Black Edition Customized | AquaComputer Cuplex Kryos NEXT PVD/Ni | EK Vector TUF Plexi/Ni | Watercool Heatkiller Tube 100 D5 | WCP-D5 PWM | HWLabs SR2 360 + GTS 360 | EK-FLT120 | EK-PRO Barb | Bitspower 45/90° | Phanteks T30 x9 | ContiTech Unitrix 60 DN10 + Mikalor 8-16W2
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

Dalsii dzad-lover.more sheizaharad ci ako ma nick bmw lover tu ma friendlist. A ja musim ist pit do popradu. Naco komunalfu v 18.co si to.vy chlapci neidete kupit motorky a pekne na siravu na zraz.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Shairachaz »

Pánové ako to je s veľkými (nie nejaké kolobežky alebo elektrické bicykle, ale legit skúter) elektrickými skútrami? Treba prihlasovať na značky? Tiež sú tam nejaké levely ako u spaľovacích skútrov (do 125ccm, nad 125ccm. etc.)? Nepohybujete sa v tom niekto? :D

A Alfu nebrať! :D Pokiaľ človek nie je odhodlaný do tých aut donekonečna "investovať", tak sú to vyhodené prachy :) To sú slová kamoša alfistu ktorý tých Alf má požehnane).
Dízel mi k Alfám nesedí, ale pokiaľ je to auto/motor v dokonalom stave a očipované, tak to dokáže kurevsky tlačiť do sedačky. Ale takých kusov je málo pramálo, väčšina má pomenené turbá, vstreky a predsa sa serú a nemajú plynulý chod. Na funkčnú klimatizáciu už teraz zabudni :D Podvozkovo tie Alfy tiež nie sú bohviečo, interiérovo mi to celé prišlo brutálne prepchaté a nelogicky rozložené, ale to je subjektívny dojem.

Alfy sú pekné, Busso motery sú sex pre uši, ale to je tak vše :D
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4571
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Alfy maju praveze slusny podvozok a slusne diesle. Bohuzial, nemozete si vyberat rovnake auta ako mladi chlapci 8 rokov dozadu. Vacsina bude mat 15 rokov a nie maly najazd. To uz clovek riesi komplet vsetko od kdejakych voli v riadeni, poloosy proste kazdu sprostost, co bola dizajnovana na zivotnost auta a nakoniev mate doma aj tak nepredajny kus, co zozere hrdza.

Do 15-20 rocneho auta by som ja siel jedine pokial by to bola nejaka specialitka, ci uz dizajnom alebo motorizaciu, inak vyhodene prachy do luftu... nehovoriac o tom, ze alfa 156 uz je dnes taky "cikansky povoz".
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

jezis maria :D zas to tu prislo ....

Ano, ta alfa je uz hodnu dobu cigansky povoz ale kazdopadne, na tu alfu zozenie diely kde chce ako chces, je to aspon CR ktory opravi aj on sam doma na kolene, a 1.9JTD je velmi dobry motor :) asi tak milion krat lepsie ako benzinove ekvivalenty TwinSračka ktora zerie asi vsetko na svete, nejde nic a k tomu sa este jebe ako ciganske hracky

kazdopadne tie alfy sa daju kupit za par korun, doslovne ... aj keby si da druhu na zahradu :D ked chce ist do alfy, asi vie co to obnasa :) a kazdopadne, ani nove diely niesu absolutne drahe

netusim absolutne co tu davate, o starych JTD v alfach... hlavne plynuly chod .... :D wtf
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Shairachaz »

Plynulý chod v zmysle že drtivej väčšine kolíšu idle otáčky a zrýchlenie je doprevádzané zásekmi. To bol môj experience pri huntení 156tiek v rozmedzí 1,5-2,5k ojro - 2x 1,9JTD, 1x 2,4JTD. Kolegova 2,4JTD nesie tiež rovnaké symptómy. Ľudia v tých autách menili kadečo ako som už spomínal vyššie a aj tak sa im to mrdá. A kupovať starú dízlovú alfu za viac je kekecina, keď sa v tom každú chvíľu bude dačo *****. TS ani nekomentujem, nad tým nech nikto ani len nerozmýšľa.
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"