Vista 64 bit skusenosti, problemy ...

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
vladosvk

Re: Vista 64 bit skusenosti, problemy ...

Príspevok od používateľa vladosvk »

zdravim vas pani

narazil som na tuto stranku pri hladani riesenia na moj problem s vistou home premium 64bit v sk jazyku s SP1.

problem sa tyka windowsupdate, surfovania v IE.

internet bezi normalne ak surfujem v opere alebo v mozile. obidva prehliadace zobrazia hocijaku stranku na aku si zmyslim, nie je ziadny problem. ako nahle napisem do jedneho alebo druheho http://www.microsoft.com" onclick="window.open(this.href);return false; tak skoncili. tuto stranku nezobrazia.
v IE sa neda surfovat vobec, ten nezobrazi ziadnu stranku. kontrola systemu najde chybu v DNS, ale keby bola chyba v DNS nesli by ani opera a mozilla.

ako som uz vyssie napisal, kedze IE nevie zobrazit ziadnu stranku nefunguje update systemu, aktualizacia ms defender.

nasiel som tuto stranku http://www.vistax64.com/software-tools/ ... tools.html" onclick="window.open(this.href);return false;, ale po aplikovani vsetkych troch metod stale problem pretrvava.

dakujem za kazdu myslienku

vlado
Používateľov profilový obrázok
cool_point
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 726
Dátum registrácie: Št 26. Jún, 2008, 19:12
Bydlisko: Handlová/Prievidza (36)

Re: Vista 64 bit skusenosti, problemy ...

Príspevok od používateľa cool_point »

Antivír máš aký, ak máš? Niekedy ak je nastavená vysoká úroveň, tak je problém s otváraním stránok, aj keď microsoft, neviem, neviem... :rolleyes:
Case: Aquarius YY-5604, 3x12cm FAN AC MB: ASUS P5E - X38/ICH9R, CPU: INTEL Core 2 Quad Q8400, Cooling H2O: Laing DDC 12V Ultra + Alphacool TOP, D-Tek FuZion V2 + Alphacool Radiator NexXxoS Xtreme III rev. 2 + 3x FAN Noctua NF-P12-1300, RAM: 4x2GB DDR2 800MHz A-DATA Extreme Edition Vitesta, HDD: 1xSSD OCZ Vertex 3 60GB+2x400GB WD 7200 RAID0+1TB Seagate+2TB WD, VGA: SAPPHIRE HD 5770, 1024MB DDR5, VGA Cooler: Water block Alphacool NexXxoS GPS-07T, LCD: LG L226WTQ-SF 22 ", Mouse: Razer DeathAdder 1800DPI + Razer eXactMat, Power: Corsair HX620W, OS: Win7 Ultimate x64
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Vista 64 bit skusenosti, problemy ...

Príspevok od používateľa Snake »

Pozri sa či nemáš nastavené nejaké proxy...





.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Vista 64 bit skusenosti, problemy ...

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

mozem ti len napisat ze to nie je ojedinele..ale riesenie neponuknem,mne sa to upravilo samo
inak bolo mrkni do win suboru kde sa zapisuju blokovane adresy ...neviem ale ako sa vola...
vladosvk

Re: Vista 64 bit skusenosti, problemy ...

Príspevok od používateľa vladosvk »

nj antivir som zabudol.

mam eset smart security, a vypnutie firewallu nema vplyv na tento problem. systemovy firewall je vypnuty.

kde mam skontrolovat to proxy? v IE v karte pripojenie? teraz tam mam automaticky zistit pripojenie a server proxy je odskrtnute.

ten subor skusim najst

zatial dik
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Vista 64 bit skusenosti, problemy ...

Príspevok od používateľa Snake »

Odmazané príspevky týkajúce sa warezu...





.
Používateľov profilový obrázok
Xenon
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2295
Dátum registrácie: St 20. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Vista 64 bit skusenosti, problemy ...

Príspevok od používateľa Xenon »

Čaute. Včera mi Vistička :-D hodila Bluescreen. Po prihlásení do winu my to hodilo toto okno s informáciami. Tu sú screeny.

ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok

Dúfam, že to niekto z vás dešifruje. Neviem, kde je problém. Jedine v RAM, lebo nič nie je pretaktované. A RAM-ky majú zvládať od výrobcu časovanie v podpise, ale možno sú to vadné kusy.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Pentium Dual-Core E2220 @ 3.2GHz cooled by Noctua NH-U12P MB: ASUS Rampage Formula GRAFIKA: Sapphire ATI Radeon HD3870 512MB GDDR4 + Sapphire ATI Radeon HD3850 512MB GDDR3 in CrossFireX RAM: 8GB DDRAM2 800Mhz Corsair XMS2 4-4-4-12 AUDIO: ASUS Xonar DX -> Ultimate Ears Triple.Fi 10 Pro PSU: Fortron SAGA 450W (peak 500W) LCD: LG L1953TR 19"
badyto

Re: Vista 64 bit skusenosti, problemy ...

Príspevok od používateľa badyto »

Zdravim!
Mam Vistu 64 bit ultimate, mam ju updateovanu, mam nainstalovany najnovsi K-Lite mega codec. neviete niekto preco mi to nechce prehrat filmy ktore su v divx, xvid a podobne??

A este ze preco mi zostava media player pusteny na pozadi ked ho vypnem? Da sa to neako nadstavit?
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Vista 64 bit skusenosti, problemy ...

Príspevok od používateľa Snake »

cez co prehravas? mas nainstalovany aj x64 balicek?





.
badyto

Re: Vista 64 bit skusenosti, problemy ...

Príspevok od používateľa badyto »

Ahaa, zle som sa vyjadril, media center mi nevie prehrat divx, xvid a podobne subory.
Media player ich vie, ale s nim mam zasa problem ze sa nevie zavriet :D proste zostane na pozadi pusteny stale...

A veru x64 balicek pocujem prvy krat, mohol by si mi povedat presnejsi nazov aby som to vygooglil? Diky moc!

P.S.: 4 Snake -
Spoiler: ukázať
sory za tie 2 posty uplne inde plus tu narazku an warez, som v poslednom case neskutocne prepracovany + vela roboty okolo zivnosti + 4 semestralky ktore nestiham do skoly len tento tyzden + rozchod s holkou po 2.5 rokoch... :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
Xenon
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2295
Dátum registrácie: St 20. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Vista 64 bit skusenosti, problemy ...

Príspevok od používateľa Xenon »

Xenon napísal:Čaute. Včera mi Vistička :-D hodila Bluescreen. Po prihlásení do winu my to hodilo toto okno s informáciami. Tu sú screeny.

ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok

Dúfam, že to niekto z vás dešifruje. Neviem, kde je problém. Jedine v RAM, lebo nič nie je pretaktované. A RAM-ky majú zvládať od výrobcu časovanie v podpise, ale možno sú to vadné kusy.
Fakt nikto nevie, v čom ja aspoň približne problém? :)
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Pentium Dual-Core E2220 @ 3.2GHz cooled by Noctua NH-U12P MB: ASUS Rampage Formula GRAFIKA: Sapphire ATI Radeon HD3870 512MB GDDR4 + Sapphire ATI Radeon HD3850 512MB GDDR3 in CrossFireX RAM: 8GB DDRAM2 800Mhz Corsair XMS2 4-4-4-12 AUDIO: ASUS Xonar DX -> Ultimate Ears Triple.Fi 10 Pro PSU: Fortron SAGA 450W (peak 500W) LCD: LG L1953TR 19"
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Vista 64 bit skusenosti, problemy ...

Príspevok od používateľa shiro »

badyto napísal:Ahaa, zle som sa vyjadril, media center mi nevie prehrat divx, xvid a podobne subory.
Media player ich vie, ale s nim mam zasa problem ze sa nevie zavriet :D proste zostane na pozadi pusteny stale...
skora riesit, vsetky MCE vo windows su paskvil, nepodporuje to ani titulky, a ani AVI subory pokial viem. Aj cosom skusal, tiez mi to neslo. Ak chces mediacenter, pouzi radsej Mediaportal - free opensource mediacenter aplikacia, 100x lepsia.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
badyto

Re: Vista 64 bit skusenosti, problemy ...

Príspevok od používateľa badyto »

No poskusal som to, ale veru volako mi to nesadlo, MCE sa mi paci omnoho viac...

BTW, mavam tak 2 az 3x denne BSOD, len tak si pozeram noviny na nete a bum, alebo len pocuvam pesnicky a bum... cize nemavam BSOD pri zatazi, skusal som orthos, a tam to bolo 3 hodiny stabilne, tak teraz neviem kde by mohol byt problem :( Zacalo sa mi to objavovat ked som predal moje 2x1G vitesty a kupil som 2x2G vitesty a presiel som na vistu 64 bit...Ramky som skusal kamosove gamers edition a tiez som mal BSOD takze tym to asi nebolo, nepomohlo ani format a preinstalovanie OS. Bios mam F13i. A ani bios defaults ani nic co som zatial skusal, neviete mi povedat kde by mohol byt problem? Kedze OS som preinstaloval tak to bude asi zlym hardwarom, aj ked neviem preco tak zrazu. Viete mi poradit ako by som mohol prist na to co mi ten BSOD sposobuje?
Používateľov profilový obrázok
cool_point
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 726
Dátum registrácie: Št 26. Jún, 2008, 19:12
Bydlisko: Handlová/Prievidza (36)

Problém s klávesnicou PS2...

Príspevok od používateľa cool_point »

Prosím Vás o radu. Prišiel som z práce a nejde mi klávesnica.
V správcovi zariadení je známy výkričník a keď dám odinštalovať, resp. znovu aktualizovať ovládač, tak všetťko prebehne O.K. a nakoniec napíše že je zrejme poškodený a blaa...blaa...
Skúšal som aj originál CD ku klávesnici a takisto aj bod obnovy. Ani jeden bod neobnovilo a vyskočila hláška po reštarte OS, že z dôvodu nešpecifikovanej chyby nedošlo k zmene systémových súborov a systémových nastavení.
Jedná sa o klasickú klávesnicu s PS2 portom. OS Windows Vista Ultimate x64.
Tento post píšem z XP, nakoľko v minulosti som si na druhý, záložný HDD nainštaloval XP.
Už som skutočne zúfalý. Posraná klávesnica a takéto problémy. V BIOSE tiež funguje OK.
Neviem či je to podstatné, ale nechal som večer napalovať DVD s tým, že sa PC vypne. Ráno bolo vypnuté a kázal som mojim deťom vybrať DVD z mechaniky. Lenže nepočkali na boot windowsu, otvorili mechaniku a keď DVD vybrali, tak vypli "centrálny" vypínač, čo mám pod hornou doskou stola. Týmto sa vypne komplet prívod do všetkých periférii. Niečo ako vypínač na predlžováku.
Ďakujem za rady... ;)
Case: Aquarius YY-5604, 3x12cm FAN AC MB: ASUS P5E - X38/ICH9R, CPU: INTEL Core 2 Quad Q8400, Cooling H2O: Laing DDC 12V Ultra + Alphacool TOP, D-Tek FuZion V2 + Alphacool Radiator NexXxoS Xtreme III rev. 2 + 3x FAN Noctua NF-P12-1300, RAM: 4x2GB DDR2 800MHz A-DATA Extreme Edition Vitesta, HDD: 1xSSD OCZ Vertex 3 60GB+2x400GB WD 7200 RAID0+1TB Seagate+2TB WD, VGA: SAPPHIRE HD 5770, 1024MB DDR5, VGA Cooler: Water block Alphacool NexXxoS GPS-07T, LCD: LG L226WTQ-SF 22 ", Mouse: Razer DeathAdder 1800DPI + Razer eXactMat, Power: Corsair HX620W, OS: Win7 Ultimate x64
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Vista 64 bit skusenosti, problemy ...

Príspevok od používateľa Snake »

Iná klávesnica funguje? Aké súbory vyhodí device manager? Skúšal si nabootovať bez klávesnice a potom ju zapojiť, poprípade skúsiť ju v inom PC? Používaš nejaký adaptér (Serial > PS2; USB > PS2) je to generic ci nejaka multimedialna klavesnica?





.

Návrat na "Operačné Systémy"