Vista 64 bit skusenosti, problemy ...

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
cool_point
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 726
Dátum registrácie: Št 26. Jún, 2008, 19:12
Bydlisko: Handlová/Prievidza (36)

Re: Vista 64 bit skusenosti, problemy ...

Príspevok od používateľa cool_point »

Snake napísal:Iná klávesnica funguje? Aké súbory vyhodí device manager? Skúšal si nabootovať bez klávesnice a potom ju zapojiť, poprípade skúsiť ju v inom PC? Používaš nejaký adaptér (Serial > PS2; USB > PS2) je to generic ci nejaka multimedialna klavesnica?
Klávesnica funguje aj v tomto PC, keďže teraz píšem. Lenže mám nabootovaný XP. Takže to by som neriešil. Nechápem aké súbory si myslel, že vyhodí device manager. Adaptér nepoužívam je to priamo v PS2 zastrčené. Je to multimediálna klávesnica, ale klasika, nič futuristické. Bežalo to pred tým bez inštalácie nejakých špeciálnych oládačov. Skúšal som aj bezdrôtovú, ale to isté. Odinštalujem klávesnicu v device manager a potom dám vyhľadať zmeny hardware a nainštaluje ju vždy, ale s tým vykričníkom a je nefunkčná, tak ako som písal pred tým.
Case: Aquarius YY-5604, 3x12cm FAN AC MB: ASUS P5E - X38/ICH9R, CPU: INTEL Core 2 Quad Q8400, Cooling H2O: Laing DDC 12V Ultra + Alphacool TOP, D-Tek FuZion V2 + Alphacool Radiator NexXxoS Xtreme III rev. 2 + 3x FAN Noctua NF-P12-1300, RAM: 4x2GB DDR2 800MHz A-DATA Extreme Edition Vitesta, HDD: 1xSSD OCZ Vertex 3 60GB+2x400GB WD 7200 RAID0+1TB Seagate+2TB WD, VGA: SAPPHIRE HD 5770, 1024MB DDR5, VGA Cooler: Water block Alphacool NexXxoS GPS-07T, LCD: LG L226WTQ-SF 22 ", Mouse: Razer DeathAdder 1800DPI + Razer eXactMat, Power: Corsair HX620W, OS: Win7 Ultimate x64
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Vista 64 bit skusenosti, problemy ...

Príspevok od používateľa faugusztin »

Tak potom niektory zo systemovych suborov ovladaca je poskodeny. Odstranovanim a pridavanim nic nedosiahnes, furt sa ti tam nakopiruje poskodeny. Mozno by stalo za pokus pustit "sfc /scannow" a ked nepomoze tak reinstalovat Windows... Bohuzial, obcas sa to stava. Windows je vzdy hrad z kariet, a aj ked casom pouzivaju vzdy lepsie lepidlo, furt sa najde nejaky ten slaby clanok :D
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Vista 64 bit skusenosti, problemy ...

Príspevok od používateľa Snake »

Asi je to tým, preto som hovoril že postni mi niečo takéto:
Obrázok

ze ktore ovladace/subory to pouziva...





.
Používateľov profilový obrázok
cool_point
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 726
Dátum registrácie: Št 26. Jún, 2008, 19:12
Bydlisko: Handlová/Prievidza (36)

Re: Vista 64 bit skusenosti, problemy ...

Príspevok od používateľa cool_point »

Nech sa páči, mimochodom, čítaš mi myšlienky. Spravil som screen a až toto čítal, lenže som tam nemal kartu s ovládačmi, tak som musel znova. Inak je to celkom zábava s klávesnicou na obrazovke. :laugh:
Obrázok
Case: Aquarius YY-5604, 3x12cm FAN AC MB: ASUS P5E - X38/ICH9R, CPU: INTEL Core 2 Quad Q8400, Cooling H2O: Laing DDC 12V Ultra + Alphacool TOP, D-Tek FuZion V2 + Alphacool Radiator NexXxoS Xtreme III rev. 2 + 3x FAN Noctua NF-P12-1300, RAM: 4x2GB DDR2 800MHz A-DATA Extreme Edition Vitesta, HDD: 1xSSD OCZ Vertex 3 60GB+2x400GB WD 7200 RAID0+1TB Seagate+2TB WD, VGA: SAPPHIRE HD 5770, 1024MB DDR5, VGA Cooler: Water block Alphacool NexXxoS GPS-07T, LCD: LG L226WTQ-SF 22 ", Mouse: Razer DeathAdder 1800DPI + Razer eXactMat, Power: Corsair HX620W, OS: Win7 Ultimate x64
badyto

Re: Vista 64 bit skusenosti, problemy ...

Príspevok od používateľa badyto »

badyto napísal:mavam tak 2 az 3x denne BSOD, len tak si pozeram noviny na nete a bum, alebo len pocuvam pesnicky a bum... cize nemavam BSOD pri zatazi, skusal som orthos, a tam to bolo 3 hodiny stabilne, tak teraz neviem kde by mohol byt problem :( Zacalo sa mi to objavovat ked som predal moje 2x1G vitesty a kupil som 2x2G vitesty a presiel som na vistu 64 bit...Ramky som skusal kamosove gamers edition a tiez som mal BSOD takze tym to asi nebolo, nepomohlo ani format a preinstalovanie OS. Bios mam F13i. A ani bios defaults ani nic co som zatial skusal, neviete mi povedat kde by mohol byt problem? Kedze OS som preinstaloval tak to bude asi zlym hardwarom, aj ked neviem preco tak zrazu. Viete mi poradit ako by som mohol prist na to co mi ten BSOD sposobuje?
Zdravim! takze zistil som ze je este novsi bios, stiahol som si najnovsi, ale ani to nepomohlo, skusal som aj vsetky moje data dat na externy disk lebo som pocul ze pri plnom disku to moze sposobovat, ale tiez nepomohlo, na disku som mal 2 particie a zmenil som to na 1 particiu tym ze som druhu deletol a miesto pridelil prvej, takze bolo len 10% miesta na disku pouzitych, ale stale mavam BSOD :( Ja uz vobec neviem cim by to mohlo byt :( Teploty na CPU mavam uplne fpohode, takych 30 az 40C, a na chipsete mi everest ukazuje tych 51C... Neviete mi niekto poradit aspon co by som mohol este skusit? lebo som uz v koncoch. :help: :help: :help:
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Vista 64 bit skusenosti, problemy ...

Príspevok od používateľa Snake »

BSOD co vyhodi? zakaz automaticky restart a daj to sem





.
badyto

Re: Vista 64 bit skusenosti, problemy ...

Príspevok od používateľa badyto »

BSOD na seba nenechal dlho cakat... toto mi to ukazalo:

*** STOP: 0xFFFFFFFFC0000005,0xFFFFF80001F4BA16,0x0000000000000000,0x00000000005DF000


ObrázokObrázok
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Vista 64 bit skusenosti, problemy ...

Príspevok od používateľa Snake »

Jop, toto je chyba hardveru alebo driveru, su vsetky drivery WHQL? Mas final verzie a nie nejake beta? Skusal si pretestovat pamate cez memtest? Skusal si povymienat komponenty?





.
badyto

Re: Vista 64 bit skusenosti, problemy ...

Príspevok od používateľa badyto »

nemam beta verzie, a ako zistim ci su drivery WHQL? nieco taketo som niekde videl, ale nutusim veru co to je, to su tusim tie podpisane ovladace MS nie? pamete som skusal vymenit za kamosove a problem pretrvaval, takze v pametiach to asi nebude. Este ma napadlo ze mam relativne novu citacku, skusim ju odpojit...
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Vista 64 bit skusenosti, problemy ...

Príspevok od používateľa Snake »

áno WHQL je certifikacia od MS, taktiez vidim ze mas zostavu pretaktovanu, nemoze to byt tym?





.
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Vista 64 bit skusenosti, problemy ...

Príspevok od používateľa dexterav »

môže to byť čokoľvek...
WHQL je max tak na ozdobu, reálne to nič neznamená len proste vtedy bz nemal byť problém, že tie ovládače sú na tom rovnako ako bez WHQL je samozrejmé :D
nenainštaloval si niečo v poslednej dobe?
ak to máš pretaktované treba skúsiť default hodnoty
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
badyto

Re: Vista 64 bit skusenosti, problemy ...

Príspevok od používateľa badyto »

No takze, mal som dalsi BSOD, takze citackou to nie je, a na defaulte to mam, to je jasne, nic nemam pretaktovane. ale aj tak mi to nejde, skusal som aj bios defaults aj fail safe defaults aj moje pokusy vselijake ale nepomaha, momentalne testujem Core 2 Quad Q9300, uvidim co to spravi... Modlim sa za aspon 5 hodin uptime :D
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Vista 64 bit skusenosti, problemy ...

Príspevok od používateľa Snake »

Každopádne vidieť že tvoj stroj by ako server neustál :-) max by som skúsil reinštal winu a nahodenie ovládačov či to bude robiť aj na čistom...





.
badyto

Re: Vista 64 bit skusenosti, problemy ...

Príspevok od používateľa badyto »

no ved som pisal ze som skusal aj reinstall OS... to bolo hned prve riesenie, ale nic. heh ze server... tak to ma k tomu veru daleko :D
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Vista 64 bit skusenosti, problemy ...

Príspevok od používateľa Snake »

padá to aj keď nenainštaluješ ovládače (proste čistý win poprípade s WDDM ovládačmi)? Popr. padá iný systém?





.

Návrat na "Operačné Systémy"