porovnanie 7600GS do agp X1600PRO do agp

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
pepee
Ban
Ban
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa pepee »

fanik napísal:pepe ... 650/960 staci? :D
viem ze si si kreslil na kartu :D , myslel som kolko z toho dostanes bez uprav.

btw: mozno ze sa mylim, ale ty co na tie karty kupujete dalsie drahe chladenia, nie je lepsie hned pri kupe karty tie peniaze radsej vzrazit do o nieco drahsieho-vykonnejsie modelu grafiky?(myslim ze aj s rucne vyrobenym chadenim sa da karta dobre uchladit, ak nie lepsie)
Používateľov profilový obrázok
fanik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: Pi 23. Sep, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa fanik »

ja tam mam jednak pùvodni chladic a druhak ty pamìti mi jeli stejnì i pøedtim :D


btw... neudìleje nejvìtsi chybu sveho nakupniho zivota a podivej se jake ma to inno3d pamìti ve skutecnosti...
nejhorsi 7600GS AGP je asus a hned za nim je inno3d (kvùli pamìtem)
http://www.inno3d.com/products/graphic_ ... 7600gs.htm
Používateľov profilový obrázok
pepee
Ban
Ban
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa pepee »

fanik napísal:btw... neudìleje nejvìtsi chybu sveho nakupniho zivota a podivej se jake ma to inno3d pamìti ve skutecnosti...
nejhorsi 7600GS AGP je asus a hned za nim je inno3d (kvùli pamìtem)
blbost, pamate su DDR2 2.5ns. prave ze inno3d je jedna z najvykonnejsich kariet a zaroven najlacnejsich. clovece kde ty na to chodis?! su tu predsa este shitnejsie karty(7600GS AGP) s casovanim pamati 2.8(GAINWARD) a este nejake 512mb verzie a uz tebou spominana najshitnejsia ASUS s ddr1
pepek napísal:
nataly7 napísal:mozes mi prosim ta povedat ake pamate(casovanie, alebo aspon opis oznacenie) ma ta inno3d 7600gs 256mb AGP?
pamete mam samsungy 2.5ns. mam ju doma takze viem
fanik, chces povedat ze toto si prehliadol?
Používateľov profilový obrázok
fanik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: Pi 23. Sep, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa fanik »

nepøehlidl jsem nic, ale zeptej se kdy ji kupoval... velmi pochybuji ze se nìkde na skladì vali 2 mìsice.
aktualnì jsou s 2,8ns pamìtmi ...nevim kam ty chodis na to ze inno3d je nìjaka supr znacka se svou 7600gs, mozna tak trochu 7600gst, ale ta ma 1,4ns pamìti a to je tak veskere plus pro inno.
Inno3d 7600GS agp jsem vidìl naposledy v patek, zcela novou pøede mnou vybalenou z krabice.

Hele mì je to salam kup si inno3d :) mì je to vaznì ukradeny. Btw co ja jsem vidìl tak asi nejlip bez modu sla taktovat msi a gigabyte, sparkle taky dobrej
Používateľov profilový obrázok
pepee
Ban
Ban
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa pepee »

fanik napísal:aktualnì jsou s 2,8ns pamìtmi
odkial to mas? videl si? preco by zrazu davali horsie pamate?
akoze teraz si ma fakt vystrasil, este to stale mozem stopnut, tak ak mas nejaky link, tak ho sem prosim daj.(ak si mal pravdu, tak sa ti ospravedlnujem-omlouvam :) )
fanik napísal:Inno3d 7600GS agp jsem vidìl naposledy v patek, zcela novou pøede mnou vybalenou z krabice.
takze si pozeral pamate? alebo z coho vlastne vychadzas? snad nie z toho ich webu(ram 666Mhz), to je asi chyba(myslim)
Používateľov profilový obrázok
fanik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: Pi 23. Sep, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa fanik »

samozøejmì ze jsem se dival na pamìti... 2,8ns hynixy
proc zacali davat horsi pamìti to opravdu nevim, tøeba je nìjak vyhodnì nakoupili nebo co ja vim... ne opravdu to nevim.
U inna3d nikdy nevis... mimochodem je mi zahadou proc tak ocernujes gainward - vùbec jednu z nejlepsich znacek pro overclockery -
BTW dneska mi pøisly fotky gainwardu a ten ma 2ns pamìti!
Napø. s 7600GS gainward pro pcie mùzes dìlat neskutecne vìci, ma sice jadro g73 ale s featurami ktere maji modely 7800 nebo 79xx!!

samozøejmì ze jsem pùvodnì vychazel z jejich popisu na strankach, jinak bych ty pamìti v patek mozna ani nekontroloval, ale usetøil jsem si tak zbytecnou cestu zpatky do obchodu kvùli vymìnì nebo vraceni penìz a vzal jsem zrovna sparkle ktery mìli taky skladem (nebylo to pro mì)
--------------------------------------------------------------------
jestì na konci srpna bylo na jejich strankach v popisu: memory 800MHz[/b]
Používateľov profilový obrázok
pepek
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 207
Dátum registrácie: St 18. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: UK

Príspevok od používateľa pepek »

uvediem priklad ako si inno meni co sa mu zachce http://www.inno3d.com/products/graphic_ ... 600gst.htm to je 7600gst ktora sa predavala a ktoru maju na stranke uz neviem ako dlho a ja som pred tyzdnom kupil tu istu kartu novu ovsem iba krabica bola rovnaka. Samotna karta je uplne ina, cervena a aj chladic je uplne iny . Cize asi tak
PS:tejto znacke by som jedine vytkol chladice "teda ak sa to tak da nazvat " :)
Používateľov profilový obrázok
pepee
Ban
Ban
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa pepee »

to fanik:
neviem sa rozhodnut medzi Gigabyte 7600GS 256MB AGP a MSI 7600GS 256MB AGP
Gigabyte sa mi pozdava koli tomu velkemu chladicu(staci na to hodit nejaky ventilator a o chladenie je postarane. presne tak ako si to urobil ty).
len by ma zaujimalo ci ten velky chladic prilieha aj na pamate. takze, chladi ten velky chladic aj pamate?

eng neviem skoro nijak, ale tu na fore -> http://forums.vr-zone.com/showthread.php?t=86065&page=3 sa pise o viacerych kartach a nie je mi uplne jasne ktora z nich ma po pouziti maximalneho Vmodu najvacsie stabilne takty(vykon). kedze si tam prispieval, mohol by si mi to objasnit? diky
btw:
nie som si isty ci rozumiem -> http://mujweb.cz/Pocitace/oc-lab/cool.jpg o co ide?
good job fanik :) -> http://mujweb.cz/Pocitace/oc-lab/PCB76AGPad2.JPG ozaj, preco si si nevybral napr. MSI? ze by koli tomu velkemu chladicu na Gigabyte?

to all:
ak niekto este viete o nejakom SK net obchode kde predavaju Gigabyte 7600GS 256MB AGP, dajte prosim vediet. vdaka
Používateľov profilový obrázok
Raketak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Ne 03. Sep, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa Raketak »

pepee> hladal som dost dlho a nasiel som iba henten jeden odkial ju berem ja. Na to, ze pasivne chladene karty byvaju drahsie, ma tato uplne super cenu. Inak po obdrzani penazi posielaju na druhy den kuriera, no som sa s nim nejak minul takze sa im to vratilo naspat a posielaju mi to teraz este raz na ich naklady :)
Používateľov profilový obrázok
fanik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: Pi 23. Sep, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa fanik »

Gigabyte jsem si vybral protoze je to Gigabyte, k MSI celkovì nemam dùvìru posledn 2 roky. Gigabyte ma snizenou spotøebu a je vyroben bez komponentù obsahujici olovo a cadmium - "zelena" karta
Chladic je na nìm taky dobry, ale na pamìti uplnì nedoleha, coz jsem vyøesil tak, ze jsem ho stejnì sundal odstranil z nìj ten podivny teplovodivy gel pro gpu (doporucuji vsem!!!) a misto nad gpu obrousil jemnym smirkovym papirem a nanesl svou teplovodivou pastu.
Pùvodnì jsem se mezi pamìti a chladic snazil dat mìdìne plisky - pamìtovy chip / teplovodiva pasta / plisek / pasta / chladic - ale nakonec jsem to vyøesil bez tìch pliskù, prostì jsem doprostøed pamìtoveho chipu te pasty dal vice - nechal jsem tam abych tak øekl takovou hrudku (5mm na vysku) uprostøed, abych mìl jistotu ze pøi pøilozeni pasivu to bude spojeno - je to dokonce lepsi nez s tìmi plisky.
Døiv se mi chladic pøi jakekoliv manipulaci mirnì kyval a teD se takøka nehne - samozøejmì se snazim s nim nekyvat kvùli pastì na pamìtech, ale to ze teD jakoby lepe drzi je i diky pouzite teplovodive pastì kterou pouzivam - Arctic Cooling MX1

Po tomto se teploty snizili v klidu asi o 5-6 stupnù a v zatìzi o 13 stupnù. Po nìkolika hodinove zatìzi teplota nejde pøes 64 stupnù (mam tam teD stale zapnuty nizkootackovy a takøka neslysitelny 8cm ventilator primecooler - tak jak si to asi vidìl na fotce)
pepee napísal: nie som si isty ci rozumiem -> http://mujweb.cz/Pocitace/oc-lab/cool.jpg o co ide?
to jsou stabilizatory ktere se po pøetaktovani a v zatìzi zacnou hodnì zahøivat - hlavnì ty co jsou jakoby samostatnì - a pak se mi karta zdala byt nestabilni, od te doby co je chladim je vsechno v poøadku.

Rozdil ve vykonu mezi 650MHz a 700+MHz je takøka nulovy, takze ja jsem zùstal na 650MHz s 1,3v (pùvodnì 1,08) - nazval bych to idealnim stavem mezi oc a zvysenym napìtim, pamìti mam na 1,95v a jedou na 960MHz.
Drtivou vìtsinu casu pøi hrani atd., kartu ale provozuji na 625MHz/900-920MHz, coz se mi zda jako idealni - karta se mnohem menì zahøiva atd.

Jinde jsem popisoval jak pøi vysokem pøetaktovani mas horsi vysledky nez pøi nizsich frekvencich - to je jednak dano architekturou gpu a take moznostmi pamìti.
Napøiklad
700/960 aquamark 63500 bodù
650/960 aquamark 67000 bodù
Proc?
Jadro pøestava stihat (hlavnì geometricka jednotka) a dochazi k ms prodlevam a propadùm fps - nazyval jsem to laggy - jsou lide kteøi tvrdi ze nic takoveho nepozorovali, ale ja to vidìl na ruznych znackach tehle karty a na rùznych pocitacich a hlavnì to neni jen problem AGP karet ale i PCIE (napø. u gainwardu 7600GS PCIE se to da odstranit).
Prostì nema smysl hnat za uplnì nejvyssi frekvenci, kdyz ve skutecnosti pak vykon vlastnì mùzes ztracet.
Používateľov profilový obrázok
pepee
Ban
Ban
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa pepee »

to fanik:
dik za vycerpavajucu odpoved :) , mozno sa este ozvem koli pencil modu, zajtra by som mal mat gigabyte. ozaj preco tak velmi zdvoraznujes ze V-mem nie je bezpecny? co ja na nom nebezpecnejsie ako na V-core? a ked nemam ohm merac, nemal by som robit ziaden z tych pencil modov(V-core, V-mem - gigabyte) ?

btw:inno3d som pred chvilou NEprevzal(predajca sa rozculoval, ze vraj mi to da zaplatit), len duvam ze bola s tymi shitnymi pamatami(2.8ns) :roll: :?
Používateľov profilový obrázok
fanik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: Pi 23. Sep, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa fanik »

neøikam ze je nebezpecny, jen zdùraznuji ze to kazdy dìla na vlastni riziko, kdyby to bylo nebezpecne tak nedìlam ani ja :)
Používateľov profilový obrázok
pepee
Ban
Ban
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa pepee »

fanik napísal:neøikam ze je nebezpecny, jen zdùraznuji ze to kazdy dìla na vlastni riziko, kdyby to bylo nebezpecne tak nedìlam ani ja :)
zdalo sa mi ze to bolo smerovane len k V-mem modu http://mujweb.cz/Pocitace/oc-lab/PCB76AGPad2.JPG pri V-core ziadne varovanie nepises. OK, mozno sa mi to len zda.
mylan napísal:tak ja napr. mam tu shitnejsiu gainward. vsade na webe sice vypisuju, ze ma 2.8 ns pamate, ale ta moja ma 2.5. ked si aj blizsie niekde pozries foto, tak to tam sam uvidis...
tak to asi ten gainward slohol innu3d :D ak sa ti chce opis pamate, nemozem nikde najst foto
kua kto sa ma v tom vyznat, prehadzuju si to ako ponozky. ma porazi ak ta gigabyte bude mat slabe pamate
Používateľov profilový obrázok
fanik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 122
Dátum registrácie: Pi 23. Sep, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa fanik »

gigabyte bude mit dobre pamìti...

jinak mrkni na tohle:
http://pretaktovanie.sk/modules.php?nam ... &start=210

jestì to piluju, ale funguje to

Návrat na "Grafické karty"