Spotreba plazma vs. LCD

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2143
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa zoom »

Znizuje sa to preto, lebo dnesne panely su v maxime VELMI presvetlene. Nenasiel som vierohodny udaj, aky jas ma ten tvoj Panasonic (predpokladam, ze TH-42PX80), na jednej stranke sa pisalo ze ma 500 cd/m2, na druhej, ze ma 1000 cd/m2. V kazdom pripade plazmy sa kalibruju na jas okolo 100-140 cd/m2, takze vidis ten rozdiel. Napriklad moj LCD monitor ma udavany maximalny jas 300 nits (= 300 cd/m2). Cize daleko pod tvojou plazmou. Jas mam stiahnuty uplne na minimum a aj tak sa mi zda, ze je to moc jasne a bral by som, aby bol este tmavsi. Kebyze mam kukat cely cas do maxima, 300 cd/m2, tak to potes a to nehovorim o tom, ked ma plazma 1000 cd/m2 -- to uz je snad aj na poskodenie zraku. Ked nechces znizovat jas kvoli kalibracii a inym veciam, tak je to jednoducho preto, lebo do jasnych veci sa dlhodobo zle diva - predpokladam, ze doma sa tiez len tak nedivas do ziarovky po dobu 6 hodin.

Potom si niekde najdi nejake burn-in CD/DVD a nastavenia pre plazmu. Je zrejme dobre, nechat plazmu "zapiect" takych prvych 100-200 hodin. Vacsinou sa docitas, ze je to kvoli tomu, aby sa neskor zmensila sanca na image retention, ale myslim, ze spravne sa to robi preto, aby sa ti prvotny cas rovnomerne opotrebovali bunky s plazmou, aby ti nevznikli nejake nerovnomerne opotrebovane plochy (neskor sa uz jednotlive bunky az tak viditelne neopotrebuvaju). Taktiez si najdi nejake doporucene nastavenia priamo pre tvoju TV (na burn-in nastaveni sa TV nepozera).
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11510
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa Andre »

nie,50% je zaklad,pri kt by mal byt obraz viditelny aj o 12:00 na pusti :-) ,vtedy mi ale pride cierna bledsia ako moze byt(okrem HD),ked znizis na 45% akoby si stratil jemny sum za kt je tv vysielanie a zle nastavenie farieb tv kanalov,proste najkrajsi obraz je ako som uz napisal hore,nizsie je to uz prilis tmave

edit:ma 500 cd/m2,samozrejme ze tuto hodnotu nedosiahne ani pri maximalnom nastaveni,a 40% nieje 40% z maxima,rovnomerne to nikdy nejde,odhadujem ze pri 40% to ma 170cd/m2 -co je u mna hranica kukatelnosti tv vysielanie(zas nie napoludnie)
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2143
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa zoom »

Tu som vam nasiel nejake nastavenie 42PX80 kalibrovane na D65, mozete vyskusat. KLIK
Bohuzial neviem posudit, na kolkych percentach je jas a kontrast, neviem kolko uberie jeden klik.
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa Reinok »

Ten Llink je pekný, aspoň budem vedieť čo ma čaká, a ohladne pripojenia k PC má to Dsub, lebo na obraázkoch to je dsub, neviem či robí rozdiel koncovka E A niečo hento je bez tej koncovky, pridáva to nejaký výstup alebo vstuop, ale mení to nejaké hodnoty? Nebude problém s rozlíšením? na HDMI kábel 10metrový nemám a na karte mám DVI+redukciu, prvé čo by som rád urobil je zapojil ho na PC...rozlíšenie to bude mať 1920x1080? Alebo vyššie? Alebo ako to je to mi nejde rozlíšenia plaziem a VGA kariet...
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
ANONYM_a1

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa ANONYM_a1 »

Speezeer napísal:Ten Llink je pekný, aspoň budem vedieť čo ma čaká, a ohladne pripojenia k PC má to Dsub, lebo na obraázkoch to je dsub, neviem či robí rozdiel koncovka E A niečo hento je bez tej koncovky, pridáva to nejaký výstup alebo vstuop, ale mení to nejaké hodnoty? Nebude problém s rozlíšením? na HDMI kábel 10metrový nemám a na karte mám DVI+redukciu, prvé čo by som rád urobil je zapojil ho na PC...rozlíšenie to bude mať 1920x1080? Alebo vyššie? Alebo ako to je to mi nejde rozlíšenia plaziem a VGA kariet...
Ja mam moju Vierku (HD ready - 720p) zapojenu na PC cez DVI<-->HDMI kabel, rozlisenie v drajvroch nastavene na 1280x720x50Hz. 1:1 pixelmapping to teda nie je (testoval som), ale je to omnoho krajsie ako zapojenie cez D-SUB ktore som tiez skusal. Kazdopadne na ziadne lepsie nastavenie som zatial nedosiel.

Jediny problem je s overscanom (plocha desktopu je trosku vacsia nez zobrazovacia plocha TV), nvidiacke drajvre ho dodnes nevedia vykompenzovat, cize aj ked nastavis rucne velkost plochy tuto:

Obrázok

Tak sa nic nestane, ibaze by si pouzil:

http://www.itworks.sk/EnableOverscanCompensation.rar" onclick="window.open(this.href);return false;

Aj to ti pomoze len do najblizsieho restartu. GG nvidia. To ATI s tym nema problemy.
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa Reinok »

potrvdzujem plazma je objednaná bude od 10-14 týždňov, keď dojde dám vedieť a prihodím nejaké to osobné hodnotenie...
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11510
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa Andre »

Speezeer napísal:10-14 týždňov
wtf??
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa Reinok »

:hysterical: sorry myslel som dní samozrejme...:D ja som kkkt..:D
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa Reinok »

Kluci ešte mám otázku, ako je to s tým BURN cd? neviem vôbec nič o tom...mám pripojiť plazmu na PC tam to spraviť albo ako, nejaký trápny postup aspoň...THNKS
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2143
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa zoom »

Nejake burn-in DVD na stiahnutie mas aj na tejto stranke v sekcii Downloads. Dalej tu mas nejake tipy, ako nastavit a pozerat telku pri break-in. Su to len take rady, nikde som nenasiel presne nastavenia. No a nakoniec tu je pekny post, kde mas odkazy na kopec uzivatelskych nastaveni tej TV. Jedna sa o americke forum, neviem, ako sa to bude lisit od europskych modelov. Napriklad na moju buducu TV som nasiel pekne nastavenia od cloveka, co sa vyzna, ale jasne napisal, ze nastavenia nie su pre europske verzie, lebo maju iny firmware. Ta break-in perioda by mala trvat asi tak 200-1000 hodin.
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa Reinok »

Asito vidím na to že napojím televíziu na normálnu televíziu a budem kukať, max znížim jas, a uvidím ako to vyzerá....
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2143
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa zoom »

Tak pokial nechces pustat burn-in DVD a len pozerat TV (co je podla mna blbost), tak si daj hlavne pozor, aby si nepozeral veci s ciernymi pasmi naokolo. Nastav si nejaky mod, ktory cely obraz roztiahne a vyplni komplet panel. Dalej pri TV zase nemas istotu, ze niekde nebudes mat staticky obraz. Napriklad si pamatam, ze kedysi boli na STV nejake idiotske smajliky, ktore naznacovali postihnutym ludom, ci sa na nejaky program moze divat ich postihnute decko. Funkciou break-in DVD je prave to, ze to tam pustis a ides sa hrat na PC a po dvanastich hodinach to vypnes a nemusis sa o nic starat. A na druhy den znova. Za dva tyzdne nazbieras 168 hodin, co je lepsie ako nic. Kebyze kukas TV, tak by si ju musel velmi dlho pozerat na nastaveniach, ktore su na pozeranie TV nevhodne. No ale vsak urob ako myslis. Ja viem, ze mojej plazme doprajem starostlivost, aku si zasluzi.
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa Reinok »

Hej ale ja nemôžem mať plazmu na 2 týždne pripojenú na PC, pretože na to nemám PC ( teda VGA) a musel by som mať PC v obývačke, a televízia bude na pozeranie telky a nie na 1000 hodín hrania na PC...ale veď keď to doposial nikto nereklamoval tak to problém snáď nebude...
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa Reinok »

Keď to tak čítam, nebude stačiť ak popri sledovaní televízie budem z SDčky púštať obrázky farebné, red, green, blue? Alebo niečo také? Ide o to vlastne aby sa rozmomerne rosvecovali všetky bublinky, nie?
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2143
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Spotreba plazma vs. LCD

Príspevok od používateľa zoom »

Ale co tu furt riesis? Ved break-in DVD sa preto vola break-in DVD, lebo je to DVD, ktore strcis do DVD prehravaca pri telke a nemusis mat nic pripojene k pocitacu. Pokial DVD prehravac nemas, tak si kupis nejaky najvacsi shit za 1000,- Sk aj s DPH, pripadne kupis z bazaru nejaky za par stoviek.

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"