Datacomp

Všetko o vašich skúsenostiach s predajcami HW ...
Používateľov profilový obrázok
Cougar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 346
Dátum registrácie: Po 14. Nov, 2011, 13:50
Bydlisko: Toronto - CA

Re: Datacom

Príspevok od používateľa Cougar »

pred vysi mesiacom som poslal graf. kartu na reklamačku pretoze nesiel strartnut kvoli nej PC ... samozrejme ziadne info nic nepisali co s nou je, uz sa blizil 30 den reklamačky a stale ziadne info.. tak som im napisal jeden mail... neodpisali... druhy mail.... neodpisali.... treti mail, uz taky vyhraznejsi to uz bol 30 den....neodpisali... odpisali az niekedy ku veceru ze graf. karta je na ceste ku mne domov... cize PRESNE 30 DNI im trvalo vyreklamovat grafiku .....

graf. karta mi prisla v piatok 13. januara.... vcera, 18 januara som im ju posielal naspet pretoze sa zas POSRALA.... :)

som strasne zvedavy ako dlho to zase bude trvat... dakujem technikovi ktory opravil grafiku a 4 dni na to zas nesla... :good: je to frajer :good:
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6812
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Datacom

Príspevok od používateľa stefan222 »

na stranke mas maily na viacerych managerov, skus poslat viacerym rovnaky mail ze co sa stalo, verim ze zopar ludi to bdue zaujimat akych maju zamestnancov. ;)
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Cougar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 346
Dátum registrácie: Po 14. Nov, 2011, 13:50
Bydlisko: Toronto - CA

Re: Datacom

Príspevok od používateľa Cougar »

vzdy ked mi niekto napisal... tak to bol furt niekto iny ... ale to tiez len proste... jednou vetou ... uplne proste... mamvpičisti... pardon za vyraz.
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Datacom

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Preto treba kupovat v overenych shopoch, kde je pristup ku zakaznikom na urovni. Samozrejme si za to v podstate zaplatis, ale dnes uz nic nemas zadarmo :rolleyes:
A kedze Datacomp je skoro najlacnejsi na slovensku, tak sa to musi niekde odzrkadlit. Samozrejme ziadny shop nie je svaty, vsetci maju muchy.
Používateľov profilový obrázok
Cougar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 346
Dátum registrácie: Po 14. Nov, 2011, 13:50
Bydlisko: Toronto - CA

Re: Datacom

Príspevok od používateľa Cougar »

na pccko kazdy nadava :D teraz datacomp je taky divny, alza nejak ide dole vodou ....

a rozdiel v cene medzi datacompom a alzou bol asi 2 € ... cize kvoli cene som to nekupoval v datacompe... :)
a ked som teraz cital ze ako zamietaju reklamacky v alze tak este dobre asi ze som nebral odtial ... :D
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Datacom

Príspevok od používateľa Brandoo »

Nj nieco v datacome nieje vporiadku. Davnejsie som reklamoval zakladnu hned po doruceni ju poslali dodavatelovi na vyriesenie a na dalsi den uz bola vybavena. Dva tyzne dola na sklade u datacom az na treti tyzden ju poslali. Bolo to zaciatkom jula minuleho roka.
Spoiler: ukázať
Liquid cooled PC: MB: MSI Mpower Z77 CPU: Intel Core i7-2600K @ 4,5GHz + EK Supermancy CSQ Plexi+Nickel VGA: Gigabyte GTX780 + EK EK-FC Titan Clear Plexi+Nickel RAM: Kingston 2x 8GB DDR3 1600MHz SSD: Samsung 840 Pro 256GB HDD: WD Caviar Green 2TB EARS PSU: Seasonic X-560 Zvuková karta: Creative SoundBlaster Titanium HD USB CASE: Silverstone TJ07 Keyboard: SteelSeries 6G V2 Mouse: Logitech G5 Mousepad: SeelSeries QcK Diablo III Monitor: Samsung SyncMaster BX2440 OS: Microsoft Windows 10 Pro 64-bit
Používateľov profilový obrázok
KatjushaMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 845
Dátum registrácie: Pi 10. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Praha/Prešov/Bratislava

Re: Datacom

Príspevok od používateľa KatjushaMan »

reklamoval som GK a mal som ju na 3 den doma resp kus za kus. Tak nechapem a kupujem odtial vela veci od augusta obrat cez 5000 € a problem bol iba raz z telefonom lebo sa neda zohnat ale nikde na svk. Vzdy mi odpisu alebo zavolaju ked sa nieco riesi
Spoiler: ukázať
PC1Procesor: AMD RYZEN 1700X @ 3820 MHz Základní deska: Asus ROG CROSSHAIR VI HERO AM4 Paměť:DDRAM4 2x8GB G-Skill 3650Mhz Grafická karta:Asus ROG GTX 980 Pevný disk:HDD Samsung SpinPoint F3, 1TB, HDD WD 350 GB Monitor1: DELL U2412M Monitor2: HP w2207
Používateľov profilový obrázok
Cougar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 346
Dátum registrácie: Po 14. Nov, 2011, 13:50
Bydlisko: Toronto - CA

Re: Datacom

Príspevok od používateľa Cougar »

tak ale tebe asi grafika nefungovala... je rozdiel ked nieco nefunguje.. a nejde... ked nejde ze sa neda opravit vymenia kus za kus a neseru sa s tym.. ale ked je SW chyba, tak si mozes cakat mesiac ako napr ja som cakal... a aj budem cakat....
Používateľov profilový obrázok
Cougar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 346
Dátum registrácie: Po 14. Nov, 2011, 13:50
Bydlisko: Toronto - CA

Re: Datacom

Príspevok od používateľa Cougar »

Konecne mi reklamovali graf. kartu po menej ako 30 dnoch .. presne 16 dni im to trvalo lenze s tym ze som im pisal mail ze ci to je u nich pravidlom ze reklamacky vybavuju presne na 30 den ... tak mi hned odpisali ze reklamacka je vybavena, kartu posielaju naspet.

som zvedavy ako dlho zase pojde.. davam tomu 3 dni...
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Datacom

Príspevok od používateľa felipe25 »

Uz ide normalne? :) Ja sice v Datacompe nakupujem, ale nikdy som nic nereklamoval..
A to s tou VGA co ste pisali vyssie - podla toho ze VGA isla 4dni nechapem, ako moze odberatel - datacom dat pokazenu grafiku "opravit" svojmu technikovi. Ved to sa snad ani nemoze nie? Je Datacom autorizovany servisny partner vyrobcu graf. karty? Lebo silne pochybujem ze keby to poslali dodavatelovi tak ten by to po naslednej reklamacii u vyrobcu - pochybujem ze by poslali "naoko" opravnu kartu ktora pojde 4dni. Pochopim ked kupite PC skrinku s komponentmi a nejdu predne USB ze to opravi priamo predajca, ale ked dam reklamovat VGAcku, ako na nu vobec moze predajca šahnuť? SKor mi to pride, ze ked predajca vezme tovar 10.12.2009 na sklad, a preda to az 15.4.2010, tak ked to da clovek reklamovat 10.3.2012 tak to riesi takto - kedze podla mna uz samotny predajca danu vec nema v zaruke u dodavatela - nieje to tak?
Lebo mne sa este nestalo aby mi niekto nieco zreklamoval - z IT veci ktore by sli par dni. Toto by si vyrobca karty nedovolil a podla mna menil kus za kus..Hmm
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
KatjushaMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 845
Dátum registrácie: Pi 10. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Praha/Prešov/Bratislava

Re: Datacom

Príspevok od používateľa KatjushaMan »

mne VGA odisla za 14 dni :)


reklamacia bola vybavena na 3 den od podania kus za kus z tej istej serie
Spoiler: ukázať
PC1Procesor: AMD RYZEN 1700X @ 3820 MHz Základní deska: Asus ROG CROSSHAIR VI HERO AM4 Paměť:DDRAM4 2x8GB G-Skill 3650Mhz Grafická karta:Asus ROG GTX 980 Pevný disk:HDD Samsung SpinPoint F3, 1TB, HDD WD 350 GB Monitor1: DELL U2412M Monitor2: HP w2207
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Datacom

Príspevok od používateľa GABO »

Je potrebné si uvedomiť, že nie technik v Datacome ani nikde inde to neopravuje. Opravuje to servis s ktorým má zmluvu výrobca karty. Prebieha to tak, že predajca posiela výrobok servisu daného VO dodávateľa a ten buď rovno mení kus za kus čo viem, že je vadné naozaj (napr. pamäte). Dosky a pod., grafiky sa posielajú do servisu výrobcu a tam to už trvá. Posledné mesiace napr. gigabyte opravuje všetko a spokojný osobne veru nie som. ASUS je zatiaľ v pohode.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Datacom

Príspevok od používateľa felipe25 »

Aha, tak ale je to zaujimave.. neviem ako je to s platenim posty k dodavatelovi a dalej dodavatel - servis. Ak by mu napr. tu grafiku poslal Gigabyte a vlastnymi silami "opravil" a za 4dni odide, kto zasa zaplati dopravu? Pokial viem uz dlho aj samotni vyrobcovia hovoria ze sa neoplati opravit ale kupit nove, a sami to zacinaju opravovat? Totiz je mi tazko uverit ze to samotny vyrobca opravi tak ze to ide par dni, to je dost na ho... :(
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Datacom

Príspevok od používateľa GABO »

Všetky veci RMA sa posielajú k tomu VO dodávateľovi od ktorého berieš (myslím bežné komponenty). Aké už s tým majú oni náklady to neviem, ale viem isto, že ak je chýba vážnejšia tak to ide servis výrobcu. Posledný krát mi takto chodila 3x tam a späť GB doska kde zakaždým zamenili resp. naletovali jednu mikro cievku, ktorá sa po cca 20 minútach sama spálila...proste GB a ta ich "kvalitná 1155/2011" rada. Po 3 poslaní sa už žiadalo o dobropis a zákazníkovi som zobral rovno ASUS dosku (ktorú som aj pôvodne navrhoval, zatiaľ sme na ne nemali RMA...či už z predaných, alebo čo robíme zostavy).
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6812
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Datacom

Príspevok od používateľa stefan222 »

mam pocit ze som ta v datacompe videl ked som kupoval xbox gamepad len som si nebol isty ci si to ty :rofl: vtedy si daval tu dosku na rma? bo velmi stastny si nevyzeral
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Skúsenosti s predajcami"