voda

Všetko o vodnom chladení a riešenie problémov ...
Používateľov profilový obrázok
siki
Príspevky: 703
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2003, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa siki »

vagabund napísal:Sikino pocuj tvoje vysledky su niake zaujimave akoze s ofukovanym radiatorom si mal cpu 45 c co ja mam taku teplotu s klasickym najsitnejsim chladicom ten co balia v boxe AMD ja mam athlon XP 1800+ mhz vytakteny na 2200+ a mam 45c tak potom tie ertiho vatherbloky niesu az take dobre ako ich ospevujes hmmm?? ale to je jedno inac si pisal ze urobis recenziu jak si to montoval aj s fotkami no neviem ci si na to nahodou nezabudol a este by si mohol napisat aj povodnu tvoju teplotu aku si mal na klasickom chladici aby som nahodou nepodcenoval kvalitu toho chladenia ok dik cus. 8)
Kedy som ja "ospevoval" Ertyho bloky??Maximalne som bol napichany ze mam konecne vodne chladenie... :wink:
Ktomu tvojmu OC CPU:Ake mas napatie?vsak to mas nataktovane na dakych 1800Mhz to je nic(ja mam 2030)...Svoje urobi aj napatie(mam 1,725)..Aku mas dosku?kazda doska ukazuje ine teploty
Nezabudaj, ze ja chladim aj Chipset, ktory na nforce2 dost hreje, a som na FSB 184Mhz :wink:
Clanok:Neboj sa nezabudol som, ale mam toho vela v skole....
S povodnym chladicom titan D5TB(hlinikovy) som mal pri izbovej teplote dakych 22 stupnov a pri plnej zatazi(1h prime95) 59-60 stupnov
Sempron64 2800+|MSI K8n Neo 3|Giga-byte Radeon 9000pro @320/300|Seagate 30GB|WD 120GB SATA|CD-RW Lite-On|DVD-RW Lite-On|RAM 384MB Twinmos 266mhz|
Používateľov profilový obrázok
pjongy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 385
Dátum registrácie: So 22. Máj, 2004, 14:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa pjongy »

siki napísal:
vagabund napísal:Sikino pocuj tvoje vysledky su niake zaujimave akoze s ofukovanym radiatorom si mal cpu 45 c co ja mam taku teplotu s klasickym najsitnejsim chladicom ten co balia v boxe AMD ja mam athlon XP 1800+ mhz vytakteny na 2200+ a mam 45c tak potom tie ertiho vatherbloky niesu az take dobre ako ich ospevujes hmmm?? ale to je jedno inac si pisal ze urobis recenziu jak si to montoval aj s fotkami no neviem ci si na to nahodou nezabudol a este by si mohol napisat aj povodnu tvoju teplotu aku si mal na klasickom chladici aby som nahodou nepodcenoval kvalitu toho chladenia ok dik cus. 8)
Kedy som ja "ospevoval" Ertyho bloky??Maximalne som bol napichany ze mam konecne vodne chladenie... :wink:
Ktomu tvojmu OC CPU:Ake mas napatie?vsak to mas nataktovane na dakych 1800Mhz to je nic(ja mam 2030)...Svoje urobi aj napatie(mam 1,725)..Aku mas dosku?kazda doska ukazuje ine teploty
Nezabudaj, ze ja chladim aj Chipset, ktory na nforce2 dost hreje, a som na FSB 184Mhz :wink:
Clanok:Neboj sa nezabudol som, ale mam toho vela v skole....
S povodnym chladicom titan D5TB(hlinikovy) som mal pri izbovej teplote dakych 22 stupnov a pri plnej zatazi(1h prime95) 59-60 stupnov
niesu tie bloky od ertyho prave najlacnejsie, cize za tu cenu cakam nieco GOOD.Kedy hodis tie rozmery?Ok, chipset a CPU maju rovnako velke chladice, ale na cip ok, ale to CPU?
Abit NF7-SL | AMD Barton 2500+@3200+ 1.6V AC Copper Silent 2 L | 512MB ddram PQI (400) | ATI Radeon Saphire 9800SE | 10GB HDD maxtor + 40GB HDD IBM | DVD-RW LG 4120B | Eurocase 5412A 350W EC
Používateľov profilový obrázok
siki
Príspevky: 703
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2003, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa siki »

Pjongy vravis ze tieto bloky niesu najlacnejsie?Ukaz mi prosimta lacnejsie lacnejsie :wink:
Ostatne riesme cez sukromnu spravu alebo ICQ, nechcem porusovat pravidla(ze PeterM :D )
Sempron64 2800+|MSI K8n Neo 3|Giga-byte Radeon 9000pro @320/300|Seagate 30GB|WD 120GB SATA|CD-RW Lite-On|DVD-RW Lite-On|RAM 384MB Twinmos 266mhz|
Používateľov profilový obrázok
pjongy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 385
Dátum registrácie: So 22. Máj, 2004, 14:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa pjongy »

myslim, ze tymto neporusujeme ziadne pravidla, pretoze sa len bavime o tom, ktory WB je lepsi, lacnejsi.Je to scasti k teme nie?
Abit NF7-SL | AMD Barton 2500+@3200+ 1.6V AC Copper Silent 2 L | 512MB ddram PQI (400) | ATI Radeon Saphire 9800SE | 10GB HDD maxtor + 40GB HDD IBM | DVD-RW LG 4120B | Eurocase 5412A 350W EC
AdsBot [Google]
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 288
Dátum registrácie: So 17. Máj, 2008, 13:40

Príspevok od používateľa AdsBot [Google] »

siki napísal:
vagabund napísal:Sikino pocuj tvoje vysledky su niake zaujimave akoze s ofukovanym radiatorom si mal cpu 45 c co ja mam taku teplotu s klasickym najsitnejsim chladicom ten co balia v boxe AMD ja mam athlon XP 1800+ mhz vytakteny na 2200+ a mam 45c tak potom tie ertiho vatherbloky niesu az take dobre ako ich ospevujes hmmm?? ale to je jedno inac si pisal ze urobis recenziu jak si to montoval aj s fotkami no neviem ci si na to nahodou nezabudol a este by si mohol napisat aj povodnu tvoju teplotu aku si mal na klasickom chladici aby som nahodou nepodcenoval kvalitu toho chladenia ok dik cus. 8)
Kedy som ja "ospevoval" Ertyho bloky??Maximalne som bol napichany ze mam konecne vodne chladenie... :wink:
Ktomu tvojmu OC CPU:Ake mas napatie?vsak to mas nataktovane na dakych 1800Mhz to je nic(ja mam 2030)...Svoje urobi aj napatie(mam 1,725)..Aku mas dosku?kazda doska ukazuje ine teploty
Nezabudaj, ze ja chladim aj Chipset, ktory na nforce2 dost hreje, a som na FSB 184Mhz :wink:
Clanok:Neboj sa nezabudol som, ale mam toho vela v skole....
S povodnym chladicom titan D5TB(hlinikovy) som mal pri izbovej teplote dakych 22 stupnov a pri plnej zatazi(1h prime95) 59-60 stupnov
no ale ja mam sice normalnu voltaz ale mam ho vytaktovany z 1800+ na 2200+ to je niakych par 100viek mhz a k tym ertiho wb moc sa mi ani nepaci ze su gulateho prierezu inac ja mam dosku gigabite KM400
AdsBot [Google]
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 288
Dátum registrácie: So 17. Máj, 2008, 13:40

Príspevok od používateľa AdsBot [Google] »

pjongy napísal:myslim, ze tymto neporusujeme ziadne pravidla, pretoze sa len bavime o tom, ktory WB je lepsi, lacnejsi.Je to scasti k teme nie?
presne tak ako vravis ale asi to bude skor tym aby sme nekazili ksefty hmmm???..
Používateľov profilový obrázok
pjongy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 385
Dátum registrácie: So 22. Máj, 2004, 14:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa pjongy »

vagabund napísal:
pjongy napísal:myslim, ze tymto neporusujeme ziadne pravidla, pretoze sa len bavime o tom, ktory WB je lepsi, lacnejsi.Je to scasti k teme nie?
presne tak ako vravis ale asi to bude skor tym aby sme nekazili ksefty hmmm???..
jj, ksefty su dobre, ale som rozpraval s ertym, a som sa len utvrdil ze pomer cena/vykon(chladenian nieje konkurencie.Samo, daju sa zohnat aj WB za 790sk, aj na Slovensku, ale co z toho ze sa potom neda taktovat?
Abit NF7-SL | AMD Barton 2500+@3200+ 1.6V AC Copper Silent 2 L | 512MB ddram PQI (400) | ATI Radeon Saphire 9800SE | 10GB HDD maxtor + 40GB HDD IBM | DVD-RW LG 4120B | Eurocase 5412A 350W EC
AdsBot [Google]
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 288
Dátum registrácie: So 17. Máj, 2008, 13:40

Príspevok od používateľa AdsBot [Google] »

pjongy napísal:
vagabund napísal:
pjongy napísal:myslim, ze tymto neporusujeme ziadne pravidla, pretoze sa len bavime o tom, ktory WB je lepsi, lacnejsi.Je to scasti k teme nie?
presne tak ako vravis ale asi to bude skor tym aby sme nekazili ksefty hmmm???..
jj, ksefty su dobre, ale som rozpraval s ertym, a som sa len utvrdil ze pomer cena/vykon(chladenian nieje konkurencie.Samo, daju sa zohnat aj WB za 790sk, aj na Slovensku, ale co z toho ze sa potom neda taktovat?
sakra ale skoda ze su gulate a nie hranate nech to ma trojity efekt cena vykon a dobre to vyzera sakra nebude robit racsej tie hranate klasiky????
AdsBot [Google]
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 288
Dátum registrácie: So 17. Máj, 2008, 13:40

Príspevok od používateľa AdsBot [Google] »

pjongy napísal:
vagabund napísal:
pjongy napísal:myslim, ze tymto neporusujeme ziadne pravidla, pretoze sa len bavime o tom, ktory WB je lepsi, lacnejsi.Je to scasti k teme nie?
presne tak ako vravis ale asi to bude skor tym aby sme nekazili ksefty hmmm???..
jj, ksefty su dobre, ale som rozpraval s ertym, a som sa len utvrdil ze pomer cena/vykon(chladenian nieje konkurencie.Samo, daju sa zohnat aj WB za 790sk, aj na Slovensku, ale co z toho ze sa potom neda taktovat?
Taktovat by sa aj dalo len by to stacilo lepsie chladit co by bolo na ukor vecsieho hluku
Používateľov profilový obrázok
Vagabund
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Ne 13. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Vagabund »

tie na tej fotke to su co za bloky??
Používateľov profilový obrázok
Vagabund
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Ne 13. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Vagabund »

PeterM napísal:
Vagabund napísal:tie na tej fotke to su co za bloky??
:idea: VeD to tam pisem ze su od "firmy" Karlos&Pirs http://h2o.kvalitne.cz - momentalne vsak nevyrabaju/nepredavaju :(
no ja som tam pozeral na ich stranku ale oni pisu ze nebudu vyrabat len do konca kvetna co uz pokial viem bolo bo je to maj ,ale oprav ma ked sa milim! v kazdom pripade vizeraju perfektne no ich cena je strasne vysoka
pre mna ako pre bezneho smrtelnika je neskutocna nemyslis :?: :?:
Používateľov profilový obrázok
velijura
Príspevky: 1455
Dátum registrácie: Po 26. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: BA (XXVIII)

Príspevok od používateľa velijura »

vagabund napísal:Sikino pocuj tvoje vysledky su niake zaujimave akoze s ofukovanym radiatorom si mal cpu 45 c co ja mam taku teplotu s klasickym najsitnejsim chladicom ten co balia v boxe AMD ja mam athlon XP 1800+ mhz vytakteny na 2200+ a mam 45c tak potom tie ertiho vatherbloky niesu az take dobre ako ich ospevujes hmmm?? ale to je jedno inac si pisal ze urobis recenziu jak si to montoval aj s fotkami no neviem ci si na to nahodou nezabudol a este by si mohol napisat aj povodnu tvoju teplotu aku si mal na klasickom chladici aby som nahodou nepodcenoval kvalitu toho chladenia ok dik cus. 8)
Zrejme si neuvedomujes jednu vec, tak isto ako aj ostatni, a to tu, ze porovnavas teploty na dvoch uplne rozdielnych pocitacoch, ktore su navyse na dvoch uplne odlysnych miestach. Co to znamena? Iba to ze sikiho pocitac je chladeny vodnikom, ktory nielenze chladi procesor ale navyse chladi aj chipset a ten tiez produkuje teplo (tipoval by som tak 10-20W) a navyse este aj tie miestnosti v ktorej si meral ty a v ktorej meral on su uplne odlisne a maju uplne ine teplotne pomery. Dalej si treba este uvedomit, ako mate vyriesene vetranie kisni a ci je tam odhlucnenie (ktore sposobi zvysenie teploty v kisni).
:?

Takze podla mna tu porovnavas nieco asi dost tazko porovnatelne... :?
CPU Intel P4 | MB Abit SD7-533 | RAM 1GB PC400 Apacer | VGA MSI GF FX 5900XT | HDD Hitachi 7k250 160GB | DVD LG GSA-4160B & Toshiba SD-R1312 | SOUND SB Audigy2 ZS | PSU Chill 510W | CONTROL MS Natural Multimedia Keyboard + MS IntelliMouse Explorer 4.0 + Steelpad QcK + MS Sidewinder 3D Pro | CASE Chenbro Gaming Bomb | COOLING Ertyho WB & IceRex S12 & SELTZ L20 | FANS 3x AC Arctic Fan Pro2L & 1x AC Arctic Fan3 & 1x TT SilentWheel + TT Hardcano12 | SCREEN Benq FP783 | PRINTER Canon PIXMA iP4200
PHOTO Panasonic Lumix DMC-FZ20 & PENTAX K100D + DA 18-55/50-200/Tamron 28-75 + Vosonic X-Drive VP3320 + Toshiba MK-8025GAS 80GB + Velbon Sherpa 750R
Používateľov profilový obrázok
Vagabund
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 74
Dátum registrácie: Ne 13. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa Vagabund »

:idea: Velijura mas pravdu sekol som sa poriadne ale nie v tom merani kdo ma comp na akom mieste bo to su 1-5 stupnov hore dole ale chcel som povedat ze som sa sekol v tom ze napisal ze ma procak vytakteny na 2030Mhz a ja som si myslel ze na 2000+ az potom neskor som si to vsimol ze ma uvedene Mhz a nie typove oznacenie :idea: inac to ci mas odhlucnenie alebo nie to je tiez jedno bo niektory pisali ze sa im zvysila teplota o 1-2 stupne ale v mojom pripade sa "aspon ako mi ukazuje teplomer"nezvysila hmmm.... ale tiez nechapem naco davat vodnika na chipset ktory dokaze uchladit aj pasiv?? radsej by som mal nizsiu teplotu na procaku ako mat lepsie chladeny chipset a slapsie chladeny procak aj ked ako vravis pokial ma chladeny aj chipset a neviem ci aj grafiku tak potom tie bloky su good!!! aspon co sa tyka dosahovanych teplot 8)

Návrat na "Vodné chladenie"