7800 GS kral AGP ???

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
paric
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 157
Dátum registrácie: St 01. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Ruzinov

Príspevok od používateľa paric »

Ja to chapem ale taqy velky rozdiel to neni ,,iba,, 55 na cip a 50 Mhz na pamate :lol:
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

hm

Príspevok od používateľa andynko »

No, ked sme uz takto pokecali, chcel by som realne vediet, co ma v HRACH vyssi vykon, ci radeon X850 alebo tato geforca.

Su nejake testy na nete s nimi oboma?
Používateľov profilový obrázok
paric
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 157
Dátum registrácie: St 01. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Ruzinov

Príspevok od používateľa paric »

J bolo by to zaujimave ale som taq trocha zmenil nazor asi pojdem do Pci-E :) lebo za cenu grafiky mam procesor + motherboard :!: taq neveim mne sa viac pozdvav ta grafika ale zase novy komp taq neviem :?
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: hm

Príspevok od používateľa crux2005 »

andynko napísal:No, ked sme uz takto pokecali, chcel by som realne vediet, co ma v HRACH vyssi vykon, ci radeon X850 alebo tato geforca.

Su nejake testy na nete s nimi oboma?
:arrow: http://www.computerbase.de/artikel/hard ... e_7800_gs/ :wink:

a este kopa inych ...
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

hm

Príspevok od používateľa andynko »

diki, ale pre AGP testy...
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: hm

Príspevok od používateľa crux2005 »

andynko napísal:diki, ale pre AGP testy...
:?
nerozumiem tvojej reci
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: hm

Príspevok od používateľa andynko »

aha, prepac, uz som nasiel, tak podla testov to vyzera, ze ma mierne navrch X850 (musim povedat, ze u X850 sa nevyplati kupit predrazenu PE) ale obycajnu, kde sa pretaktovanim daju dosiahnut jej hodnoty.

Nvidia vsadila samozrejme na vyssie takty... a preto sa celkom dotahuje na ATI v tomto pripade, ale po pretaktovani je tam uz rozdiel vyssi.

Pomer cena vykon by som asi siel skorej do Nvidie v tomto pripade. (aj ked ja osobne som si kupil X850 pre dobry pocit:) )

EDIT :

doplnam testy na AGP verziu X850 tky

http://www.guru3d.com/article/content/212/

http://www.driverheaven.net/reviews/X850AGP/system.htm
Warrax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: So 25. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Príspevok od používateľa Warrax »

Keby som mal vysolit tolko prachov za grafiku, nemal by som dobry pocit z toho, ze mi nezvlada SM3.0.
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

hm

Príspevok od používateľa andynko »

Keby neboli PS 3.0 tak nemas iny argument?

V sucasnej dobe je to aj tak len dalsi marketingovy tah Nvidie, ktory sice uz niektore hry maju aktualne vyuzitelny, ale samozrejme to potom aj vykonovo ide dole... (cim kvalitnejsie zobrazenie tym nizsi vykon)

Cize tu hru kde mas aktualne PS 3.0 zrejme ATI zvladne v FPS lepsie ako Nvidia ...

A potom si treba vybrat, ci je lepsia plynulost hry, alebo fetis mat vzdy to najnovsie.
Používateľov profilový obrázok
vrso2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Ne 22. Jan, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa vrso2 »

uz som sa tu niekde o tom rozpisoval, ako je to s AGP a PCIe.
Ide o to, ze AGP je zastarala technologia, ktorej odzvonilo, avsak ak niekto vlastni vykonny CPU na platforme z AGP, nieje zmysel (zatial) prechadzat na PCIe. Samozrejme za predpokladu, ze mu nechybaju prachy na kompletne novy PC, cize zacinajuc zdrojom, sata HDD, pamate, CPU, MB. podla mna je tato investicia privysoka na to, co od toho ocakavam.
Mam AMD 2100+/1700 OC na 2350 (ide aj 2400)MHz, VGA eVGA 7800 GS OC 256 AGP a v 3dmarku mam (pri netaktovanej VGA) 5800 bodov. Moj kamarat ma 3700+ sandiego (2700 MHZ) na DFI ultra D, 2xSATA a dual pamate a pri 3Dmarku ma nieco cez 8000 bodov.
Preto nevidim veliky rozdiel a hlavne dovod na investiciu niekolko desattisic na novu masinu.
Proste, treba si este pockat a zmykat, kolko sa da. :)

Este na zaver:
Strcil som novu 7800 do slotu a hned nabehlo 430/1300.
Kedze rivatuner zatial nepodporuje 7800, pomocou coolbit2.0 som skusal taktovat. Hned prve, co som oskusal, bolo automaticke detekovanie frekvencie a hop ! 490/1410 :) hned na poprve to automatika dala ako pri 7800 GTX PCIe :) Uz len na neho nahodit water block a mozem sa zacat hrat :)
kazdopadne potesi, ze ?!


PS: Vsetko sa odvyja od mnozstva penazi, ktore mozete preinvestovat. Ak ich dostatok nemate, stavate sa "overclockerom" :)
Používateľov profilový obrázok
ManDark
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 70
Dátum registrácie: Po 27. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: PREŠOV

Príspevok od používateľa ManDark »

Tak tak AGP 8X este stale nieje vyuzite co do prepustnosti by som povedal, pre normalych ludi, mozno v 1600 x 1200 a nejaky FEAR z AA na 8x a AF na 16x hej ale ina asi nie.

Som zvedavy na ake ceny klesnu 7800 -ky ked pride 7900, com som cital tak 7900 GT verzia ma stat po zlacneni 299$, co je celkom suepr cena, az neskutocna ked sa to vezme ze je to High END karta.


Tak potom by mohli 7800 obycajna stat tak 199$ to by som bral hned. :o :o
Používateľov profilový obrázok
vrso2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Ne 22. Jan, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa vrso2 »

Jasan, ale to ja uz upgradovat nebudem :) A tiez som zvedavy na cenu. Snad az 199 stat nebude :)

BTW: aj ja som z PO :)
Warrax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: So 25. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Re: hm

Príspevok od používateľa Warrax »

andynko napísal: A potom si treba vybrat, ci je lepsia plynulost hry, alebo fetis mat vzdy to najnovsie.
Nieje to len o fetisi, je to proste o tom, ze si chcem vychutnat Obliviona s plnymi detailami. .-) U mna je to o pocitoch. A fakt by som z toho nemal dobry pocit. Mozno to niekomu nevadi, ale mne hej. Kludne ozeliem aj par % vykonu.
Okrem toho nejakych 10% vykonu navyse ti plynulost aj tak nezachrani.

Navyse treba zvazit aj vykon CPU. Pre slabsie CPU ma lepsie vysledky Nvidia. Takze treba sa vobec zamysliet nad tym, ci by to nakoniec nejaky vykonnostny rozdiel prinieslo.
Warrax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: So 25. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Príspevok od používateľa Warrax »

vrso2 napísal: Mam AMD 2100+/1700 OC na 2350 (ide aj 2400)MHz, VGA eVGA 7800 GS OC 256 AGP a v 3dmarku mam (pri netaktovanej VGA) 5800 bodov.
Mas 3dmark 2005 a default hodnoty? Skus kolko ti da 3dmark po pretaktovani.
Používateľov profilový obrázok
vrso2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Ne 22. Jan, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa vrso2 »

musim nahodit waterblock. Teda este som sa k tomu nedostal a po pretaktovani bez neho to tuhne. (ocividne potrebuje chladenie) :)

Návrat na "Grafické karty"