Aky film ste naposledy videli?

Všetko o filmoch, filmových premiérach ...
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13794
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Aky film ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Mne sa nahodou EP1 pacila,preteky boli peckove :)
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5366
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Aky film ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa kllr007 »

Ja som nepisal ze je zla, finalny duel je jeden z najlepsich v celej sage. Ale pribehovo sa vsetko dolezite zopakuje v EP2 atd. Jednoducho sa da cela epizoda preskocit bez toho aby divak akokoľvek utrpel, vdaka tomu ma ten machete order neuveritelny flow a VI to zaklincuje s plnou paradou.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Aky film ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa Leon »

Debilnejšiu radu som v živote nevidel. Skákať medzi príbehami akože flashback? To si môžeš dovoliť niekde v seriály, kde je minútový flashback a nie skákať 4 hodiny filmov :D A že vynechať úplne jednu epizódu ? Toto je najväčší odlet. Ak už sa chystá pozrieť jednu z najväčších ság aká kedy v histórií vznikla, tak všetko nie? Čo umiera a nemá čas, že to nemá pozerať ? Aj v jednotke sú super veci, ako preteky na Tatooine, podmorský svet, vojna s Gunganami. To všetko prostredie a tak je minimálne skvelý doplnok. A čo je to NAJPODSTATNEJSIE, je tam kto je asi najdôležitejšia postava v SW univerze od jej úplných začiatkov, kvôli tomu by nemal vynechať ani pár minút. ... lol, že vynechať prvú epizódu.

Ak už chcem akože nejaký flashback, tak presne preto som mu kázal pozrieť najprv prvú trilógiu a potom druhú, lebo si pozrie čo sa stalo, a potom ako keby prequel prečo sa to stalo. Ako keď pozeraš seriál, nemáš šajnu prečo sa to a to deje, a na konci final epizódy dostaneš vysvetlenie a všetko ti zrazu dopne. A keď už chceme vhadzovať filmy medzi trilógie a chceš to pozrieť poporade bez toho "prequel fieelingu", tak pozrieť by si mal Solo, I, II, III, Rogue One, IV, V, VI

Ten známy určite nemal zážitok z poradia filmov, lol. Ale filmov samotných, lebo ich nevidel. Rovnaký zážitok by mal keby to videl poporade.
.
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5366
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Aky film ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa kllr007 »

Ja som zasa nevidel debilnejsiu radu ako pozerat 1-6 zaradom.
vynechanie prvej epizody naozaj problem nie je, ako som povedal ked chce nech si to kukne potom ako doplnok. Pribehovo je to NUDA a tie dve klucove info su opat zopakovane v EP2 atd. Ako zbytocna epizoda ak sa bavime len o deji.
A opat, aj to poradie malo na tom zasluhu, a dost znacnu, kto nevidel nevie.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5844
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Aky film ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa wingo »

Mne to príde ako riadny mačkopes, navyše keď ešte odporúčaš "despecialized" edície čím miešaš cez seba diametrálne odlišné kinematografické štýly do riadneho gulášu. A úplne vynechať backstory ústrednej postavy celej hexalógie je tiež na zváženie.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Aky film ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa Leon »

asi tak presne no,...
Spoiler: ukázať
akože pozrieť VI, V, kde sa uči Luke ako mladý chalan za Jedia. Potom skočiť na dvojku, kde sa ako mladý chalan učí zase Anakin za Jedia, vysvetlenie žiadne ako sa tam objavil zrazu dospelý, kto je on a prečo on. V postate hlavný začiatok Darth Vadera úplne vynechaný :D A potom zase skok kde ho zabijú :D
ty radšej neraď, minimálne ohľadom star warsu lebo o tom vieš nič ...
... a ano vynechanie prvej epizody je velky problem. Nejde pozerať zufale manželky.
.
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5366
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Aky film ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa kllr007 »

wingo napísal: Pi 20. Dec, 2019, 16:00 Mne to príde ako riadny mačkopes, navyše keď ešte odporúčaš "despecialized" edície čím miešaš cez seba diametrálne odlišné kinematografické štýly do riadneho gulášu. A úplne vynechať backstory ústrednej postavy celej hexalógie je tiež na zváženie.
Despecialized je odlisna hlavne v tom ze zachovava co najprirodzenejsi vizual. O nicom inom, nie je to nejako zostrihana a pod verzia. Proste je to HD verzie takej ako ma byt, ziadne bluray digitalne hnusne efekty, zly color grading atd. Takze ak povodnu trilogiu tak jedine despecialized.
A opakujem znovu, v jednotke ziaden backstory nie je, ak teda nechces divat pol filmu na pod-racing ktory je sice fajn no nicomu nepridava.
Naposledy upravil/-a kllr007 v Pi 20. Dec, 2019, 16:25, upravené celkom 2 krát.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5366
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Aky film ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa kllr007 »

Leon napísal: Pi 20. Dec, 2019, 16:12 asi tak presne no,...
Spoiler: ukázať
akože pozrieť VI, V, kde sa uči Luke ako mladý chalan za Jedia. Potom skočiť na dvojku, kde sa ako mladý chalan učí zase Anakin za Jedia, vysvetlenie žiadne ako sa tam objavil zrazu dospelý, kto je on a prečo on. V postate hlavný začiatok Darth Vadera úplne vynechaný :D A potom zase skok kde ho zabijú :D
ty radšej neraď, minimálne ohľadom star warsu lebo o tom vieš nič ...
... a ano vynechanie prvej epizody je velky problem. Nejde pozerať zufale manželky.
Spoiler: ukázať
Na konci 5 sa dozvie ze je Vader jeho otec, Nasledne si das 2 a 3 ktory bude posobit ako dlhsi flashback o vaderovi, aky bol co sa z neho stalo a prec, a nasledne to zafinisujes 6tkou kde sa obaja stretnu vo velkom finale. Lepsie to ani byt nemoze.
A preco by som neradil ? To ze moj nazor nie je v sulade s tvojim tak o tom nic neviem ? Ja to mam napozerane to sa nemusis bat. Schvalne co take ti da jednotka co sa pribehu tyka a jasne to neopakuju v dalsej epizode? Fakt davaj per to do mna. /s midi-chlorianmi na mna nechod/
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12282
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Aky film ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa HellAngel »

koli dejovym linkam by som to takto neprehodil. mozno ten kto nikdy SW nevidel by mal z toho lepsi pozitok, ale 2 a 3 je vznik DV a vsetkeho okolo Dark Side a dobre sluzia na vysvetlenie deja vo filmoch 4,5,6.
Rovnako je skoda nevidiet 1tku, sice jej nevidenim nijako clovek neutrpi, ale aj ta ma svoj maly prinos do celej sagy. Urcite diely 1,2,3 su prinosnejsie a doleyitejsie ako 6,7 a teraz som zvedavy na 8
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13794
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Aky film ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

pozerat to ako swpanic 123456 moze byt tez zaujimave
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Aky film ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa mino_85 »

Leon napísal: Pi 20. Dec, 2019, 01:35
Muhyng napísal: Pi 20. Dec, 2019, 01:28zatiaľ som sa Star wars úspešne vyhýbal.
zdrazel by chleba ci preco take sebazaprenie? :D :D
Ja som na tom rovnako, ale nemienim na tom nič meniť. :-) Teda videl som posledný diel pred týmto, ale to len tak od nudy a chýbal mi kontext, takže...

Myslím, že ma to minulo dobou, ešte v rannej puberte mi prišlo pod úroveň brať vážne postavy typu pozlátený plechovkový pseudorobot alebo nemý jetti pomiešaný s gorilou... a ešte z toho spraviť kult. Fakt som za tie roky nepochopil jak je možné, že to na ľudí funguje. Nehovoriac o súčasnosti, pre mňa odjakživa vrchol trápnosti celá táto séria. Spolu so všetkými komiksovými superheroes, Marvelovky atď. Toto ma obchádza na kilometre.

...a poďte do mňa! :D
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Aky film ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa Leon »

Ja sa nato nepozerám LEN ako na príbeh, ale ako na celkový zážitok z celej ságy - tu je ten rozdiel. Budem sa opakovať, ale nejde pozerať druhoradý romantický seriál. Nebudem Ti popisovať každú jednu scénu prečo je dôležitá. Proste sú tam veci ktoré nadviazujú na dalšie časti a preto by to mal vidieť.
Spoiler: ukázať
Napr ako sa aj stretli s Padme, ako niekedy Anakin žil, že bol otrok. Ako ho objavili. V dvojke keď už začala jeho premena je povahovo úplne odlišný ako bol v jednotke a to celé prispieva k celému vývoju Dath Vadera. To je v dvojke už ako hotová vec, a človek nemá absolútne tucha prečo majú postavy vzťahy ako majú a čo sa predtým stalo. Mimo iné sú tam aj iné zaujímavé postavy (ako Darth Maul alebo Qui-Gon). Človeka ak to baví tak dostane naviac aj to prostredie a scifi veci naokolo.
Tu nejde o to že máš iný názor. Tu ide o to že je úplne zlý. Keď ja poviem, že môžeš kľudne vypiť denne 2 litre vody a ty prídeš a povieš, že môžeš kľudne aj 20, nič sa ti nestane - tak takto by som to porovnal. Ty mu radíš aby pozeral ako keby každú druhú časť v seriály, veď vždy na začiatku ďalšej je súhrn. Je to to isté. Kto takto pozerá? Nikto.
mino_85 napísal: Pi 20. Dec, 2019, 17:28Ja som na tom rovnako, ale nemienim na tom nič meniť. :-)
Vôbec som nenarážal nato, či to videl alebo nie. Je to samozrejme každého osobná vec. Ja som sa len smial z toho slova "úspešne", ako keby mu to niekto strašne nútil :D
.
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5559
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Aky film ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa Odar »

Nech si kazdy pozera, co sa mu paci a nepozera, co sa mu nepaci, ale radit niekomu, aby preskakoval casti celej sagy mi pride uz hodne uderene - no flame :facepalm:

4, 5, 6 je kult. Bodka. Tie filmy nikdy nic nenahradi. Tie nove sracky sa na to absolutne nehrabu. To su priblble rozpravky pre deti s mega efektami. UF a je to vonku :D
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12282
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Aky film ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa HellAngel »

7,8 rozpravka. 4,5,6 su TOPka a 1,2,3 velmi dobre doplnili prazdny pribeh o tom, ako a preco to cele vzniklo. Urcite nic nepreskakovat
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8567
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Aky film ste naposledy videli?

Príspevok od používateľa shiro »

Tiez myslim ze preskakovat filmy mimo ich cislovania je hlupost. Mas tam anakina/vadera, clovek co nikdy nevidel SW nevie kto je kto a preco...akoby si pustil neznalcovi Star Trek DS9, zrazu TOS, Enterprise a potom TNG...bude kompletne vymlety.
Radsej by som to pozeral za sebou, vratane co najposlednejsich BD remasterov, aby to aspon z hladiska CGI vyzeralo co najpodobnejsie. Povodne verzie SW 4 az 6 su dnes proste mega zastarane a neznalca to bude bit do oci.

V pondelok idem na SW: Rise of Skywalker, uvidime, co to bude.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB

Návrat na "Film"