Apple IPad

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
1adad1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2583
Dátum registrácie: Ut 06. Okt, 2009, 20:19
Bydlisko: Bratislava V - Petržalka

Re: Apple IPad

Príspevok od používateľa 1adad1 »

tak drzal som to v ruke a musim povedat:
1)dost lahke
2)pekne
3)to hardwarove tlacidlo spat je take dost nenapadne
4)aplikacie sa spusatuju pomaly
5)je to neprenosne
6)myslim ze je to iba taka hracka
7)ten zadny kryt vela nevydrzi je z dost tenkeho " plechu "
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Apple IPad

Príspevok od používateľa faugusztin »

Konecne nieco super pre Apple TV & iPad :
http://xbmc.org/theuni/2011/01/20/you-a ... d-iphone4/

Ano, je to kompletne XBMC. Prave dnes som rozmyslal nad Xtreamerom, ale toto to rozdupe na marne kusky.
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Apple IPad

Príspevok od používateľa icefire »

Je tu niekto kto objednava Apple iPad Mini?
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
Cougar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 346
Dátum registrácie: Po 14. Nov, 2011, 13:50
Bydlisko: Toronto - CA

Re: Apple IPad

Príspevok od používateľa Cougar »

mam ho doma... a som spokojny... podla mna radsej mini ako normal ipad... normalny ipad som nechcel kvoli tomu lebo bol az moc velky... hento male čudo je strasne lahke a take akurat... displej paradny, velky, retina mi nijak nechyba, aj ked na mobile ju mam ... teda rozdiel vidim ale nijak ma to neznervoznuje.

vydrz baterky ? no momentalne mi v statistikach ukazuje Používanie : 4h 25min ... Pohotovostny rezim : 13h 4min... a este mam 52% baterky... :) takze je to super. fotak foti fajn, full hd video tiez... ale tak kto bude fotit s tabletom ? :facepalm:

milo ma prekvapili repračiky. stereo. hraju pekne hlasno.

mam black verziu a mam taky cudny pocit ze zadna strana sa strasne rychlo poskriabe, preto zhanam nejaku foliu ale zatial nič :/

kto ma zaujem o kupu a nevie sa rozhodnut medi mini a normal ipadom tak mini je jasna volba.... kto chce retinu, tak jedine ipad 3/4.
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Apple IPad

Príspevok od používateľa icefire »

No vonku je uz info, ze dalsia generacia bude mat retina a ze diely su uz od 2 vyrobcov. Osobne co som Mini drzal v rukach tak rozdiel oproti napriklad Retine na iPhone je fakt vidiet na prvy pohlad. Ak by este poriesili toto, hned by som ho kupoval. Skoda toho displeja.

Inak preco si nezobral radsej bielu farbu?
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
Cougar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 346
Dátum registrácie: Po 14. Nov, 2011, 13:50
Bydlisko: Toronto - CA

Re: Apple IPad

Príspevok od používateľa Cougar »

Mysli ale na to, ze retina je velky zrut vykonu. Tym padom by museli poriesit vykonnejsi procesor, grafiku, pamet, a to najhlavnejsie VYDRZ....a napchat toto vsetko do 300 gramoveho 70mm hrubeho tabletu ??? Myslim si ze rok este budu musiet nad tym rozmxslat a o rok uz bude retina aj na mini.

Myslis ze preco ipad 3 bol nahradeny ipadom 4 ken po 4 mesiacoch ? ... Ipad 3 bol proste nahovno. Slaba vydrz. Prehrievanie. Kvoli retine. Doladili to a mame novy ipad s retinou,vykonom a 10 hod vydrzou baterie. Lenze vysledok ? Tablet tazky jak hovado.

Mne ta retina na tom mini nejak nechyba. Je jasne ze keby mal retinu tak by to bola bomba. Ale urcite nie bomba s cenou zacinajucou na 300eurach. Doteraz retina nebola a nikto sa nestazoval :D ipad 2 ma take iste rozlisenie ako mini a vacsi displej cize viac tie pixle vidno a nikomu to nevadilo :D vysiel mini a kazdy nadava :D

Biely som nebral preto, lebo mam biely iphone. A biely ipad nieje biely ipad ale bielo strieborny. Cierny je cierny. Ta zadna strana je luxusna. (No nachylna na poskriabanie :D )

// jo a neporovnavaj iphone s ipadom ... iphone s retinou ma 326 ppi, zatial co ipad ma "len" 264 ppi... ipad mini ma 163... cize rozdiel tam je... ale zase ipad nema taky displej ako iphone.. to nema asi nic taky displej ako iphone :D na iphone sa pozeram s lupou a nevidim pixel.
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Apple IPad

Príspevok od používateľa icefire »

Baterku poriesia zmensenim vyrobneho procesu ako vo vynovenom iPad 2, proste o toto sa nebojim. Je to prva testovacia generacia a retina by sa tam proste hodila, vsak aj Nexus ma lepsi displej. Uvidime o rok. Vies, ze iPad Mini ma najvacsiu marzu, ze?
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
Cougar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 346
Dátum registrácie: Po 14. Nov, 2011, 13:50
Bydlisko: Toronto - CA

Re: Apple IPad

Príspevok od používateľa Cougar »

o tej marzi poslem PM... to je skor taky OT ...

znizenie vyrobneho procesu vyriesi baterku ? tak neviem ze ci z 32 na 22 nm by to nejak extra pomohlo. mozno tak 20 minut pri retine ;)

nexus ma lepsi displej.. ale len o par pixlov.. 1200x800 .. a vydrz baterky AZ 9,5 hod pri videu
iPad 2 s vacsim displejom pri 50% jase a 50% volume vydržal 13 hodín a 55 minút. (tych 9,5 hod pri nexuse urcite nieje so 100% jasom)
a retina ma rozlisenie 2048x1536 takze tam treba trosku vacsi vykon a trosku inu baterku.

mozno sa teraz dakto povie ze ale nexus ma 4 jadrovi procesor.no ok a naco mi tam je 4 jadrovi procesor. tablet si kupujem snad na internet a nejake blbe hry nie na vypočty pristatia na mesiaci s raketoplanom.. potom take vydrze baterii.


hovorim. niekomu absencia retiny chyba, niekomu nie ...ja na retinu pozeram kazdy den ale ze ju ipad nema mi nevadi vobec.
vec nazoru :-) ale nespravis chybu ked si kupis ipad o rok, ak ti ta non retina az tak vadi :P
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8597
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Apple IPad

Príspevok od používateľa shiro »

naco 4jadro? si pusti android 4 s nejakymi widgetmi na 1jadre a potom daco hovor. Zevraj hry to nepotrebuju? lol....
Ano, na net a podobne banality je to overkill, ale na HD video, hry, plynuly chod OS a podobne veci sa vykon vzdy hodi. Navyse kazde mobilne CPU si vie skalovat frekv. podla aktualnej potreby takze nezere baterku nijak dramaticky. Je vseobezne zname, ze displeje su najvacsim zrutom stavy.

Android neni tak vyladeny ako apple, tak potrebuje viac vykonu aby siel dobre.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Cougar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 346
Dátum registrácie: Po 14. Nov, 2011, 13:50
Bydlisko: Toronto - CA

Re: Apple IPad

Príspevok od používateľa Cougar »

ok ok ... tak ale kto chce nejake 4 widgety naraz tak nech ide do androidu :P

a kupovat si tablet kvoli hram ? ak je potrebny 4 jadrovy procesor tak potom "next gen" hram ? :facepalm:

hmmm tym padom vravis ze iOS je lepsi ? co sa tyka doladenia ? to snad asi bude zazrak.. prvy krat pocujem take nieco od niekoho co (aspon to tak vyzera) apple nemusi :cool:
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8597
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Apple IPad

Príspevok od používateľa shiro »

Divil by si sa, ale aj na tabletoch sa hodne hra. Naco by potom robili veci typu Asphalt alebo Shadowgun? A na to je treba vykon.


Spravim ti opis mojich dojmov z pouzivania androidu a iOS.

iOS je lepsi...pretoze apple veci maju jednu konfiguraciu lisiacu sa velkostou pamate. Android by si tiez tak vedel vyladit, ale on musi bezat na milione kombinacii HW, preto je pomalsi, pretoze ma podporu na vsetko mozne a nemozne.

Mal som rok doma asus transformer s tegrou 1 (dvojjadro) a androidom 4.0.3, vymenil som ho za iPad2 a ten pozitok a pocit z prace s tabletom je uplne niekde inde. Pri androide sa vsetko hybe ako keby z donutenia (myslim GUI) a kazdu chvilu cakas, co lagne, zle zareaguje alebo nebude reagovat vobec. Appky vyzeraju skaredo (cest par vynimkam), ikonky su nepodtienovane (ako ktora) a vladne v nich nekonzistencia (velkost, sposob akym boli robene a typ ich grafiky), HW akceleracia GUI a aplikacii je z 50% funkcna sranda. Bez akceleracie je bezne ze appky idu trhane, niektore viac, niektore menej, co pri 1GHz dvojjadre akosi nechapem.

napr na citanie PDF som musel vyskusat asi 5 programov a az na exPDF reader ziadny nefungoval s HW akceleraciou grafiky, co je pri prezerani 40MB velkeho PDF casaku hlavna vec, co musi tablet zvladat. Pri posune po stranke to sekalo asi na 2fps, neustale loadingy (kludne to nacitavalo pol strany casaku 5s) - toto robil aj adobe reader, kde by clovek povedal, ze ofiko appka vynalezcu PDF formatu pojde ako vino. Spominany ezPDF reader chodil o triedu lepsie, ale ani tak to nebolo ono. Stranky sa uz dali posuvat a listovat plynulo, no ked clovek rychlo prelistoval 2-4stranky, zase cakal 10s na loading dalsej casti casaku.

Dalej to bolo prezeranie webu - kopa stranok (aj jednoduchsich) kvoli jave alebo flashu sekala, do textovych policok sa clovek bud ani nedostal, alebo len z 5s lagom, kym sa vysvietili. Podobne to bolo ci vo vstavanom browseri, dolphin browseri, firefox je doteraz pre android pomaly a nepouzitelny odpad...

Aj proste kopirovanie textu z hocicoho bola dobra prdel...vzdy ti to oznacilo daco ine jak si chcel, posuvat sa kurzorom nereagovalo tak ako si cakal, ale kadejako. A tom som mal normalne nakalibrovane lcd, takze ze by to nejak blbo snimalo dotyky, to mozeme vylucit.

A kopa podobnych vylomenin ma na androide sere.

Jedine asi filmy a hudbu to prehravalo bez problemov, tam som nemusel nic riesit. Nic nelagovalo ani neblblo.

Tablet som kupoval hlavne kvoli webu, videam, hram a podobnym lahkym veciam, aby som kvoli vygoogleniu niecoho nemusel zapinat 100W zeruce PC na 10 minut.


U iPadu taketo daco nevidim - vsetko ide plynulo, GUI je pekne spravene graficky, krasne podtienovane ikonky, radost sa na to divat. Veci reaguju ako clovek caka a vcas, nezazil som za vyse tyzdna co ho mam jediny lag.
Prezeranie PDF je uplne plynule bez zaseku, aj ked clovek scrolluje rychlo po displeji o 15str vopred, k ziadnym lagom a loadingom nedochadza. Neviem co tam pouzivaju za system snimania dotyku, ale je to presnejsie ako na transformeri, kopiruje sa lahsie a zaznaci ti to +- ten rozsah, ktory chces. Android mal v zaznacovani ovela vacsie vychylky, kludne to skalao aj o riadok hore-dolu.

Nacitavanie webu je cca 2x rychlejsie ako u transformera a aj pohyb po webstranke je ihned bez lagovania mozny uplne plynulo aj s flashom a zlozitym javascriptom. Stejne weby ktore na transformeri sekali alebo sa nacitavali 2x tak dlhsie uz na iPade veselo nacitane plynule scrollujem.

Ale aby som apple len nechvalil, prvou vecou co ma na nich strasne sere je cena - aj ipad som kupil pouzity od kamosa.
Dalej nemyslia na rozsiritelnost pam. kartami, nema to mass storage. Kym som prisiel na to, ako tam dostat specificky obsah (pdfka, epub,) tak som sa asi hodinu trapil a to som v PC zbehly a denne ich v praci servisujem. Hudbu tam tiez musis hadzat cez playlisty, adresare to nepozna.

Transformer dalej odrovnava iPad vo vydrzi...vydrzi 16h, co sa mi stalo nieraz, vyrobca si nevymysla. iPad 2 ma vydrz okolo 10 h. Dokovacka s HW klavesnicou je tiez daco ine ako pisat na lcd, tam ma transformer vyhodu. transformer ma tiez vyssie rozlisko lcd oproti iPad2, podporuje velke SD karty aj microsd karty, v dokovacke ma 2x usb 2.0 a na tabletovej casti micro HDMI konektor. Ma aj stereo repraky ale s horsim zvyukom oproti ipadu.

Je to rozdiel oproti androidu, no tychto par problemov prevazi dobry pocit s prace s iPadom, kde viem, ze vsetko pojde ako clovek caka. Praca s transformerom ma nikdy tak nebavila ako s iPadom.

Niesom Applak, cely zivot fungujem na pc a windows, skusal som aj linux, ale apple ma hodne vymozenosti oproti androidu. V niecom mu nadrzujem, v niecom na neho nadavam. :-)
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Cougar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 346
Dátum registrácie: Po 14. Nov, 2011, 13:50
Bydlisko: Toronto - CA

Re: Apple IPad

Príspevok od používateľa Cougar »

:) :good:

to je dovod prečo apple nevypusta svoje systemi do sveta ako to robi microsoft a google... software ma byt s hardwarom ako jeden celok. SW je robeny pre HW a HW pre SW od jednej firmy...

ale aspon zase vidno ze je tu dalsi spokojny clovek ktory presiel z androidu na apple. ja som sice tablet s androidom nemal ale mal som mobil. a uz KONECNE nemam. veci ako zmrznutie slidera pre zdvihnutie hovoru bezna vec...1ghz procesor, 512 mb RAM...vsetko pomale .. vsetko.. este aj fotak.. za ten cas kym mi odfotilo 1 fotku na androide tak na iphone som spravil 4. mrznutie,bugovanie,padanie systemu dennodenna zalezitost. odkedy mam iphone tak som ho ani raz nemusel restartovat ani raz nic nezmrzlo. (mal som iOS,android a teraz znova iOS takze som len rad)

ludia sa potom pytaju ze preco je android lacny oproti applu.sam si vlastne napisal odpoved. jasne. je to drahe. ale zaplatis a si spokojny. kazdy sa predbehuje s jadrami a z taktom procesora... ano... mozno na android za chvilu budu davat intel i7 aby to islo tak krasne vsetko plynulo jak na iOS.

+ kvalitna vyroba, materiali, design nehovoriac...

o macu a wine si myslim to iste co androide/iOS ale to uz sme sa raz cez SS hadali :D :D takze to nic :D

a ale spät ku mini... baterka momentalny stav pouzivanie 7 hodin, 46 minut .... pohotovostny rezim 22h 20min ... s tym ze brat na nom asi hodinu hral hry.. a este mam 32% baterky... ;) .. wifi zapnute nonstop...

btw.. aky prehliadac pouzivas na ipade ? vyskusal som dnes asi vsetky ale safari je najrychlejsie ....
a k tym hram... vcera som kupil na ipad najnovsi asphalt a ide normalne... a staci k tomu A5 od applu :rep:
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8597
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Apple IPad

Príspevok od používateľa shiro »

Zase uplne na apple prechadzat nehodlam, maximalne este niekedy v buducnosti iphone. Momentalne mam Desire HD a kvoli tomu kolko stal ho este tak 3r menit nebudem ak sa mi nenaskytne nejaky super kseft na iphone 4 alebo 4S.

Co sa ceny tyka, vobec to nemusia robit tak draho, za design pytat o 200e viac je scestne a nezmyselne. Ani tie materialy tolko nestoja. Za dvojnasobnu pamat oproti mensiemu modelu chcet o 100e viac? ked ta pamat stoji 10e a vyrobne naklady pripajkovania toho cipu na PCB su zanedbatelne? Pre mna nepripustne. Za 300-400e za funglovku nemam problem si to kupit, ale 500+e? To je vela. Ale ludia to zeru lebo su marketingovo vymasirovani. Apple vie svoje veci predat.

Mam uz dlho MIUI custom ROM na mobile a ide lepsie ako ofiko ROM od HTC. Lagy su, aj dlhe spustanie appiek sem-tam, dakedy spadne appka alebo daco seka...proste pri androide bezne veci na ktore som zvyknuty. No vacsinou to chodi akceptovatelne. Uz zacinam byt rozmaznany iOS a jeho plynulostou :-)

Ano, android mrzne a laguje, je to dane jeho sposobom vyvoja, a ako funguje. To by sa musel optimalizovat len na jeden model telefonu, a ostatni vyrobcovia nak si spravia svoje OS? Mali by sme potom Sony OS, HTC OS? To sa nestane :-) Navyse opat ta roztriestenost, podpora, vsade na jednom ide nieco inac ako na druhom...uz teraz je tu iOS, Android a windows phone. WP je tiez optimalizovany na isty druh HW parametrov a preto ide dobre aj na 600MHz CPU v Lumii 610. Ale kazdy vyrobca mobilov to takto spravit nevie alebo nema na to $$ na vyvoj OS + ekosystemu.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Cougar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 346
Dátum registrácie: Po 14. Nov, 2011, 13:50
Bydlisko: Toronto - CA

Re: Apple IPad

Príspevok od používateľa Cougar »

no.. konecnce baterka klakla na menej ako 10% ... tu je vysledok ...

wifi nonstop zapnute, jas automaticky, internet, video, filmy hudba, a brat na tom asi 2 hodiny hral hry....

http://i45.tinypic.com/2zpjrmf.jpg

cize kebyze prezeram iba internet, alebo čitam, tak baterka vydrzi si myslim uplne v pohode aj 12 hodin...
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Apple IPad

Príspevok od používateľa Papek »

Tak sa aj ja hlasim do rodiny s iPadom mini. Chvilu som vahal, do coho ist, pacil sami Surface, ale ten som zavrhol kvoli velkosti, cene a zatial nevybudovanemu ekosystemu. Naviac mi vadi, ako MS sere na nejake slovensko a nic tu v podstate nie je podporovane. Dalsim kandidatom bol nexus 7, jeho velkost je idealna. Ale ... je to android a ten ja akosi nemusim, celkovo ten tablet nie je zly, ale nejako som sa cez to nedostal.
Nakoniec som zobral iPad mini. Jednak sa mi paci ten ekosystem. Mal som dva roky iPhone 4, vsetko super fajn, ale na telefon sa mi ten system nepaci az tak ako WP a po case ma uz akosi omrzel. Na tablete sa mu neda vsak toho moc vytknut, vsetko chodi ako ma, na kazdu somarinu je appka. Co sa tyka rychlosti a stability, ta je u Apple tradicne na vysokej urovni, obcas zlosti appstore, ale inak vsetko ide paradne. Vydrz je super, iPad som odpojil vcera rano od nabijacky a aj napriek vcerajsiemu niceniu hranim Vice City, facebookovanim, chatovanim a nicnerobenim som dnes odchadzal z domu s 35% baterky a este teraz poobede mam 29. Do vecera by mala s prehladom vydrzat.
Z browserov mi najviac sedi chrome, mozno nie je az taky rychly ako Safari, ale rozdiel je pre mna zanedbatelny, ovela lepsie sa mi ovlada, aj ked musim priznat, ze Safari na iPade je podstaten pouzitelnejsie ako na iPhone.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB

Návrat na "Mobilné PC"