E-Shop, ktorý je najlepší

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5571
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: E-Shop, ktorý je najlepší

Príspevok od používateľa Odar »

Neutocim. Ale ak niekto argumentuje nejakymi "recenziami" na heureke, tak si o tom myslim svoje a dam to patricne najavo. Popisane bolo toho dost. Sprav, ako uznas za vhodne. Rozhodnut sa musis sam, si svojpravny jedinec :OK:
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10035
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: E-Shop, ktorý je najlepší

Príspevok od používateľa stiv »

Ak vam stoja za tych par drobnych tie opletacky, reklamacie a pod drzim palce :hysterical:
.
MaYoR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 369
Dátum registrácie: Ut 19. Júl, 2011, 16:16
Bydlisko: Žilina

Re: E-Shop, ktorý je najlepší

Príspevok od používateľa MaYoR »

radšej budem brať od nejakých shopov kt. sú overené (alza, tichépc) ako od nejakých pofiderných darmožráčov čo majú nižšie ceny a shit tovar :P
Spoiler: ukázať
PC
CPU : Intel Core i5-14600K
AIO : ARCTIC Liquid Freezer III 420 A-RGB Black
MB : ASUS TUF GAMING Z690-PLUS
RAM : Corsair DOMINATOR RGB DDR5 32GB KIT (2x16) 6200MHz CL36
GPU : GAINWARD GeForce RTX 4070 Ti Panther 12 G
SSD1 : Kingston 128GB
SSD2 : Crucial MX500 1TB SSD
PSU : ADATA XPG CORE REACTOR 850W
CASE : Phanteks Eclipse P600s
Ivan Ryban
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2013, 10:26

Re: E-Shop, ktorý je najlepší

Príspevok od používateľa Ivan Ryban »

vedeli by ste niekto poradit aj nejaky obchod v ktorom by som mohol poskladat server?? lebo tieto mainstreamy co som zatial prebehol neponukaju ani prd, niektore akurat dve intel dosky a zopar xenonov, inak maximalne tak nejake jednoduche a drahe hp servre s nizkym vykonom.. napriklad taku dual opteron dosku som nikde ani nezahliadol.. nenjake rady??
diky
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: E-Shop, ktorý je najlepší

Príspevok od používateľa faugusztin »

Asi by som sa na tvojom mieste spytal GABA z TichePC, on vie casto zohnat tovar ktory normalne na stranke nema... Popozeraj stranky vyrobcov dosiek, a ak najdes nejaku serverovu dosku ktora sa ti pozdava, tak sa ho na nu spytaj.

Realita je ale taka, ze "skladackovy rackovy server" je neexistujuci pojem, takmer nikto take veci nerobi. Ludia bud kupuju znackove servre alebo su kupia 4U skrinku do ktorej daju beznu desktopovu skrinku a bezny desktopovy zdroj.

A co sa tyk dual Opteronu... http://www.asus.com/Commericial_Servers ... _Products/ :
http://www.asus.com/Commericial_Servers ... ns/KCMAD8/
http://www.asus.com/Commericial_Servers ... s/KGPED16/
http://www.asus.com/Commericial_Servers ... GMHD16QDR/
http://www.asus.com/Commericial_Servers ... s/KGNHD16/
Používateľov profilový obrázok
Semiramis27
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ut 26. Mar, 2013, 16:44

Re: E-Shop, ktorý je najlepší

Príspevok od používateľa Semiramis27 »

prikláňam sa k alze, rýchle a dalo sa vyzdvihnúť osobne.
Zneužívam však aj známych na iné ako dx.com, či agem, ale dx má veľmi dlhú dobu dodania, ale nájdeš tam skoro všetko možné aj nemožné.
jessy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Št 15. Aug, 2013, 23:25

Re: E-Shop, ktorý je najlepší

Príspevok od používateľa jessy »

Odar napísal:Mna skor zaraza ta logika "mam to 100 km". Cosi bude musiet riesit, tak prejazdi 200 km, aby to tam zaniesol a dalsich 200 km, aby si po to siel. Tak ale kazdy clovek setri inak a hlavne jeho cas je inak drahy. Ja si podobne veci dovolit nemozem :)

Neviem čo sa doňho obúvaš
Mna zas zaráža tvoja logika - čo na tom že to stojí o 150e viac, hlav ne že majú dobrý servis, keby sa náhodou niečo pokazilo:)
Ty si sen všetkých obchodníkov

Opakovane som kupoval u všetkých spomínaných predajcov, a nejaký extra rozdiel som nezaznamenal. Pokiaľ ide o ceny, tiché pc je jednoznačne najdrahšie, alza má priemerné ceny, gigastore vychádza zatiaľ najlacnejšie. Odkedy som pred pár rokmi zistil, že som v kamennom obch. pc preplatil skoro o tretinu (pri 30tis sk činil rozdiel takmer 10tis), si na to dávam pozor. Medzi eshopmi sú rozdiely samozrejme menšie, no rozhodne sa nejedná o "pár drobných" ako tu niekto spomínal. Naozaj dosť pochybujem že v alze ti to vyšlo len o 5 e drahšie - jedine že by to bol nákup za 10 e :)

Niekto tam spomínal, že mu tuším práve v giga poslali použitú grafiku.... Fakt by som rád vedel, ako na to prišiel, či podľa škrabancov na konektoroch, alebo rozlepeného sáčku, pretože nič z toho nedokazuje, že sa jedná o použitý tovar. Teda aspoň ja pod tým rozumiem tovar, ktorý má už niečo za sebou, a nie tovar ktorý bol napr. iba odskúšaný a znovu zabalený. Podotýkam že nie som predajcom ani zamestnancom nijakého eshopu, len ma dokáže vytočiť keď niekto niekoho zosmiešnuje, a ešte k tomu neprávom. Zdar
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: E-Shop, ktorý je najlepší

Príspevok od používateľa STENLY »

jessy napísal:Pokiaľ ide o ceny, tiché pc je jednoznačne najdrahšie...
no to určite :rolleyes:
jessy napísal: ktorý bol napr. iba odskúšaný a znovu zabalený.
nikto mi nebude skúšať bez dovolenia môj tovar za ktorý som si zaplatil :!:
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
jessy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Št 15. Aug, 2013, 23:25

Re: E-Shop, ktorý je najlepší

Príspevok od používateľa jessy »

No to si píš že z týcfh 3 spomínaných je najdrahšie. Netvrdím že úplne zo všetkých eshopov, aj keď ja osobne som na drahší nenarazil, a to som už nakupúoval asi v 7-mych.
S tým že nikto nebude skúšať tvoj tovar... želám veľa šťastia :good:
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5571
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: E-Shop, ktorý je najlepší

Príspevok od používateľa Odar »

jessy s 2-mi prispevkami na fore, uctievajuci EShop, ktoreho meno sa nevyslovuje :D

Ak mi vysvetlis z obchodneho hladiska, ako je legalne mozne, ze 4 z 5tich EShopov maju +/- rovnake ceny a jeden EShop ich podlezie tak zasadnym sposobom, ako to robi - zacnem tam nakupovat. Obavam sa, ze zazraky na Zemi neexistuju. Realny pohlad na vec VS absolutna naivita :good:
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: E-Shop, ktorý je najlepší

Príspevok od používateľa faugusztin »

jessy napísal:No to si píš že z týcfh 3 spomínaných je najdrahšie. Netvrdím že úplne zo všetkých eshopov, aj keď ja osobne som na drahší nenarazil, a to som už nakupúoval asi v 7-mych.
No to si pis, ze urcite nie - Alza je neprekonatelny rekordman v cenach okrem pripadov, ked ten isty tovar predava aj nay, ten ho obcas dokaze prekonat.
jessy napísal:S tým že nikto nebude skúšať tvoj tovar... želám veľa šťastia :good:
V normalnom eshope to tak je - tovar ktory klient vratil sa predava ako rozbaleny, pripadne zanovny :
http://www.alza.sk/rozbalene/o0.htm
http://www.alza.sk/zanovni-zbozi/x0.htm

V tichepc tiez ked sa nejaky tovar vrati, tak takmer s istotou to bud najdes tu na fore v bazari, pripadne sa to preda zaujemcovi, ktory je oboznameny so stavom, teda ze ide o tovar ktory sa vratil do 7 dni.

Predavat zakaznikovi uz rozbaleny tovar ako novy si dovoli iba clovek, co k zakaznikovi nema absolutne ziadnu uctu.
jessy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Št 15. Aug, 2013, 23:25

Re: E-Shop, ktorý je najlepší

Príspevok od používateľa jessy »

To že máš milión príspevkov ešte neznamená že za niečo stoja, rovnako ako nič nedokazuje to, že som tu nový,. Tým samozrejme nechcem povedať, že je to tvoj prípad, iba poukazujem na fakty.

Máš to chlape pomýlené, myslím že každému musí byť jasné, kto z nás dvoch je "uctievačom"... Ja som iba opísal vlastné skúsenosti , čo dotyčného myslím zaujímalo najviac. Mne ako zákaznikovi je s prepáčením u prdele že ty nemôžeš dať lepšiu cenu, lebo si to nakúpil drahšie - to je tvoj problém (myslím tým predajcu) a naozaj neviem , prečo by mal na to doplácať zákazník. Takéto zhadzovanie a očiernovanie konkurencie je , nehnevaj sa na mna, fakt úbohe a zaváňa zúfalstvom. Podobnými argumentmi môžeš presvedčiť jedine tak niekoho extrémne paranoidného
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: E-Shop, ktorý je najlepší

Príspevok od používateľa faugusztin »

1) ak je ta reakcia na mna, tak ja ziadny eshop nemam, dokonca ani zivnost.
2) nakupne ceny su rovnake pre vsetkych, okrem obrovskych predajcov ako Datart ci Nay. VO zdroje IT komponentov ti viem vymenovat: ABCData, Agem, Asbis, ATComp, edSystem, SWS. Tymito VO prejde vacsina IT tovaru na nas trh. Potom su uz tovary ako rozne drahsie ci tazsie dostupne skrinky, chladice a podobny specificky tovar, kde sa tovar dovaza priamo od vyrobcu alebo od jeho zastupcov ci distributorov v Nemecku a inych vacsich EU krajinach.

A co sa tyka lacnych predajcov - problem nie je predat, ale poskytnut zaruku pocas celej doby trvania, poskytnut zaruku ktoru dava vyrobca a nie iba 24 mesacnu slovensku zaruku, no a tiez poskytovat podporu zakaznikovi ked nieco nejde, alebo ked potrebuje poradit.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: E-Shop, ktorý je najlepší

Príspevok od používateľa mirjak »

faugusztin napísal: Predavat zakaznikovi uz rozbaleny tovar ako novy si dovoli iba clovek, co k zakaznikovi nema absolutne ziadnu uctu.
Takto sa mi to stalo uz v TPD a v NAY, zabalili a poslali mi kusok, co bol rozbaleny vystaveny na predajni, za povodnu cenu. V TPD to bol USB disk, ked isli ceny vyskocit o 100%, podla HDTune vsak nebol pouzivany a z NAY take mini radio, ktore som naozaj chcel a po zisteni, ze aj na inych kamennych pobockach maju uz len vystaveny kus, som to neriesil a nemam s tym problem. Ak by mi to vsak vyviedli napr. s fotakom (ked vidim, co s tym zakaznici na predajniech vystrajaju), tak posielam obratom nazad aj s bielym praskom a petardami...
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: E-Shop, ktorý je najlepší

Príspevok od používateľa GABO »

jessy napísal:To že máš milión príspevkov ešte neznamená že za niečo stoja, rovnako ako nič nedokazuje to, že som tu nový,. Tým samozrejme nechcem povedať, že je to tvoj prípad, iba poukazujem na fakty.

Máš to chlape pomýlené, myslím že každému musí byť jasné, kto z nás dvoch je "uctievačom"... Ja som iba opísal vlastné skúsenosti , čo dotyčného myslím zaujímalo najviac. Mne ako zákaznikovi je s prepáčením u prdele že ty nemôžeš dať lepšiu cenu, lebo si to nakúpil drahšie - to je tvoj problém (myslím tým predajcu) a naozaj neviem , prečo by mal na to doplácať zákazník. Takéto zhadzovanie a očiernovanie konkurencie je , nehnevaj sa na mna, fakt úbohe a zaváňa zúfalstvom. Podobnými argumentmi môžeš presvedčiť jedine tak niekoho extrémne paranoidného
Na trhu máš spoločnosti, ktoré plus mínus žijú z toho, že predávajú a točia bežné komponenty a tovar, ktoré nakupujú od CZ a SK VO (spomenul ich už Faugusztín). Tie ak chcú prežiť majú plus, mínus rovnaké ceny a predávajú a točia a mnohí z nich (ak nemajú žiadne dodatočné služby, ktorými sa odlišujú) plačú, že len veľa roboty, obrat vzrástol, ale zisk je úplne mimo. No a tí majú plus, mínus rovnaké ceny a pracujú s maržou okolo 2-3 percent maximálne. A teraz tu príde firma čo má za sebou naozaj "nulovú" históriu a ceny má povedzme skoro aj o 20 percent nišie resp. predáva s DPH za takú cenu ako by predávala bez DPH. Dôjde Ti o čom to je, alebo Ti aj toto vysvetlím? Nie všetci Slováci žerú seno ak Ti to mám takto povedať a je tu veľa takých, ktorý vedia o akú formu obchodu v takýchto prípadoch ide resp. sa jedná (už sme to preberali aj v inom vlákne na fóre)...takýchto obchodov je totiž na trhu už viac. No ale pre tupých a ovce nech sa páči :) len potom nekydať a nenadávať ak nastanú problémy a nadávať na seba samého, že som hojdací koník.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555

Návrat na "Nákupná poradňa"