SSD Disky

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: SSD Disky

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ehm, to by potom asi neboli navody ako napriklad tento, nemyslis ?
http://vgstrategies.about.com/od/ps3che ... veSwap.htm
Portable USB Hard Drive - Optional
This is the hard drive you will use to store any content from the old hard drive to the new one, it is required if you wish to save content from the old hard drive. If there is no content you wish to keep from the old PS3 hard drive, then you will not need this. Game saves, game demos, and other media must be backed up if you wish to save it and transfer it to the new hard drive. However, please note that the PS3 will retain any system software updates, console settings, and network IDs that you have on the console.
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: SSD Disky

Príspevok od používateľa Brandoo »

Moj novy SSD na paging file :D

Obrázok
Obrázok
Spoiler: ukázať
Liquid cooled PC: MB: MSI Mpower Z77 CPU: Intel Core i7-2600K @ 4,5GHz + EK Supermancy CSQ Plexi+Nickel VGA: Gigabyte GTX780 + EK EK-FC Titan Clear Plexi+Nickel RAM: Kingston 2x 8GB DDR3 1600MHz SSD: Samsung 840 Pro 256GB HDD: WD Caviar Green 2TB EARS PSU: Seasonic X-560 Zvuková karta: Creative SoundBlaster Titanium HD USB CASE: Silverstone TJ07 Keyboard: SteelSeries 6G V2 Mouse: Logitech G5 Mousepad: SeelSeries QcK Diablo III Monitor: Samsung SyncMaster BX2440 OS: Microsoft Windows 10 Pro 64-bit
Používateľov profilový obrázok
Klaboor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 943
Dátum registrácie: Po 26. Máj, 2008, 13:10
Bydlisko: Michaľany

Re: SSD Disky

Príspevok od používateľa Klaboor »

Ahojte. Tak stal som sa uz aj ja majitelom SSD disku :) konkretne Kingston HyperX 120GB. Nemam ho este zapojeny v systeme a preto by som sa chcel opytat par veci. SSD problematiku som uz sledoval davnejsie a uz mi to vyfucalo z hlavy no dnes ho chcem dat do pohody a v praci nemam tolko casu to hladat po nete. Nasiel som navod od ceskych kolegov ako prisposobit system pre SSD toto mi je viacmenej jasne. Chcem sa ale opytat nieco ohladom update firmwareu. Vyrobca na stranke uvadza ze je potrebne robit update iba v pripade ze ma zakaznik problem s diskom. Takze co vravite na to vy skusenejsi. Robit update v kazdom pripade? lebo mi nejde dohlavy ze mam cakat kym sa vyskytne nejaky problem kedze ten novy firmware ma problemy riesit. Logicky mi z toho vychadza to nahodit este pred pouzitim. Update firmware mam robit v mode AHCI ked je disk zapojeny ako sekundarny alebo mozem normalne nan nahodit system a potom urobit update tiez. Ci to uz nie je mozne potom ked je disk primarny?
Zatial pekne vdaka :)
MB: Gigabyte Aorus AX370 Gaming 5, CPU: AMD Ryzen 7 3800XT@4,2GHz, RAM: 2x32GB G.SKILL RipJaws V 3200MHz, VGA: Gigabyte Aorus GeForce 1080 Ti 11GB, SSD1: Samsung 960 PRO 512GB, SSD2: Samsung 870 QVO 1TB, PSU: EVGA Supernova G2 750W, Sound card: Steinberg UR12, CPU Cooler: Noctua NH-D15 SE-AM4, Case: Streacom BC1, Keyboard: Cooler Master MK750 Brown, Mouse: Razer Deathadder V2, Headphones: B&O Beoplay H95, Mic: Rode NT1-A, Camera: GoPro 4 Silver
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: SSD Disky

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Kedze je to sandforce tak urcite updatenut na posledny kedze az v tom boli poriesene problemy s BSOD.
Používateľov profilový obrázok
Klaboor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 943
Dátum registrácie: Po 26. Máj, 2008, 13:10
Bydlisko: Michaľany

Re: SSD Disky

Príspevok od používateľa Klaboor »

Jo to som si logicky myslel. Ved to vsade koniec koncov odporucaju co sa tyka tych SF radicov. Vdaka
MB: Gigabyte Aorus AX370 Gaming 5, CPU: AMD Ryzen 7 3800XT@4,2GHz, RAM: 2x32GB G.SKILL RipJaws V 3200MHz, VGA: Gigabyte Aorus GeForce 1080 Ti 11GB, SSD1: Samsung 960 PRO 512GB, SSD2: Samsung 870 QVO 1TB, PSU: EVGA Supernova G2 750W, Sound card: Steinberg UR12, CPU Cooler: Noctua NH-D15 SE-AM4, Case: Streacom BC1, Keyboard: Cooler Master MK750 Brown, Mouse: Razer Deathadder V2, Headphones: B&O Beoplay H95, Mic: Rode NT1-A, Camera: GoPro 4 Silver
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: SSD Disky

Príspevok od používateľa Brandoo »

Radsej sprav update FW teraz ked na nom nemas nic ako ked tam budes mat uz vsetko nainstalovane.
Spoiler: ukázať
Liquid cooled PC: MB: MSI Mpower Z77 CPU: Intel Core i7-2600K @ 4,5GHz + EK Supermancy CSQ Plexi+Nickel VGA: Gigabyte GTX780 + EK EK-FC Titan Clear Plexi+Nickel RAM: Kingston 2x 8GB DDR3 1600MHz SSD: Samsung 840 Pro 256GB HDD: WD Caviar Green 2TB EARS PSU: Seasonic X-560 Zvuková karta: Creative SoundBlaster Titanium HD USB CASE: Silverstone TJ07 Keyboard: SteelSeries 6G V2 Mouse: Logitech G5 Mousepad: SeelSeries QcK Diablo III Monitor: Samsung SyncMaster BX2440 OS: Microsoft Windows 10 Pro 64-bit
Používateľov profilový obrázok
glirpi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: Ne 09. Máj, 2010, 03:36
Bydlisko: Handlova / okres PD

Re: SSD Disky

Príspevok od používateľa glirpi »

no tak ja som uz nove ssd zasunul a nainstaloval system. budem uprimy.. rychlost (cca 7 sekund od naskocenia loga po pripravenu plochu)? fantasticka! optimalizacia systemu? ser*m na to.. preco? pretoze system jednoducho na ssd nie je robeny. najlepsie by bolo ak by sa pri instalacii dalo jednoducho zvoli kam sa ma umiestnit User zlozka a pripadne aj Program Data. no neda sa a co som nasiel na nete je pomerne komplikovane a nemusi system nemusi byt stabilny. ide o to, ze kazdy soft co na pracu pouzivam si urcite ci uz ho zapnem alebo vypnem nieco stale na disk uklada. a to nehovorim o takom skype a jeho historii a to su veci, ktore nikako neovplivnim nakolko vsetko ide do User zlozky, kde maju programy svoje nastavenia a podobne. presuvat Temp zlozky prehliadacov? (pri chrome treba pridat k odkazu nejaky prikaz aby to okaladalo inde) tak ak chcem vyuzit ssd na plne preco by som si mal presuvat temp na pomaly hdd, ked prehliadace stale pristupuju k tymto datam..

nechcem ssd vyuzivat iba ako nieco co mi rychlo nastartuje system a programy, ale celkovo vsetko s nim bude rychle. defragmentaciu a body obnovy som vypinal stale oj predtym. na 16gb ram mi system pagefile nerobi. serachindexer mi je jedno ze si skenuje a uklada nejake data. prefetcher a superfetch su veci o ktorych mozno nikto nevie ako funguju a ci sa ich funkcionalita vypne v pripade prefetch zmenou tych dvoch parametrov v registroch.

takze miesto toho aby som robil zasahy do systemu a snazil sa silou mocou pomoc ssd v jeho zivotnosti a usetrit mu tak rok zivota a seba tym za tie jeho ostatne roky zivota nejakym sposobom obmedzoval a stale aj tak vyuzival na system aj D:/ som sa rozhodol, ze budem ssd vyuzivat uplne normalne ako som vyuzival HDD a stanem sa pokusnym kralikom, ze kolko mu to vydrzi.. tiez co som cital rozne clanky tak je tam vela otaznych veci, ci je dobre alebo nie je to vypnut/zapnut.

najviac sa obavam lokalneho serveru Wamp :) pretoze ked robim webstranky tak save editovanych podstranok robim v podstate stale tak ako aj refresh.. no uvidime.

kazdopadne ta rychlost sa mi paci. ak disk odide do dvoch rokov pojde proste na RMA a ak klikne potom, tak ktovie co bude zase za 2+ rokov. HDD mi vzdy vydrzalo tak 3 roky a potom som menil..
I♥C64 0,97Mhz CPU, 64KB RAM, VIC-II GPU (320x200 multicolor / 16 farieb) a aka zabava..
Spoiler: ukázať
PC: CPU: INTEL Core i5-9600KF / CPU-COOLER: NZXT Kraken X52 / MB: GIGABYTE Z390 M / RAM: Corsair 16 GB KIT DDR4 3600 MHz CL18 Vengeance LPX / SSD: WD Black SN750 NVMe SSD 1 TB / DVD-RW: - / PSU: Seasonic X-Series 560W / CASE: NZXT H400 / VGA: GIGABYTE GeForce RTX3060 GAMING OC 12GB / SOUND: SOUND BLASTER AE-7 / SPEAKERS: - / HEADPHONES: BEYERDYNAMIC DT 770 PRO (80 ohm) / LCD: DELL UltraSharp U2717D 27" / KEYBOARD: DELL Premier Wireless Keyboard / MOUSE: DELL KM717 / GAMEPAD: MICROSOFT Xbox 360 wireless controller / OS: MICROSOFT Windows 10 PRO 64Bit
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: SSD Disky

Príspevok od používateľa Papek »

Su veci, ktore som presuval, proste som nemal na vyber. Napr. take iTunes si robia vzdy zalohu telefonu na C:, resp. na disk, na ktorom su nainstalovane. Cize som mal moznost bud nahodit iTunes na pomaly HDD, co som odmietal aj kvoli tomu, ze ho mam ako storage na filmy, kde mam svoju strukturu a nemienim to zas*erat nejakym iTunesom (aj tak si niesom isty, ci by nerobil zalohy do C:\Users). Takze som to vyriesil cez symlinks, kde som si urobil presmerovanie priecinka so zalohou na D:, prisom zvysok programu, indexy a neviemake somariny ficia na SSD. V kazdom pripade, ta rychlost je paradna a aj po mesiacoch si to uvedomujem, kedze v robote mam "obycajne" pc s klasickym diskom :)
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: SSD Disky

Príspevok od používateľa faugusztin »

glirpiPc napísal:kazdopadne ta rychlost sa mi paci. ak disk odide do dvoch rokov pojde proste na RMA a ak klikne potom, tak ktovie co bude zase za 2+ rokov. HDD mi vzdy vydrzalo tak 3 roky a potom som menil..
Presne tak, ten disk netreba setrit. Staci zalohovat a ratat s moznostou, ze odide po zaruke. Ak ale odide pred, o to lepsie :). Zalohu predsa mame a dostaneme s velkou pravdepodobnostou modernejsi model rovnakej kapacity (alebo peniaze naspat, co moze byt niekedy este lepsia volba).
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: SSD Disky

Príspevok od používateľa ZoranICS »

...ako napriklad do reklamacie agility 2 a z reklamacie vertex 3 :D :hysterical:

I love you OCZ :D
Používateľov profilový obrázok
glirpi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: Ne 09. Máj, 2010, 03:36
Bydlisko: Handlova / okres PD

Re: SSD Disky

Príspevok od používateľa glirpi »

moja rec :) je to predsa disk urceny na rychlu pracu zo systemom, subormy, softom.. nie na "iba" ich citanie. nie je to zosit..
I♥C64 0,97Mhz CPU, 64KB RAM, VIC-II GPU (320x200 multicolor / 16 farieb) a aka zabava..
Spoiler: ukázať
PC: CPU: INTEL Core i5-9600KF / CPU-COOLER: NZXT Kraken X52 / MB: GIGABYTE Z390 M / RAM: Corsair 16 GB KIT DDR4 3600 MHz CL18 Vengeance LPX / SSD: WD Black SN750 NVMe SSD 1 TB / DVD-RW: - / PSU: Seasonic X-Series 560W / CASE: NZXT H400 / VGA: GIGABYTE GeForce RTX3060 GAMING OC 12GB / SOUND: SOUND BLASTER AE-7 / SPEAKERS: - / HEADPHONES: BEYERDYNAMIC DT 770 PRO (80 ohm) / LCD: DELL UltraSharp U2717D 27" / KEYBOARD: DELL Premier Wireless Keyboard / MOUSE: DELL KM717 / GAMEPAD: MICROSOFT Xbox 360 wireless controller / OS: MICROSOFT Windows 10 PRO 64Bit
Používateľov profilový obrázok
Klaboor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 943
Dátum registrácie: Po 26. Máj, 2008, 13:10
Bydlisko: Michaľany

Re: SSD Disky

Príspevok od používateľa Klaboor »

wow glirpiPc...tak to si teda fakt pekne zhrnul a je to logicky vysvetlene....dokial som si toto neprecital tak som vobec nad tym neuvazoval ako ty. Stale som bol v tom ze budem SSD za tie prachy hladkat a prestierat mu saten na zlatom podnose :D .... mas pravdu, tvrdo na ne...ved na to su tie disky predsa robene
MB: Gigabyte Aorus AX370 Gaming 5, CPU: AMD Ryzen 7 3800XT@4,2GHz, RAM: 2x32GB G.SKILL RipJaws V 3200MHz, VGA: Gigabyte Aorus GeForce 1080 Ti 11GB, SSD1: Samsung 960 PRO 512GB, SSD2: Samsung 870 QVO 1TB, PSU: EVGA Supernova G2 750W, Sound card: Steinberg UR12, CPU Cooler: Noctua NH-D15 SE-AM4, Case: Streacom BC1, Keyboard: Cooler Master MK750 Brown, Mouse: Razer Deathadder V2, Headphones: B&O Beoplay H95, Mic: Rode NT1-A, Camera: GoPro 4 Silver
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: SSD Disky

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Ja som to tu uz pisal davnejsie, ze sa netreba s nimi mojkat :D
Používateľov profilový obrázok
NemesiS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1688
Dátum registrácie: So 27. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: KE

Re: SSD Disky

Príspevok od používateľa NemesiS »

ZoranICS napísal:...ako napriklad do reklamacie agility 2 a z reklamacie vertex 3 :D :hysterical:

I love you OCZ :D
zavidim.
ja som po reklamacii Agility 2 dostal "Len" Vertex 2 :D
no zatial je radic rovnaky, ak skape V2 co je dost mozne, uvidime co sa mi dostane
Powered by Lenovo R500; Sound by E-MU 0204|USB => Little Dot MK III => Beyerdynamic DT 880 600Ω
Používateľov profilový obrázok
Klaboor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 943
Dátum registrácie: Po 26. Máj, 2008, 13:10
Bydlisko: Michaľany

Re: SSD Disky

Príspevok od používateľa Klaboor »

Tak uz som nahodil system na to nove SSDcko od Kingstonu. Siel som ceknut ci je zarovnanie v poriadku cez AS SSD a tak som to uz rovno otestoval. Vie mi niekto povedat ci dane rychlosti zodpovedaju specifikacii SATA II ? Som napojeny cez SATA II a samozrejme som ocakaval nizsie hodnoty, ale nie su az moc nizke ? Co si myslite ?
Obrázok
MB: Gigabyte Aorus AX370 Gaming 5, CPU: AMD Ryzen 7 3800XT@4,2GHz, RAM: 2x32GB G.SKILL RipJaws V 3200MHz, VGA: Gigabyte Aorus GeForce 1080 Ti 11GB, SSD1: Samsung 960 PRO 512GB, SSD2: Samsung 870 QVO 1TB, PSU: EVGA Supernova G2 750W, Sound card: Steinberg UR12, CPU Cooler: Noctua NH-D15 SE-AM4, Case: Streacom BC1, Keyboard: Cooler Master MK750 Brown, Mouse: Razer Deathadder V2, Headphones: B&O Beoplay H95, Mic: Rode NT1-A, Camera: GoPro 4 Silver

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"